Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kaleido Star
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Games/Sports Anime
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Coyotee
De data asta nu va mai zic absolut nimic (nici macar ca spoiler). O sa va las in suspans.

O sa vedeti voi de ce Layla se antreneaza pentru acrobatia ingerului icon_twisted.gif
samy
Da Coyotee multumim:)...mai bine e sa fie mai mult suspans...am citit undeva ceva despre ce vrea sa faca Layla,,,dar prefer sa nu zic nimic:)....astept sa vad daca ceea ce am citit era adevarat:)
Rezo The Red Priest
Me very happy! Dar sa le luam pe rand...dak nu adorm ca am multe de zis.

May: Fata asta incepe sa se revanseze! O ajuta pe Rosetta si asta e un lucru admirabil. In sf a inteles si ea ca NU o poate invinge pe Sora si isi continua viata normal.

Sora: blink.gif Super tare fata asta. Cat rezista! O sa fie un spectacol pe cinste.

Leon: Inca un pic si o sa-l indragesc. Si el se revanseaza. blink.gif Ati vazut ce tare e? Si el este un acrobat bun cu suflet.....hai sa zic ca tinde sper bun.

Layla: Opinia mea este ca vrea sa o provoace pe Sora astfel incat reprezentatia celei din urma sa fie DESAVARSITA in adevaratul sens al cuvantului.

Cathy: Imi place. Foarte energica si inteligenta. My kind of person biggrin.gif O sa ajute mult Kaleido Stage. Face echipa buna cu Mia.

Ep de vineri: NU L-AM VAZ!!!!! Acu dau cu biciu in calc sa-l ia mai repede ca tre sa fie continuitate!

Seria: Se termina in weekend sad.gif (vreu cu 2 paranteze, ca sa planga) si eu nu vreau sa se termine. Cred ca finalul o sa fie ceva de o sa ne lase pe spate....sper sa fie asa. Trebuie sa fie asa!
samy
sad.gif(......nu am putut vedea episodul de azi,,,si nu rezist sa ii vad reluarea(trec prea multe zile pana o vad)...poate sa imi zica si mie cineva ce s-a intamplat?biggrin.gif...daca se poate..multumesc anticipat..daca nu...astept reluarea.
Rezo The Red Priest
Daca raspunde cineva, neaparat sa foloseasca tag de spoiler. Se pune "spoiler" la inceput si "/spoiler" la sfarsit cu [] in loc de ghilimele ca sa nu dam cu ochii peste ce nu vrem sa stim.

Sper ca o sa zica cineva totusi si imi cer scuze ca nu pot zice eu sad.gif
selen_dom
Eh, nu-i nevoi de spoiler, ce s-a intamplat in ep trecut o sa vedeti oarecum in next one pt ca stiti si voi a fost concurs(Sora logic ca a castigat si ne-a aratat o parte din miscare). Deci, ep de azi e f important si nu cumva sa-l piarda careva1!!!Daca acela se numeste fan Sora si Kaleido!( parca vad ca-l pierd)
friderika
Selen_dom.....nu o sa pierzi.Eu sub nici o forma n-am sa ratez ultimele episoade care ma tin tot in suspans smile.gif
Ma bucur ca in sfarsit ca May se schimba si nu mai latra,iar Sora reuseste sa-si implineasca visul prin ambitie,curajul de a infrunta pericolul si mereu improvizeaza ceva nou.Iar Leon m-a indragit f.mult de mi-am schimbat parerea despre el si am inteles care erau motivele lui.Si impreuna, Leon si Sora formeaza o echipa f. reusita si as vrea sa vad cum o sa cucereasca publicul cu Acrobatia Ingerului.Dar mai este ceva ce as vrea sa aflu,sper sa vad la sfarsitul episodului in legatura lui Ken daca va face o declaratie de dragoste lui Sora pentru ca pana acum n-a reusit rolleyes.gif .
GO SORA......!GO SORA.....!
Coyotee
Ep-ul de azi este ultimul din serie.

Azi la sfarsit veti vedea si cine e persoana misterioasa de care va ziceam (cea care incepe sa-l vada pe Fool).

