Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Personajul preferat
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Lil' Dre
poi am mai multe pers preferate...in primul rand din Bakuretsu Tenshi imi place Jo pt ca e as aindiferenta,nu ii pasa de nimic....Blood+ imi place Haji pt ca e genu as aretras si intra in actiune cand trebuie...Trinity Blood imi place Abel Nightroad care e un pers mai nostim pana cand ajunge sa isi arate adevarata fatza....Dragon Ball Z imi place Goku intotdeauna os a imi placa e un personaj la limita....: smile.gif si cam atat
ayame_senpai
Personajul meu preferat este neji...pe locul doi ar fi sasuke.
Crystall
sasuke all the way!!! tongue.gif happy.gif i wonder how he's been... (avand in vedere k n-am mai urmarit seria de vreo 40 de ep laugh.gif )
Trickster
Poi considerand ca nu a mai aparut de vreo 80, tot asa laugh.gif. Ia las, din 15 feb o sa inceapa iar Naruto...
Sweet_ayu28
Lil' Dre trebuie sati atrag atentia asupra unui lucru....in acest topic e vorba despre personajul preferat din Naruto...nu despre personaje in general...in rest...bun venit pe forum tongue.gif
mayteme
preferatul meu e Itachi!!!
imi place Naruto pentru simtul umorului...si un pic de hinata
IceFlame
Personajul meu preferat este Uchiha Itachi,pe locu 2 ar fi Sasuke la egalitate cu Kakashi
LordMethos
TSUNADEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
/droll ..
one and only biggrin.gif biggrin.gif:D:DD:D: D
Wanksta man
Daca ar fi personajele pozitive as zice Naruto pentru ca ma face sa rad, dar in acelasi timp are o putere uimitoare.
Dar fara sa tinem cont de personaje pozitive-negative ar fi cu siguranta Itachi datorita calitatilor impresionante
dawn_alexis
Personajele mele preferate din Naruto sunt Gaara si Rock Lee. La Gaara imi place felul in care este construit personajul, in sensul ca despre viata lui numai lucruri bune nu se pot spune, in ciuda faptului ca era fiul lui Kazekage. Ignorat(si temut) de toata lumea, tradat de unchiul lui care a incercat sa-l casapeasca la 6 ani, i mean who wouldn't go nuts? Naruto had it rough too, but he found friends, Gaara a fost singur toata viata. O alta chestie care imi place este contrastul Shukaku Gaara. Amandoi se aseamana (ma refer la inceput) in sensul ca sunt cam psihopati, dar Shukaku este, ca sa il citez pe fiul lui Frog Boss, "Funky". Este mult mai vioi si mai happy decat Gaara, mai extroverstit in a sick and unhealthy kind of way. Dupa lupta cu Naruto, Gaara se schimba, incearca sa devina mai bun, sa castige respectul celor din jur, ajunge Kazekage si se sacrifica pentru tara lui. In ceea ce priveste modul de lupta, ador felul calm, detasat in care isi ucide adversarii. Cat despre Lee, el este elevul ratat care nu poate folosi ninjutsu, insa care refuza sa se dea batut si devine cel mai tare in taijutsu. Reuseste sa foloseasca chiar si Ura Renge(primary Lotus) si sa deschida daca nu gresesc 5 chakra gates. Apoi mai foloseste si Drunken Fist^^ in lupta cu Kimimaro si prin filler-ul cu curry-ul or whatever.
Daianara
Hmm, ciudat ca n-am postat aici. Cel mai mult si mai mult imi place de Shikamaru. E fix tipul meu de personalitate, foarte destept insa prea plictisit/lenes ca sa arate asta. Go go Shikamaru! tongue.gif
super
Personajul meu preferat este si va fi intotdeauna UZUMAKI NARUTO pentru ca de la el vine NARUTO din titlul anime-ului.Apoi pe locul doi se regaseste incomfundabil Nara Shikamaru deoarece planurile pe care le desfasoara in timpul luptei sunt extraordinare, in acelasi timp dovedeste si o uimitoare capacitate de a conduce si responsabilitate pentru actiunile pe care le intreprinde.
QUOTE
Go go Shikamaru!  tongue.gif
sinedd
Perspnajul meu preferat este Sasuke.Mie imi place cel mai mult personalitatea lui si ca nu renunta niciodata...oricum nu se compara cu Naruto biggrin.gif
Saike
QUOTE(ruxi @ Jul 24 2004, 08:29 PM)
same goes for me. Sasuke este si va fi personajul meu preferat indiferent de intorsaturile de situatie. Multi il considera slab, dar de la bun inceput s-a dovedit a fi un super bun luptator. Sincer, nu prea vad care e diferenta ,din punctul asta de vedere, intre el si Naruto. Amandoi vor sa devina mai buni ca sa-si atinga scopul, chiar daca tzintele lor sunt diferite. Si, pe deasupra, Sasuke provine dintr-unul din cele mai tari clanuri de ninja. Pe vremea cand Naruto se chinuia cu Kage Bunshin, Sasuke era mult mai bun. Nu are umorul lui Naruto, dar e un prsonaj foarte complex, iar aura aia de cool si untouchable il prinde de minune.
*


