Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desenul Saptamanii
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Khonsu
indeed it was xD
Botan
Aveam de gand sa fac altul dar parca e prea greu laugh.gif
deocamdata il pun pe-asta pe care l-am facut, si daca nu-l schimb, asa ramane. happy.gif (ca si asta imi place tongue.gif)

Nume: Botan
Link: http://a.imagehost.org/0634/14_Maid_girl_by_Botan_02.jpg
Motiv: Apar mai multi participanti!!! Ieeei!!

Bine ca am vazut o greseala imensa care ma si enerva si am reusit sa o modific..reusita e rara in ziua de azi la mine laugh.gif
Khonsu
chiar vreau sa vad ce face tipul ala cu "his maid" laugh.gif
very good work


ok..sa ma inscriu si eu

Name: Khonsu
Link: http://aki823.deviantart.com/art/Maids-2-132958156
Motiv: imi plac provocarile xD (sau unele din ele)
animer9
ok se pare ca o sa particip si io ... da cred ca maine dimineata o postez ca mai am de lucru ... asa ca ...

sa nu care cumva sa inchideti sesiunea de inscrieri pana maine la 12 pm ca fac urat ( a se citi "voi posta numai desene hentai la urmatoarele concursuri" tongue.gif )
Hikikomori?
@animer9 ... inaint de 4 pm no sa fie inchis, de mine in orice caz nu, fiindca atunci ajung acasa de la servici asa ca mai vedem cand inchidem

in other news ...

nick: Hikikomori?
link:
http://i620.photobucket.com/albums/tt283/a...1/maid_girl.jpg
motiv: ... iarasi nimic special ... just for fun smile.gif
saru_sennin
ok done...kind of ..be kind, it was a bumpy road

sooo...
nick:saru_sennin
link: http://i654.photobucket.com/albums/uu265/s...sennin/vxvx.jpg
motiv: well...chiar nu stiu d c fac asta ...well whatever
animer9
ok , nu ma injurati da' il postez pe la 7 asta seara ...din cauze tehnice tongue.gif

und fertig ....

qui : animer9

quoi: cete chose ici : serving maids

pourquoi bă : parce-que ...
Hikikomori?
Scuze pentru intarziere ... without further adoo sa dam drumul la VoT

THE LIST

Shiva:
http://i241.photobucket.com/albums/ff138/s...imeclubmaid.jpg

Botan:
http://a.imagehost.org/0634/14_Maid_girl_by_Botan_02.jpg

Khonsu:
http://aki823.deviantart.com/art/Maids-2-132958156

Hikikomori?:
http://i620.photobucket.com/albums/tt283/a...1/maid_girl.jpg

saru_sennin:
http://i654.photobucket.com/albums/uu265/s...sennin/vxvx.jpg

animer9:
http://animer9.deviantart.com/art/maids-133223958

Let there bee Voting

Cei care vor sa se inscrie in concursul de saptamana viitoare ... tema este warrior girl/s si/sau boy/s

altfel il rog pe cineva sa se ocupe de treburile pe care le fac eu pe aici, pe saptamana asta si viitoare ... deoarece Duminica im heading off to A-Camp smile.gif
Khonsu
damn blink.gif nu stiu intre ce sa votez : idea sau tehnica
dar cred ca voi vota ideile (the pervert ones icon_twisted.gif )

so my vote goes to Botan
(mai trebuie sa lucrezi un pic la tehnica, dar ai idei si imaginatie, keep workin' on it biggrin.gif )
Botan
Hikikomori, daca nu gasesti pe nimeni, sau nu vrea nimeni, preiau eu urmatoarele doua saptamani. Doar sa-mi spui tema urmatoare in afara de asta. (daca e sa fie tongue.gif). Desi te anunt de-acum ca nu ma pricep, Dar probabil nu e nevoie de pricepere laugh.gif )

Si, animer9, ai facut desenul ala in asa mod incat eu sa nu-l pot vedea? laugh.gif Contine desenul chiar asa numai culoarea pielii?

