Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desenul Saptamanii
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
NOTORIOUS
Hikikomori
DIDI
Saru
kaoru
Defenetly Saru smile.gif - pentru ca imi place creionul si e pusa nice linia...dar era si mai bine fara background-ul ala - tehnica aia de intindere a creionului da senzatia de imbacsit...

Imi placea si a lui Botan - personajele luate separat arata foarte ok...hai sa zicem si compozitia pentru un poster ceva - ...dar background-ul...yak sad.gif
Deus
QUOTE(saru_sennin @ Jul 20 2010, 06:28 PM)
Hikikomori
*



wtf, why would you vote?! dry.gif
saru_sennin
QUOTE(kaoru @ Jul 21 2010, 07:13 AM)
Defenetly Saru smile.gif - pentru ca imi place creionul si e pusa nice linia...dar era si mai bine fara background-ul ala - tehnica aia de intindere a creionului da senzatia de imbacsit...

Imi placea si a lui Botan - personajele luate separat arata foarte ok...hai sa zicem si compozitia pentru un poster ceva - ...dar background-ul...yak sad.gif
*


am incervat sa fac artificii si m-am plictisit asa k am facut o porceala
saru_sennin
QUOTE(Deus @ Jul 21 2010, 08:16 AM)
wtf, why would you vote?!  dry.gif
*


de ce?cei ce posteaza nu mai voteaza?inainte votam si noi
Botan
Normal ca mai voteza! Eu doar vroiam sa votez mai tarziu...Hikikomori de obicei am observat ca voteaza cand posteaza rezultatele.

Eu nu sunt prea hotarata...cred ca Hikikomori. Imi place cum a iesit...^^ cum sa zic.. nu stiu... tongue.gif
sybelle90
Scuzati intarzierea dar nu am fost pe faza... tongue.gif
M-am gandit ca tema urmatoare sa fie "companions,pets",imi place ideea de animalute anime pt ca le pot crea cum vreau eu rolleyes.gif

Cat despre desene,votez pt Botan ^^
Deus
QUOTE(saru_sennin @ Jul 21 2010, 09:52 AM)
de ce?cei ce posteaza nu mai voteaza?inainte votam si noi
*



Pentru ca tocmai ai aruncat un vot dusmanului, iti sabotezi singura sansele de castig ! ohmy.gif
saru_sennin
QUOTE(Deus @ Jul 21 2010, 03:10 PM)
Pentru ca tocmai ai aruncat un vot dusmanului, iti sabotezi singura sansele de castig !  ohmy.gif
*


wahaha...i don't give a flying f... i get bored...se vede si in desene , incep sa fac ceva si ma plictisesc pe la jumate si o fac varza...ms pt vot , chuuuu ~(^3^)~
selen_dom
pot sa mai votez:-s?


Hikikomori biggrin.gif
saru_sennin
QUOTE(sybelle90 @ Jul 21 2010, 02:07 PM)
Scuzati intarzierea dar nu am fost pe faza... tongue.gif
M-am gandit ca tema urmatoare sa fie "companions,pets",imi place ideea de animalute anime pt ca le pot crea cum vreau eu  rolleyes.gif

Cat despre desene,votez pt Botan ^^
*


a mai fost:(
usagy
hikikomori rolleyes.gif . E so sweeet, si ma deranjeaza* cele mai putine lucruri la ea smile.gif.
sybelle90
O..a mai fost,nu mi-am dat seama >.<..
Atunci.... how about Dark mages? biggrin.gif
roroishere
well aici e greu. fiecare desen este..superb. botan imi place ideea. sunt sigura ca ai stat ceva:) saru ti-a iesit foarte bine. e simplu. astfel de lucruri sunt frumoase iar Hikikomori- cel mai apropiat desen ce se aproprie de stil [anime/manga] si foarte dragut!.
il/o voi alege pe saru, pentru ca sunt sigura ca desi este unul dintre cele mai simpliste desene din aceasta serie, ti-ai aratat talentu! sunt chiar impresionata!
Hikikomori?
Votul meu merge la Saru... imi plac ochii fetei

Rezultatele voturilor:

Saru_sennin: 5
Hikikomori: 5
Botan: 2

Castiatoriica cu cate 5 voturi Saru_sennin... felicitari ohmy.gif user posted image ohmy.gif ...si Hikikomori... multumesc pentru voturi!!