In legatura cu Ken...
Ken face aluzii in privinta dragostei lui pt Sora... dar Sora nu se prinde... sau poate se prinde ??? icon_twisted.gif


Important: Sa nu schimbati cand incepe genericul de sfarsit !
friderika
dry.gif Hey Coyote,scuza-ma ca te deranjez,dar iti fac o mica observatie:
QUOTE(Coyotee @ May 11 2006, 06:16 AM)
De data asta nu va mai zic absolut nimic (nici macar ca spoiler). O sa va las in suspans.

O sa vedeti voi de ce Layla se antreneaza pentru acrobatia ingerului icon_twisted.gif
*


tongue.gif Dar nu te-ai putut abtine ca ai vorbit si ai scris si spoilerul laugh.gif Vad ca esti tare vorbaret tongue.gif icon_twisted.gif Nu-i nimic ca si asa avem nevoie de o persoana care este mai comunicativ,imi place ca esti deschis si meriti acest post. cool.gif
Odango Atama
Uuuu astazi e (pen)ultimul episod !Nu cred ca il va rata vreun fan...asta numai daca ne face A+ vreo "surpriza" dry.gif Imi pare bine pt May ca isi ia revansa acum(ajutand-o pe Rosetta) dupa tot ce i-a facut Sorei; a inceput sa-mi placa tipa cam de acu' 4-5 episoade sa zic wink.gif Leon hmm inca nu simt nimic pt acest personaj..in fine..nu cred ca mai e ceva de spus doar ca astept cu nerabdare episodul de astazi !
Coyotee
QUOTE(Odango Atama @ May 13 2006, 06:19 PM)
Uuuu astazi e (pen)ultimul episod !


O mica corectie... este ultimul episod al seriei (seria are 51 de episoade).

Episodul 52 care va fi pe A+ este primul OVA

Episoadele 53 si 54 sunt al 2-lea OVA "spart" in 2 bucati.
friderika
Ufffffffffff......................imi dau lacrimile sad.gif A fost super acest ultim episod,mi-a placut atat de mult cum a executat Sora Acrobatia Ingerului, smile.gif si a reusit sa uneasca inimile tuturor.Mi-a placut si cum a executat si Rosetta la trapez,ajutat de May(luand revansa mai ales dupa tot ce i-a facut Sorei). Rosetta este ceea care a vazut pe Fool.!!!!!!!!!!
selen_dom
cry:cry:cry:mai vreau ep , nu e corect!!!!!!!!! de ce s-a terminat! cand sora a executat manevra parca imi venea si mie sa fac ceva la fel ca si actorii aia!
Odango Atama
Ce pot sa spun decat sugooooooooooooooooooi!!! ( sa raman in spiritul celei ce a devenit Kaleido Star ) A fost un spectacol minunat si mi-a dat fiori pur si simplu; si a fost trist momentul cand Fool si-a luat adio de la Layla sad.gif Imi pare bine ca visul Sorei a devenit realitate dupa toate cele indurate * cries like a baby*

S-a terminat prea repede episodul...mai vreau !Daca ar fi dupa mine s-ar face si o a3a serie kaleido tongue.gif dar cum nu prea mai au ce continuare sa faca...eeeh pana una alta o sa revad cele 51 de episoade pe calculator(primele 20 in premiera lol ), apoi in reluare pe A+...pana ma satur biggrin.gif

Si mersi Coyotee pt corectie smile.gif
friderika
Si mie nu-mi se pare corect,ca s-a terminat.Si eu mai vreau sa vad continuarea episodului.Iata cele doua filmulete de mai jos care m-au emotionat cel mai mult.Uite prima secventa cu transformarea in Inger,cum a reusit sa uneasca inimile si a sarit impreuna cu Mia,si al doilea m-a emotionat cand s-au privit unul pe altul(Sora si Leon) si au facut totul cu atata gratie,de neimaginat,ca intr-un vis.
wub.gif Luati-va aceste secvente pe care o am ca s-o pastrati ca amintire asa cum fac si eu,ca sa-mi aduca aminte din cand in cand aceasta poveste minunata numit "KALEIDO STAR".Eu m-am indragostit de ea si va ramane in inima mea pentru totdeauna.wub.gif wub.gif
samy
superb...sad.gif(...am ramas fara cuvinte...si am inteles ce a vrut sa zica Sora si Sophie prin :inimile tuturor se vor uni....sfarsitul a fost pe masura asteptarilor...deja imi e dor de Kaleido Star:(....astept sa vad OVA-urile...
Rezo The Red Priest
Da....pai ce sa zic yeeeeeeey biggrin.gif

La mine lucrurile s-au potrivit foarte bine. Ep de vineri nu l-am vazut asa ca am vazut ep de azi (care credeam ca e 49) fara sa-l vaz pe penultimul. Intre timp s-a luat si acesta din urma si l-am vazut acum si pe el...si pot sa zic ca ma simt f bine.

