Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desenul Saptamanii
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Botan
Maria, te-asteptam cu drag daca vrei sa participi! (Inner mind: mwahaha am prins inca un concurent!! icon_twisted.gif )
Eu de-abia astept sa vad desenele tuturor, eu as mai avea o idee dar parca mi-e lene s-o incerc, + ca daca fac doua desene, n-o sa mai stiu pe care sa-l pun haha

O, si, Maria, da..posibil sa nu fie grozave culorile, nu ma pricep in "domeniu" si mie una-mi convin, nici nu m-am gandit vreodata daca sunt bune sau nu..ce pot sa spun e ca e si din vina scannerului...ori e el prost, ori nu stiu eu sa-l folosesc. Si daca-i schimb contrastul (?) in vreun program, mi se pare ca devin cam "intepatoare" la ochi [culorile]... Uite-o poza ca sa vezi culorile adevarate (desi e intuneric afara si de-asta calitatea lasa de dorit tongue.gif. Nu stiu de ce si daca e adevarat sau nu, dar mi se pare ca si la Hikikomori si Inari, culorile au de suferit in urma scanarii.
PS pe culorile mele scrie Universal S.P.A. & Pinocchio/Euro Pencils (nu stiu care-i numele, dar oricum le am de la scoala lol, probabil n-aveau si ei ce sa dea ca premii la un concurs si au dat din rechizitele gratuite -si mai LOL- si decat sa putrezeasca pe vreundeva le folosesc -LOL extrem- dar sunt chiar bune laugh.gif...inca mai am blocul ala de desen A3 zacand pe undeva...)
Cat despre acuarele, niciodata nu mi-au placut...se usuca imediat, se termina repde negru si alb in special (pt ca trebuie sa faci amestecuri de culori P) si nu ma pricep sa le folosesc..plus ca eu si conturul meu cu pixul + acuarele = doom. huh.gif
Yuriko
Well, if you come across, incearca ceva creioane-aquarela. Sunt foarte moi si au o acoperire uniforma si neteda. Plus, pentru ceva efecte mai smechere poti da cu putina apa si capata aspect de aquarela. Koh-i-nor would be a good choice pentru ca is mai ieftine biggrin.gif
But I kinda like that colouring. It's a trademark laugh.gif

Fili
Artistii de la noi foloseau uneori markere pentru desenele de concept unde aveau nevoie de o umplere uniforma. Dar nu erau d-alea cu varf rotund, aveau varf tesit astfel incat puteai trage o dunga de 5 mm frumos smile.gif
Ceva de genul asta (nu mai stiu marca)
user posted image
Inari

Sa votez si eu :

Botan-3 mesajul transmis este mult mai bine evidentiat de asezarea tip manga
Hikikomori-2

Multi ati spus ca am evoluat, poate ca am ajuns la o mai buna proportionare si imbinare a elementelor anatomice cu cele anime, deoarece anul trecut nu prea stiam cum sa fac chestia asta, si de asemenea am studiat anime expression, in rest nimic nou sub soare.

QUOTE
    Nu stiu de ce si daca e adevarat sau nu, dar mi se pare ca si la Hikikomori si Inari, culorile au de suferit in urma scanarii.
-culorile nu au de suferit in urma scanarii, am dat doar un autocorect care accentueaza culorile si umbrele.
Hikikomori?
Botan - 3p.
Inari - 2p.

REZULTATELE VOTURILOR:

Hikikomori: 25
Botan: 22
Inari: 22

Castigatorul cu 25 de voturi este Hikikomori... Multumesc pentru voturi!!!

Tema pentru saptamana asta este Circus(circ)

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Botan
Mwahahahaha...mwahahaha..MWAHAHAHAHA!!!


Cu desenul de vreo 2 saptamani..sau de cand a fost data tema, nu mai stiu..sa ma inscriu si eu...prima.. icon_twisted.gif

Am modificat putin contrastul, daca nu e voie sa-mi spuneti. Oricum parca inteapa prea tare culoarea la ochi laugh.gif

Nume: Botan
Link: http://d.imagehost.org/0863/51_Circus_Botan.png
Motiv: Astept de mut ocazia~~mwahahaha

Fundalul ala random face sa se departeze de tema.. o_O

Edit: Ups am pus numele temei de data trecuta.. modificat.
Inari

Nume:Inari
Link: http://img574.imageshack.us/img574/5449/circw.jpg

Tigrul ala e o pata alb-negru intr-o mare de culoare si nici nu prea mi-a iesit desenul It's so hard to draw animals sad.gif dar trebuia sa ocup spatiul cu ceva.
Hungry Beast
Nume: Hungry Beast
Link: http://img33.imageshack.us/img33/1025/12345nv.jpg
Motiv: e necesar?
Maria♥
Happy New year, everybody!

