Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inuyasha , o persoana adevarata ca oricare alta !
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
Pages: 1, 2
Kagome-chan
Daca Inuyasha ar exista in realitate , cum ati vrea sa arate , ce comportament credeti ca ar avea si ce reactie ati avea daca l-ati intalni ! /happy.gif
Ranma-kun
Sincer Inuyasha e prea ciudat ca sa existe in realitate, imi place de el ca o persoana fictionala, nu cred ca s-ar adapta lumii astea, Inuyasha nu e Inuyasa fara a trai in Japonia medievala, fara a avea demoni cu care sa se lupte, fara a vana dupa Shikon no Tama, daca ar exista in lumea noastra ar muri de plictiseala :roll:
Kagome-chan
Dar haide sa ne imaginam ! :wink: SA fie in forma lui de hanyou cu parul alb sau negru ?Sa aiba un comportament normal sau cel original ?Sa discutam pe tema aceasta ! :wink:
Kagome
Well, avand in vedere ca si in anime Inuyasha transcede in era noastra...pot sa mi-l imaginez destul de bine, e chiar simplu..ar avea acelashi comportament cu anumite limite ...pentru ca n-ar putea sa actioneze in legea lui. In rest cred ca as prefera sa arate uman (u know blend in with society wink.gif )

daca l-as vedea ...ar fi prea mult. Dar deja imaginatia mea deviaza rau de tot , deci mai bine ma opresc aici.

it would be nice anyway... :roll:
Ranma-kun
Haha.. ar arata asha
Kagome-chan
biggrin.gif Imi place poza , Ranma-Kun ! :wink: Arata foarte bine cu parul alb , si cu o vestimatie moderna ! 8)
Ranma-kun
si sessho ar arata asha
Inuyasha
Chiar sunt tari pozele alea.

Inuyasha Chiar exista, "eu sunt InuYasha" :twisted:
Ranma-kun
Yeah sure, tu eshti Inuyasha, si eu sunt Mosh Craciun laugh.gif , nu ma fa sa-ti schimb nick-ul pentru ca imi insulti unul dintre personajele anime favorite tongue.gif
RVR_Inu
Deci daca l-as vedea pe Inuyasha in realitate, m-as holba la el vreo 5 minute, as tipa ca o fetita biggrin.gif, mi-as da doua palme si as sari pe el. Nu mai spun ca nu m-as mai spala pe maini daca l-as atinge pe el sau pe Tessaiga. :wink: . Dar ar fi ceva sa fie in realitate. El poate sa fina in lumea nostra biggrin.gif trebuie doar sa ia un taxi pana la noi in Romania smile.gif).

Si daca ar fi sa arate "modern" cred ca i-ar sta la fel de bine ca si cu hainele sale. Imi imaginez cu o pereche de blugi baggy si un tricou larg si sa nu uitam sapca /happy.gif , sau in pantaloni trei-sferturi cu tricou larg + sapca sa. Daca as fi langa el si Kagome ar fi aici as ruga-o sa spuna un mic Oswari sa vad si eu cum face biggrin.gif dar stiu dupa aceea ca as pati ca si Shippou. /sweat
Inuyasha
Poate sa existe doar daca l-ar clona si l-ar modifica genetic (nu de alta da sa semene cu inuYasha), si l-ar creste in salbaticie.

:twisted:
RVR_Inu
Hmm.....buna idee Inuyasha . Cred ca ma apuc sa il fac din hartie si ceara ca apoi sa ii dau drumu in salbaticie biggrin.gif
Kagome-chan
Daca l-as vedea cu ochii mei pe strada , admirand magazinele cred ca mi-ar paraliza picioarele , mi s-ar opri vocea si as ramane ca o stanca in mijlocul drumului . :roll: Dupa ce mi-as reveni , m-as duce sa-l salut apoi , l-as invita la o cofetarie ! /happy.gif I-as spune o groaza de intrebari si mi-as petrece toata ziua cu el !Sa-l vad pe Inuyasha in realitate ar fi chiar o experienta de viata pe care n-as putea uita-o . /happy.gif
crya_kitty
hmm...sa-l vad pe inuyasha pe strada...sa zicem ca i-ar bate "mar" pe toti cei care s-ar lua o clipa de el pt felul in care arata (par luung si alb, gherute ), deh orgoliul acesta!! smile.gif

oricum si in japonia medievala si in ziua de azi tot jungla este...depinde cum interpretezi.

de fapt, eu as vrea sa-l intalnesc pe fratiorul sau, sesshy!! cred ca ar fi o persoana rafinata, gusturi pt opera, carti si alte kestii bune!!!
Kagome-chan
Hmm...sa zicem ca nu ar fi nici chiar asa de ...salbatic . Sunt sigura ca , daca ar avea-o alaturi pe Kagome , ar invata cate ceva despre civilizatie ! :wink:
Inuyasha
DA, ar fi timpul sa ma inveti ceva despre civilizatie.

