Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ultima Carte Cumparata
Anime-Club Forum > Non-Anime > Carti
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Luna
ultima carte cumparata e Dracula lui Bram Stocker. Am citit-o si inainte, dar e un must have biggrin.gif
Kisa
Binenteles ca nu am putut rezista si sambata am dat o fuga pana in Bucuresti sa-mi iau si eu Harry Potter and the Deathly Hallows. happy.gif
Totusi... daca nu ma spoilerea Mircea Badea la emisiunea lui ar fi fost si mai bine. dry.gif
akasha
QUOTE(Kisa @ Jul 23 2007, 10:50 AM)
Binenteles ca nu am putut rezista si sambata am dat o fuga pana in Bucuresti sa-mi iau si eu Harry Potter and the Deathly Hallows. happy.gif
Totusi... daca nu ma spoilerea Mircea Badea la emisiunea lui ar fi fost si mai bine. dry.gif
*



si eu am devorat-o ... biggrin.gif
ultima carte am gasit-o intr-un anticariat ...seneca "scrieri filosofice"
nebunic
Harry Potter and the Deathly Hallows de Joanne Kathleen Rowling... Sunt un mic fan al seriei şi trebuia să o am īn colecţie smile.gif
andrutz4
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif si eu mi-am cumparat Harry Potter and the Deathly Hallows... am toate cartile si in engleza si in romana si le citesc de la varsta de 9 ani biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ........am asteptat cartea asta de cand m-am apucat sa citesc HP dar acuma refuz sa o termin de citit pt ca este ultima carte si nu voi mai putea citi niciodata ceva nou despre Harry Potter sad.gif sad.gif sad.gif unsure.gif wacko.gif cred ca o sa cumpar in continuare cartile lui J.K.Rowling daca o sa mai scrie altele...
nebunic
S-ar putea să mai poţi citi ceva despre Harry Potter chiar şi după ultimul volum... Rowling a declarat că se gāndeşte să scrie o enciclopedie despre lumea Harry Potter alcătuită din materialul rămas după primele şapte cărţi.
^loveless^
Daca tot e topic, de ce nu?

Ultima carte cumparata a fost Idiotul de Dostoiewski. Din pacate timpul nu mi-a permis sa o termin.
Missa-chan
QUOTE(Sidonix @ Jun 25 2007, 11:18 PM)
haha... dy... uitata-te la film... chiar este reusit http://imdb.com/title/tt0074285/
Sissy Spacek o interpreteaza excelent pe Carrie ... just don't be afraid smile.gif

Stephen King este regele romanelor horror... am citit si vazut aproape tot ce a fost mai bun din ce a scris si fost ecranizat ...

iti recomand The Shining... atat cartea cit si filmu facut de Stanley Kubrick ... jenial  wink.gif
*




Weell...am vazut filmul O.O si nu m-a speriat atat de mult precum ultima faza. Era sa cad de pe scaun, noroc ca nu era nimeni pe acasa sa ma vada adunandu-ma de pe jos XD. Chiar nu ma asteptam si Sissy chiar a interpretat-o bine pe Carrie. Dupa film eram ceva in genul "O.O".
Cat despre "The Shining"...o sa caut filmul fiindca nu am gasit cartea si nici matusa-mea nu o are.

Revenind on-topic: am cumparat inca doua carti de Stephen King. "Mobilul" si "Colorado Kid". Mai era una (nu mai tin minte titlul), dar era prea scumpa. XD De asemenea, am mai primit de la matusa-mea "Salem's Lot".
Inca nu m-am apucat sa le citesc de vreme ce am inca de citit cateva lecturi sleep.gif, dar deabea astept.
shuin
Mobilul aka Cell, de Stephen King este ultima carte cumparata (a fost mai mult un cadou surpriza, pe loc, dar asta e alta poveste).

Ceea ce e interesant e k in ziua in kre am gasit cartea, cautam cu disperare un film pe net (pe kre tot nu l'am gasit; dak cineva stie vreun torrent pt filmul asta ii voi ramane vesnic indatorat), si anume: The Signal
Tot cautand informatii despre film, am aflat k a fost intro oarecare masura inspirat de krtea Cell a lui Stephen King.
Cut to a few hours later, when i'm in a store and i stumble upon... tada, Cell by Stephen King.