Ma chinui de vreo doua saptamani sa gasesc o imagine si nu reusesc. xD I mean, I have the blank page in front of me and... I feel like screaming! laugh.gif

Oricum, ma inscriu si eu...

Nume: Maria
Link: http://i635.photobucket.com/albums/uu75/ma...geratu/good.jpg
Motiv: irelevanta informatia asta :/ Poate ar trebui scoasa... si n-ar strica sa fie corectate greselile de tastare din introducere. They've been there since... forever. I mean, no offence, people. smile.gif

Am tot vorbit de volum, dar n-am avut timp de el. xD Oricum, am inceput anul bine!

Hikikomori?
Sa dam drumul la vot, pentru prima oara in anul asta!

THE LIST:

Botan
Inari
Hungry Beast
Maria

Let the VoTiNg begin!

Tema pentru saptamana viitoare este: Lolis

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Kassy
Hahah de cand astept votarea smile.gif
Inari - 4 puncte (un desen superb)
Maria - 3 puncte (f interesant)
Botan - 2 puncte (imi place idea, dar culorile par cam sterse, totusi imi place f mult cum ai realizat stralucirea din par si leul ti-a iesit f bine)
Hungry Beats - 1 punct (nu e un desen foarte simplu, dar nici pe departe complex+nu-mi place tenta de culoare inchisa)
Yuriko
Me next, me next!
Inari - 3p As I was saying, ai progresat foarte mult. laugh.gif
Botan - 2p
Maria - 1p

Unde a fugit Hikikomori? huh.gif
Fili
QUOTE(Hikikomori? @ Jan 10 2011, 05:16 PM)
Tema pentru saptamana viitoare este: Lolis
*



Unde-i o Loli, e si un Pedobear ascuns, asteptand momentul oportun wink.gif
selen_dom
maria-3p[imi plac degetele:d]
inari-2p
botan-1p

de cand se dau si 4 p?0_o
Kassy
QUOTE(selen_dom @ Jan 11 2011, 02:00 PM)

de cand se dau si 4 p?0_o
*



Pai din cate stiu sunt 4 participanti, dar... Daca tot 3 locuri sunt, then topul meu ar fi la fel, fara cel de 1punct si se scad restul cu unul heheh smile.gif
elpreda
Maria-3 proportiile au iesit excelent intr-o pozitie grea
Inari-2
Botan-1
Kratozz
Maria - 3
Inari - 2
Botan - 1
Hikikomori?
QUOTE(Yuriko @ Jan 10 2011, 07:19 PM)
Unde a fugit Hikikomori? huh.gif
*

A inceput el sa faca un desen, cand era pe la jumate, dintr-o data se inbolnavise foarte tare cu o boala foarte grava... care intre oamenii de rand este cunoscut ca lenea laugh.gif Asa ca motivul pentru care Hikikomori nu este pe lista acum o stii biggrin.gif

...si daca tot scriu pe aici sa dau si eu un vot

Maria - 3p
Inari - 2p
Botan - 1p
Botan
Uhh, Hikikomori, inteleg prea bine cum e sa ai boala aia.. MULT, MULT prea bine incat incepe sa ma doara si sufletul.. laugh.gif Apropo, asteptam sa zici vreo boala adevarata, eu eram ohmy.gif , cand vad" "lenea" > pfiu!

Eu votez in ultima zi icon_twisted.gif
Nici nu sunt hotarata, as da tuturor 3p. ^^
Yuriko
Uuuu, lenea... unsure.gif Cunosc indeaproape aceasta patologie atat de raspandita in societatea contemporana... Incearca sa o tratezi cat e inca intr-un stadiu incipient. Dupa ce se cronicizeaza devine incurabila! laugh.gif *inchide dictionarul* La mine nici un tratament nu mai functioneaza, m-am imunizat sad.gif
Kassy
Haha laugh.gif profu' de fizica a zis ca sunt oameni destepti dar lenesi care vor ajunge mai rau decat cei prosti care habar n-au de nimic laugh.gif
Bysu-Chan
Inari 3p
Maria 2p
Botan 1p

Hikikomori?
Rezultatele voturilor:

Inari: 17
Maria: 17
Botan: 8
Hungry Beast:

Castigatorii cu 17 voturi in egalitate Inari si Maria... felicitari ohmy.gif user posted image ohmy.gif

Tema pentru saptamana asta este Lolis

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Botan
OHMG am ratat votarea... laugh.gif
Sincer, pt concursul asta nici nu ma mai gandesc ce zi e, la cat de prost a dus-o in ultimul timp ... unsure.gif ohmy.gif

