Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Proiect revista!!!!


APoKLips
post Mar 24 2005, 01:22 PM
Post #21


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Mai exista un proiect asemanator pe forum... care are deja 2 numere. La numarul 3 inca se constituie o echipa . Sunt si persoane care vor sa ajute... eu zic sa face din aceste 2 proiecte unul singur cat mai viabil... cititi aici : http://www.anime-club.ro/ftopict-2502.html (topicul la care am dat linkul e doar cu 2 zile mai nou decat acesta ) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 24 2005, 01:55 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



apok astept un raspuns de la animel,u,ruxi,si coyotee ca am vazut ca voi vati inscris pt revista lui animel,nu vreau sa fie nici o concurenta,deci sa facem toti o echipa....si pt echipa deja formata astep raspunsu in legatura cu ce program de chat vom folosi si o zi care va convine la toti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Mar 24 2005, 02:41 PM
Post #23


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



imi place ideea!

dak mai e loc, m-as baga si io k editor in masura in kre imi va permite timpul; desi nu jtiu ce intelegi u prin editor: cel kre editeaza articole? (spell checking and stuff), sau cel kre scrie articole?
oricum am scris articole pt xtrempc, am fost un fel de colaborator pcgames in primele nr ale revistei, si am mai scris si pt jucaushii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 24 2005, 02:49 PM
Post #24


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Formati o echipa, si voi crea un grup, cu spatiu propriu de discutii, propuneri, finisaje etc.

E OK asa?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Mar 24 2005, 05:31 PM
Post #25


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Urfe e super OK asa...
Shuin avem nevoie de oameni care sa scrie articole... dupa o tema propusa cat si sa vina cu idei si articole proprii. Pt ca pt inceput va fi online cred ca ne trebuie si pe cineva care sa propuna un format de site dupa ce punem la punct si restul de detalii referitor la formatul revistei.

Eu zic sa folosim Yahoo Messenger cu al lui Conference. Si de grupul de pe forum avem nevoie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 24 2005, 06:24 PM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



Shuin tinand cont ca ai experienta in domeniu clar ca mai e loc :wink:
Si eu sunt de parere ca yahoo mess e cel mai bun,asa ca cei care participa la realizarea revistei sa isi lase id-u de mess aicea,daca nu aveti downlodati de pe www.yahoo.com,id-u meu de mess este akyma_1321,pt cei care nu vor sa isi faca idu public adaugati idu meu si vb si gata:)
Propun o conferinta in week-end in juru pranzului cand presupun ca lumea mai e pe acasa,daca nu puteti spuneti pe cand si o sa o lasam pe data in care toti pot,pt ca este important sa fim la prima conferinta toti.
P.S: Shuin ma refeream la scris articole,pt ca toata lumea de aicea stie limba romana :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Mar 24 2005, 07:58 PM
Post #27


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Hop si eu pe lista ca desenator de rezerva :))) Astept detalii! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Mar 24 2005, 09:17 PM
Post #28


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Am vazut si eu PM-ul intr-un final apoteotic :oops: ...eu nu am asa experienta intr-ale desenului ca tenshi sau kaoru sau uje, dar ma straduiesc :P asa ca dc mai e nevoie i'm in... :D chiar mi-ar face placere sa ajut...so, dc e ne "auzim" pe YM :)

Si dc se aglomereaza situatia pe la scris articole, i could do that too... :roll: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Mar 24 2005, 10:30 PM
Post #29


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Daca inca nu este prea tarziu m-as baga si eu ca desenator,nu am deschis inca nici un topic cu desenele mele asta ptr ca nu am scanner sau nimik de genul care sa ma ajute sa le pun pe site,anyways I can draw si am si ajutorul unora talentati de prin Focsani si sunt sigura ca ne vom descurca.Asta dc inca nu-i prea tarziu. :roll: Count me in. :wink: Faza este ca voi fi putin plecata zilele astea,but I will catch up.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 25 2005, 12:41 AM
Post #30


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Inainte sa se tot inscrie aici lumea ar trebui sa faceti o structura a revistei de exemplu
  • Coperta

  • - o introducere cu informatii despre revista, despre autori, despre proiecte de viitor etc(normal ca nu pe coperta vine asta ci dupa.. la prefatza...

    apoi ceva continut


  • anime

  • - Cele mai noi stiri din domeniu, le puteti lua de pe anime news network si din alte locuri
    - Informatii despre cele mai populare studiorui de productie si despre cei mai populari regizori etc.
    - Informatii despre industria anime, cat anime-uri noi se produc anual, ce income aduce mondial.. etc.
    - Anime-ul de-a lungul timpului, eventual o istorie a anime-ului pentru ca e primul volum al revistei
    - Review-uri, Preview-uri, Rezumate si impresii personale despre anumite anime-uri
    - Cele mai celebre personaje din anime - o prezentare a catorva din cele mai celebre personaje din anime, biografie, ce impresii v-au lasat, personaje din alte anime-uri care seamana cu ele.. etc