Pe mine ultimul ep m-a cam dezamagit un pic...ma uitam la el si ma gandeam "da....ce frumos e dar parca nu are forta...nu are putere" asa ca m-a lasat cu un gust ca as mai vrea vorba lui Odango Atama deci nu am fost prea fericit....

...asta pana cand am vazut si episodul 50. A fost mai bine asa. Acum ma simt muuuult mai bine...asa cum ar fi trebuit sa ma simt dupa ultimul, adica implinit, cu sentimentul ca seria s-a terminat asa cum trebuie. Pentru mine ep 50 a fost mai reusit ca 51, a prezentat mai de aproape sentimentele celor care au asistat la executarea miscarii...ca sa nu mai zic ca aceste sentimente au fost foarte bine alese pentru a emotiona. A fost mai emoitonant ca ultimul. Am vazut de aproape cum toti s-au gandit la amintiri unice, frumoase, placute. A intregit intr-un fel sfarsitul. L-a completat. A meritat sa-l vad asa!

Ce mi-a placut cum a infatisat emotiile celor prezenti. Fiecare si-a adus aminte de cea mai placuta traire din viata sa. La aceasta scena Layla mi s-a parut cat mai umana posibil si Leon la fel...dar Layla mai mult tongue.gif M-am apropiat de Layla cea draguta cum nu am facut-o niciodata pana acum. De fiecare m-am simtit mai aproape. A fost foarte frumos!

Atat de frumos ca inca ma mai gandesc la acest episod...asa ca nu pot scrie prea mult acum dar promit un mare review dupa ce vad si ova-urile demn de o astfel de serie! Numai bine!
samy
Primul OVA a fost chiar frumos,,,nu ma asteptam sa ma surprinda cu o asa frumoasa poveste...cu acel tablou cu Rosetta si Fool....abia astept sa vad si ultimul OVA...hai weekend-ule vino mai repede ca vreau sa vad Kaleido Star.
Rezo The Red Priest
Ce mi-a placut e ca am dedus din el ca Rosetta va reusi sa faca Legendara Man cu Sora...sper ca nu m-am inselat mai tre sa-l vad odata. Este momentul inainte de intrarea pe scena cand Sora o vede pe Rosetta wierd-o-vision biggrin.gif
sora_star
chiar mare pacat ca mai sunt doar 2 episoade..dar cred ca va fi ceva uimitor.
Si Sora,are asa multa incredere si e asa priceputa..o ador rolleyes.gif
Rezo The Red Priest
Bine ai venit pe acest topic sora_star. Daca ai vazut toata seria atunci poti, daca ai timp sa citesti posturile facute deja, daca nu atunci poti sa-ti expui parerile direct sau sa pui intrebari. Pe prima pagina a topicului este un torrent ptr Kaleido Star in cazul in care vrei sa-l downloadezi. Cam atat am avut sa-ti transmit biggrin.gif

Si eu ma gandesc ca s-a terminat si imi pare rau. Da deja incep sa-mi aduc aminte cu placere anumite momente din serie. De ex incercarile lui Leon de a executa acrobatia Annei...in sfarsit zambeste Leon! Si May a devenit buna...totul este perfect, exact asa cum si-a dorit Sora.

