Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desenul Saptamanii
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Shiva
Oh God, nu ma pot decide intre Botan, Simi si Sybelle.... ihu guys.

Votez cu Botan pana la urma [ ai devenit mai buna Q_Q *manly tear*]. Sorry, Sybelle, dar mi se pare ca ai busit soldul baiatului D:

also,
GUESS WHO'S BACK!
Botan
Oo, multumesc, Shiva. Chiar crezi? *sparkle sparkle*


Votul meu...hm...Hungry Beast. tongue.gif I like za faces.


"Guess who's back" = ...tu?... cool.gif Chiar ca, as fi vrut sa vad desenul tau de data asta dar nu l-ai mai pus..
Shiva
Sorry, dar nu cred ca mai particip la vreun desen al saptamanii pana la Nijikon, ca am o multime de facut xD Gen figure out UTAU, draw posters, draw oneshots. Tough life, man.

Dar partea buna e ca pot face pe lurkerul pe aici hoho
Hikikomori?
Votul meu merge la animer9... nice idea

Rezultatele Voturilor concursului cu tema "First date"

Sybelle90: 4
animer9: 2
Simi-chan: 1
Botan: 1
Hungry Beast: 1
Denissu-chan sweet kid:
Saru-sannin:

Castigatoarea cu 4 voturi este Sybelle90... omedeto ohmy.gif
user posted image ohmy.gif

Tema pentru saptamana asta este construction worker/s

O mica schimbare la reguli!!

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

       nick: nickul vostru
       link: un link catre desen
       motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                   locul 1 - 3 puncte
                   locul 2 - 2 puncte
                   locul 3 - 1 punct

       - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)
   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Botan
Hohohoho..... m-am intors icon_twisted.gif
Vin cu dorinta de a castigaa!!! De fapt nu.. tongue.gif

Nume: Botan
Link: http://img178.imageshack.us/img178/4535/50workers2.jpg (va trebui s-o descarcati daca vreti s-o vedeti bine.. si dup-aia o stergeti ; D)
Motiv: mwahahaha...

Oooh..nu-am niciodata tot ce vreau.. laugh.gif De data asta, culorile sunt foarte..hm..aproape inexistente. In fundalul ala era muult bleu. Haha. Asa va fi mereu de-acum inainte T.T. daca nu cumva gasesc vreo metoda.. *evil*



Shiva, o sa faci oneshoturi si alte chestii pt Nijikon? Woowww....
Cu cat le vinzi? LOL
Shiva
Ah oneshotul e pt un concurs, nu e pt vanzare or smth. Il vei putea citi online dupa ce concursul se termina xD Si posterele idk, 5 lei ca anul trecut cred.

Also, sexy chicksssssss.

Lol, nu mai vine nimeni cu desene saptamana asta? Q_Q
animer9
pun si eu unul maine biggrin.gif

... adica azi
le voila!

nimi: animer9
mida: http://pilt.delfi.ee/my_picture/10247491/
miks: d-aia
Simi-chan
Nume: Simi-chan
Link: Desen <- childish and boring
Motiv: fun

biggrin.gif
Kratozz
@simi: you know that in reality it's all the way around don;t you smile.gif) biggrin.gif
Hikikomori?
nick: hikikomori
link: http://hikikomori4cs.deviantart.com/#/d301z79
motiv: i'm getting to lazy

Sa dam drumul la vot!

THE LIST:

Botan
Animer9
Simi-chan
Hikikomori

Let the new tipe of VOTING begin!!

Tema pentru saptamana viitoare ne va da Sybelle90!!

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   

- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
rogueman999
botaaan!!! ahem. scuzati. botan smile.gif

Edit:
botan - 3 p
simi-chan - 2 p
hikkikomori - 1 p


Btw, imi place la simi cum sunt integrate personajele in background.
seandreea
Votez pentru Simi-chan. Mi-a placut mai mult conceptul (mi se pare ca ideea cu fetele imbracate sumar in haine de constructii e cam prima idee), dar mi-a placut mult si desenul lui Hikikomori.