Votul meu, in cazul asta, o sa mai astepte, sa vad ce zice si animer9, dar deja m-am hotarat dintre cei pe care i-am vazut. (si votez pana la sfarsit ^^)


Multumesc, Khonsu, pt vot, si intocmai cum ai spus, mai am de lucrat la partea tehnica...
rogueman999
Foarte fain Shiva si animer9, dar din motive de impresie artistica*, votul meu merge de data asta la Saru. Faine desene toate de fapt... nu-i nici unul care sa nu-mi placa.

*) Impresie artistica = am tracnit cand l-am vazut.

Shiva
*raises hand* Saru all the way for me.


DUDE. THOSE. SHOES. ARE CASH!
animer9
biggrin.gif am uitat ... de filtru .... tongue.gif
ok , am rezolvat problema si pentru cei sub 18 ani ... laugh.gif
dmf
Shiva smile.gif
bluhelios
Same here. Shiva. Nicely done
Kratozz
i'll be short ca scriu de la lucru smile.gif

Toate desenele sunt f nice

Shiva desenat foarte vivid si privirea un pic suparata a personajului face totul... the necklace too adds some spice de asemenea bonusul postat cu etapele lucrarii e informativ si bine facut. i see some pro hand there.

Botan desi i'm sorry to say, lacks tehnica, in schimb imi place foarte mult ca ai incercat sa prinzi un pic de actiune deci sa fie un back story acolo (did she trip, who's the guy) de aia imi place. my advice: pas cu pas incepe sa faci tutoriale.

Khonshu has a kawaii neko chan smile.gif mai ales a treia unde chiar seamana cu o pisicuta rolleyes.gif la fel verry nice smile.gif another pro here

Hikikomori are un maid mai original care probabil nu se pricepe la masini de spalat biggrin.gif sau poate invers ( si totul e facut intentionat hi hi hi ) . anyways aici tot e prezent un scenariu iar ochelarii aia mari si nu numai .... aghm... aghmm... deci un maid cu ochelari si in spuma e visul oricarui otaku.

Saru ai un pretty killer maid biggrin.gif sunt sigur ca nu curata cartofi cu cutiul ala. si once again incerci sa faci ceva diferit sau iesit din comun. GG

Annnnd animer9 are un maid foarte specific imi aduce aminte de cartuliile de cyber punk cu slave-maid-girls - care-ti aduc pe tava jucarii holografice (or maybe genetically modified t(w)eens). foarte fain. And being a great fun of cyberpunk my vote goes here tongue.gif

Si daca tot vine nijikonul poate se face un wall cu toate desenele de pe aici sau cel putin alea cu locul 1 wink.gif

MyVote: Animer9
bogdan
OOki Deci batut la cap de antevorbitorul meu .. sau antepostatorul meu blink.gif si impresionat de unele creati hmm cica sa votez si eu.
si dupa o deliberare acerba de 2 ore rolleyes.gif i say Khonsu (what i can say i like cats biggrin.gif )

PS cu o parte din desene io am o problema adika shiva, saru .... i personaly wouldn`t want to be served by those maids..sunt prea scary pt idea de maid
saru_sennin
shiiiiii-va tongue.gif ~(^o^)~
Khonsu
@bogdan: thanks 8D
Hikikomori?
votul meu merge la Khonsu

@Botan ... atunci im leaving everything to you, cu tema urmatoare cu tot smile.gif
QUOTE(Hikikomori? @ Aug 13 2009, 09:52 PM)

Botan
Am inteles, sa traiti!
Si deci lipsesti doar cat tine concursul asta cu "warriors" ?

Votul meu merge la Shiva. ^^

Edit: apropo, vei fi aici sa "inchizi" editia asta a concursului, sau nu? (sa stiu daca astept degeaba sau nu tongue.gif)
animer9
I vote for S a r u tongue.gif
Hikikomori?
@Botan: Luni dupamasa in 24 o sa ajung acasa ... asa ca poti sa dai drumul si la inscrierile pentru saptaman aia ... altfel no sa fiu aici ca sa inchid editia asta ... asa ca im counting on you smile.gif
animer9
ah ... uitasi ...
@ Hikikomori? "Have fun!" la "hentAi Camp" tongue.gif
Hikikomori?
@animer9: Merci beaucoup!
Botan
Deci...sa vedem rezultatele...

