Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desenul Saptamanii
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Ramziel
Hikikomori - 3p, nicely colored, well done ^^
Botan - 2p, that dragon looks strange O.o, still....bine lucrat biggrin.gif
Animer9 - 1p, dun know wut to say, dar ala nu arata ca un dragon O.o

Well......chiar mi-a lipsit sa desenez astfel de creaturi, I wanna stop growing so fast XD
Anyway, Hikikomori keep at it ^^
Hikikomori?
animer9 - 3p
Botan - 2p
Ramziel - 1p

REZULTATELE VOTURILOR:

Hikikomori: 12
Botan: 8
Animer9: 6
Ramziel: 4

Castigatorul cu 12 puncte este Hikikomori... Multumesc pentru voturi!!

Tema pentru saptamana asta este Turist.

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti in avans fara desen si puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii(nu este obligatoriu, dar este apreciat)

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- Nu se copiaza imaginile/desenele din care se inspira
- Fiecare desen trebuie facut manual (NU se accepta desene digitale)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Runo
nu semai face cocursul?sad.gif
Ramziel
No one said that dry.gif, doar ca nu prea mai sunt persoane care sa participe, fie din lipsa de timp, fie din cine stie ce alte motive.....
As for me, eu inca nu am terminat desenul si nu am reusit din lipsa de inspiratie dry.gif, which is strange for me O.o, dar il voi posta curand, singura problema e ca nu pot fi singurul participant huh.gif, right?

PS: trying to add a background to my drawings from now on, de aceea dureaza mai mult XD
Runo
pai...vad ca celalat concurs s-a terminat luna trecuta....dar,daca se mai face o sa ma inscriu eu :-??....si daca te inscri si tu vom fi 2 si poate,se maiinscriu...
Ramziel
Well.....eu pana maine cel tarziu poimaine termin desenul, deci cel tarziu duminica o sa il postez biggrin.gif
Runo
atunci o sa ma inscriu si eu ...cred ca duminica biggrin.gif...cand am timp.
Ramziel
I am done ^^, o sa il postez imediat ce reusesc sa il scanez dry.gif
Botan
Nume: Botan
Link: comingbacklaterwithpicturebecausetherearenoentriesyetaniway
http://i.imgur.com/tvEYH.jpg
Motiv: lalalululululu


Link added.

PS am inceput sa obosesc..sa ma doara inima de suferita laugh.gif drawing-related stuff lol
Maria♥
QUOTE(Botan @ Aug 24 2011, 09:57 AM)
Nume: Botan
Link: comingbacklaterwithpicturebecausetherearenoentriesyetaniway
http://i.imgur.com/tvEYH.jpg
Motiv: lalalululululu
Link added.

PS am inceput sa obosesc..sa ma doara inima de suferita  laugh.gif drawing-related stuff lol
*


Bwahaha, also note that the first thing that crossed my mind was France from Hetalia. xD
Ramziel
Finally, pot sa il postez si eu ca de duminica trecuta ma tot chinui sa gasesc o metoda sa il pun pe net dry.gif

Anyway..........
Nick : Ramziel
Link : Tourist O.o
Motiv : does it matter dry.gif, okay for my evil plans XD
Ramziel
Omg, just finish this damn tourist theme XD

Serios deja devine stresant, aceeasi tema de cateva saptamani dry.gif
Hikikomori?
Sa dam drumul la vot:

THE LIST:

Botan
Ramziel

Tema pentru saptamana viitoare este DISPOZITIE.

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti in avans fara desen si puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii(nu este obligatoriu, dar este apreciat)

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- Nu se copiaza imaginile/desenele din care se inspira
- Fiecare desen trebuie facut manual (NU se accepta desene digitale)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor) 
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza
uZuRu17
ha ha botan ai devenit mai buna. tineo tot asa
Ramziel
Of course, lumea a uitat complet de partea asta de forum XD

3p - Botan
2p - .........
1p - .........
^!Tokage
nu cred ca au uitat doar ca nu mai sunt "talente" care sa se exprime pe acest topic
3 pnct-Botan
2 pnct-Ramziel
1 pnct-..............


wink.gif
iNeko
i abstain from voting XD

or not

3 botan
2 -------
1 ramziel
gtkano
3 Botan
2 ramziel
1 -------

Si deci noua tema e "DISPOZITIE"?
darczon69
3 puncte - Botan (idee interesanta si deosebit de ironica biggrin.gif)

2 puncte - .....

1 punct - Ramziel (executie frumoasa, dar ideea ar fi putut fi mai interesanta)
Hexy
3 puncte - Botan (cum zice darczon.. idee deosebit de ironica si interesanta tongue.gif)

2 puncte - Ramziel

1 punct - .............
gtkano
unde postam filele pentru concurs ?O.o?