N'am apucat sa citesc dekt un capitol din carte, dar pana acum e pe gustul meu. Imi aduce aminte mult de In the Mouth of Madness. Dak va continua asa pana la sfarsit va fi, pt mine cel putin, una dintre cele mai bune carti ale lui S. King, if not the best. O sa revin cu impresii la cald dupa ce o termin.
rogueman999
Cumparat & citit Joe Hadelman - Camuflaj si Haruki Murakami - In noapte.

Prima e un sf fain, usor si citibil. Murakami in schimb e a doua oara cand il citesc si bag de seama ca e mult mai putin stresant cand nu-s criminali in serie printre personaje. ToDo: buy&read moar. lots moar.

A, si rasfoiesc "Dincolo de gandire", colectie de texte clasice zen, de la Dogen mostly.Ma indoiesc ca o sa ajung s-o citesc din scoartza in scoartza, dar pe de alta parte nici nu-mi propun.

LE: A, si presupun ca e redundant sa mentionez Deathly Hallows... man, that woman can write. Abia astept sa vad ce mai scoate.
suri
"Pendulul lui Foucault" - Umberto Eco , e una din acele carti care te prinde in "mrejele" ei...
Trix
Tokyo - Mo Hayder... habar nu am cum e. Doar ca pare interesanta si.. este despre Japonia XD

Urmeaza comentarii, pe masura ce o citesc happy.gif
Shinigami Kid
H.G. Wells - Lumea Eliberata... nu am citit prea mult dar pare promitatoare biggrin.gif.
Missa-chan
Ultimele carti cumparate au fost "Shining" de Stephen King (l-am gasit in sfarsit la Sibiu biggrin.gif ) si "Batalia Vraciului" de Joseph Delaney (si asta tot de la Sibiu). Deocamdata nu m-am apucat de citit de niciuna fiindca mai am multe inaintea lor si cu scoala de dupa-amiaza mi-e cam greu ca nu mai am timp, dar recunosc ca sunt nerabdatoare sa vad cum sunt amandoua.
zeri
Daca vedeti pe undeva prin Romania - J.R.R. Tolkien - Children of Hurin - sa dati si voi de veste pls
rogueman999
Google is your friend:
http://www.librariaeminescu.ro/carte/38956...ildren-of-hurin
si probabil:
http://www.nautilus.ro/

Dar e cam scumpa... Mai bine o iei de pe amazon si cu transport cu tot ajungi pe la 60 lei:

http://www.amazon.com/Children-H%C3%BArin-...90667142&sr=8-2
zeri
Mersi mult rogue, cautasem si eu pe siteul de la libraria eminescu dar acum vreo 2 saptamani si nu era. O sa ma duc la magazin ca e la 2 pasi de mine si poate e mai ieftina smile.gif
Nu pot sa-mi imaginez de ce e 85 de lei huh.gif
Trix
Revin cu recomandari calde pentru cartea "Tokio" de Mo Hayder. Cine doreste crima, mister si ceva traditii japoneze, sa caute cartea respectiva. Sigur nu o va lasa din mana pana nu o termina biggrin.gif
andrutz4
Vampiratii(demoni oceanelor) de Justin Somper
Copiii lampii femecate carte a III-a de P.B.Kerr
Devoratorul de suflete de Michelle Paver
Stapanul Viselor de Theresa Breslin
Cum sa fii un bun pirat de Cressida Cowell

nu le-am terminat de citit pe toate, dar pana acuma din ce am citit imi place cel mai mult Vampiratii
rogueman999
... which reminds me, n-am zis nimic de The Ring.

1. Japonezii scriu fain
2. Am aprins luminile in casa pe la 4 dimineatza
3. Filmul este undeva jos de tot. For crying out loud, in film iese tipa din televizor...