Acum mai avem de asteptat pana in weekend sa vedem si ultimele ep posibile din Kaleido Star. Nu uitati: sambata si duminica la 8:00 sa fiti in fata televizoarelor...nu prea aproape si sa va asigurati ca este destula lumina in camera biggrin.gif

P.S. Postul 500 dedicat Kaleido Star smile.gif

later edit: a fost si primul pe pagina yeeeeeeeeey me happy
selen_dom
Felicitari Rezo, e a doua oara cand esti cap de lista!! Da ni mai vine odata sambata, ca m-am saturat sa tot astept! Mai ales acu la ora 8 habar n-am ce sa fac......pacat ca mai sint 2 ep si finish de tot de data asta.........kerk o sa plang.
Coyotee
Hehehe, eu sunt lucky. Il am pe tot pe DVD (inclusiv OVA-urile) (gasiti torrent pentru toata seria + ova-uri pe prima pagina a topicului).

In plus, tre' sa-mi vina din america seria 1 (episoadele 1-26) pe DVD in original biggrin.gif
samy
Coyotee u are a lucky guy:)...am incercat si eu sa fac rost,dar nimeni nu are:(...oricum,....ma multumesc cu ceea ce vad la tv...abia astept sa vina sambata ca sa vad prima parte...sper sa ma surprinda,,again.
Odango Atama
Welcome here sora_star smile.gif

Inca un pic si veti vedea si episoadele din weekend ; eu nu m-am putut abtine si le-am vazut pe comp da' nu va zic nimic *zips mouth*

Wow Coyotee primele 26 ep p dvd cool.gif Sugoooooi *laughs* s-a prins si de mine tongue.gif

Btw daca vrea careva kaleido star ii pot face cd/dvd ca l-am terminat si eu de dld intr-un sfarsit dry.gif [ sunt 3 dvd-uri ]
Coyotee
QUOTE(Odango Atama @ May 18 2006, 04:37 PM)
Wow Coyotee primele 26 ep p dvd  cool.gif Sugoooooi *laughs* s-a prins si de mine  tongue.gif


Pai, la 45$ un sezon complet (pachet cu tot sezonul 1) ... chilipir, tinand cont ca daca ar fi sa cumpar volumele separat (pachete de 1 DVD cu 3-4 episoade) as fi dat mai bine de 100$ pe ele.

Asta e si motivul pentru care am luat doar primul sezon.

Din al 2-lea sezon (New Wings) au iesit doar 3 volume (pana la ep-ul 37), si fiecare volum costa aprox 25-30$.... astept sa apara un pack cu toate episoadele tongue.gif
Rezo The Red Priest

Thanks selen_dom biggrin.gif

So what Coyotee mad.gif ne faci sange rau ca le ai original. Just kidding. Pai poate imi pun si eu la lucru taifunu sa le iau...cand vin o sa te caut sa-mi zici cum se prezinta si poate le taifunez...

Pai mai sunt... laugh.gif mai e o zi pana la ova. Si dupa..chiar nu o sa mai am ce sa vad...intr-un fel mai bine ca o sa am mai mult timp ptr bac. Review complet dupa laugh.gif

Odango Atama
Ok , nu mai inteleg nimic ! Acum pe A+ e anime-ul ala nou F Zero si tocmai au facut reclama la Kaleido ca va fi in weekend...iar pe site-ul A+ scrie k Episoadele 53 si 54 din Kaleido Star (care vor fi difuzate pe 6, respectiv pe 7 Iunie) sunt cunoscute sub numele de Kaleido Star - Legend of Phoenix (~Layla Hamilton Monogatari~).

Au schimbat data asa in ultimul moment..de ce oare ? Si reclama la kaleido ca va fi difuzat in weekend...inseamna ca astia baga (deja) Kaleido in reluare pt ca 6 si 7 iunie cad marti, respectiv miercuri... nicidecum in weekend rolleyes.gif => Kaleido Star va incepe (cine stie de cand) sa fie redifuzat in weekend. Aberez sau imi da careva dreptate ?



Rezo The Red Priest

Ink un exemplu de profesionalism oferit de a+..tz tz tz dak postu ala ar vorbi cumva cu oamenii ar fi mult mai bine. Da! Pai se pare ca am asteptat degeaba si ca ova-ul s-a amanat pe o perioada destul de mare. Eh...asta e. Numai bine si va urez sa aveti rabdare.
samy
of...cate batai de cap ne da si A+.....le lipseste organizarea....ar trebui sa faca ceva din acest punct de vedere......acum ce sa facem...ne-am entuziasmat degeaba,,,mai asteptam inca o saptamana...nu e problema...dar sper sa nu se mai repete faza.
Coyotee
Se pare ca si-au modificat stirea de pe site. Acum zice ca OVA-ul 2 va fi difuzat pe datele de 6 si 7 Iunie.