Oricum eu o postez aici smile.gif sper sa fi postat unde trebuie ^////^

My entry :
http://kanogtkano.deviantart.com/art/some-...kanogtkano&qo=0


EDIT :
Ca sa nu fac double posting am editat acest post smile.gif

nick: gtkano
link: http://kanogtkano.deviantart.com/art/some-...kanogtkano&qo=0
motiv: Deoarece doream sa desenez in stil traditional si nu aveam o idee, acest concurs m-a ajutat oferindu-mi un subiect in jurul caruia sa ofer contur imaginatiei.
Ramziel
sugestia mea e sa intrebi inainte sa postezi XD

Oricum formularul obisnuit de inscriere e urmatorul:

-Nick : *who are you?* (ex.: Ramziel )
-Link : *where is it?* (ai prins ideea)
-Motiv : *why did you do it?* (poti sa pui ce motiv ai avut, etc.)
Botan
Multumesc tuturor TT^TT mie mi s-a parut si mi se pare o esuare totala desenul asta.

Sa votez XD si eu: lol
Ramziel - 3 p!!!!!!! happy.gif (desenul de data asta nu stiu de ce, dar parca ii place mai mult decat celelalte ale tale. Evoluezi? ;D)
Ramziel
Yep evoluez cu siguranta, fata de cum desenam inainte, multumita unor prieteni ^^
Neah, desenul tau nu e o esuare totala, a iesit okay, la mine a iesit background-ul ca o esuare majora XD
Hikikomori?
@gtkano n-ai gresit locul, numai timpul si modul... dar nu e nici o problema. Ramziel a postat deja modul de inscriere si daca te intereseaza celelalte reguli ale concursului, le gasesti in postul meu mai jos.

Botan - 3p
Ramziel - 2p

REZULTATELE VOTURILOR:

Botan: 21
Ramziel: 13

Castigatoarea cu 21 de puncte este Botan... Felicitări!! ohmy.gif user posted image ohmy.gif

Tema pentru saptamana asta este DISPOZIÅ¢IE.

QUOTE
THE RULES(regulile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti in avans fara desen si puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii(nu este obligatoriu, dar este apreciat)

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- Nu se copiaza imaginile/desenele din care se inspira
- Fiecare desen trebuie facut manual (NU se accepta desene digitale)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor) 
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)

selen_dom
dispozitie....adica in ce sens?
Hikikomori?
De cand am dat tema tot asteptam sa intrebe asta cineva smile.gif ... eu ma refeream la stare sufleteasca dar daca vrei, poti sa o interpretezi si in alt sens.
gtkano
@Hikikomori?
Deci e valida inscrierea mea o.O?
Hikikomori?
Ok sa facem ceva, ce inca nu facusem pana acum.
Inchid aceasta runda fara votare, din lipsa participantilor.

Declar castigator pe gtkano, deoarece el a fost singurul care a postat un desen.

Tema pentru saptamana asta este coafura/haircut


QUOTE
THE RULES(regulile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti in avans fara desen si puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii(nu este obligatoriu, dar este apreciat)

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- Nu se copiaza imaginile/desenele din care se inspira
- Fiecare desen trebuie facut manual (NU se accepta desene digitale)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
Fili
Whoa, o premiera! Din pacate nu una buna sad.gif
Hai ca a inceput scoala, a inceput facultatea, poate se intoarce lumea din vacanta si posteaza mai multe desene.
Botan
Sincer vorbind, nu mai stiu cum vin lucrurile pe-aici..am uitat cand trebuie ce facut, etc laugh.gif

Trebuia sa dau cumva o tema..? atunci, doar aca e asa, zic coafura/haircut, cum vreti voi.
junkolus
Nick: Junkolus
link: http://junkolus.deviantart.com/gallery/#/d47bscp
Motiv: din toate desenele care le mai am asta s-a potrivit cel mai bine cu tema(haircut)
Haruki
Prima mea participare la acest concurs..biggrin.gif

Nick: Haruki
Link: http://luchia.sunphoto.ro/ll_-_Desenele_mele_-_ll/34087172
Motiv: Hmmm..nush...cred ca sa stiu si eu parerea celorlalti si sa primesc sfaturi in legatura cu desenele.
darczon69
Righto biggrin.gif

Acum ca sunt mai multi participanti, voi arunca si eu un vot:

Haruki - ? puncte

Moe desu! biggrin.gif


junkolus - ? puncte

Imi place cum ai facut buzele smile.gif, iar ochii au ceva...nu stiu ce, dar ceva ma atrage la ei biggrin.gif.

EDIT

Inteles. Retrag punctele.
Hikikomori?
@darczon69: Votarea abia Luni incepe, saptamana asta sunt inscrierile.
Botan
Huh am ajuns...

Nume: Botan
Link: http://i.imgur.com/WZ6KA.png
Motiv: cuz i suggested this theme
iNeko
Nume: iNeko
Link: http://img831.imageshack.us/img831/5328/img098yb.jpg
Motiv: cuz nu am mai participat de mult
Ramziel
Nick : Ramziel
Link : http://ramziel.deviantart.com/gallery/#/d4cfube
Motiv : cuz I wuz bored...
Hikikomori?
Sa dam drumul la vot.
Inaite vreau sa urez bun venit noilor partizipanti Junkolus si Haruki... distractie placuta!

