Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Personajul preferat
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Bioulf
Mie imi plac toate personajele dar imi place in special naruto,





PurpleButterfly
Mie cel mai mult imi place Naruto pentru ca munceste din greu si nu se lasa usor invins, se antreneaza pana la epuizare si a ajuns sa stapaneask chacra vulpi cu noua cozi intr-un timp asa de scurt.

*****
Dupa parerea mea el este cu adevarat un mare luptator.
saiko
Recunosc! NU ma pot hotari! Tre sa-mi fac un top....


Pooi... Boys:
1. Mr. Uchiha
2. The Lazy Boy
3. Mr. I Love ONLY Me
Shi.......Girls:
1. Mrs The Coolest Girl From The Sand
2. Lady Hinata
3. Mrs I Love Sasuke MUCH Than Sakura tongue.gif
Scz da.... imi place Enghlish
Ridoine
Personajul meu favorit unsure.gif
Well,sunt fan a animeului de un an si niciodata nu m-am gandit care ar fi personajul meu preferat laugh.gif
Dar daca imi storc creierul...hmm:

Da' ladies first cool.gif
Temari.Imi place caracterul ei.Macar e singura dintre fete care nu se gandeste la giugiuleli cu baieti >_> (pana akum...) plus ca are o capacitate mare fizica si phsihica.
Ar mai fi si Tsunade,arata bine pentru o *baba* (cum ii spune Naruto) de 50 de ani.

Now the boys
Shikamaru si Kiba.Mi se par cei mai normali baieti din intreaga serie (Uhm,Did I say that??)
Then,Kakashi (Cel putin in Naruto.In Shippuden,I don't know,nu-mi mai place atat de mult de el) si Jiraiya (Am eu ceva cu personajele perverse anime..but I'm not perveret laugh.gif ...I think icon_twisted.gif )
rammen
pey....pesonajul meu preferat e cu siguranta kakashi. are o aura misterioasa si un umor stupid care ma dau pe spate.
acum...from the girls....hinata pentru ca e sensibila si in acelasi timp puternica
FrozenKid
Pai dintre baieti personajul meu preferat este Sasuke...ami place ca este determinat sa-si duca pana la capat razbunarea si nu lasa ca nimic sa intervina in calea lui...Nici chiar Naruto...

Si dintre fete cred ca ar fi Tayuya...Adik lol...Cand am vazuto prima oara in anime mia cazut fata...si nu numai ca este HOT dar si pt faptul ca nu te joci cu ea...Demonstratie in lupta sa cu Shikimaru biggrin.gif
Yaiba
Poi cel mai mult si cel mai mult imi place Kakashi,stilul lui de a fi,e comic,si puternic

Al 2-lea ar fi Itachi,la inceput mi sa parut sadic dar dupa ce am citit manga si am vazut ce a zis madara despre el a inceput sami placa,adik,ca sa evite un razboi sia distrus propriul clan.

Al 3-lea ar fi Orochimaru,imi place melodia de fundal cand apare el,si e destul de interesant,bine conturat
Yulya
La baieti cel mai mult imi place Naruto si putin Shikamaru biggrin.gif Iar la fete Hinata si TenTen mi se par cele mai tari. Imi place si Sakura dar ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff putin biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Toushirou_Hitsugaya
Itachi ftw, nu numai pentru faptul ca e unul dintre cele mai conturate personaje, tinand dupa el toata istoria si defapt evoluatia orasului...Dar si pentru ca in mare parte ma regasesc in el mai mult s-au mai putin...Oricum speram in final sa nu moara, dar cred ca a fost inevitabil.
sweet_vl08
personajul meu preferat din naruto este sasuke si gaara biggrin.gif
Gabrielis
Watashi mo sasuke to garra ga suki desu!
(SI mie imi place tot sasuke si gara)
sentric
Itachi, pentru conflictul sau interior indescifrabil, Orochimaru pentru rautatea pura, chiar mostenita.
mikki chan
Am facut un fel de top si pe locul 1 e Gaara, urmat indeaproape de Neji (ce sa spun, tipii astia ce s-au facut baieti buni cu ajutorul lui Naruto), urmeaza apoi the Emo King Sasuke si era sa-l uit pe Sai; tipul pe care pur si simplu nu ai cum sa nu-l iubesti biggrin.gif Naruto, hm....i like him dar e prea aerian pentru gusturile mele.... wink.gif
Fr0sty
Imi plake de Lady Tsunade biggrin.gif
PurpleButterfly
Pai dak ar fi sa fac un clasament ar arata cam asa:
1. Naruto pt k e foarte amuzant dar de asemenea foarte ambitios si are o influenta mare asupra celorlalti
2. Gaara -imi plac foarte mult ochii lui dar si personalitatea mai ales dupa ce se schimba datorita lui Naruto
3.Shikamaru- geniul lenes, pt k e lenes, amuzant si un foarte bun strateg
4.Kakashi- e foarte misterios datorita masti pe care o poarta si intarzie mereu la intalniri
5.Temari pt atitudinea sa
5.Lady Tsunade- datorita puterii sale si are o personalitate colerica
Nightblade
Naruto e personajul meu preferat deoarece(dupa parerea mea)este cel mai bine conturat personaj si cu cele ai multe calitaii(chiar daca are mai multe defecte) biggrin.gif
Sora_Sakura_Inverse
Naruto desigur,(parerea mea)este cel mai puternic personaj ,amuzant dragut o gramada mare de calitati si defecte rolleyes.gif ...si lista ar tot continua
Kyogoku
1. Neji
2. Gaara
3. Shikamaru
4. Kakashi
5. Asuma
Pico
asuma imi placea pt cutitele alea cu wind chakra wink.gif but hețs dead now so....