Editare: Ops, nu am vazut ca s-a modificat sistemul de votare. All the better biggrin.gif .
Pai atunci votul meu arata asa:

Simi-chan - 3 puncte
Hikikomori - 2 puncte
Botan - 1 punct
Simi-chan
Asa...

animer9 = 3 pc - imi place ideea
hikikomori = 2 pc
botan = 1 pc

QUOTE
@simi: you know that in reality it's all the way around don;t you smile.gif) biggrin.gif


laugh.gif Yeah, I know, but ... e mai fain asa (din punctul meu de vedere biggrin.gif) de realitate ne impiedicam tot timpul
Tessa
Shimi-chan - 3 puncte
Hikikomori - 2 puncte
Botan - 1 punct [proportiile sunt cam aiurea. Si nasul la tipa din dreapta jos e...prea lung.
Yuriko
back to school, so back to posting tongue.gif

sooo...
hikikomori -> 3 puncte
botan -> 2 puncte
simi-chan -> 1 punct


Shiva
Hikikomori > 3
Botan > 2
Simi > 1

Am inceput sa va recunosc stilurile HAHHAHAAH
Kratozz
Hikikomori - 3
Botan - 2
Simi chan - 1 (though irl it's workers stalking you wink.gif )
Garden Girl
Simi-chan - 3
Hikikomori - 2
Animer9 - 1

Desenul lui Botan ma duce cu gandul la "Push me and then just touch me, til I can get my satisfaction"... You know.. the song biggrin.gif
Andryuu
well...
Hikikomori - 3 puncte
Simi-chan - 2 puncte
Botan - 1 punct
biggrin.gif
Hikikomori?
animer9 - 3
Simi-chan - 2
Botan - 1

REZULTATELE VOTURILOR:

Hikikomori: 21
Simi-chan: 18
Botan: 14
animer9: 7

Castigatorul cu 21 voturi Hikikomori... multumesc pentru voturi!!

Tema pentru saptamana asta deoarece nu nea dat o Sibelle90, o voi da eu ... asa ca tema este Cooking

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
sybelle90
Ma scuzati va rog ca nu am putut intra mai repede sa dau tema dar am avut ceva incurcaturi. Multumesc mult Hikikomori ca ai dat-o in locul meu,mi se pare o tema buna wink.gif
Sumimasen!! unsure.gif
Botan
Cu o intarziere imensa, si etc si etc, vin si eu cu desenul.
Cred ca ar trebui sa fac din nou poze.. ca nu se vad bine culorile, ca sa nu mai spun ca cele foarte deschise nu se vad deloc (peretele, masa..)

Nume: Botan
Link: http://b.imagehost.org/0751/50_cooking-color.jpg
Motiv: LOLZ

Poate o schimb pana ce se incepe votarea, asta in cazul in care o fotografie e mai buna.
De data asta, totusi, am mai micsorat nitel poza, sa nu fie chiar asa mare. Oare mai trebuia? tongue.gif
Botan
Scuze de double-post....

Chiar nu mai deseneaza nimeni? tongue.gif A trecut atata timp incat am inceput deja sa vreau sa-mi arunc desenul la gunoi.. laugh.gif (eu de-abia dupa o vreme pot vedea greselile care nu-mi sunt evidente la inceput tongue.gif)

N-a fi chiar asa de greu.. :3 dar fiecare face ce vrea...eu una as lenevi toata ziua, dac-as putea alege.. lolz

Ca sa nu fiu chiar asa offtopic, ar trebui sa mai fac cateva desene si sa le pun aici.. *evil grin* poate chiar fac.
Kratozz
Da chiar unsure.gif ce-i asa liniste pe aci ... vrem desene biggrin.gif cmon ppl feed the... fan here biggrin.gif
animer9
o sa-l pun pe al meu in week-end
Botan
Si pentru a reinvia... inca o data topicul, vin cu niste desene facute rapid (chiar prea rapid tongue.gif) for za laughs dar nu sunt atat de amuzante ca n-am stat sa le gandesc, am desenat ce mi-a venit in minte laugh.gif Scuze.

Oh, si scuze pt calitate. Din nou poza cu telefonul, dar daca s-a intunecat am aprins lumina si dea, umbre, tot intunecat etc..si daca scanez oricum nu se ede nimic ca e in creion (nici desenele la care apasam cu ceionul=conturul facut cu creionul- nu se vad bine). Tocmai de-aia am si folosit paintul sa scriu ca sa se vada p

http://b.imagehost.org/0277/cooking1.jpg
http://d.imagehost.org/0588/cooking2.jpg

PS acu ma uit, la primul link era "come and buy me", nu "eat" me : ))) nu stiu la ce ma gandeam cand am scris, oi fi vazut tortul in farfuie? Oh da si nu luati in considerare ca pe partea cealalta a foii era altceva. LOL
Inari
I'm back again.