asta cred si eu iar mie imi plac deobicei personajele care joaca un rol mai rece sau personajele negative...
mie daca trebuie fac o lista lunga dar nu ii pot pune in ordine dupa cat de mult...
mie imi place wub.gif sasuke,itachi,gaara,orochimaru,shikamaru si kiba....
ma rog...orochimaru are vreo 50 de ani dar imi place aura demonica a lui...
Iar despre fratii Uchiha ce mai!!!Simt ca mor cand unul dintre ei..sau amandoi apar pe ecran.... wub.gif
Botan
Cu siguranta Uchiha Itachi
Si fata..bineinteles..Haruno Sakura

E un fratior mai mare foarte bun, si cred ca e un motiv pt care si-a ucis tot clanul (si l-a si lasat pe Sasuke in viata). S-o fi facut el rau,dar eu tot bun il vad.
Imi place si de sasuke pt ca e frumos,puternic,destept,si tot restul,tine la prietenii lui.
De Sakura imi place pt ca e draguta,puternica,ambitioasa,si curajaoasa(mai ales cand e vorba de Sasuke;stiu cei ce au vazut lupta lui Naruto cu Gaara imediat dupa examenul chuunin) biggrin.gif
Anubis
Vad ca majoritatea userilor l-au ales pe Sauske.
Mie unul nu imi place absolut deloc Sasuke pentru ca este prea Emo >.>.
Oricum revenind la topic.
Personajul meu favorit din animeul naruto este nimeni altul decat Uchiha Obito.Ere un baiat foarte puternic din clanul Uchiha.Cu toate ca el semana foarte mult cu Naruto(pe care eu il detest) imi place Obito.El a fost rivalul lui Kakashi in lupa pentru dragostea coechipierei lor si anume Rin.Au ramas rivali pana in momentul cand Obito s-a sacrificat pentru a-l salva pe Kakashi.Mi-a placut extrem de mult gestul sau si din cauza aceasta este personajul meu preferat.El a trait ca un razboinic insa moartea lui nu a fost meritata de un ninja,anume strivirea de pietre si tocmai din cauza asta sper ca Obito este Tobi din Akasuki.
Trickster
Ma omule, foarte bine ca-ti place obito, dar nu povesti manga in sectiunea anime-ului... ii destula lume care nu-i interesata sa afle chestiile astea povestite de tine.

PS Vezi ca ai tag-uri de spoiler
CODE
[spoiler]spoiler-ul tau[/spoiler]
Anubis
Imi cer scuze pentru ce am facut,sunt destul de nou pe forum,si nu prea cunosc bine pe aici.Am fost si pe alte forumuri insa nu am intalnit tagul acesta.Imi cer scuze Trikster si celor carora ati citit postul meu.
Si mai presus de toate imi cer scuze de off topic.
Joy
Tsunade, Ino, Shikamaru...Itachi, Deidara...smile.gif
andrei_sfinx25
mie imi place naruto
Trickster
QUOTE(Anubis @ Jul 21 2007, 07:22 PM)
Imi cer scuze Trikster si celor carora ati citit postul meu.

No problem, is doar sensibilicos cand imi povesteste cineva actiunea inainte de a o vedea biggrin.gif.

Btw, mie incepe sa-mi placa naruto in serialul asta... o fi el one track mind dar are farmecul lui. Si-s 100% de acord ca Sasuke-i prea emo dry.gif
sert
Sasuke este personajul meu preferat,datorita dorintei sale de a se razbuna cu orice pret pe fratele sau itachi
darkbombonik
Pai..sunt in ordine..nu am unul 4ever... 1.Sakura;
2.Sasuke
3.Naruto.
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif
sailorcorvus
Personajul preferat e pt mine Naruto Uzumaki. Traieste viata din plin si desi ceilalti nu il recunosc si il evita , el tot incearca sa se faca cunoscut si chiar doreste sa devina Hokage .
narutya
QUOTE(sailorcorvus @ Sep 12 2007, 12:13 PM)
Personajul preferat e pt mine Naruto Uzumaki. Traieste viata din plin si desi ceilalti nu il recunosc si il evita , el tot incearca sa se faca cunoscut si chiar doreste sa devina  Hokage .
*