imi place rock lee pt k stie arte martiale mai bine k toti ceilalti

mai imi place kiba ( me love dogs)

blondele

shikamaru si kakashi pt inteligenta



Love_Yuki_Eiri
Uhm...pai personajul meu preferat este Sasuke.Indiferent de ce o sa faca,Sasuke ramane personajul meu preferat din anime.Si cand spun asta,nu ma refer la faptul ca arata foarte bine.Inafara de aspectul fizic,Sasuke este un personaj deosebit de complex si cu o importanta destul de mare in anime.Multi spun "se crede prea superior".Ok...datorita acestui lucru,Naruto a vrut sa devina mai puternic decat el.Deci,putem spune ca Sasuke a avut un rol important in evolutia lui Naruto.Atitudinea lui se datoreaza traumei prin care a trecut cand era copil.Probabil ca nu e usor sa iti vezi parintii ucisi de cel pe care il adorai.Uciderea lui Itatchi a devenit unicul sau scop in viata.Tine la prietenii lui,mai ales la Naruto...insa nu ii place sa arate acest lucru.A plecat la Orochimaru...cu gandul sa devina mai puternic.Si asta doar sa isi ucida fratele.Se pare ca obiectivul lui a cantarit mai greu in balanta decat sentimentele prietenilor sai.Dar chiar si asa...Sasuke este personajul meu preferat^^.
Crilx
Kakashi & Gaara
NaruSakuLove
Naruto pt daruinta de care da dovada-number 1

Sakura pt ca ii place de naruto si nu vrea sa arate-number 2

Jiraya....hm ................e amuzant rau tipu laugh.gif
Alan90
Naruto Uzumachi e cel mai tare, imi place ca face mereu numai tampenii din care nu mai stie sa iasa biggrin.gif
the best Sasuke
personajul meu preferat e Sasuke.......
e cool si e exact genul meu.... al doilea ar fi Itachi....puternic si foarte abil(dupa parerea mea Ithachi e cel mai puternic din Akatsuki)
locul trei i-l dau lui Orocimaru............o extraordinara putere(si mai ales forbidden jutsu e super...........0
locul patru..........Neji Hyuuga..............e un geniu si un personaj cool........



o parere:dak ar fi un byaringan(o combinatie intre sharingan si byakugan)iar sasuke ar detineo cred ca cu aceea putere ar evolua destul de mult incat sa distruga tot Akatsuki
NaruSakuLove
nu cred ca e itachi deoarece pana la urma pain a facut akatsuki si daca itachi ar fi cel mai puternic ar putea sa il omoare pe pain si sa fie el liderul ci nu sa il asculte si sa ii fie loial.
Desire
personajul meu favorit e: Shikamaru, imi place stilul sau...lenes, puternic, atent tot timpul, inteligent, lenes, independent, lenes si ar mai fi lenes biggrin.gif tongue.gif
the best Sasuke
QUOTE(NaruSakuLove @ Jan 11 2009, 09:32 PM)
nu cred ca e itachi deoarece pana la urma pain a facut akatsuki si daca itachi ar fi cel mai puternic ar putea sa il omoare pe pain si sa fie el liderul ci nu sa il asculte si sa ii fie loial.
*


poate asteapta momentul potrivit(cum a facut si cu clanul Uchiha)
Otto
QUOTE(ruxi @ Jul 24 2004, 10:00 PM)
Shikamaru rulz. e absolut bestial personajul. super inteligent si cu o mare durere in coate de agitatia celorlalti
[spoiler:abce6ebba2]faza in care se bate cu Temari in faza a treia a examenului pt Chuunin e cel putin geniala. mi-a placut teribil.[/spoiler:abce6ebba2]
*



daaa!!! しかまる~ (Shikamaru~)  cea mai tare atitudine si recunoscut ca avand un viitor foarte interesant. deasemenea si かかし (Kakashi )despre care nu trebuie sa mai spun nimic.
FaRa0N
Personajele urmatoare imi plac cel mai mult:

-Naruto zic ca e ambitios in indeplinirea visului sau de a deveni Hokage,si vrea sa dovedeasca tuturor cat de bun este.
-De Sasuke imi place ca e rece ...nimeni nu poate sa-i distraga atentia de aceea este imprevizibil.
-Si nu cel din urma,Shikamaru un bun strateg cu IQ peste 200,ma uimeste inteligenta lui,doar a doborat un membru akatsuki de 1 singur,nu? biggrin.gif
IchigoDemon
1.Sasuke-Cam rece dar ii un tip foarte cool,foarte puternic,cu abilitatea clanului Uchiha,tot timpul calculat si abil
2.Naruto-Chiar daca nu prea pare serios depune multa munca in antrenament si crede cu tarie in visul sau,nu-si pierde speranta si are o putere extraordinara care daca va sti sa o foloseasca va fi cel mai puternic:Kyuubi
jeanne_maron
Personajul meu preferat....Sakura....Sakura...si blink.gif ...Sakura biggrin.gif
AnimeNerdz
desi nu am vazut inca niciun episod..din AMVurile vazute imi place numai Naruto
Squad
Sasuke , Kakashi , Naruto , Karin icon_twisted.gif wub.gif
Narumi
Sasuke rocks all the way.... nu sunt mare fan Naruto recunosc, dar drama prin care a trecut Sasuke m-a fascinat! Cred ca e cel mai bine conturat personaj din tot anime-ul!
angel&demon
Naruto este preferatul meu. Il ador pentu ca este optimist, vesel, energetic, perseverent si crede in visele lui. Consider ca este un personaj demn de admirat si merita sa fie dat ca exmplu.
De asemenea Itachi este un personaj care iti capteaza atentia imediat. Faptul ca a preferat sa-si omoare familia in scopul evitarii unui razboi dar nu a putut sa-si omoare fratele mai mic scoate la iveala un pic din personalitatea lui Itachi, destul de bine ascunsa de personaj.
Si sunt de acord cu Narumi: Sasuke este unul dintre cele mai complexe personaje ale animeului. Trecutul sau emotioneaza publicul iar atitudinea lui atrage celelalte personaje chiar daca el nu doreste asta.
katakito
sasuke & sakura
sikamaru666
Shikamaru pentru ca e cel mai iteligent (iq 900), castiga luptele prin strategie,e lenes dar in situatile limita e in stare sa isi riste viata pentru prietenii lui.
chilly
Shikamaru pentru ca mi-a placut de cand l-am vazut . In warcraft 3 era o harta fanmade "Naruto Ultimate RPG" si numai cu el jucam.
mai ales ce i-a putut face lu Hidan si Kakuzu(treaba cu sangele) a fost genial.

Naruto pentru ca fara el nu ar mai fi fost animeul. Cand o sa ajunga ca Jiraya in S-Mode atunci o sa-mi placa si mai mult Naruto. biggrin.gif
annamaria.
sa vedem:

Sasuke-Desi acum ma enerveaza din ce in ce mai mult,tot el se afta in varful clasamentului.M-a impresionat povestea lui si imi place atitudinea lui...si da si eu sunt de parere ca el este cel mai complex persoanj din anime.
Kakashi-Cel mai cool din tot anime-ul si foarte puternic,+ca are un aer misterios datorita mastii pe care o poarta biggrin.gif
Shikamaru-Foarte calculat si o inteligenta iesita din comun.Mi-a placut mult si in Naruto dar dupa ce l-am vazut in Shippuden cum il termina pe Hidan...

si lista ar continua cu:
Neji (dsi nu l-am vazut de mult prin Shippuden,doar in cateva episoade la inceput mad.gif )
Asuma (rip,a fost tare omul!)
Tobi (imi place cum il joaca Madara pe Tobi)
rauldbz
Pai mie imi plac:
Naruto:Imi place atitudinea,ambitia si puterea lui.
Kakashi:Imi place tot la el.
Jiraya:Foarte cool.
Shikamaru:Imi place pt ca e destept.
Gaara:E destul de puternic(dupa ce si-a pierdut demonul nu l-am mai vazut sa lupte.)
Itachi:Cool.