Liquid Skin
Garcia Marquez "Despre dragoste si alti demoni"
nu e o carte care ma lasat profund impresionata,desi dupa titlul ei mi'a parut destul de captivanta.
Subiectul pe alocuri lasa de dorit (parerea mea) + intreaga actiune e cam "haotica" ,iar relatarea e rapida.Subiectul necesita un volum mai mare,cu mai multe descrieri,personaje,actiune care sa lase cititorul impresionat si sa devina interesat.
Am citit'o intr'o zi din plictiseala...insa nu face parte din lista mea cu cartile preferate.
Nu zic insa ca e pacat ca am cumparat'o ~_^
Tanum
QUOTE(Liquid Skin @ Dec 26 2007, 11:49 AM)
Garcia Marquez "Despre dragoste si alti demoni"
nu e o carte care ma lasat profund impresionata,desi dupa titlul ei mi'a parut destul de captivanta.
Subiectul pe alocuri lasa de dorit (parerea mea) + intreaga actiune e cam "haotica" ,iar relatarea e rapida.
*



Am si eu o mica intrebare, tu ai mai citit si alte carti de Garcia Marchez?? happy.gif .Oricum ptr mine scrie exceptional, e unul din preferatii mei tocmai ptr ca scrie haotic, asta e stilul lui si ptr asta il admir ("lumea lui" e la fel de "haotica", ca sa spun asa, ca si a mea happy.gif si poate de aceea imi place asa de mult tongue.gif )
Acuma sa revin la post, ultima mea carte cumparata este "Only the ring finger knows" (it's a novel, not a manga) si am citit-o pe nerasuflate, m-a binedispus, mai ales ca eu veneam de la examene si prezentari a fost o carte care m-a relaxat complet (si DA, am terminat-o imediat ce am avut timp happy.gif ).
In general nu prea cumpar carti, doar cele care nu prea se gasesc la biblioteca. Si in plus am o "biblioteca" foarte mare de carti celebre pe calculator, numai sa am timp si nu ma doara ochii prea tare de la visionarea de la prea multe anime-uri. happy.gif wink.gif
Si ca sa fie si ceva mai "serios", tongue.gif penultima carte cumparata este:
Nina Berberova - Suverana
O recomand cu toata inima, mai ales daca sunteti in cautare de ceva profund, despre viata.
Tot ce pot sa spun, e ca autorii rusi si japonezi RULZZ happy.gif.
Garden Girl
Mi-am cumparat ieri "Intemeierea metafizicii moravurilor" de Kant la recomandarea profei de filo. Tre s-o folosesc ca material informativ pentru bac & admitere dry.gif
De citit inca n-am citit-o sleep.gif
Shinju
Mi-am cumparat cadou de Craciun Cartea Ceaiului de Okakura Kakuzou. Foarte interesanta, mai ales daca va pasioneaza ceaiul. Nu e un roman, dar povesteste despre cum a ajuns ceaiul in Japonia si mai ales filosofia din spatele unei cani de ceai, un lucru nou pentru noi. Cartea se gaseste la Carturesti, cel putin in Cluj este...
Arien
Initial menita sa mi-o fac cadou mie, a ajuns pe maini bune zilele trecute, asa ca nu am nici un regret. Va fi apreciata. Este vorba despre cartea lui Alessandro Boffa - "Esti un animal, Viskovitz", un biolog cu o scriitura foarte clever, witty, priveste viata prin ochii unor animalute bine alese. Cred ca unul din capitolele mele favorite este "Tu nu te gandesti niciodata la sex, Viskovitz?" descriind povestea de dragoste narcisiaca a unui ...melc. Si primul capitol, "How's life treating you, Viskovitz?" ramane visul oricarui lenes...sau bursuc... tongue.gif
Plus, trebuie sa recunosc ca Polirom au facut o treaba buna la traducere.
Kisa
Club Gourmet - Jun'Ichiro Tanizaki

Am vazut un articol despre aceasta carte intr-un ziar si mi-a starnit curiozitatea. Asa ca am luat-o si am ramas uimita.
Cartea contine mai multe povestioare, care mai de care mai ciudate. De exemplu, in prima poveste este vorba despre 3 copii (doi baieti si o fata) care folosesc violenta si umilinta in jocurile lor si sunt extrem de multumiti de aceasta (acum sa nu va imaginati perversiuni sexuale care sa implice minori, pentru ca nu este cazul).