Inuyasha :twisted:
Kagome-chan
Hmm...nu prea stiu ... eu vroiam sa-l invat pe adevaratul adevaratul Inuyasha ! Nu cred ca tu esti acela ! :roll:
Trix
OK, parerea mea. Daca intr-adevar InuYasha ar aparea ca prin miracol in lumea adevarata cred ca l-as vrea exact cum e in serial. In fond si pana la urma noi toti ne-am indragostit de InuYasha exact cum e in serial. Cu parti bune si parti rele, dar care ii formeaza personalitatea si il fac asa de adorabil. Daca incepem sa ii modificam unele trasaturi, atunci toate se pot schimba si el inceteaza sa mai fie adevaratul InuYasha.

Din partea mea, l-as lasa asa cum e. Mofturos, gelos din fire, copilaros, nehotarat; curajos, atent, grijuliu fata de prieteni, gata sa-i apere (desi n-ar recunoaste-o daca l-ai intreba biggrin.gif ).

Daca l-as vedea in fata ochilor, primul lucru pe care l-as face ar fi sa tip "ca o fetita" - cum spunea RVR-Inu si apoi m-as ciupi (sau l-as ciupi pe el) sa ma asigur ca e adevarat; as face mii de poze si filmulete cu el impreuna si...nu mai stiu. Cam atat mi-am putut imagina biggrin.gif
Kagome-chan
Bun ! Dar ce facem cu vestimantia lui ? Mie-mi place imbracamintea lui dar daca ar trai in lumea reala , nu cred ca e necesar sa o poarte zi de zi , nu ?



Mie de exemplu , chiar imi poza asta in care poarta imbracamintea secolului nostru . :ase:



[img]http://img245.echo.cx/img245/8307/iyinukagome1349vv.jpg[/img]
Trix
Da, InuYasha e chiar dragut in poza aia. Am mai prins eu o poza dintr-un episod (nu mai stiu care) in care InuYasha poarta hainele secolului nostru (bine, nu se vede din cap pana in picioare ce poarta, dar e destul de dragut). Dar cum poti sa il pui pe InuYasha in haine moderne cand e asa dragut in cea pe care o are acum (pe care ti-o impruimuta cand esti intr-o lupta ca sa nu te ranesti sau cand ploua sau cand tocmai iesi dintr-o cada... - episod 58 biggrin.gif)
Kagome-chan
tongue.gifu: Poate in Japonia il accepta in imbracamintea lui pe strazi , pentru ca si stramosii lor purtau aceleasi haine . La noi , situatia este altfel , pentru ca stramosii nostri , nu purtau kimonouri ! tongue.gifu: In fine , stiti cum se spune , gusturile nu se discuta . /happy.gif
RVR_Inu
Eu cred ca inuyasha ar fi cam la fel cum ii si in lumea reala in serial; ar incepe sa maraie la un camion care trece pe langa el crezand ca ii o amenintare pentru Kagome /happy.gif . Dar cred ca (virgula) cu timpul ar incepe sa se acomodeze. Dar la inceput ... mda...
Kagome-chan
Nu stiam ca maraia la camioane /happy.gif , aparand-o pe Kagome , kawaii ! :weee: Daca e asa , atunci il voi pune sa maraie si la unii colegi din scoala care ma enerveaza ! Ei sunt chiar o amenintare pentru mine ! :roll:
RVR_Inu
Trebuie sa il vezi tot neaparat biggrin.gif.... o sa vezi cate faze haioase are.... /happy.gif
erikson
daca l-as vedea pe Inu sub nasul meu... hell!!! cred ca ar fi grozav! asa cum e! poate poate in haine moderne, ca arata bine in poza de mai sus cu kagome.

as da orice pentru o ora cu el... sau chiar cu tot grupul!
RVR_Inu
erikson.... crede-ma eu as da orice pentru numai 5 minute, chiar si pentru 1 minut... cat sa ii tin Tessaiga in mana si sa ma pot holba la el fara sa clipesc :shock: .
Trix
La cat de mult tine InuYasha la sabie, nu cred ca ti-o va da asa usor. Doar a muncit mult sa o obtina si sa o pastreze. Dar daca il rogi frumos, in timp ce Kagome ii zice un Osuwari... /happy.gif biggrin.gif :wink:
RVR_Inu
M-as multumi sa ii ating sabia.... dar atat timp cat ii Kagome langa el cred ca ii civilizat (chiar de nu vrea :wink: ). Clar... cineva stie cat costa un taxi sau un autobuz pana in Tokyo biggrin.gif ?
Lucifer
waw..ce fantezii aicea...

people, get real!!...e personaj anime...n-o sa puneti mana nici pe el nici pe sabia lui...(si nici pe kagome :oops: )

si chiar daca ati pune mana pe sabie, nu s-ar "scula" /sweat si nici nu ati putea sa distrugeti ceva cu un wind scar...deci care ar mai fi farmecul?... tongue.gif
RVR_Inu
mai stii Lucifer... poate exista poate nu /happy.gif. Eu m-as multumi sa ii tin sabia in mana. Il rog sa "scoale" sabia pentru mine.
Kagome-chan
Eu cred ca ar scoate sabia pentru a o arata (mai mult sa se mandreasca cu ea :wink: ) unui prieten .