Shiva: 4 voturi
saru_sennin: 3 voturi
Khonsu: 2 voturi
animer9: 1 vot
Botan: 1 vot
Hikikomori? : 0 voturi


Prin urmare, castigatoarea este Shiva

user posted image



Ca sa va reamintesc, concursul de saptamana aceasta va fi warrior girl/s si/sau boy/s. succes! ^^ (ca eu mi-am terminat desenul.. icon_twisted.gif )
Shiva
hurrhurr Again, close xD Merci de voturi , tovarasi Q.Q

Sa ma apuc deci si eu de desen. grrrrrr action poses make my hand tremble >_<''
Khonsu
congratz shiva 8D
Demon Spirit
I missed out on that last one,nu de alta dar imi era lene sa desenez o maid,pe langa faptul k lucram la alte 2 desene si la lvl-uit warlockul laugh.gif

Deci,ma inscriu la asta,desigur tot cu un desen vechi (are aprox. 2 luni jumate de la creare XD).

Nume: Demon Spirit
Link: http://img220.imageshack.us/img220/5695/warriorcouple.jpg
Motiv: just for kicks tongue.gif (singurele modificari in PS sunt accentuarea liniilor si adaugarea unei texturi,in rest e doar lineart-ul in creion)


Felicitari Shiva pt castigarea editiei trecute biggrin.gif
Khonsu
de la faza cu "scenele" din concursul anterior:-?..am derivat la manga laugh.gif

Name: Khonsu
Link: http://aki823.deviantart.com/art/Manga-Jedi-lol-133748788
Motiv: pentru ca am doua creioane si nu mi-e frica sa le folosesc!

anyways...here's some jedi manga thing/stuff/or whatever (star wars fan biggrin.gif )
pe langa ca I kinda f*ucked up that guys face..am facut cateva retusuri in photoshop(accentuarea liniilor..si am intunecat pe ici-colo unsure.gif )...
Shiva
thanks khonsu, demon xD

Name: Shiva
Link: http://i241.photobucket.com/albums/ff138/s...u/acwarrior.jpg
Motiv: because.
Comentariu: user posted image

No more bonus this time, tot uitam sa scanez intre etape...

Sunt varza la haine de tip MMORPG, asa ca am facut ceva care seamana a uniforma militara franceza din secolele trecute.... Un soldat tot warrior se cheama , nu? *gets bricked*

Lol si desenul are defapt si o poveste, dar banuiesc ca nu primesc voturi pe plot laugh.gif

Guys, am sa ma iau de desenele voastre cand voi vota, dupa modelul lui Kratozz |D
Botan
Sa vin si eu in sfarsit, ca am facut desenul de ceva timp (sabata), dar daca mi-a fost greu sa-i fac poza.. ;lol:
Are si greseli destule, bineinteles, dar daca ma apucam sa incerc sa le modific, cred ca nu mai ramanea nimic bun de desen.

Nume: Botan
Link: http://www.postimage.org/image.php?v=aV1IGfq0
http://www.postimage.org/image.php?v=aV1IFRtA
Motiv: pai daca nu desenam pt concus cine stie cand mai desenam.. biggrin.gif
Botan
QUOTE



Hikikomori?, am furat si eu ideea ta ca sa iasa in evidenta participantii biggrin.gif sper ca nu te superi.

Si acum , START VOT!






Edit: Votul meu i-l dau lui Shiva (din nou laugh.gif) Imi place mai ales (sper ca e baiat ) cel de jos din stanga (desi pare cam acelasi cu personajul din dreapta, doar ca mai mare-probabil mi se pare totusi). Nu stiu daca o fi asa sau nu, dar mi se pare putin ciudat piciorul ala care nu prea se vede al personajului blond.

Despre Demon Spirit pot sa spun ca nu mi se pare prea corecta anatomia. Profilul baiatului e cam gresit din punctul meu de vedere. Cand spun anatomie, nu sunt prea multe lucruri, adica poti sa desenezi multe pozitii dar parca e ceva..mana pe care o tine baiatul pe sabie mi se pare cam prea dreapta (dar nu sunt eu cea care trebuie sa vorbeasca) etc etc. Dar desenul spui ca e de vreo 2 luni si probabil ca acum e mai bine ^^


Khonsu, eu zic despre desenul tau ca in primul rand nu stiu din care directie trebuie sa citesc - de la stanga la dreapta sau de la dreapta spre stanga - (eh, citesc e putin cresit, sin moment ce nu are scris, si daca ma gandesc bine as zice ca se incepe din stanga din moment ce "Sfarsit"-ul e in dreapta). Genunchii fetei mi se par cam ciudati, pt ca nu stiu cum sa ma exprim, cam tot piciorul e ciudat, nu arata cum ar trebui (dar asta o poti lua si ca specific shounen mangaului sau din pricina stilului tongue.gif) . Si intr-un 'cadru' de-ala profilul fetei vine peste dunga "casutei".


