Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kaleido Star
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Games/Sports Anime
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Rezo The Red Priest
In primul rand, A+ a devenit Animax biggrin.gif Momentan nu mai difuzeaza Kaleido Star, ultimul sezon terminandu-se pe 12 iulie. Totusi sunt sigur ca il vor mai da in viitor. Animeul merita si iti recomand sa-l vezi de la cap la coada smile.gif Te mai astept cu impresii laugh.gif
suigintou
am vazut si eu kaleido star acum 2 ani , cand animex era a+ .... mi-a placut foarte mult , a fost primul anime pe care l-am vazut ... cel mai mult la acest anime mi-a placut faptul ca fiecare are un vis ... si toti muncesc pentru a-l vedea indeplinit .. este un anime haios (mai ales partile cu fool) ...si imi place ca pe parcursul lui incepeau sa apara personaje noi , sau sa fie dezvaluite mai multe informatii despre personaje.
Angel Sailor.
Am văzut Kaleido Star , frumos anime'ul..păcat că grafica a lăsat un pic de dorit.
Aida-chan
Kaleido Star a fost,este si va fi mereu printre animeurile mele preferate...l-am vazut de nuj cate ori,am si episoadele dar nu conteaza,il ador:d...acest anime m-a determinat sa-mi doresc sa lucrez la trapez...a fost visul meu(imposibil de altfel)dar nu am cum sa-l realizez...:-<...oricum e un anime ff reushit:D
CrisiAnimeLover
Kaleido Star [ si am impresia k nu sunt muti cei kare au facut-o , cel putin de pe acest site ] este animeul meu preferat, de accea am deschis un topic special pt . a putea comunica cu fanii prezenti pe acest site, k sa il fac si mai palpitatnt voi posta in momentul de fata o serie de intrebari asa pt. distractie :
1. Care este pesonajul costru preferat din Kaleido Star ?
2.Ce credeti despre Sora Neagino ? Dar despre Layla Hamilton ?
3.Care este pesonajul din Kaleido Star care va este cel mai antipatic ?
4.May sau Leon, care va atrage mai mult ?
5.Care dintreacrobatii,episoade sau spectacole va placut cel mai mmult ?
6.Ce va place cel mai mult la pesonajul vostru preferat ?
7.Care opening sau ending de la Klaeido Star va impresionat mai mult ?
8.Dupa voi crdeti ca Sora va face un cuplu cu Leon [ parere pesonala : SPER SA NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU]
9.Ce va impresionat cel mai mult la acest anime?
10.Ce parere aveti despre raposata serialului : Sophie ? [ Biata de ea , sau mai bine zis bietul Leon
Va astept parerile smile.gif smile.gif smile.gif !!!!!!!
Muza chan
E un anime mult prea cunoscut ca sa nu aiba topic. Poti discuta aici. tongue.gif
Karyna
Povestea Kaleido Star

Sora , o fata de 15 ani ajunge in America pt a participa la o auditie pt acrobatii Kaleido, insa ea intarzie iar Layla , vedeta, ii spune ca nu merita sa stea la Kaleido Stage , insa Sora ii demonstreaza ca merita executand Phoenixul de Aur,cu multa munca si ajutata de Ken,desi Mia si Anna nu au simpatizat-o acum erau impresionate si au devenit prietne de nedespartit .Desi nu a facut partea finala , Layla a recunoscut ca a fost Golden Phenix.
Mai tarziu Sora este nevoita s imlocuiasca o acrobata la trambulina , desi ea era doa o incepatoare .Layla nu a fost de loc multumita de reprezentatia Sorei,,dar ii mai da o sansa In spectacolul in care ele se vor lupta pe post de pirati .Cele doua nusi potriveau stilurile , deci se decide o lupta pe mare . Layla obesrva abilitatile Sorei si ambitia sa .Dupa acest antrenament Sora era pregatita sa se ''lupte’R 17; cu Layla .
Yuri , un acrobat vrea sa ruineze KS,cumparandu-l .Totusi acrobatii Ks gasesc o solutie ei se angajeaza la un parc unde se dezlantuiu in voie , acum impreuna cu Rosetta-campioana la diablo,care a avut nu demult un spectacol cu Sora.Dupa un timp apare Vedeta Mascata care era Layla , despre care se credea ca e la Londra la filmari. .Dupa toate acestea Kalos cumpara Kaleido Stage , iar Layla impreuna c u Sora au fost alese de Spiritul Scenei sa faca Legendara Manevra.Layla depune eforturi mai pt a slabii dar la fel si Sora pt a ajunge la nivelul sau .Cand a vazut Sora ca Layla slabeste pt ea sia cerut scuze deoarece a crezut ca numai ea muinceste . Totusi chiar si cineva ca Layla oboseste asta insemnand ca vedeta si-a rupt bratul .. In ciuda loviturii la umar Layla executa Legendara Manevra cu pretul de a nu mai urca pe scena … o vreme.
Dupa accidentul Laylei sora sia pirdut ambitia dar nu si dorinta de a fi pe scena.Ea se lupta cu May- o super acrobata …-pentru rolul in spectacolul Dracula.Desi nu stia nimic despre patine Sora ajunge repede aproape de nivelul lui May ,desi in a doua confruntare a fost aleasa ,fuge de la Festevalul de circ.Ea pleca inapoi in Japonia dar revine repede dandu-si seama ca a gresit . Cu acordul lui Kalos ea face parte din echipa tehnica .Ea observa repede ca e geloasa pe May dar isi da seama ca totusi asa vede parti din KS pe care nu le-a vazut.Desi ea refuza sa lupte cu May Propunandu-si o scena fara lupte ,ea ajunge sa faca Acrobatia Ingerului impreuna cu Leon, iar May primeste rolul Demonului.Roasetta are de asemenea un rol ea e zana care o ghideaza pe May.totusi cineva mai concureaza pt rolul ingerului aceasta fiind Layla care e infranta si observa ca sora e un adevarta inger si de asemenea un adevarat star ... la sfarsitul reprezentatiei Sorei toti acrobatii au navalit pe scena ... era scena pe care o visa sora .. dupa tot ce sa intampla Laya ia cerut sorei sai tatie parul asta insemanad un nou inceput .. Atunci ia povestit si Legenda Phoenixului iar atunci Sora sia descoperit si ea Phoenixul ... visul ei de a o depasi pe Layla.Fiecare juca rolul phoenixului... Sora la KS iar Layla pe Broadway.
zeri
Mai este un topic despre Kaleido Star aici:

http://forum.anime-club.ro/forum/page-13-t4199-s240.html

Nu iti sterg postul pentru ca te-ai chinuit atat sa-l scrii.
Kisa
Nu sters, dar poate fi unit cu topicul inital, nu? tongue.gif
Ai ce citi acum, Karyna. smile.gif
CrisiAnimeLover
Ei am ascuzati nu stiam biggrin.gif , am facut o greseala,sc [ nu am obiceiul sa cercetez inainte, sc ] biggrin.gif biggrin.gif , scuze,scuze biggrin.gif
Kaminari
Mi-a placut Kaleido Star. Este un anime plin de stralucire, de bucurie. Chiar daca e pentru copii, mie mi-a placut foarte mult povestea lui Sora. Acest lucru m-a determinat sa vad anime-ul pana la capat.

Niste poze frumoase...user posted image
and this one...user posted image

...Sora fan...
caroline_hi
Acum am descoperit acest forum.
Si mie imi place Kaleido stage, dar nu l-am vazut integral si nu am rabdare sa il vad la tv. Imi poate da cineva un link de torrent?

Am citit ca se spunea ca Layla e o bitch smile.gif) Eu nu cred asta. De fapt, se dovedeste a fi o adevarata prietena si sustinatoare a Sorei.

Daca ar fi sa aleg un personaj care ma reprezinta, cred ca ar fi Layla.
Micro Ice *
caroline_hi ...... daca vrei sa cauti animeuri pe torrente , iti recomand sa cauti aici :

http://torrentpond.com/

lahlah
L-am vizionat acum 1 an si ceva pe A+.E primul anime vazut de mine laugh.gif si cu siguranta unul dintre cele mai bune,in my opinion biggrin.gif (cel putin pt. fete).
Mi-au placut mult personajele... fiecare reusea sa se remarce prin ceva ,chiar si cele care apar foarte putin in serial biggrin.gif .
caroline_hi
QUOTE(Micro Ice * @ May 11 2008, 08:32 PM)
caroline_hi ......  daca vrei sa cauti animeuri pe torrente , iti recomand sa cauti aici :

http://torrentpond.com/
*


Multumesc. smile.gif


princess_serenity
si eu ma uit la kaleido stage defapt e a doua oara cand ma uit sora the best.user posted image
kuk3
Dupa cu vedeti Sunt un mare fac Kaleido stage.
Laila la inceput este intradevar cam rea dar pe parcus se dovedeste a fi una din cele mai bune prietene ale Sorei.(daca nu ar fi fost prietene cu adevarat nu cred ca ar mai fi facut legendara manevra cu Sora , riscandusi cariera si bratul in acelasi timp)
Sora este un personaj foarte reusit precum: Naruto , Narumi , Ichigo ...
Dintre personaje masculine mi placut Leon dupa care vine Ken.
Leon sau Zeul Mortii cum este supradenumit de catre restul lumii o vede in Sora pe surioara lui mai mica Sophie(care a murit intr-un accident de masina cauzat ,neintentionat, de Iury)
May este o adevarata figura , mai ales cand isi invata fratii mai mici Wresling:))smile.gif)
As mai avea multe de spus insa nu am destul timp
alhambra
La Kaleido Star, cel mai mult mi-au placut episoadele cu Leon si Sora, pentru ca era mai dinamica actiunea si Leon dadea un spectacol bun. Un tip trist, dar interesant in acelasi timp. Dragut, nu?
CrazyDia
Pfff anime`ul din care am invatat multe lucruri importante.Mda..intotdeauna mi`a placut sa ma exprim in ceea ce il priveste.So...mi`a placut foarte mult anime`ul happy.gif,o poveste originala din care poti invata multe lucruri.Personajele mi s`au parut foarte interesante si complexe intr`un fel sau altul.Tin minte ca dupa ce l`am vazut prima oara i`am zis mamei mele ca...vreau sa devin acrobata =)) [yeah sure sleep.gif'''],dar heh...anime`ul m`a facut sa visez la ceva imposibil.Revenind la subiect,coloana sonora mi`a placut extrem de mult,incat si acum daca ascult melodiile le fredonez @.@.Anyway...in concluzie anime`ul este unul bun si merita urmarit happy.gif.
sweet_vl08
imi place foartew mult kaleido star inca de cand a inceput l-am urmarit si nu am ratat nici un episod,l-am vazut chiar de 2 ori ,uneori chiar am si plans este unul dintre animeurile mele preferate I like kaleido star biggrin.gif [img]
http://forum.anime-club.ro/forum/style_ima...cons/icon11.gif
[/img]