Lucifer de ce ai zis ?:



QUOTE
n-o sa puneti mana nici pe el nici pe sabia lui...(si nici pe kagome




Ce legatura are Kagome cu asta ? Trix si RVR_Inu au specificat doar ca ea este impreuna cu el . :roll:



Eu una m-as multumi numai sa-l imbratisez pe Inuyasha si as fi fericita . :roll:
RVR_Inu
Cred si eu .... he'd show off a lot /happy.gif ... si l-as convinge daca tot se lauda cu ea sa imi faca si o demonstratie biggrin.gif.. un Kaze no Kizu mic sa vad si eu cum ii biggrin.gif.
erikson
Oameni buni... un mic detaliu. Sau mai bine zis o intrebare:



Cata japoneza stiti? Ca nu cred ca Inu s-ar milui sa invete rom. Mai degraba ne omoara... daca nu se aude un osuwari cu efect
Kagome-chan
De "Oswari" ma pot ocupa eu , dar de restul japonezei , voi pune un cunoscator de limba sa-i traduca tot ce-i spun ! /happy.gif
Lucifer
lasa ma ca noi ne intalnim cu Inuyasha din varianta tradusa pe engleza /happy.gif
Kagome-chan
Poate tu te intalnesti ! Eu vreau sa-i aud vocea originala, nu pe cea a lui Richard Cox din engleza . :?
Trix
Subscriu la parerea lui Kagome-chan. Vocea originala e mult mai buna si e cea care da farmec anime-ului.
Lucifer
da, mai...stiu....si mie-mi place mai mult vocea lui originala....da' chestia e ca n-am o pereche de ochelari care sa-mi subtitreze ce zice el.... biggrin.gif
Inuyasha
Vocea originala chiar ii da farmec animeului, imi place mult cum tipa InuYasha. Si oricum cele 3 filme si ep. de pe A+ sunt in japoneza.





InuYasha
crya_kitty
a-ti vazut si voi ce dezastru pe cartoon network cand romanasii nostri s-au gandit ca vocile lor ar fi mult mai bune...yackk...pur si simplu au distrus tot farmecul serialelor ...eu am invatat engleza pe cartoon network si acum evit acest post!!

unde este dee-dee cu vocea ei superba? sau dexter?

acum cum spunem : hai sa ne uitam la vaca si puiul ? ? suna ff aiurea.

asa ca dc ar veni dragul de inuyasha in lumea noastra , l-as ruga pe dexter sa-mi faca un mic dispozitiv care sa ma ajute sa inteleg japoneza si toate celelalte limbi smile.gif
Kagome-chan
Sti , chiar ar fi o idee , crya_kitty ! /happy.gif
Lucifer
ba n-ar fii o idee...caci cum il stiu io pe dexter, ar fii fascinat de ideea ca inuyasha e jumate om jumate demon-caine si l-ar lua sa faca experimente pe el.... /happy.gif

si pe urma ar veni dee-dee si i-ar strica experimentul lui dexter, s-ar indragosti de inuyasha, ar fii rivala cu kagome....

hai ca aberez... /happy.gif /happy.gif /happy.gif
Kagome-chan
Rau de tot , Lucifer ! :? Ultimul lucru pe care as putea sa mi-l imaginez ar fi sa-l vad pe Inuyasha intr-un laborator de ultima genratie ! :?
Lucifer
glumeam si io....acuma....

chestia e ca oricum in situatia asta lab-ul lui dexter ar fii distrus (again) da' de un wind scar de data asta /happy.gif

parca imi si imaginez tetsusaiga pe o masa si dexter holbandu-se cu un microscop la ea, in timp ce inuyasha sta in spate, dezbracat, iconstient si conectat la o gramada de aparate facandu-i analize.... /happy.gif

da' totusi....deviem de la subiect...."inuyasha, o persoana adevarata ca oricare alta", nu "inuyasha, o persoana adevarata ca dexter" :wink:
rockeritza
Cred ca ar axista serioase probleme cu japoneza, pe care io n-as fi in stare sa o inteleg. dar sunt sigura ca m-as oferi sa-l duc inapoi in lumea lui. . .ca banuiesc ca nu i-ar placea bucurestiul.
transe
umm...unii inca nu fac diferenta intre fictiune shi realitate /sweat ...
Immortality
Eu cred ca ar arata totusi cam asa:

[img]http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/Inu_Brothers.jpg[/img]
erikson
hmm hmmm... nici nu-i rau. la sess ii sta bine geaca smile.gif
transe
QUOTE(Immortality)
Eu cred ca ar arata totusi cam asa:


:shock: ...dar de ce...imaginile sunt ale unei persoane adevarate?Nu sunt niste desene? :roll: /sweat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.