Si Sasuke nu-mi place de loc pentru ca are o atitudine care nu-mi place, e evil si in plus l-a si omorat pe Itachi.
uZuRu17
Dragutz dar doar personaje din animeul "naruto" ?
Yuriko
i'll go on shikamaru tongue.gif i like his carefree atitude biggrin.gif and he has a lot of brains biggrin.gif
sorry for earlier blink.gif , i was sapced out unsure.gif
Annegan
Minato Namikaze ! icon_twisted.gif
alina92
preferatul meu e Naruto
pentru ca e optimist si nu renunta deloc, nu conteaza pentru el cat de mult ii ia sa-si atinga scopul biggrin.gif
Nagato-/-
nagato ... are multe tactici psihologice si imi plac abilitatile lui biggrin.gif
Tatiana
Ca si personaj feminin imi place foarte mult de Ino Yamanaka. Mi se pare ca dintre toate femeile ninja prezente in Naruto, ea reuseste cel mai bine sa fie o luptatoare si sa isi mentina totodata si alura feminina. De mica are cunostinte despre flori si aranjamente florare, cu timpul devine o luptatoare acceptabila in comparatie cu alte personaje. Nu o pot numi buna pentru ca pe o scara larga aceasta poate fi caracterizata drept un personaj slab. Se specializeaza in ninjutsu medical pentru a-si suplimenta abilitatile de luptator si detine totodata si cateva tehnici de pacalire a mintii. Desi se preocupa, uneori excesiv, de aspectul fizic, a demonstrat ca in timpul unei misiuni stie sa faca alegerea corecta, si sa uite de aceste mici detalii ale aspectului fizic. Cel mai bun exemplu este atunci cand si-a taiat parul pentru a-l folosi ca arma de legatura impotriva Sakurei. Din punctul meu de vedere Ino este un personaj reusit, dar nu i-ar strica mai multa ambitie si incredere in propriile forte.


Iar ca si personaj masculin, preferatul meu este de departe Sasuke Uchiha. Desi pe parcursul animeului este vazut de multi ca un personaj negativ, contiunui sa afirm ca el nu a incetat niciodata sa fie unul din "baietii buni" deoarece chiar si atunci cand idealurile sale erau "gresite" intotdeauna ramanea o urma de bunatate in inima lui. Niciodata nu omora oameni fara motiv si incerca sa ii convinga si pe cei cu care colabura sa ucida cat mai putin afirmand ca lui nu ii place sa faca lucrurile in acest mod. Ambitiile sale sunt pe masura suferintelor prin care a fost nevoit sa treaca si vreau sa cred ca la sfarsitul seriei Shippuuden va redeveni luptatorul devotat al Konohei (momentan am vazut doar pana la episodul 169). Aerul misterios si distant impreuna cu abilitatile de lupta inteligenta precum si aspectul fizic (as minti sa spun ca nu imi place si ca aspect) il fac un personaj admirabil in opinia mea.
Pain
Personajul meu preferat este Tendou Pain imi place conceptia lui despre "pain" si pirsurile pe care le are da in mod special puterea pe care o are el biggrin.gif
Tatiana
Am presimtit ca asta vei scrie... la urma urmelor user name-ul tau e destul de evident wink.gif) bine inteles putea fi o coincidenta... dar uite ca nu a fost smile.gif
Dar totusi... Pain nu este o singura persoana smile.gif conceptia aceea ii apartine lui Nagato... iar acei Pain pot fi oricand inlocuiti cu altii. Sunt doar niste marionete in opinia mea... iar Nagato ca si personaj... bleahh nu stiu dece dar mi se pare ca e un ramolit smile.gif cel putin acuma...poate in vremurile lui bune arata mult mai bine..dar asa cum e acum... cu toate tijele alea prin el si atat de slab ca ii numeri coastele pe degete...si tras la fata....si are si vocea aia de zici ca isi da duhul in orice moment... sincer ma sperie personajul acesta... iar dintre acei Pain cel mai dragut e cel care il infatisaza pe Yahiko.
Adè
1 )Deeeeeidaaaaraaaaaaa : wub.gif

Un top ar fii
2)Hidan , 3)Sasori , 4)Itachi , 5)Temari , 6)Gaara , 7)Kakashi .. astia sunt .
animekill
Let's see:-? ....Shikamaru! E dragut,lenes, vrea doar putina normalitate,strategiile lui sunt formidabile si..cam atat. Ar mai fi Gaara si dintre fete niciodata n-am stiut :-?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.