Pe spatele cartii este un comentariu care spune tot despre aceasta carte: "Toate scrierile lui Tanizaki sunt o combinatie inimitabila de senzualitate si detaliu grotesc." (Lire).
sandy_caramel
Un Veac de Singuratate - Gabriel Garcia Marquez - cartea preferata a lui Bill Clinton.
Trickster
A darkness at Sethanon, volumul 3 din Riftwar Saga a lui Raymond E. Feist, continuare a ce-i probabil cartea mea preferata, si anume Magician. Si inainte de asta Silverthorn, volumul al doilea din aceeasi saga tongue.gif
trust_no_more
Ultimele "achizitii"

1. A. Roberti-"Cum sa te psihanalizezi singur"
2.Kafka-"Procesul"
3.Stendhal-"Rosu si Negru"
4.Nicole Krauss-"Istoria iubirii"
5.Martin Page-"M-am hotarat sa devin prost"
6.Pierre Boulle-"Podul de pe raul Kwai"
7.Mircea Eliade-"Sacru si profan"
8.Mircea Eliade-"Solilocvii"
9.Paul Bowles-"Sus, deasupra lumii"
10.Camus-"Fata si Reversul", "Mitul lui Sisif", "Nunta", "Omul revoltat", Vara"[o singura carte cu toate aceste povestiri/romane]
11.John Saul-"Cosmarul"
12.Radu Paraschivescu-"Ghidul nesimtitului
removed_on_request_20121227
http://img329.imageshack.us/img329/5622/2703081121os1.jpg
mado_chan
Tanum tu de unde iti downloadezi cartile in format electronic ? smile.gif

imi place sa imi cumpar carti,am deja o biblioteca destul de consistenta,unele carti sunt dintre ale mamei si bunicilor,altele luate de mine.smile.gif in general,cand o carte imi trezeste foarte tare interesul prefer s`o cumpar in loc s`o iau de la biblioteca.
cum sunt o devoratoare si`o colectionara de carti chic,printre ultimele achizitii se numara:
regina gafelor-meg cabot
la cumparaturi cu bebe ( ultimul roman din seria shopaholicei becky blomwood )-sophie kinsella.
e cineva acolo-marian keys,

dintre cartile non-chic , mi`am cumparat te voi revedea de marc levy.e continuarea la si daca e adevarat . inca n`am apucat s`o citesc,dar abia astept. biggrin.gif
misona
Ultima carte cumparata a fost scrisa de Kate Mosse (scriitoarea si nu fotomodelul tongue.gif ), se numeste Labirintul si a fost o lectura foarte placuta smile.gif cool.gif
rogueman999
Cumparat... da, am cumparat alaltaieri, chiar daca o sa-mi ajunga abia peste 2-3 saptamani. Am comandat de pe amazon primele doua volume din Junni Kokki smile.gif Yup, me very happy.
Arien
Mi-am facut cadou zilele trecute Salman Rushdie - The Satanic Verses. O citisem numai in format electronic, dar e una din acele carti "must have", asa ca am profitat de prima ocazie cand am vazut volumul in engleza happy.gif, and now I have it! mwahahaha!
Urfe
Salman Rushdie este tradus la noi de cativa ani (vezi seria Polirom). Eu sunt acum la 'Copiii din miez de noapte', o suspectez de a fi mai buna decat 'Versetele satanice'.

De ce in engleza?
Arien
QUOTE(Urfe @ Apr 28 2008, 02:11 PM)
Salman Rushdie este tradus la noi de cativa ani (vezi seria Polirom). Eu sunt acum la 'Copiii din miez de noapte', o suspectez de a fi mai buna decat 'Versetele satanice'.