Deci nu veti astepta doar 1 saptamana. Ghinionul vostru.
Shuichi-sensei
Kaleido Star e primul shoujo pe care l-am vazut in mult farte mult tmp.(m-am cam afundat in shounen si yaoi in ul. timp)

A fost superb,parerea mea.Ultimele doua episoade chiar m-au lasat cu lacrimi in ochi.Mi-au placut conceptul si sentimentele pe care le-a transmis.

Pe langa asta mi-a placut grafica.Mai ales in timpul acrobatiilor.Facea ca fiecare miscare sa para mai ampla, mai reala. biggrin.gif

Si in plus a fost si amuzant.Cel putin Ken saracu'!!! laugh.gif Baiatu' ala n-are pic de noroc!
Odango Atama
Salutare lume ! Am o veste...si e una buna. Cand am spus ca mi-ar placea sa se continue Kaleido Star nu imi imaginam ca va fi si posibil ! Dintr-o prostie am vazut pe animenewsnetwork.com ca exista o continuare biggrin.gif Da, da, da; un al treilea OVA se pare ca o sa apara intr-un viitor nu stiu cat de apropiat.

Kaleido Star: It's Good! Goood!! (OAV)
[ related to Kaleido Star: New Wings Extra Stage (OAV) ]


Alternative title:
Kaleido Star: Good Da Yo! Goood!! (Japanese)
Vintage: 2005 (Projected Release)


Aici e si linkul http://www.animenewsnetwork.com/encycloped...ime.php?id=5659
Rezo The Red Priest

Nu prea e veste noua ptr mine ca o aflasem de pe anidb.net si nu ma prea entuziasmez...din cate vad eu este cam in paragina si nu sunt sigur ca iese ceva. What do u know about it Coyotee? here gasiti ce-i pe anidb...
Coyotee
Tot ce stiu despre OVA-ul 3 e ca a fost anuntat din 2005, dar nu a fost lansat nici acum :| si nu se aude nimic despre data lansarii din pacate.

Sa speram ca o sa apara cat mai curand smile.gif
Rezo The Red Priest

Dar mai are sanse. Daca pana acum nu a miscat nimic..nici macar un release date nu a fost dat. De ex la Hellsing ova au avut ideea sa anunte ca se amana (si caaaaat l-au mai amanat). Ar fi frumos sa o revedem pe Sora...chiar sunt curios ce story ar avea biggrin.gif Sa speram ca iese.

@ Coyotee: a venit dvd-ul? tongue.gif
Odango Atama
Sa fim optimisti! Poate apare prin 2007 tongue.gif
Coyotee
QUOTE(Rezo The Red Priest @ May 24 2006, 11:05 AM)
@ Coyotee: a venit dvd-ul?  tongue.gif


Vrei sa zici DVD-urile (sunt 5 bucati)

Si DA, mi-au venit ieri biggrin.gif
selen_dom
People, mai sint 2 zile shi o sa vedem mult asteptatul oav.......yeeey! Da sigur il dau pe 6?
friderika
Oare? sad.gif Sper sa respecte promisiunea ca va da pe 6-7,ca altfel ma duc personal sa ii dau in judecata icon_twisted.gif ,ca m-a enervat din nou ce s-a intamplat si in legatura cu Yu-Yu-Hakusho.Nu-mi place schimbare brusca a programelor,de ma face sa il ratez episoadele importante. dry.gif
samy
"Episoadele 53 si 54 din Kaleido Star (care vor fi difuzate pe 6, respectiv pe 7 Iunie) sunt cunoscute sub numele de Kaleido Star - Legend of Phoenix (~Layla Hamilton Monogatari~)."...mai pe scurt azi si maine,,ar fi trebuit sa ne uitam pe A+ la Kaleido Star....dar...acesta este programul ptr. azi si ptr. maine:
Marti