http://img202.imageshack.us/img202/7331/imgj0.jpg
Botan
omg omg omg ce se itampla ce se intampla, Hikikomori, sa sarbatorim!!! (ca tot te vad aici, pe forum D) A venit cineva si s-a inscris T.T Bun venit inapoi, Inari. tongue.gif >hug<

Nu stiu de ce, imi plac culorile alea, cum le-ai folosit etc ^^ si sa nu uit de cutitul infipt in tocator *grin*
Inari

Deci stati asa sa explic sa nu vi de para a altceva. Chestia cu care se scarpina in cap e o tigaie , nu cutit sau alta ustensila de buc. desi ar fi adus un pic de culoare daca ar fi facut-o cu cutitul. In rest si mie imi plac culorile Tema asta ma facut sa salivez dupa prajiturile desenate...
Botan
Da, mi-am dat seama ca e o tigaie aia cu care se scarpina in cap, eu vorbeam de cutitul de langa lamia aia, in coltul de jos din stanga. tongue.gif Ma rog, nu e in colt..de pe masa, in stanga noastra si dreapta ei. D
Inari
da chiar n-am inteles faza cu tocatorul.... oricum las-o balta e doar un cutit
user posted image doar un cutit... icon_twisted.gif ..... icon_twisted.gif
Botan
Hmm am crezut ca lucrul ala in care e infipt cutitul e un... http://www.parplast.ro/gallery/tocator-dre...ar-cu-canal.jpg
dar cred ca m-am inselat laugh.gif
Se pare ca locul asta devine chat...trebuie sa facem ceva..desi nu e ca si cum am deviat complet de la subiect lol
Oh, ce vad in frigiderul ala..alte prajituri? icon_twisted.gif
Hikikomori?
Sa dau drumul la vot ca de o luna n-am mai facut asta

THE LIST:

Botan
Inari
Hikikomori

Tema pentru saptamana viitoare este Circus(circ)

QUOTE
THE RULES(regurile concursului)
- Iscrierile se fac de Luni pana Duminica, dupa postarea rezultatelor voturilor saptamanii trecute (puteti sa va inscrieti si asa daca puneti desenul mai tarziu). Aceasta perioada se poate prelungi din motive bine intemeiate.
inscrierile se fac dupa exemplul urmator:

      nick: nickul vostru
      link: un link catre desen
      motiv: motivul participarii

- Desenele trebuie facute in stil anime sau manga
- idei pentru desen pot fii luate numai desenul de la care a fost luata idea sa nu fie copiata
- Fiecare desen trebuie facut manul (No digital stuff)
- Votarea se face de Luni pana Duminica si perioada asta poate sa fie prelungita
- Oricine poate sa voteze, dar cei care au postat desen nu pot vota pe sine insusi.
      - Cei care voteaza pot sa aleaga 3 desene pe care le puncteaza in urmatorul fel:

                  locul 1 - 3 puncte
                  locul 2 - 2 puncte
                  locul 3 - 1 punct

      - Ca sa nu aveti mult de scris puteti vota asa: X-3, Y-2, Z-1 (X,Y,Z fiind nickurile participantilor)   
- Castigatoarea/Castigatorul "Desenului Saptamanii" poate sa decida "Tema" pentru saptamana urmatoare (pe timpul saptamanii in care se voteaza)
*
Kratozz
Hikikomori - 3
Botan - 2
Inari - 1
selen_dom
inari- 3
Hikikomori - 2
Botan- 1
Botan
Sa profit de momentul populat si sa dau un indemn la vot... btw votez si eu dar ultima..nici nu m-am hotarat inca laugh.gif

Hikikomori, ce scrie pe bluza fetei? ^^ Ooo si eu cred ca fugeam in cercuri daca pe fata imi ateriza o clatita ?) incinsa...mm clatiteee

PS again pt ziua asta... cred ca nu m-am mai simtit asa bine pe forum ca azi de la revelionul in care (cu cine eram..? scuze am uitat) am ghicit screnuri impreuna cu cineva(?) intr-una.. tongue.gif
Hikikomori?
QUOTE(Botan @ Dec 3 2010, 09:26 PM)
Hikikomori, ce  scrie pe bluza fetei? ^^ Ooo si eu cred ca fugeam in cercuri daca pe fata imi ateriza o clatita ?) incinsa...mm clatiteee
*



pe bluza fetei: "kiss the kook"

PS ...mmm ...da clatiteee!
Yuriko
Hikikomori- 3 puncte
Botan- 2 puncte
Inari- 1 punct
@ Inari: Ai progresat foarte mult! cool.gif *Thumbs up!*
iNeko
Botan- 3 puncte
Hikikomori- 2 puncte
Inari- 1 punct
Botan
Ma-ntreb daca noi, participantii, ar mai trebui sa votam, in situatia asta.. laugh.gif