De ce in engleza?
*


Merci de feedback, Urfe smile.gif Da, stiam de traducerile de la Polirom (intre noi fie vorba, lucrez intr-o librarie *shhh!*), prima oara am facut cunostiinta cu Rushdie prin "Pamantul de sub talpile ei". Insa voiam Versetele in engleza nu pentru ca n-as avea incredere in traducerea de la Polirom, ci pentru ca prima data am citit-o in engleza, iar acum, pentru a relua sentimentul, o voiam tot asa. Editia mea nu arata la fel de bine ca cea cartonata, insa oricum nu pentru asta o luasem happy.gif
De "Copiii din miez de noapte" am cele mai onorabile intentii sa ma apuc de indata ce termin Gunther Grass - Decojind ceapa, si atunci voi reveni legat de "daca e mai buna decat Versetele". Plus ca vreau sa citesc "Tunele", de Roderick Gordon şi Brian Williams...se vorbeste ca ar rivaliza cu Harry Potter. We shall see. A tout a l'heure!
Urfe
Deja ai planuri pe viitor? Mai am inca doua carti neterminate, trebuie sa revin la ele: Orphan Pamuk cu 'Ma numesc Rosu', imediat dupa 'Frumoasele adormite' de Kawabata. Mi-e greu sa le fac loc intre literatura de profil, as vrea mai mult timp liber - profita de al tau. In fine, sa nu pangarim topic-ul.
Arien
Oh, mi-a placut destul de mult ideea din "Frumoasele adormite". Cand nu se mai poate pune problema unui raspuns al partenerului, singura optiune ramane intoarcerea spre sine, reamintirea. Cum tocmai am primit si "Dansatoarea din Izu", intre picaturi mai strecor si putin Kawabata. Desi, Urfe, cred ca presupui cam mult in ceea ce priveste timpul meu liber (sunt cateva persoane pe aici care pot depune marturie asupra acestui fapt wacko.gif mai precis, timpul de care -nu- dispun) De fapt, recunosc ca acum eu incerc sa recuperez literatura care mi-a scapat in timpul facultatii, tocmai datorita bibliografiei de profil. Nu ma pot plange de asta, mi-a facut placere, dar acum parca am redescoperit paradisuri (meme-ci artificielles happy.gif ) Spre marea mea rusine, inca nu am terminat nici "Ma numesc Rosu", nici "Cartea neagra".
By the way, in ce sens am putea pangari topicul? Poate numai daca am aduce in discutie cartile lui Sophie Kinsella (sa nu mi-o ia in nume de rau fanii ei, dar eu nu-i pot aprecia cartile sleep.gif )
Urfe
Nu era Pamuk invitat la o lectie deschisa, internationala, in Romania? Cum a iesit?
'Ma numesc Rosu' mi s-a parut, inca cand l-am luat in mana si am citit prima pagina, oarecum ciudat tradus. Sunt oarecum sigur ca asa a fost scris deoarece o traducere stangace nu ar fi ajuns publicata. Ma va convinge 'Cartea neagra'.

Prin 'pangarit' - ei, priveam topic-ul ca pe o enumeratie de carti, nu neaparat schimb de idei. Dar am gresit. Doar atat - apropo, eu nu am putut termina 'Conditia umana', de Malraux, am inceput-o prin liceu..

De facultate am scapat acum cativa ani.
trust_no_more
Am terminat "Procesul" de Kafka, acusi caut sa-mi cumpar "Castelul".
Ce sa zic, Kafka e exceptional. restul..e istorie, cum s-ar zice!
Urfe
Sunt carti grele. Crima din 'Procesul' era modul de a trata femeile, parca. Stiu ca m-am simtit de-a dreptul idiot citind apoi despre semnificatii, multe mi-au scapat atunci, ar fi trebuit sa mai astept. Asteapta un pic, cauta niste interpretari, iar daca ti-au scapat multe - esti prea tanar(a), mai asteapta.

In 'Castelul' nu reusea sa ajunga, nu? Of, le-am uitat. Pacat.
jory
Desi mersul la librarie imi era un ritual in sine, am trecut in ultima vreme in era tehnologiei (din lipsa de timp liber) si mi-am comandat carti de pe net, ultimele 2 fiind :"Aer" de Geoff Ryman si "Sotia calatorului in timp" de Audrey Niffenegger. Prima am inteles ca a avut niste critici f bune, premii and stuff, a doua e mai romanticoasa dar promite o poveste interesanta totusi... sa mai spun ca le-am comandat de o saptamana si inca le mai astept? (editura romaneasca, site romanesc)...of, tehnologia asta...
Arien
QUOTE(Urfe @ Apr 28 2008, 11:38 PM)
Nu era Pamuk invitat la o lectie deschisa, internationala, in Romania? Cum a iesit?
'Ma numesc Rosu' mi s-a parut, inca cand l-am luat in mana si am citit prima pagina, oarecum ciudat tradus. Sunt oarecum sigur ca asa a fost scris deoarece o traducere stangace nu ar fi ajuns publicata. Ma va convinge 'Cartea neagra'.