Tema pentru saptamana asta este Dark mages

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Pain
Desenele lui Botan are the best felicitari
saru_sennin
multumiri ^^ se pare ca trebuie sa ne punem de acord cu tema , Hi-chan.
Botan
Pfiu, am apucat sa vin...
Lenea e inamicul umanitatii!!!!


Nume: Botan
Link: http://i.imagehost.org/0557/48-Dark_mages.jpg
Motiv: I wanna wiiiiinn! lallalala .... joking tongue.gif
Nota: Tre' sa-mi iau un pix cu negru bun..
Simi-chan
In sfarsit reusesc sa mai desenez si eu ceva, in ultima vreme n-am avut timp nici sa respir. dry.gif

Nume: Simi-chan
Link: Desen <- scz pentru calitatea proasta
Motiv: sa mai mazgalesc si eu ceva...

saru_sennin
to be updated in the morning...

name: saru_sennin

link: badass mages are badass

motiv: my life is empty without school..in a good way
Botan
Uh...nu ai vrea imeni sa participe? rolleyes.gif
N-ar fi bine sa se ajunga ca data trecuta, cand a durat o luna sa inceapa votarea.. laugh.gif
Hikikomori?
nick: Hikikomori
link: http://hikikomori4cs.deviantart.com/#/d2w1z5p
motiv: for fun

@Botan- de ce nu-ti iei un liner, e cam la acelas pret cu un pix negru bun... poate si mai ieftin

Sa dam drumul la vot!

THE LIST:

Botan
Simi-chan
Saru_sennin
Hikikomori

Let there be VoTinG

Tema pentru saptamana viitoare o vom afla de la Saru_sennin

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
KittyTeea
Saru sennin
Mi se pare mai mult decat o poza chiar pare o scena din manga si bg-ul e super. Felicitari!
saru_sennin
vote for Hikikomori
cat despre tema...hmmm..."First date"tema prezenta in 99% din anime si manga..cum vi se pare?
animer9
the vote from sauna goes to Saru ... dar as fi votat cu Hikikomori daca fata ar fi avut un fundulet mai obraznic tongue.gif

cat despre tema de saptaman viitoare , am sa ma straduiesc sa fac un desen cat de cat obscen ,pentru a reflecta cat mai fidel realitatea "primei intalniri" wink.gif
Kratozz
Vote: Simi-chan (nice witch-mage biggrin.gif )
Simi-chan
Hikikomori.
Imi plac culorile, umbrele, detaliile... Frumoasa evolutie tongue.gif
Botan
Votul meu - Hikikomori.

Uhh..first date...nu-mi vine nicio idee buna si n-am mai desenat de muult. laugh.gif Dar imi place tema cool.gif
seandreea
Eu votez pentru Hikikomori. Sincer vreau sa te felicit pentru evoluţia ta in timp.

Cât despre tema de săptămâna viitoare, zau de-mi vine vreo idee. Mai ales ca de câteva luni n-am mai desenat nimic in afara de nişte chibis.
Hikikomori?
Votul meu merge la Botan... i like the pose si expresia pe care o are

QUOTE(animer9 @ Aug 10 2010, 10:38 PM)
dar as fi votat cu Hikikomori daca fata ar fi avut un fundulet mai obraznic tongue.gif
*

Dar are... nu stiu de ce e asa dark tot desenul, o gramade de umpre nu se vad


Rezultatele Voturilor:

Hikikomori: 4
Saru_sennin: 2
Simi-chan: 1
Botan: 1

Castigatorul cu 4 voturi este Hikikomori... Multumesc pentru voturi and for the praise smile.gif

Tema pentru saptamana asta este "First date"
QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Pain
Ca de obocei botan e cea mai tare feliscitari
Simi-chan
Nume: Simi-chan
Desen:desen
Motiv: fun

E mai abstract desenul, zic eu, am desenat ce am simtit pe moment, puteti sa interpretati ce doriti...

Nu se mai inscrie nimeni ? rolleyes.gif
Botan
Se inscrie acuuuuummmm!!!!!
Nu-mi vine sa creddd!!!! Lenea invinge???!! Uff ar trebui sa fac ceva in privinta asta. Daca o tin tot asa, voi desena in continuare ca la clasa a 2a.

