Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desenul Saptamanii
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Lucius Cornelius Sulla
De acord.De mana e cel mai bine frate...asa invatam cel mai bine sa desenam.
Ramziel
Momentan vreau sa invat sa fac umbrirea mai bine, ca nu prea imi iese asa de bine biggrin.gif
^!Tokage
gomennasai ramziel...nu mam gandit cum de sunt stancile atat de perfect copiate
smile.gif) (My Brain: ussseeeeee meeeee) smile.gif)
Lucius Cornelius Sulla
toate ca toate dar eu abea astept sa vad ce alte desene mai inscriu oamenii in concurs saptamana asta...totus este o tema destul de vasta. biggrin.gif

@^!Tokage: lol asta a fost geniala "(My Brain: ussseeeeee meeeee)". laugh.gif
tare rau. :rofl:
^!Tokage
lucius stii ca acum ceva timp ti-am spus ca o sa particip si eu la desenul saptamanii, as fi dorit sa particip de saptamana asta, dar ( scuze iNeko...nu e o insulta oricum) tema asta are o gama prea larga de solutii si nu stiu ce sa fac ca am o gramada de idei si fac multe desene dar nici unul pana la final....sper doar ca tema urmatoare sa fie mai precisa
Lucius Cornelius Sulla
daca se intampla din greseala sa castig,promit ca o sa aleg o tema cat pot eu de precisa. smile.gif
Ramziel
@^!Tokage: nicio problema , i se putea intampla oricui biggrin.gif, oricyum pacat ca nu participi si tu saptamana asta, sincer si mie mi-a fost cam greu sa aleg ce sa desenez (prea multe idei XD )

@Lucius Cornelius Sulla: dap, stiu cum te simti...si eu ma intreb oare ce desene vor mai posta pt tema de saptamana aceasta wink.gif
iNeko
WTF, i lol'd at Tokage's confusion

Nick: iNeko
desen:user posted image
motiv: i was bored
P.S. thx Rmaziel pt inspiratie
Ramziel
wow blink.gif , arata grozav, chiar imi place cum ti-a iesit, in special umbrirea biggrin.gif

QUOTE(iNeko @ Apr 2 2011, 03:27 PM)
P.S. thx Rmaziel pt inspiratie
*



you're welcome tongue.gif
saru_sennin
Nume: Saru_sennin

Link:Damn Puberty

Motiv: ca imbatranesc si trece viata pe langa mine
saru_sennin
QUOTE(iNeko @ Apr 2 2011, 03:27 PM)
WTF, i lol'd at Tokage's confusion

Nick: iNeko
desen:user posted image
motiv: i was bored
P.S. thx Rmaziel pt inspiratie
*



cum se plictisesc unii..eu stau in pat si vegetez cu un pahar de vin si trei zile de discovery
Yuriko
Haven't been here this year yet! laugh.gif
Nu am scaner in camin, asa ca (,) culorile au iesit sucky dry.gif But anyway...

Nume: Yuriko
Link: Inari Ōkami
Motiv: Am fost lurk-er prea mult timp. Plus am irosit prea mult timp cu scoala in ultima vreme si trebuia sa recuperez timpul pierdut.
iNeko
Saru senpai, i don't really understand abstract stuff, can u explain a little? ^w^"

anyway, i was trying to draw this guy (the second boss, not the sucubus), but i got inspired by Ramziel, so.....
he's a last boss of a chapter in a game i play
saru_sennin
QUOTE(iNeko @ Apr 3 2011, 08:35 AM)
Saru senpai, i don't really understand abstract stuff, can u explain a little?  ^w^"

anyway, i was trying to draw this guy (the second boss, not the sucubus), but i got inspired by Ramziel, so.....
he's a last boss of a chapter in a game i play
*



mai nici sucubus decat boss-ul biggrin.gif

abstract ?ce e abstract?
Lucius Cornelius Sulla
Misto,more participants! biggrin.gif
Hello Saru,hello Yuriko imi plac desenele voastre,you're really good!
May the best man/girl win. smile.gif
Ramziel
hey guys biggrin.gif, se pare ca mai avem cativa concurenti smile.gif

@Saru: chiar imi place culoarea pe care ai ales-o pentru desen biggrin.gif

@Yuriko: arata grozav desenul, desi nu inteleg ce legatura are cu tema tongue.gif
Lucius Cornelius Sulla
QUOTE(Ramziel @ Apr 3 2011, 12:41 PM)
@Yuriko: arata grozav desenul, desi nu inteleg ce legatura are cu tema tongue.gif
*