Kekekeke o sa fac o loli pt toata populatia de gen masculin de pe forum..sa speram ca o sa am voturile lor.. icon_twisted.gif rotfl joking
Kratozz
QUOTE(Botan @ Jan 17 2011, 06:40 PM)
Kekekeke o sa fac o loli pt toata populatia de gen masculin de pe forum..sa speram ca o sa am voturile lor..  icon_twisted.gif  rotfl joking
*



I strongly support you in making lolis biggrin.gif rolleyes.gif also no yaoi loli pls !!!
doamne abea astept sa vad desenele rolleyes.gif
iNeko
damn lolicons >.>
nush daca sa bag ceva ce am desenat mai de mult....
il las aici in orice caz
http://img545.imageshack.us/img545/2157/img6259f.jpg
Botan
Don't worry I won't draw traps this time.. tongue.gif (I've done it a few times, I think...laugh.gif)

Loli inseamna loli, deci trebuie sa fie o fata wink.gif Sau 2,3,4,5, o "duzina"...

iNeko, you hate lolis? Eh, nu ca mie mi-ar placea mult..de fapt, n-am nicio parere LOL Sau era intr-un sens bun D
iNeko
QUOTE(Botan @ Jan 17 2011, 07:02 PM)
Don't worry I won't draw traps this time.. tongue.gif (I've done it a few times, I think...laugh.gif)

Loli inseamna loli, deci trebuie sa fie o fata  wink.gif Sau 2,3,4,5, o "duzina"...

iNeko, you hate lolis? Eh, nu ca mie mi-ar placea mult..de fapt, n-am nicio parere LOL Sau era intr-un sens bun D
*


u get me wrong, i like lolis, just not in a pedobear way, i do however hate lolicons... sry da am tick sa scriu in engleza, dar nu-mi fac grij, presupun ca majoritatea stiu
Maria♥
Thanks, guys!*hugs* Felicitari, Inari, tuturor!
Good luck next time! Hate lolis, by the way. Though, I think I'm in, I want to draw something...

Hehe, fireworks, fireworks! xD

QUOTE
...plus ca eu si conturul meu cu pixul + acuarele = doom.

Ma enerveaza ca am uitat sa trimit niste poze catre PC cu combinatia asta. En fin, le voi posta mai tarziu. Nu scapi tu. xD
Fili
QUOTE(Kratozz @ Jan 17 2011, 06:51 PM)
also no yaoi loli pls !!!
*



Yaoi loli? Bleh! dry.gif
Yuri loli? Yay! wub.gif
elpreda
Lolies... not my cup of tea. I guess it's pedo week.

yaoi lolicon intra la categoria shotacon, bleah parca nu e de-ajuns ca sunt pedofili mai trebuie sa fie si poponari.
iNeko
QUOTE(elpreda @ Jan 17 2011, 08:44 PM)
Lolies... not my cup of tea. I guess it's pedo week.

yaoi lolicon intra la categoria shotacon, bleah parca nu e de-ajuns ca sunt pedofili mai trebuie sa fie si poponari.
*


+1
Botan
Cetateni ai orasului Anime-club,

Daca vreti sa participati la concursul asta, eu v-am amintit de el... laugh.gif
Asta pt ca eu o sa-mi termin desenul cand n-o sa-mi mai stea inima in gat, probabil, si deci cred ca de-abia dumininca va ajunge in casele dumneavoastra, ale respectatilor cetateni ai acestui minunat, magnifique, oras...forum. Punct.

user posted image
Botan
Scuzati double-post-ul. *sob*

E din cauza ca bate vantul pe aici!!!! De ceeeee???!!!!!

Ahem-- am terminat desenul asta si am zis ca merge..aveam alta idee in minte, dar nu mi-a iesit deloc omul, ce sa mai zic ca aveam nevoie de reference pt "background" tongue.gif Ala iesea mai usor oricum. ^^' (de data asta).
Totusi, asta e capodopera mea de pana acum. icon_twisted.gif


Nume: Botan
Link: http://oi55.tinypic.com/5owjkw.jpg
Motiv: Because I promised, didn't i? P Pt toti cei carora le plac loli!! Fara numar, fara numar!!

PS Sper ca sunt loli..neah..le-ncurc mereu..sau mai bine zis nu prea stiu (loli si moe)
Kratozz
nice pic smile.gif

he he role in parc, brings back memories biggrin.gif cande invata lumea sa mearga cu bicla.... rogue will back me up on this biggrin.gif

Simi-chan
Pfff, n-am mai fost de mult pe aici, n-am mai avut timp sa desenez... examene&co. Anyway,

Nume -> simi~chan
Link ->***
Motiv -> ...