20:00 F-Zero ep21

20:25 Pokémon ep42

20:50 TMNT ep53

21:15 Trigun ep21

21:40 Silk Stalkings ep616

22:30 F-Zero ep19

22:55 Pokémon ep40

23:20 Inuyasha ep100

23:45 Yu Yu Hakusho ep110

00:10 Silk Stalkings ep614




Miercuri

20:00 F-Zero ep22

20:25 Pokémon ep43

20:50 TMNT ep54

21:15 Trigun ep22

21:40 Silk Stalkings ep617

22:30 F-Zero ep20

22:55 Pokémon ep41

23:20 TMNT ep52

23:45 Trigun ep20

00:10 Silk Stalkings ep615
....nu stiu ce sa mai zic...ce sa mai cred...pana la urma..cred ca nu o sa mai dea nimic.
Coyotee
Mikeman (A+) a zis ca n-ar trebui sa fie nici o modificare in data difuzarii.
selen_dom
Totusi am vazut k inca mai difuseaza reclama de la Kaleido. Probabil le-a fost lene sa mai modifice programul pt sapt. asta shi or fi dat copy/paste programului de sapt trecuta. biggrin.gif
AplusTV
QUOTE(friderika @ Jun 4 2006, 10:38 PM)
Oare? sad.gif Sper sa respecte promisiunea ca va da pe 6-7,ca altfel ma duc personal sa ii dau in judecata icon_twisted.gif ,ca m-a enervat din nou ce s-a intamplat si in legatura cu Yu-Yu-Hakusho.Nu-mi place schimbare brusca a programelor,de ma face sa il ratez episoadele importante. dry.gif
*




Deci programarea pe A+ se face cam cu 1 -2 luni avans.... Si se face in Ungaria.. nu aici la noi.

Eu nu am primit nici un mail sau o instintare ca nu ar fi difuzate conform planului ( 6 si 7 )


Sperand ca modificarea nu va fi modificata.... Va doresc vizionare placuta.
Odango Atama
Weeee m-am saturat de atata Kaleido Star cat am vazut pe A+ ! (era sarcastic). Ma multumesc cu reclama "(...)la sfarsit de saptamana" dry.gif

Oicum se pare ca programul Tv de pe site-ul A+ e depasit intrucat la ora 21.00 au difuzat Full Metal Panic care nu figureaza in program.

Eu va sugerez sa luati OAV-ul de pe net ca puteti astepta mult si bine pana il veti vedea pe A+. Noroc folks !
friderika
blink.gif Wow blink.gif ,am reusit sa atrag atentia domnului Aplustv ohmy.gif .Nu stiam ca a devenit membru aici.Mersi pentru informatie Aplustv,dar m-au dezamagit f. tare......cei de acolo dry.gif
Imi vine sa plang,iarasi nu a respectat promisiunea.Nu este corect!!!! sad.gif
AplusTV
NU inteleg ce se intampla.... O sa va dau un raspuns "oficial"... Caci nici mie nu imi place sa vad ca isi bat joc de fani.
Yukina_san
[B]Eu vreau Kaleido Sar!!!:(((((( vreau vreau vreau!!![B]
samy
Ar trebui sa anunte atunci cand intervine o schimbare in program...ar fi bine sa nu se mai intample...ptr. ca deja au suparat multi fani...asta e...se mai intampla.
Sper sa se remedieze problemele si sa fim si noi lamuriti intr-un final:D
Rezo The Red Priest
Chiar ca Odango laugh.gif ai dreptate, sunt chiar fun tipii...Dragon Slave-iasi.

Pai in primul rand scuze ca nu prea am mai dat pe aici. Nu mai am timp de multe de cand cu pregatirea f intensa de bac biggrin.gif.

Cat despre ova...eternul si fascinantul a+ nu se dezminte deloc. Am incercat si pe forumul lor dar se pare ca au tipii un talent ptr trecere sub tacere ce nu am mai vazut. Eh asta e. O sa il dea pana la urma ca doar nu l-au luat degeaba.

Cat despre mine va zic de acum ca nu mai dau pe aici pana dupa bac si admitere asa ca va urez sa aveti girja de voi wink.gif take care!

edit dupa 5 min
: doar nu era sa nu va zic si voua:

Pe forumul a+ zic si ei in sf ca nu s-au dat (si-au dat seama!!!) si ca o sa anunte cand le vor da...mai e de asteptat...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.