Pai "Inari Ōkami" este un spirit al fertilitatii,bogatieai si a altor chestii de genu in Japonia...si fiind spirit,as zice ca se incadreaza destul de bine in tema.Parerea mea. smile.gif
Ramziel
blink.gif , yep, ma gandeam ca trebuie sa fie ceva de genul tongue.gif, dar nu eram sigur, si ce pot sa zic, curiozitatea poate omora pisica biggrin.gif, dar nu si pe mine tongue.gif
Lucius Cornelius Sulla
Right. laugh.gif
We all have our curiosity.
oricumtoate desenele de pana acuma sunt super,abea astept voturile smile.gif
Ramziel
dap si eu sunt nerabdator cu privire la voturi biggrin.gif, dar ma gandesc oare care va fi tema pentru saptamana viitoare dry.gif
Botan
Ma enerveaza rau faza cu scanerul si cum imi sterge toate culorile...dar, scuze, scanner!!! nu te supara pe mine!! sa nu dispari ca am nevoie de tine rau da tot!! laugh.gif
Dar de data asta pun o poza.

Nume: Botan
Link: http://i.imgur.com/U5gg6.jpg
Motiv: bla bla bla, and thus, I became the president of the ***** sta**s.
Ramziel
zi mersi ca iti merge macar scanner-ul tongue.gif, imprimanta mea nu mai functioneaza de cateva luni sad.gif, norocul meu cu un prieten care sta prin apropiere si imi poate scana desenele biggrin.gif
Yuriko
@Ramziel: Yep, it' just like LCS said; she's a Japanese goddess care deseori se arata sub forma unei Kitsune (spirit-vulpe) laugh.gif
Ramziel
sincer banuiam ceva, dar nu eram sigur XD, desi ar fi trebuit sa-mi dau seama dry.gif, sry biggrin.gif
Hungry Beast
Nume: Hungry Beast
Link: http://img5.imageshack.us/img5/3797/00042q.jpg
Motiv: exercitiu
Ramziel
O.o nice XD, arata interesant designul tongue.gif, bafta tuturor biggrin.gif
Kratozz
QUOTE(saru_sennin @ Apr 3 2011, 01:04 AM)
Nume: Saru_sennin

Link:Damn Puberty

Motiv: ca imbatranesc si trece viata pe langa mine
*




Sooo puberty gives or takes wings ? biggrin.gif
Hikikomori?
nick: Hikikomori
link: http://hikikomori4cs.deviantart.com/#/d3d6pux
motiv: life is short

Sa dam drumul la vot!

THE LIST:

Lucius Cornelius Sulla
Ramziel
iNeko
Saru_sennin
Yuriko
Botan
Hungry Beast
Hikikomori

Sa inceapa votarea!!

Tema pentru saptamana viitoare o vom afla de la Lucius Cornelius Sulla.

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

       nick: nickul vostru
       link: un link catre desen
       motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
       - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                   locul 1 - 3 puncte
                   locul 2 - 2 puncte
                   locul 3 - 1 punct

       - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
iNeko
nice one Hiki +3 (yōkai ftw)
Yuriko +2 ( like the japanese theme tongue.gif )
LCS +1
Kassy
O gramada de desene super saptamana asta biggrin.gif
Botan 3p
Hikikomori 2p
Yuriko 1p
saru_sennin
Hi-chan 3p
iNeko 2p
LCS 1p

^!Tokage
Hikimori-3 (cred ca e cel mai bun dintre desenele tale)
iNeko-2 (la tine ca si la hikimori imi place ca lucrati la detalii)
LCS-1(ma asteptam de la tine la ceva mai complex .. sorry......Edit:oricum e foarte tare desenul. .. e unul dintre preferatele mele dintre desenele tale...asta,soldatul, si personajul acela din purgatory parca biggrin.gif
)
Ramziel
iNeko-3p (chiar imi place cum ti-a iesit armura biggrin.gif )
Yuriko-2p (interesanta idee, chiar nu m-am gandit la zeitati cand am vazut tema dry.gif, primele chestii care mi-au venit in minte a fost fie un dragon, fie un varcolac XD )
Lucius-1p (imi plac cum ti-au iesit aripile smile.gif )
TGeorgeMihai
iNeko 3P
Botan 2P
Lucius Cornelius Sulla 1P
...
...
...
...
...
Ramziel o incurajare de la bunul tau prieten smile.gif
Ramziel
QUOTE(TGeorgeMihai @ Apr 4 2011, 07:22 PM)
Ramziel o incurajare de la bunul tau prieten smile.gif
*



smile.gif), ms de incurajare Geo tongue.gif , sper sa faci si u o incercare saptamana viitoare biggrin.gif
Lucius Cornelius Sulla
Am observat ca suntem in urma cu cel care trebuie sa aleaga tema asa ca imi predau dreptul de a alege tema pt saptamana viitoare ,castigarorului pentru a ne relua cursul normal. smile.gif

si voturile mele...