d acord biggrin.gif
EMy
QUOTE(sailorcorvus @ Sep 12 2007, 11:13 AM)
Personajul preferat e pt mine Naruto Uzumaki. Traieste viata din plin si desi ceilalti nu il recunosc si il evita , el tot incearca sa se faca cunoscut si chiar doreste sa devina  Hokage .
*



same ^^
sakurachan
Sakura Haruno's rules^^e chiar dragutza uneori...eu sunt cam k ea^_^
anbu_sharka
eu am mai multe (la cate animeuri sunt nu exista sa ai doar unu tongue.gif )

user posted image...pt ca e ...nu stiu cum sa va zic dry.gif ...e el
user posted image...pt ca e un fel de "evil" Naruto icon_twisted.gif
user posted image....pt ca eu am o "problema" cu sabiile...si el are 3 blink.gif
. a da si nu pot sa uit de user posted image(un rau necesar) pe care-l "iubesc" de cand eram mic
ady
mie'mi place de Naruto
CrisiAnimeLover
In cazul meu sunt mai molte :
Orochimaru, temari, kakashi, sasuke, itachi, hinata, neji, anco, kurenai,kabuto, gaara,tsunade, deidara si lee. biggrin.gif, bn steas preferatele mele din naruo , k din general preferatul meu e leon cel din poza de la avatar si semnatura care face parte in serialul kaleido star de care am fost deamzgita sa afu k nu exista o rubrika alte animeuri la care sa sciu, da nam ce face tac si indur
Helly
Nu am un personaj principal preferat.dar in general imi place organizatia Akatsuki.Personajele negative sunt preferatele mele.
maricel
Naruto Uzumaki. binenteles ca nu renunta
petriuc
Crek ca am 2 personaje preferate:Uchiha Itachi si Kakashi.....mi se par cele mai faine personaje prin actiunea,inteligenta lor...
Noir_Anime_Dude
Personajele mele preferate sunt:Itachi,Kakashi si Minato(4th hokage-Naruto's dad) deoarece sunt cei mai talentati si cei mai inteligenti ninja din serie smile.gif...........si poate si Orochimaru care defapt seamana cu Michael Jackson
anyaanimelover
Kakashi Gaara si Shikamaru biggrin.gif
sad_angel
Imi place f. mult de:
Naruto- parca e prostut (dar nu e smile.gif ) dar e foarte puternic si face totul ca sa-si salveze prieteni.Deasemenea e si dragut.El e pe locul 1
KaKashi-e misterios, puternic si foarte sexy locul 2

anime22
unde pot citi si eu manga?? mai exact unde o gasesc pm plz
Tessa
Ce posturi luunnnngggii pe aici!...aproape ca mi-a venit sa lesin de la atata citit...not >.<
Revenind la subiect, cred ca personajul care mi-a palcut cel mai mult si care a reusit sa devina pe parcurs unul dintr personajele mele preferate din toate anime'urile vizionate pana in momentul de fata, e Gaara. Un personaj deosebit de complex nu mi se pare; expresiv? foarte putin. Si totusi imi place. Nici eu nu as putea sa spun clar ce ma atrage la el. Poate suferinta prin care a trecut, fata palida si zambetul sters pe care il are cand ucite, pana si grafica e un punct forte. Oricum, ideea e, ca, de cate ori aparea in anime abia asteptam sa vad episoadele cu el.
Demon Spirit
Inevitabil am vazut si eu Naruto,desi la inceput eram total impotriva acestui anime,parea stupid (like what kind of ninja wears orange?! dry.gif ),datorita fratelui meu care avand o bandana facuta de o colega de scoala m-a pus si pe mine sa o port si mi-a spus k seman cu Neji sau Orochimaru huh.gif si de aici curiozitatea si-a spus cuvantul.
Personajul preferat de pe locul 1 ar fi Neji (toti prietenii care m-au vazut cu bandana pusa in poza aceea mi-au spus k seman perfect cu el si ca ar trebui sa fac cosplay laugh.gif ) pt k s-a invatat singur jutsurile care doar cei din familia principala le puteau face,este genul care gandeste inainte sa actioneze,k lider are tot timpul grija de cei care il urmeaza si respecta ordinele,desi le indoaie din cand in cand.
Locul 2 ar fi ocupat de Kakashi,nu mai are rost sa spun de ce,iar locul 4 il ocupa la egalitate Ten-Ten si ANBU(desi nu sunt un personaj de sine statator,mai mult colectiv,really like the idea of elite ninja that nobody knows anything about).
gheorghecoser
personajul meu favorit? : fiecare personaj din naruto este unic in felul sau propriu. De ex shikamaru, kakashi, sakura sunt inteligenti; sasuke si itachi au talente de uchiha; naruto invata inca sa-si foloseasca chackra (a hotarat sa nu mai foloseasca kyuuby).......