Prin 'pangarit' - ei, priveam topic-ul ca pe o enumeratie de carti,  nu neaparat schimb de idei. Dar am gresit. Doar atat - apropo, eu nu am putut termina 'Conditia umana', de Malraux, am inceput-o prin liceu..

De facultate am scapat acum cativa ani.
*



Hm, acum ca mi-ai amintit, sincer nu stiu ce sa-ti zic despre prezenta lui Pamuk in Romania; pe aici (adica Carturesti) nu s-a mai vehiculat nimic, iar pe site-ul Curtea Veche nu a aparut nici un articol nou. Cum alte surse de informare decat internet-ul nu am (nu m-am mai uitat la televizor de nu-mai-tin-minte-cand unsure.gif ), sunt si eu foarte curioasa.
In ceea ce priveste traducerea, eu pun totul pe seama dificultatilor de traducere din limba turca, pastrandu-se insa coerenta naratiunii. Ok, n-am terminat cartea, dar m-a prins suficient de mult cat sa-i dau sanse. Si daca tot vobeam de castigatori ai Nobel-ului pt literatura (Kawabata si Pamuk), eram curioasa daca ai pus mana pe Doris Lessing - "O coborare in Infern". Inca nu am citit nimic de ea, deci ma apropii cu prudenta.
Ouch, nici eu n-am terminat "Conditia umana", desi era lectura obligatorie la Literatura Universala *shhh!*. Singura lectura completa din Malraux a fost L'Espoir. Heh, ce vremuri! Highschool, college...(am terminat facultatea acum doi ani, dar mi-a placut atat de mult, incat inca imi mai fac veacul pe acolo). Ok, enough "real life" talk. Back to Real Life, adica la subiectul topic-ului.
@Jory: Am aruncat si eu o privire prin "Sotia calatorului in timp", tentata de cronoafectiunea lui Henry. Not bad at all. Oh, si acum catva timp ti-am mai urmat una dintre recomandari, respectiv "A Song of Ice and Fire", desi din serie inca n-am terminat nici "A Game of Thrones", insa imi place universul lui George R.R. Martin, chiar poate rivaliza cu Tolkien (si chiar mi-a fost foarte greu sa recunosc asta, me being a Tolkien fanatic and all wub.gif )
shindo
HMMMMMM ultimille carti pe care le-am cumparat a fost :Piese de teatru -de I.L. Caragiale; Herry Potter (ultimile 3 volume) si cam atat
Urfe
'Insight into Images. Principles and Practice for Segmentation, Registration, and Image Analysis', Terry S. Yoo.

Fascinating, eh?
KaTe.
Ultima care cumparata a fost ,,Colt Alb,, , pentru verisoara mea, iar pentru mine mi-am luat cartea ,,Poveste fara sfarsit,, , pe care nu sunt sigura ca am de gand s-o citesc anul acesta...O am de multt timp si inca nu am incercat sa o incep [1 an...]
me_the_angel
Ultima carte cumparata nu e doar una.. Leu Rosu de Maria Szepes , Critica ratiunii pure Kant , Un veac de singuratate Garcia Marquez.
removed_on_request_20121227
http://img389.imageshack.us/img389/6414/0506081601kw6.jpg
De la Nautilus. Can't wait to get more.

edit: http://img266.imageshack.us/img266/4826/0706080957br9.jpg amazoned
Arien
biggrin.gif mda, "Good Omens" e si mai recenta mea achizitie, desi in traducerea de la Tritonic. Must admit I really love it. Nu credeam ca o sa iasa atat de bine combinatie Gaiman/Pratchett happy.gif http://www.tritonic.ro/isbn-978-973-733-221-9.htm

Si daca tot suntem la Tritonic, ma bucur sa vad ca au tradus "The Heart-shaped Box" a lui Joe Hill, publicata sub titlul "Cutia cu fantome". http://www.tritonic.ro/isbn-978-973-733-197-7.htm
Asta ar fi o alta recomandare a mea, deci.
mihaitza
4 carti mi-am luat in ultima vreme: Mama noapte de Kurt Vonnegut,Psihologia consumatorului, Maestrul de ceai -Yasushi Inoue,si Feng Shui Magia luminii de la editura Polirom toate,in afara de maestrul de ceai.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.