iNeko - 3P (ilustrare foarte buna,valoratie buna)
Hikimori - 2P (Colorat Fantastic)
Botan - 1P (Imi lpace stilul)
Hikikomori?
QUOTE(Lucius Cornelius Sulla @ Apr 5 2011, 12:35 AM)
Am observat ca suntem in urma cu cel care trebuie sa aleaga tema asa ca imi predau dreptul de a alege tema pt saptamana viitoare ,castigarorului pentru a ne relua cursul normal. smile.gif
*
da linistit tema ca nu suntem in urma
QUOTE
THE RULES(regurile concursului)- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
Botan
iNeko - 3 p - Doaa...arata grozav, chiar zici ca e facut din..metal..sau..ce-o fi laugh.gif dar designul nu-i al tau, nu? Pacat.. Da' fa bestia aia sa nu se mai uite asa ucigas ca mai iau la omor cu ea una-doua..si crede-ma, ea e in dezavantaj LOLz
Hungry Beast - 2 p - Mi-a placut parul ala rau da tot, si cum ai facut pantalonii...oo si de la genunchi in jos (nu ma pune sa dau un termen pt aia), si originalitatea desenului P
Hikikomori - 1 p - tu ai un stil frumos, si cute ui-mi-toa-re!!! Cand o sa ajungi la cel mai bun nivel la care vei putea ajunge (hai sa nu exageram...la un nivel mai inalt-nu ca acum nu e bine, e f bine) cred ca o sa ai fani ...zic eu. XD

Eu as fi dat si lui Hungry Beast si lui iNeko 3 puncte, de ce nu se poatee?? Oricum, nu prea poti sa compari cele 2 desene. Desi poti, nu poti. Eu nu pot face animal vs (aproape) om =)))

Hikikomori, ai scris linkul lui saru cu "S' de tipar acolo si nu mai merge linkul o.O
iNeko
QUOTE(Botan @ Apr 5 2011, 05:39 AM)
i designul nu-i al tau, nu? Pacat..

let's just say i wanted to do something similar to this
http://ru.leaguecraft.com/uploads/SlinkyTh.../skins/2405.jpg
Lucius Cornelius Sulla
ok atunci o sa aleeeeeg...o pagina de manga si ca sa fie mai restrans,sa fie comedie.
Ramziel
interesanta tema biggrin.gif, desi nu stiu cat de bine o sa ma descurc XD
Lucius Cornelius Sulla
O sa te descurci...think of it as practice smile.gif
It'll be fun,trust me! biggrin.gif
Ramziel
ms de incurajare biggrin.gif, cred ca o sa fac o incercare pt ca am nevoie de practice tongue.gif

P.S.: ms de sfat (in legatura cu penitele), sunt geniale, am facut o incercare, desi nu e cine stie ce biggrin.gif
Lucius Cornelius Sulla
asa e la inceput,e mai greu dar te obisnuiesti. biggrin.gif
Ramziel
btw, am incercat sa fac ceva in Ink biggrin.gif, m-am uitat putin si la niste tutoriale pe net tongue.gif si sper sa nu fi iesit asa urat pe cat cred eu ca mi-a iesit XD

DA F_style XD
Yuriko
Eureka!!! In sfarsit imi merge forumul! De duminica incoace nu am mai putut pune piciorul pe aici... A fost... groaznic user posted image
Spam aside, me votings:
3p Hikikomori? - foarte tere ideea
2p Botan - it's just so cute!
1p iNeko - those details... blink.gif

Manga page. Hm... sounds interesting. Formatul yonkoma e ok?
TGeorgeMihai
Hai ca ma bag si eu in concurs smile.gif

Apropo, trebuie sa fie cu personaje proprii (create de noi) sau putem folosi personaje din anime-uri, jocuri etc. ?
Ramziel
QUOTE(TGeorgeMihai @ Apr 5 2011, 05:14 PM)
Hai ca ma bag si eu in concurs smile.gif

Apropo, trebuie sa fie cu personaje proprii (create de noi) sau putem folosi personaje din anime-uri, jocuri etc. ?
*



in sfarsit te bagi si tu biggrin.gif,de abia astept sa vad ce minunatii iti vor iesi tongue.gif, din cate stiu pot fi si personaje propri, dar si personaje din anime-uri, jocuri etc. XD, atata timp cat sunt desenate de tine si nu luate cu copy-paste(mai precis foaie peste foaie) biggrin.gif
Lucius Cornelius Sulla
QUOTE(Yuriko @ Apr 5 2011, 05:07 PM)
Manga page. Hm... sounds interesting. Formatul yonkoma e ok?
*


Da, e ok in format yonkoma si in orice alt fel de format,manga sa fie.
Lasati-va mintile sa zboare si mainile sa umble... laugh.gif

PS:pot fii si personaje "imprumutate",doar actiunea sa nu fie "imprumutata" caci atunci nu mai este meritul nostru ci al artistului de la care luam referinta biggrin.gif
Ramziel
dap, pot fi imprumutate tongue.gif, but where's the fun in that XD, obisnuiam sa copiez unele img inainte, dar acum prefer sa fac ceva original dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.