Punct!
yukio_nakuso
si eu votez cu SHIVA ...e prea tare desenul wink.gif
Demon Spirit
QUOTE(Botan @ Aug 20 2009, 01:01 PM)
Despre Demon Spirit pot sa spun ca nu mi se pare prea corecta anatomia. Profilul baiatului e cam gresit din punctul meu de vedere. Cand spun anatomie, nu sunt prea multe lucruri, adica poti sa desenezi multe pozitii dar parca e ceva..mana pe care o tine baiatul pe sabie mi se pare cam prea dreapta (dar nu sunt eu cea care trebuie sa vorbeasca) etc etc. Dar desenul spui ca e de vreo 2 luni si probabil ca acum e mai bine ^^
*



@ Botan: ofc,ai vazut tot ce era mai neinregula (damnit,now my plot to take over the world is ruined >_>). La faza ca acum e mai bine,nu stiu ce sa zic,adica sunt cam oarba in a-mi observa evolutia pe un timp asa de scurt,cred ca mai bine ai observa tu daca e mai bine,desigur daca vrei.Am postat desene noi la topicul meu happy.gif

Eu votez pt Konshu,nu stiu ce anume are dar imi place cum e facut.Sorry Shiva,Botan,asta nu inseamna ca nu-mi plac si ale voastre.
Bebe
Pot sa votez si eu? Pot pot? happy.gif Although I usually avoid doing anything like this cuzz I get kicked in the... for the mean comments unsure.gif

Kay, so... votul meu ar fi pentru Shiva, desi pare ca mai ai de lucrat la perspectiva la tipul de sus, cei de jos par destul de bine desenati (m-am uitat in principal la maini pentru ca acolo apar de obicei probleme).

Demon Spirit, parca am mai vazut desene de-ale tale si cred ca poti mai bine (asta daca nu te confund); bravo pentru atentia la detalii si vestimentatie, pare corecta... (n-am experienta totusi sa-ti zic ceva concret >.<')

Botan, sorry about this, but yours looks like a child's drawing, in sensul ca e 2D, n-are pic de depth, detalii prea putine si anatomia e... childish? unsure.gif

Khonsu, desenul tau imi da impresia ca e neterminat, facut neglijent si nu prea muncit. Besides, I don't get what's happening there.

- asta ar fi clasamentul dupa parerea mea - nothing personal people.
Khonsu
@Botan: heh xD..se "citeste de la dreapta la stanga"..si vad ca am facut o eroare la sfarsit ..my bad unsure.gif . picioarele.. hmm:-?..well.. it's my weird way to draw them (sau poti sa spui: "lenea de a face dupa proportii anatomice, nu m-a lasat sa le fac corect")

@Bebe: defineste neglijent :-?

@Demon Spirit: thank you xD
Shiva
[later]: ho' shit, beware of POSTZILLA.

@botan: Da, e acelasi personaj si in dreapta si in stanga, la varste diferite |D E baiat and his name is Charlotte I'm so cool don't ask. Piciorul ridicat al tipului blond intr-adevar ar fi trebuit sa aiba laba mai mica sau sa nu se vada deloc, doar ca mie nu imi iesa OTL

@yukio_nakuso: lol, saru' mana!

@demon: no hard feelings tongue.gif

@Bebe: aham, cateodata imi vina sa il pocnesc pe ala care s-a gandit pentru prima data: 'oh, hai sa folosim PERSPECTIVA ca e mai cool asa' , chiar daca e mort...