Sora Negino este personajul principal al serialului Kaleido Star. Impreuna cu parintii ei inainte ca ei sa moara, ea a mers la un spectacol Alice in Tara Minunilor la Kaleido Star. Dupa ce parintii ei au muri ea a fost adoptata de matusa si de unchiul ei. Dupa moartea adevaratilor ei parinti Sora a hotarat sa isi petreaca copilaria antrenanduse pentru ca la varsta de adolescenta sa participe la auitiile de la Kaleido Star la varsta de 16 ani. Dupa mult timp Sora a devenit pertenera Laylei Hamilton reusind astfel sa faca Legendara Manevra. Dupa reusita acestora Layla s-a retras din urma unul mic accident la uma care a determinat-o sa se retraga de pe scena. Sora a continuat sa-si urmeze visul reusind astfel sa devina un adevarat Kaleido Star facand Manevra ingerilor si in acelasi timp a costruit o scena fara lupte.
Exotic_fruit
Imi place foarte mult Kalaido Star, mai ales de Sora, dar si de Layla.
Mda... chiar daca imi place nu prea apuc sa ma uit, deci nu l-am mai vizionat de anul trecut wink.gif), dar nu il voi lasa niciodata.
Pana acum cred ca am vazut aproape toate episoadele, nush sigur :-??
IchigoDemon
Ador Kaleido Star.Personajele mele preferate sunt Layla si Yuri.Cu Layla ma aseaman.Cred ca m-am uitat la Kaleido Star de vreo 4ori biggrin.gif .Mi-a placut faptul ca Sora a reusit sa treaca peste orice obstacol si sa le demonstreze tuturor ca ea este aleasa si va deveni Kaleido Star.Desi nu prea mi-a placut de Sora atunci cand a fost la festivalul de circ si a dat inapoi.In rest imi place tot din Kaleido Star smile.gif
nykw_raizen
kaleido star este printre putinele anime/uri kre se evidentiaza prin povestea sa...este un anime interesant...remember, never give up...biggrin.gif
Amelie5
Kaleido Star a fost unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut si unul dintre singurele la care am plans. Nu o sa mint, chiar am plans. Acrobatiile au fost superbe. Iar cuplul Leon - Sora unul dintre preferatele mele. Mereu este o placere sa-l vad.
MsMouse [:S]
ahhh cat mi-a mai placut si mie Kaleido Star mai demult cand l-am vazut la tv...abia asteptam sa vina seara si sa-l vad..desi acum nu pare a mai fii genul meu tot nu-l consider ca fiind un cliseu...de cate ori ma jucam si imi imaginam ca sunt sora...! cel mai mult dintre personajele feminine mi-a placut de rosetta care zic eu ca ma caracterizeaza..muncea foarte mult si ii placea sa faca totul perfect no matter what desi pe parcurs gusta si ea din bucuriile vietii si isi face prieteni si realizeaza ca sunt lucruri mai importante in viata care iti ofera mai multa satisfactie decat hard work...si de leon imi placea foarte mult care nu stiu de ce, dar de fiecare data cand aparea imi provoca furnicaturi...era o personalitate foarte impozanta care te facea ori sa-l urasti ori sa-l respecti. si acel spirit al scenei, nu mai tin minte daca avea un nume sau daca chiar asta era numele dar a fost just epic !
BloodSamurai
Indiferent cat de gay imi pare acum ca eu m-am uitat la Kaleido Star ( eu in general ma uit la batai/impuscaturi/yakuza/samurai/vampiri/military etc) sincer am fost ceva captivat de anime si doream sa vad pana unde ajunge cu povestea. L-am vazut la TV mai de mult.
Si cel cu fotbal anime Tsubasa imi parea gay dar parca era altfel tongue.gif tongue.gif .
Oricum cred ca pana acum eu nu am vazut un misto la adresa lui Kaleido Star in GINTAMA (desi asta face mistoo de toate, a facut si de Tsubasa).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.