  • Manga

  • - Cei mai celebri mangaka din istorie, informatii despre ei, biografie etc.
    - Cele mai celebre manga-uri, cateva manga-uri care au facut ravagii prin lume, date despre ele, in cate numere s-au vandut etc.
    - Istoria manga-ului.. de la aparitie pana azi.
    - Review-uri, Preview-uri, Rezumate
    - When manga becomes animated: un articol despre procesul de trecere de la manga la anime, comparatii intre manga si anime la general, si intre manga-urile si anime-urile diferitelor serii


  • Fanart & Fanfiction

  • - Cele mai frumoase desene de la sectiunea fanart din forum si o prezentare a unora din cei mai talentati artishti de la noi din forum
    - Personaje : nishte personaje facute ca un contest de revista, care sunt asociate de o scurta biografie (varsta, blood-type, hobby-uri, puteri speciale, si eventual si o poveste legate de ei)
    - Fan Fiction, cateva fan-fictionuri interesante
    - Fan manga, prezentare a fan-manga-urilor facute de cei de la noi de pe forum, stiu vre-o 1-2 si de la cei de pe manga.ro


  • Japonia

  • - Cele mai noi stiri din japonia, le puteti lua de pe www.japantimes.com si alte site-uri, ca www.japan.com si mai is, cautati pe google
    - Informati despre cultura, unu doua particularitati despre japonia si cultura lor
    - Orashe: in fiecare luna prezentat cate un orash cu obiective turistice and stuff, le puteti lua de pe http://www.japan-guide.com/ si de pe alte site-uri.
    - Informatii despre limba japoneza, eventual si un scurt dictionar de termeni incepand de la litera a si in fiecare luna cate o noua litera
    - Studii, slujbe, si imigrare in japonia gasiti informatii despre astea pe japan.com si altele.
    - Evenimente legate de japonia care au loc la noi in tzara, si centre unde se poate nvatza limba japoneza, ex musashina, sau ambasada japoniei.. daca e cazul ...


  • Diverse

  • - Cosplay - ceva informatii despre cosplay si festivalele de gen din strainatate
    - Intruniri, informatii despre intruniri, CERF si ce a mai fost pe la noi, si despre cele mai mari intruniri de otaci din lume, cati oameni participa, cam ce are loc pe acolo etc.
    - Site-uri, prezentarea celor mai interesante site-uri despre anime, generale sau despre un anumit anime
    -Jocuri, glume si faze comice din anime: jocuri adica rebusuri, ceva ghicitori sau ceva de gen, glume: ceva glume si bancuri legate de anime, faze comice: ori intamplari dintr-un anume anime, ori chestii inventate implicand personaje din anime, ori citate mai comice spuse de un personaj dintr-un anime


    Cam asha ceva trebuie sa contina o revista serioasa, am dat doar un exemplu de continut si structura, voi ar trebui sa-l structurati mai bine si mai detaileat si mai mult, ca altcumva e doar o plianta nu o revista.

    Si echipa ar trebui sa fie structurata de exemplu
    Editor Coordonator: se ocupa de structura revistei, de diversele rubrici, si are grija de ceilalti editori sa le deie sarcinile si sa le explice ce trebuie sa faca fiecare:
    Editor Grafic: trebuie sa aiba cunoshtintze destul de bune in photoshop, aici pot sa fie mai multi, ei trebuie sa iei diversele materiale si poze si sa le introduca in revista propriuzisa, sa creeze backgroundul fiecarei pagini, sa aranjeze textul si imaginile, sa creeze coperta etc
    Editori pe rubrici: cei care vor scrie articolele propriu-zise, fiecare isi alege un articol doua din structura revistei si se apuca si cerceteaza si il scrie, sau scrie ceva asemanator care s-ar integra intr-una din categoriile din structura
    eh cam asha ar fi o structura mai vaga a editorilor, trebuie destui de multi editori la diversele articole care sa fie dispushi si in stare sa scrie un articol serios si mai lung.. nu ceva de 2-3 randuri

    Daca faceti ceva ar fi bine sa o faceti serios, eu momentan nu pot sa ajut cu mare lucru ca am bacul and all, dar pot sa va spun site-uri unde gasiti informatii, idei despre structura and stuff..