Pentru mine loli = annoying underage girls biggrin.gif
animer9
pun si io ceva maine, pe-nserate
Maria♥
I'll post something later, too. That if I have the time.
QUOTE
E din cauza ca bate vantul pe aici!!!! De ceeeee???!!!!!

Hehe, effective! xD
Botan
@ Maria: um..hum..mi-e greu sa zic, dar.. nu inteleg ce vrei sa spui!! Imi pare rau ca sunt proasta!! laugh.gif

Gah..ce culori grozave, Simi-chan.. .o.

Eu a trebuit sa apas ca o disperata ca sa se vada macar atat de bine.. LOL(si albastrul ala deschis tot zgarie pe ochi). Cred ca e vina scannerului, nu ca am crezut altceva pana acum. dry.gif
animer9
scuzati calitatea...

cine? - io
cu ce? - cu asta
de ce? - ceva explicatii : aproape intotdeauna copilul viseaza sa fie "om mare" , iar maturul isi doreste sa redevina copilul care visa.
Fili
Hmm, am uitat total de concurs. Promit ca pun si eu maine (adica azi, joi) un desen. Am facut in graba, pe moment e doar creion, sper sa mai am timp sa il conturez si eventual colorez (unde mi-or fi creioanele colorate din clasa 1?) Aparent nu-s librarii deschise pe la 11 noaptea asa ca am cautat juma' de ora prin casa o guma de sters...

LE: se pare ca s-a gandit cineva ca e prea multa munca sa se schimbe ceasul la ora de vara/iarna, asa ca acum e la mijloc: juma' de ora in plus la ora de vara, juma' de ora in minus la ora de iarna. Prin urmare la postul meu arata miercuri, desi tocmai s-a facut joi tongue.gif
Inari
Nume:Inari
Link:lolis

comment later...
Botan
So many lolis... @_@ Keep the drawings coming, people!! =)))
Glumeam..dar totusi, atatia participanti.. ohmy.gif
Maria♥
QUOTE(Botan @ Jan 26 2011, 03:09 PM)
@ Maria: um..hum..mi-e greu sa zic, dar.. nu inteleg ce vrei sa spui!! Imi pare rau ca sunt proasta!! laugh.gif


You're not stupid, don't worry! xD
Effective = eficient, eficace
Cred ca la asta te refereai. smile.gif

I'm in:
Nick: Maria
Link: http://fc07.deviantart.net/fs70/i/2011/027...atu-d385gsf.jpg

Nu stiu cat de "loli" e, dar daca tot am facut-o... Oh well, good luck to everybody!
Botan
Ooh, she's cute, i love he clothes!

Haha, nu la asta ma refeream, daca nu stiam cuvantul il cautam in dictionar, ziceam ca nu inteleg de ce faptul ca "bate vantul" e eficient. tongue.gif ^^'

Ooo, Fili, I'm waiting here, please tell me if you've given up!!
Fili
QUOTE(Botan @ Jan 27 2011, 05:55 PM)
Ooo, Fili, I'm waiting here, please tell me if you've given up!!
*



Am gasit niste creioane colorate la servici! Sa ajung acasa si ma apuc de colorat, postez in seara asta wink.gif. Thx 4 waitin'
Fili
In sfarsit apar si eu:

Cine? Fili
Ce? http://img810.imageshack.us/img810/355/lolitainkfinal.jpg
De ce? Ca mi-a venit ideea si ma tot pufnea rasu', plus ca n-aveam niciun Pedobear in concurs tongue.gif

Am descoperit cu stupoare un fapt interesant: creioanele colorate au termen de garantie si ale mele au expirat biggrin.gif Asa ca am preferat sa las doar ink si o colorez alta data (ori gasesc niste creioane de calitate ori digital)

LE: acum vad ca tot eu am postat mai sus... sorry de DP
LE2: am pus poza pe alt site, nu stiu cat o sa mai fie disponibila pe link-ul initial
Kratozz
Fili makes art biggrin.gif rolleyes.gif really funny biggrin.gif
Hikikomori?
nick: Hikikomori
link: http://hikikomori4cs.deviantart.com/#/d388di6
motiv: ca sa inving lenea

Sa dam drumul la vot!

Dar inainte sa fac asta vreau sa urez bun venit noilor concurenti iNeko si Fili... have fun!!

THE LIST:

iNeko
Botan
Simi~chan
Animer9
Inari
Maria
Fili
Hikikomori

Let there be VoTing!!

Tema pentru saptamana viitoare o vom afla de la Inari si Maria.

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*

Fili
Oh noes, Pedobear is dead TT_TT

QUOTE(Hikikomori? @ Jan 31 2011, 12:18 PM)
Dar inainte sa fac asta vreau sa urez bun venit noilor concurenti iNeko si Fili... have fun!!

Thank you happy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.