Si acum randul meu:

Demon Spirit: vad ca in general te ai bine cu detaliile si originalitatea. Frumoase haine, dar cateodata trebuie sa te gandesti si la functionalitatea lor, in cazul de fata in lupta. Banuiesc ca [,] cornul craniului pe care il are fata pe sold o cam incurca... Daca ai vrut ca fata sa aiba aripa , nu ai nimerit-o, dar daca asa ai vrut haina sa fie, e perfect. Atentie la anatomie [cea feminina mai ales] si planuri [manerul sabiei venea in fata piciorului fetei, nu dupa] . Am vazut ce ai vrut sa faci cu pelerina baiatului, si nu pot s aiti spun decat sa ai grija pe viitor, ca arata prea rupta 'cu grija'. Make those lines more random and fewer ;D Imi place rabdarea pe care o ai la pene si zale.

Khonsu: de la stanga la dreapta , nu? XD de ce nu citesc eu ce scrie lumea inaintea mea, huh? FFFF Pai primul cadru nu inteleg de ce nu l-ai continuat pana putin mai jos, ca a ramas spatiul ala in actiune care nu isi are rostul. Imi place ca ai dai putin 'screentoning' pentru atmosfera tongue.gif Speedlines-urile cer sa fie pe viitor mai ordonate [incearca cu o linie, it's a life saver]. Corpul fetei mi se pare prea 'unghiular' , consider ca se potrivea un contur ceva mai rotunjit. Dar depinde de stil aici. Genunchii in primul cadru sunt prea umflati . Insa te pricepi la corpuri in miscare!

Botan: yey! background! ahaha <3 Pozitiile pensonajelor sunt rigide si la colorat incearca sa aplici mai mult volum corpurilor. Daca personajul din stanga [cu par violet] e baiat, atunci bun, imi place ;D Dar daca e fata putin bewbs nu ar fi stricat. Iar daca nu e nici una, nici alta , atunci ROCK ON [fan of genderless characters]. Ochii par cam soulless iar la haine sunt necesare mai multe cute ca sa dea privitorului impresia de volum [te tot sec cu asta, nu?] Pentru umbre eu zic ca ar fi bine sa folosesti alte culori decat culoarea de baza. Ex: la roz sa folosesti albastru sau rosu , la verde albastru, la albastru indigo, etc. In general o culoare mai rece, dar astea le vei deduce singura prin exercitiu ^^

Votul meu: demon spirit.
Kratozz
Shiva> that's a nice all lovey-lovey price-warrior. A girls dream-drool hi hi hi nice one. Deci this is the prince comming to rescue his princess from the dragon. In acelas timp se arunca in lupta cu capu inainte dar adora florile.
Edit: a da, si ochii f fine.

Khnoshu > nu prea am inteles de ce e jedi (probabil surpriza de la sfasit, wusn\t a very fair fight aa ?biggrin.gif ) dar in rest imaginea vibreaza totu e in miscare, e o adevarata lupta in care adrenalina iti face inima sa zvacneasca in piept si te concentrezi numai asupra adversarului (de aia nu exista background, nici nu e necesar) and then the final blowww

Botan> two girls with weapons. probabil una e fighter iar cealalta e some kind of mage (hmzz mi se pare mie sau merge pe apa biggrin.gif smile.gif sunset in the back... romantic. dupa mine trebuia si un mic centru de atentie. as fi preferat viziunea vreunui monstru *dragon or smth* rapus undeva in the background, si fata isi baga sabia in teaca victorioasa. astept dat viitoare tongue.gif incearca sa adaugi mai multe culori , deci apa poate sa fie nu numai albastra, poate sa aiba si un pic de verde in ea, pe la pietre, rosu galben la reflectia soarelului, la fel costumele pot sa nu fie doar roz ci poate sa fie mai rosietic in unele parti sau mai spre albastru, in dependenta cum cade lumina sau umbrele. poti sa dai in unele locuri cu negru pt a accentua umbra.. stuff like that.

and la sfarsit e Demon Spirit> imi place mult asta. imi aduce aminte de pure fantasy. LOTR etc etc. e o imagine veche desenata de elfi prin cartile lor. Un tanar care zambeste in lupta *infricosator uneori brrrr * si o femeie frumoasa, misterioasa si tot atat de periculoasa. brrr i won't mess with these guys deoarece impreuna they can go to hell, kill haf of it's inhabitants come back for a quick launch and return to finish the job.
Votez cu demon deoarece a redat , dupa parerea mea, cel mai aproape spiritul de warrior. si 50% din vot e preferinta proprie, i just like chivalry tongue.gif