Apropo, ce de useri vin zilnic pe-aici, cat de rar se posteaza, si cat de rar unul din ei voteaza hahaha. (ca sa nu zic si "se inscrie" ^^) Eu am desenul temei urmatoare de-o saptamana. icon_twisted.gif
Hikikomori?
"Ma-ntreb daca noi, participantii, ar mai trebui sa votam, in situatia asta.." - Cred ca da, atunci am avea macar sapte voturi dry.gif ... cred ca mai las o saptamana, poate din greseala vine cineva si da un vot. laugh.gif
Asa ca desenul tau pentru tema urmatoare o sa capete si mai multa vechime laugh.gif
Moonsparkle
ok ok daca tot faceti asa mare galagie, you get a vote tongue.gif

Botan - 3
Inari - 2 (as vrea sa stiu doar cum ajunge tipa la chiuveta hehe)
Hikikomori - 1

Ce-mi place mie cu adevarat la topicul asta (care nu prezinta niciun fel de interes pentru mine de altfel tongue.gif) e ca lumea nu se supara si nu renunta sa deseneze, ci tot posteaza in continuare. That's really great, guys, keep it up smile.gif
Kassy
Botan - 3 puncte
Hikikomori - 2 puncte
Inari - 1 punct
animer9
votez si eu (din greseala)

Inari - 3 coco (imi place expresia debusolata a fetei biggrin.gif )
Hikikomori? - 2 coco
Botan - 1 coco

Kratozz
QUOTE(Moonsparkle @ Dec 13 2010, 10:08 PM)
Ce-mi place mie cu adevarat la topicul asta (care nu prezinta niciun fel de interes pentru mine de altfel tongue.gif) e ca lumea nu se supara si nu renunta sa deseneze, ci tot posteaza in continuare. That's really great, guys, keep it up smile.gif
*



Sparkle sparkles as sparklish as her sparklnes sparkles wink.gif
But yet she voted biggrin.gif
Moonsparkle
Is that supposed to be poetry? laugh.gif or a tongue twister? or alcohol? tongue.gif

I might just continue voting. Daca oamenii astia au reusit sa faca 50 de pagini si sa posteze in continuare they deserve at least an uninterested vote. tongue.gif
Botan
Aww, multumesc, Moonsparkle. ^^

Si asa e, si eu ma mir cum de inca mai continua concursurile..dar nu vreau sa se opreasca, asa ca-i un lucru bun pt mine. tongue.gif
Si mie-mi place cum toata lumea joaca aici "nu te supara frate" laugh.gif


Votare..amandoua desenele imi plac la fel de mult, e greu...

Hikikomori - 3 p
Inari - 2 p
Kratozz
de acord cu tine Sparkle, Let's support creativity and artists biggrin.gif
Maria♥
Culorile lui Botan ma omoara. xD Schimba-ti creioanele, ti-am mai spus. Nu se poate sa nu gasesti macar Maped, sau Herlitz. Pelikan pencils suck. De asemenea, se recomanda o doza maricica de rabdare. biggrin.gif Nice idea, though. xD Good, keep drawing! Imi place ca esti perseverenta.- 1p

Imi place ca Inari progreseaza si progreseaza... desi sanii fetei sunt... revarsabili, cred ca asa ai si vrut sa fie. xD -3p

Hikikomori, anatomia e din ce in ce mai buna, insa nu pari a fi prea dornic de a deveni mai bun in ceea ce priveste umbrele. De fapt, asta e o problema prezenta la toti trei. Incercati sa evidentiati volumul chiar daca e anime. -2p

Acum imi dau seama ca tuturor v-ar prinde bine alte creioane. Stiu ca e o corvoada sa colorezi cand ai niste minunatii drept instrumente. sleep.gif

Vote Inari. Nu neaparat pentru evolutie - unii pot fi la un alt nivel de mai mult timp; asta nu inseamna ca nu au muncit. E mai placut la vedere. Both Hikikomori and Botan used liner, not too soft, especially when you can't see the colours that well.

By the way, why nobody tried watercolors? Eh, nevermind... still, try different media. Cred ca voi particpa si eu la Circus... numai sa gasesc o idee.
Fili
Hai ca dau si eu cu votul:

Hikikomori - 3
Inari - 2
Botan - 1

(poate ar trebui sa redenumim threadul in desenul lunii, ca sa aiba lumea timp sa voteze blink.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.