Nume: Botan
Link: http://i.imagehost.org/0793/49First_Date.jpg
Motv: wooooooooohhhh n-aaaaaaammmmm


Apropo, multumesc mult, Pain. TT\_/TT
Hungry Beast
Nume: Hungry Beast
Link: http://a.imagehost.org/0778/12345.jpg
Motiv: pt amuzament
Denissu-chan sweet kid
Pot sa particip si eu sper ;;)
Nick: Denissu-chan sweet kid
Link : http://img844.imageshack.us/img844/5027/firstlove.jpg
Motiv : Din placere happy.gif
animer9
sa ne inscriem si noi

cine: io
cu ce: cu asta
de ce: prea multi baieti cu parul lung si nici un chelios la "first date" tongue.gif

ps chestiile obscene(sau doar "chestia" ) e bine ascunsa de valuri ,asa ca nava "fata" nu stie cat de mare e icebergu' decat atunci cand e deja prea tarziu biggrin.gif
sybelle90
Am si eu ceva tongue.gif
Nick: sybelle90
Link: http://img13.imageshack.us/img13/4981/img023rj.jpg
Motiv: pai...nu am mai pus de mult un desen tongue.gif
saru_sennin
name: saru_sennin
link: to come

later cand il descarc
Hikikomori?
Ar fi cazul sa dau drumul la vot...
Inainte sa fac asta as vrea sa urez bun venit noilor participanti Hungry Beast si Denissu-chan sweet kid... spor la voturi si distractie placuta smile.gif

THE LIST:

Simi-chan
Botan
Hungry Beast
Denissu-chan sweet kid
Animer9
Sybelle90
Saru-sannin - to come

Let the VotinG begin!!

Tema pentru saptamana viitoare este construction worker/s.

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Kratozz
Vote sybelle90 really nice biggrin.gif i drool over the girl... she's got juice and a kitty and roses and blonde hair and big eyes and long legs... nicee rolleyes.gif also the alien tshirt is cool cool.gif
Nicolae
votez pentru rolleyes.gif sybelle90
NOTORIOUS
Am vazut lucrarea de cand a postat ... votez Sybelle90. Desenezi foarte... tare frate laugh.gif
Moonsparkle
E dragut intr-adevar desenul lui sybelle, dar mie mi se pare prea shoujo-like si daca baietii ar citi macar oleaca de shoujo s-ar satura de imaginea asta pana in gat, ca mine tongue.gif asa ca votez pentru simi-chan, desi conceptul de la botan e cel mai fun tongue.gif

apropo, hikikomori, poate ar fi bine ca atunci cand faci lista cu desenele sa pui si titlul temei, daca nu avea botan denumita poza, muream in necunostinta de cauza
selen_dom
vote:animer9....really like the ideea.......la sybelle ma sperie tipu knd urmeaza the kiss, desi ft tare stilul:).
Kratozz
Uhhh da the ideea la animer e faina.. i take my hat off smile.gif aren't we all like that .... e un fel de hedgehog dilemma ... GG
rogueman999
Sorry guys, but it's Sybelle. Come on, it's just good.
selen_dom
btw Hikikomori?, dc nu putem vota 3 oameni gen 3 pct, 2pct, 1 pct?ar fi mai fain, mai ales cand sunt mai multi.
Hikikomori?
QUOTE(Moonsparkle @ Sep 8 2010, 09:20 AM)
apropo, hikikomori, poate ar fi bine ca atunci cand faci lista cu desenele sa pui si titlul temei, daca nu avea botan denumita poza, muream in necunostinta de cauza
*

La urmatoarea vot asa voi face.

QUOTE(selen_dom @ Sep 8 2010, 10:19 PM)
btw Hikikomori?, dc nu putem vota 3 oameni gen 3 pct, 2pct, 1 pct?ar fi mai fain, mai ales cand sunt mai multi.
*
Prima oara cand ai scris asta, am zis ca mai intai vad ce zice lumea despre propunerea ta. Numai ca nu a zis nimeni nimic despre asta, asa ca am si uitat biggrin.gif de ea, dar acum ca ai mentionat o iarasi la urmatorul vot asa vom face si vedem ce o sa iasa.
rogueman999
Ce pot sa va spun este ca matematic vorbind, e un sistem mai bun decat cel clasic. Nu intrebati detalii, am citit un articol acum vreo 10 ani in care erau descrise vreo 5-10 metode de votare si varianta clasica este (surpriza surpriza) cea mai proasta biggrin.gif

Daca e si suficient de practic...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.