VOTE> Demon Spirit


edit: postat dupa shiva, so ma repet in unele locuri tongue.gif si sry ca nu a ajuns si saru sa puna ce avea *where are usb's when u need"em
Khonsu
heh^^ thx for the appreciations

@Kratozz: yeah..in legatura cu sabia..am incercat sa-i dau efectul ala de luminozitate ..si mi-ar fi reusit.. daca as fi dat mai multe tonuri de gri, dar n-am facut-o, am apelat la cateva linii:-?.
Bebe
Inital dadusem edit la postul precedent, dar mi-era frica ca n-o sa-l vezi.

NEGLIJENT, -Ă adj. dezordonat, neîngrijit; delăsător, indolent. ♢ care denotă lipsă de grijă, de interes.

Liniile panourilor sunt trase cu linia presupun, dar nu ai reusit sa le tragi paralele intre ele sau cu marginea paginii. Hasura e slopy si neomogenizata (ai folosit HB?). Background-ul e, well... liniute. Si umbre. Nu poti sa zici ca e complet oricum.

Parul tipei din primul panel si din close-up difera, ca lungime. Anatomia ei imi aminteste mai mult de comic-uri decat de manga. In ultimul panel i-ai uitat cumva bretelele la costum?

Si tot nu inteleg ce se intampla in ultimele doua panel-uri, ea vrea sa-l taie pe tip, care dispare intr-un vartej/nor de fum, si ea taie doar aerul? Intr-un singur loc desi are doua sabii in mana? Si apoi arata spre "The end"? And yeah, nici textul de acolo n-arata prea bine, si nici ":lol:" nu inspira <profesionalism> (era alt cuvant, dar am lapsus acum), ci ideea de gluma.

Edit @Kratozz: Slopy si neglijent pentru ca asa mi s-a parut desenul. Nu incerc sa jignesc pe nimeni (I have better ways to do that >.>) doar ca eu sunt perfectionist din fire. N-am zis ca ma deranjeaza stilul comic, doar ca asa pare desenat corpul tipei. De obicei incerc sa evit afirmatiile categorice pentru ca, asa cum am spus, nu e domeniul meu, si pun pe unde pot "pare", "cred", "parca" etc. Daca nu am scris puteti presupune linistiti ca asta voiam sa spun. Pentru ca e doar opinia mea smile.gif
Kratozz
my friend bebe here, eu zic ca te iei degeaba de om, si nici nu e corect sa apreciezi arta cuiva cu cuv. profesionist... dai dovada de scris neprofesionist.
Nu e neaparat sa jignesti pe nimeni. Neglijent e o jignire la fel si slopy la fel si neprofesionist. iar sa tragi linii cu linia is the worst dupa mine. il face prea artificial. yuck... si la fel aici nu trebuia sa fie neaparat manga dup mine. u're being too stingy fara reason... critica nu inseamna sa fii jignitor. ci sa incerci sa ajuti pe cineva, si sa-i spui opinia ta despre arta lui, show him a different perspective. i do dissaprove strongly ce zici tu.


edit> @khonsu: aha e f greu in bw sa dai efect de glow necesita mult timp, si ajungi greu la efectul dorit... ai incercat cumva cu radiera sa stergi un pic, sa adaugi un pic de blur difuz ???

deit>PS. si da intercalez prea ulta engleza in ce scriu.... tree sa indrept acest neajuns.
Khonsu
well.. @Bebe : just..wtf /:) ..te zbati mai rau decat mine... pentru un desen laugh.gif
chill..
si.. @Kratozz: habar nam ce e bw..dar foaia nu e murdara(ai zis sa sterg..banuiesc ca la asta te-ai referit). atunci cand desenez, cu creionul, pun o alta foaie sub mana ..ca sa nu intind mina pe foaie si sa inegresc totul. a iesit asa ..inchis..pentru ca am facut o fotografie, nu pot sa scanez o foaie A3 cu un scaner pentru A4 ,heh biggrin.gif . as fi putut sa-l prelucrez digital..dar nu ar fi fost corect (am facut destule modificari deja)
Kratozz
smile.gif bw - black and White - sry ca nu am scris pe lung. si ma refeream sa stergi cu radiera creionul, dar sa nu stergi de tot, sa intinzi intr-un fel creionu pe foaie, tree sa ai radiera foarte moale *asta ca idee desi nu stiu daca merge :-? * in rest totu e ok smile.gif
Moonsparkle
mie mi se pare ca voi va atacati, omul a precizat ca nu vrea sa jigneasca pe nimeni smile.gif critica pana la urma e ceva negativ. ca poti sa inveti tu ceva pozitiv din ea, e altceva. but it's never gonna be pink and fluffy, that's just sugar coating it.