The LIST:

Junkolus
Haruki
Botan
iNeko
Ramziel

Sa inceapa votarea!!

Tema pentru saptamana viitoare o vom afla de la gtkano.

QUOTE
THE RULES(regulile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti in avans fara desen si puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii(nu este obligatoriu, dar este apreciat)

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- Nu se copiaza imaginile/desenele din care se inspira
- Fiecare desen trebuie facut manual (NU se accepta desene digitale)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
gtkano
3p-iNeko
2p-Junkolus
1p-Botan


Motivul pt care am oferit aceste voturi in acest fel :
iNeko - Mi-a placut modul in care a tratat parul personajului , combinatia de culori pentru par fiind formidabila(rosu + albastru). Deasemenea acuratetea in care a tratat zonele umbrite si cele luminate este principalul motiv pentru care consider ca merita votul meu.

Junkolus- Probabil una dintre cele mai apropiat de tema , deoarece desenul este axat pe portretul personajului , deci ofera privitorului posibilitatea de a admira mai in detaliu parul, coafura.


Botan - Un desen frumos si foarte interesant realizat. Creatorul ofera privitorului doua personaje ce au coafuri diferite pentru a oferi diverse aranjari ale parului smile.gif



Tema propusa de mine e : Viata Virtuala


Am o intrebare ...Pot participa la tema propusa de mine ?
Hikikomori?
QUOTE(gtkano @ Oct 11 2011, 12:13 PM)
Am o intrebare ...Pot participa la tema propusa de mine ?
*

Da poti sa participi la tema propusa de tine.
darczon69


Haruki - 3 puncte

Moe desu! biggrin.gif

iNeko - 2 puncte

Very Macho. Ii mai lipseste un mecha sau o sabie mare si e gata pentru un anime biggrin.gif.

junkolus - 1 punct

Imi place cum ai facut buzele smile.gif, iar ochii au ceva...nu stiu ce, dar ceva ma atrage la ei biggrin.gif.
Ramziel
Neko - 3 pcte (come on, do you wanna kill me XD, arata foarte tare, imi place cum e colorat foarte mult, la fel e si cu umbritul)

Haruhi - 2 pcte (arata bine, insa imi da impresia ca are fata prea mica in comparatie cu restul corpului)

Botan - 1 pct (hmm....ai fi putut sa o faci pe tipa sa se chinuie sa se abtina de a rade datorita frizuri lui....si pe el putin mai iritat de cum arata XD)

Well....junkolus, cum s-a mai precizat, fata arata super, chiar imi plac cum ti-au iesit ochii, in afara de asta, bafta tuturor wink.gif
iNeko
scurt si la punct
Junkulous- 3p
Botan- 2p (2 is better then 1, and twice the work)
Haruki- 1p

modific mai tarziu daca mai am ceva de adaugat, college awaits
Yuriko
Uuu, n-am mai dat de mult pe aici! Well, let's see...

3p - iNeko - It looks soo cool, that dude biggrin.gif
2p - Botan - You always draw fancy hair, not just now laugh.gif
1p - Ramziel - E cel mai aproape de tema, IMO. And you're getting better cool.gif
Ramziel
Am I...O.o
Thanks yuri ^^
Botan
Voturile mele, in ultima zi, ca asa-i frumos. icon_twisted.gif

3 puncte - iNeko - i simply love it (ahem..him..) si cand se gandea omul mai mult ca numai fetele or sa fie frumose (adica vor fi numai baieti..masculini rau de tot), sare cu un baiat pe masura... cred ca daca ai face unul reverse-harem style, as muri pe-aici tongue.gif

2 puncete - Ramziel - cine a zis avea dreptate, cred ca este cel mai in tema, si in plus, chiar ca, cu desenul asta, ai aratat un nou nivel la care ai ajuns biggrin.gif Probabil depinde si de "mood"-ul din momentul respectiv, de pozitia personajului si de dorinta ta de a desena (adica daca aveai chef sau nu).

1 punct - Haruki - hmm nu prea stiu ce sa spun. E un desen frumos si mi se pare si reusit. Greseli care sa deranjeze nu sunt, si asta e grozav, pentru cel care a desenat in special. tongue.gif Pentru mine inseamna mult.


PS va multumesc tuturor care mi-ati votat, si ce care v-ati spus parerea, apreciez foarte mult astfel de comentarii, constructive or just your own opinion. ^^
Ramziel
Mersi de compliment Botan si dap, e perioada in care desenez cel mai mult, well.....*points to colege* XD, and yeah, pozitia a avut o mica influenta asupra desenului, nu-s dar si eu sunt mirat ca nu am dat fail la nimic, in special la proportiile corpului dry.gif
Skittles_Ionut
Haruki - 3 puncte
junkolus - 2 punct
iNeko - 1 puncte
gtkano
nick : gtKano

link : http://kanogtkano.deviantart.com/#/d4d6t9t

motiv: Cand am propus tema defapt m-am gandit ce as desena, asa ca motivul pentru care am participat este ca am simtit dorinta de a desena ceva legat de lumea virtuala.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.