sasuke il ucide pe itachi in manga 394, deci sasuke ii mai tare decat itachi;
akatsuki sunt niste criminali in cpul listei care au inceput cu shukaku si poate ca vor ajunge si la kyuuby, in cele din urma
orochimaru invie in manga 392 sau 393
naruto invata un nou jutsu
uchiha madara inca nu a aparut, cu toate ca afirma unii ca uchiha madara ii Tobi, de la akatsuki, insa Tobi s-a referit la Mangekyou Sharingan cand a vorbit de puterea pe care o are el, nu cum inteleg unii ca tobi ii uchiha madara;
personajul meu favorit este Naruto; nu-mi place de sasuke ca-i rau si face prea pe grozavu cool.gif
aika2008
Pai? Care este personajul meu favorit? Eu consider ca fiecare personaj, dupa cum a spus si gheorghecoser, este unic in felul sau. Mie imi place de toti, ca fiecare are niste calitati care mie mi-a plaut, dar cel mai mult imi place de in primul rand de personajul Haku, care a avut o copilarie grea si a fost mereu de partea lui Zabuza (cred ca asa se scrie), desi acesta a facut multe rele. Al doilea personaj care mi-a placut mult este scumpica mea Hinata, care eu seman mult cu ea (adica la timiditate) si mi-a placut de ea cand aparea Naruto si ea se rusina. Si mi-a placut si de Naruto care ii facea pe cei din jur sa se schimbe in bine si ca nu renunta niciodata. Si mi-a placut de personajele negative mai ales de Orochimaru care l-a facut pe Sasuke sa fie de partea lui. Si mai imi place si de catelusul Akamaru, care e un scump wub.gif
De fapt cum am scris mai inainte, mie imi place de toti. biggrin.gif
misona
hmm.. so har to decide icon_twisted.gif dar cred k o sa incep cu biggrin.gif
naruto si gaara deoarece se aseamana intr-o oarecare masura desi naruto e mult m amuzant. am o poza draguta cu acestia 2 insa nush cum sa o upload-ez k sa vedeti la ce ma refer sad.gif shikamaru care are o atitudine mai the what the ... i'm relaxing now si kakashi care citeste acele romane dragalase si este atat de amuzant cool.gif
in ce priveste sasuke mad.gif to stupid for me desi in shippuuden cred k isi va arata ceva puteri

PS: imi cer scuze dak am suparat pe cineva cu ultima remarca
HarunoSakura18
wub.gif happy.gif tongue.gif rolleyes.gif Sasuke cred...adik si Garra merge...dar...tot Sasuke..si ruxi eu te contrazic cred ca Sasuke se va intoarce pe calea cea buna wink.gif
Deus
Al meu este Shikamaru...ba nu cred ca Neji, dar imi place si Kiba...hmm si stiul lui TenTen e foarte interesant....

Ehh...imi plac mai multi biggrin.gif
lahlah
Shikamaru-desi e cam lenes...e un bun lider (cu IQ ridicat laugh.gif)
Deus
QUOTE(lahlah @ May 10 2008, 12:18 AM)
Shikamaru-desi e cam lenes...e un bun lider (cu IQ ridicat  laugh.gif)
*


Shikamaru Genius by birth,lazy by choise smile.gif
Tsunade_sama
Neji e personajul preferat.E cel mai tare. laugh.gif
Terry_SOAD
Desi imi place mult Sasuke si povestea lui de razbunare, trebuie sa recunosc ca Naruto ramane favoritul meu. El e the underdog cam in tot ce face, dar totusi reuseste mereu prin vointa si hard work. In cele din urma demonstreaza ca e mai mult decat "pustiul cu un demon in el" cool.gif .
me_the_angel
Naruto este un personaj complex are de toate si cel mai important e faptul ca se urmareste o maturizare a lui. In cazul lui Sasuke nu e asa, el este de la inceput o persoana care se considera superioara, pastreaza o atitudine rece si pana in momentul de fata singura lui evolutie este cea care tine de tehnici. Partea interesanta a anime-ului consta in faptul ca Naruto se maturizeaza treptat pe toate planurile, isi creeaza in persoana unor prieteni aliati puternici, invata noi tehnici, se tempereaza, desi ramane putin goofy(dar hey! asta il face Naruto). Kakashi imi place prin atitudine ca sa fiu sincera smile.gif. Ar urma Gaara..
horiacostina

Personajul meu preferat ii Kakashi il ador imi place mult cum arata si imi place comportamentul lui biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.