    Iar anime-club.ro va poate ajuta cam asha, facem un sub-forum dedicat, o galerie privata ca sa puneti imaginile si sa le trimiteti de la unul la altul, subdomeniu si subsite daca va fi cazul, si orice alt sprijin tehnic care vil putem da
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    jory
    post Mar 25 2005, 11:11 AM
    Post #31


    dreaming my life away...
    ***

    Group: Members+
    Posts: 214
    Joined: --
    From: Bucuresti
    Member No.: 52
    Points: 166
    Gender:



    Ranma, mie mi se pare logic mai intai sa vedem pe cine se poate conta...ca degeaba proiect si schita de revista dc n-ai cu cine, trebuie sa ai un punct de plecare, o echipa acolo sa-si dea cu parerea si sa voteze...si urma sa vorbim in seara asta sau cat de curand sa se stabileasca cam ce se vrea de la revista asta, sa se faca o schema si pe urma sa se vada dc mai e nevoie de oameni...oricum imi place structura sugerata de tine, e f completa...
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    elf_kid
    post Mar 25 2005, 11:27 AM
    Post #32


    Advanced Member
    ***

    Group: Members+
    Posts: 129
    Joined: --
    From: timisoara
    Member No.: 399
    Points: 72
    Gender:



    deci ranma aia aveam decand cam toti dar in legatura cu posturiile mi se pare logic sa facem prima data o conferita si o sa vedem acolo fiecare cu ce o sa se ocupe...desigur ca mai e loc pt desenatori,acuma vad ca toti dansati in juru subiectului,puteti in week-end sa participati la o conferinta sau nu?nare rost sa o tot lungim..deci astep raspunsuri :wink:
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    Asra
    post Mar 25 2005, 03:48 PM
    Post #33


    Advanced Member
    ***

    Group: Members+
    Posts: 162
    Joined: --
    From: Inner World
    Member No.: 184
    Points: 278
    Gender:



    okay deci maine(sambata) la 2pm conferinta, I'll be there
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    elf_kid
    post Mar 25 2005, 09:12 PM
    Post #34


    Advanced Member
    ***

    Group: Members+
    Posts: 129
    Joined: --
    From: timisoara
    Member No.: 399
    Points: 72
    Gender:



    well se pare ca o sa renuntam la conferinta de maine pt ca nu toata lumea a vazut deci o lasam pe sapt viitoare miercuri e bine?,deci toti cei care vor participa la revista sa spuna daca pot pe miercuri si in jur de ce ora,daca nu puteti miercuri ziceti alta zi da dati un raspuns cum vedeti mesaju ca sa nu mai pierdem timp....
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    APoKLips
    post Mar 25 2005, 10:08 PM
    Post #35


    Magic of Rebuilding
    ******

    Group: Members+
    Posts: 862
    Joined: 21-May 07
    From: Cluj-Napoca
    Member No.: 4.333
    Points: 2.557
    Gender:



    Eu zic sa nu ne grabim... sa avem rabdare. Stim exact echipa si rezolvam si proiectul. Miercurea nu cred ca o sa se poata face conferinta aia...
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    elf_kid
    post Mar 28 2005, 05:55 PM
    Post #36


    Advanced Member
    ***

    Group: Members+
    Posts: 129
    Joined: --
    From: timisoara
    Member No.: 399
    Points: 72
    Gender:



    ok daca nu se poate miercuri, incercam pe week end,daca da dativa acordu daca nu ziceti ca nu...
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    Lillith
    post Mar 28 2005, 08:28 PM
    Post #37


    Advanced Member
    ***

    Group: Members+
    Posts: 161
    Joined: --
    From: Bucuresti
    Member No.: 717
    Points: 37
    Gender:



    In week end sambata nu pot iar duminica dc e dupa 8.
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    jory
    post Mar 28 2005, 10:11 PM
    Post #38


    dreaming my life away...
    ***

    Group: Members+
    Posts: 214
    Joined: --
    From: Bucuresti
    Member No.: 52
    Points: 166
    Gender:



    Hm, si eu as prefera sambata seara sau duminica dc se poate...hope it will work out one way or the other... :wink:
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    K9
    post Mar 30 2005, 05:28 PM
    Post #39


    Incepator
    **

    Group: Members+
    Posts: 25
    Joined: --
    From: Oradea
    Member No.: 932
    Points: 2
    Gender:



    m-am hotarat sa ma inscriu si eu. Merci pt pm elf_kid, ca nu stiam daca nu mi-ai fi scris tu ^^ sper sa fiu cu ceva de ajutor....ma gasiti la k9_darkice pe YM
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    kaoru
    post Mar 31 2005, 09:57 AM
    Post #40


    High Class Member
    *****

    Group: Members+
    Posts: 600
    Joined: --
    From: Bucuresti
    Member No.: 22
    Points: 344



    Sambata seara sau duminica osa fiu online.
    Vorbim...Ja!
    User is offlineProfile CardPM
    Go to the top of the page
    +Quote Post

    5 Pages < 1 2 3 4 > » 
    Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
    2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
    0 Members:
     

    Anime in Romania
    Muza-chan.net
    Anime-Club Circle
    Diclonius Subs


    Termeni si conditii de utilizare
    Hosting provided by Forbin

    Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 01:02 PM
    | Home | Help | Search | Members | Calendar |