Shiva. pentru ca imi plac petalele.
Kratozz
@ bebe: wells... poate am sarit si eu asa prea tare smile.gif pur si simplu mi s-a parut un pic cam direct... i mean... in loc de slopy poti sa zici blurry or smthng.. nu am fost imoptriva pozitiei tale ci mai mult impotriva unor cuv folosite eg. neglijent... care are conotatii negative (cel putin pt mine). E bine ca nu a fost din intentie rea. tongue.gif

Asa ca LET THE VOTING CONTINUE biggrin.gif

@Sparkle: critica constructiva e cea mai eficienta (cooperatista ar fi dupa mine sensul corect - dar cuvantul suna foarte comunist :-? smile.gif ) desi nu neg ca orice critica te invata.
Khonsu
@Kratozz: oh..deci asta era:-?
@Moonsparkle: /:) nu stiu ce psihologie ai invatat..sau ai studiat..dar e veche.
critica nu trebuie sa fie complet negativista. daca taica-tu(nu zic de tatal tau..dau doar un exemplu) ar zice in fiecare zi ca esti prost..si esti prost..si iarasi ca esti prost,pentru ca el e mai destept decat tine, si stie ce vorbeste, eu cred ca ti-ar veni sa-ti bagi ....toate... si sa-ti iei lumea in cap..traind mizerabil ..pentru ca tu te simti prost. ce-ar fi daca taica-tu te-ar "critica" intr-un mod mai bland?

acum..nu am nevoie de aprecierile lui bebe laugh.gif nu e taica-miu... therefore..nu am de ce sa ma simt prost..din partea mea..poate sa scrie ce vrea...voi lua in considerare numai sfaturile

..dar..i quote "nu e bine sa iei caciula din capul taranului"

[EDIT #1] ..se pare ca Kratozz si-a spus parerea in timp ce imi pregateam discursul smile.gif)
cu alte cuvinte..votez pentru "critica constuctiva" care o mentioneaza
Moonsparkle
Khonsu, care psihologie nene? biggrin.gif era vorba despre definitia criticii. care nici pe departe nu inseamna sa fii facut "prost" laugh.gif

oricum, i subscribe to what kratozz said about the voting. nu cred ca initial era un topic de 'comentat' lucrarile. so +1 happiness to this thread tongue.gif
rogueman999
Shiva, definitely. No time pentru "critica constructiva", data viitoare. Apropo de data viitoare, nu intri si tu kratozz? In cele 2 ori pe an cand desenezi nu iese deloc rau.
Botan
Ce s-a mai postat pana sa ma intor ceu...
Am sa mai pun o data participantii sa nu-i cautati biggrin.gif

QUOTE



@ Bebe, Shiva, Kratozz, multumesc pentru critici..stiu, nu sunt buna de nimic la parti din astea, dar poate o fi si din cauza ca eu am invatat sa desenez din mintea mea, nici pe tutoriale nu m-am uitat. ^^' Stiu ce vrei sa spui, Shiva, si se pare ca degeaba stiu daca nu pot sa aplic laugh.gif Trebuie sa gasesc eu o cale de a invata, ca pana si pe mine ma enerveaza cum desenez. T-T
Grozave idei, Kratozz.
O, da, in stanga trebuia sa fie un baiat. tongue.gif

Chiar ca...n-a spus nimeni daca trebuie sa comentam sau nu trebuie... Fiecare cum crede, banuiesc.

Si tema de spatamana viitoare o sa o anunt de pe-acum..ce sa fie..ce sa fie..ce ziceti de school girl/s? ^^

Si eu vroiam sa vad ce face saru_sennin, dar imi pare rau, n-am fire de-alea nenorocite. TT_TT
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.