Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Proiect revista!!!!
Anime-Club Forum > Forum > Anunturi
Pages: 1, 2
elf_kid
Ok acuma sa nu imi sariti in cap ,ca sa gandit cineva inaintea mea la asta ok?mersi..acuma revind deci:

pt a face o revista pt moment online si dupa aia sa fie si cumparata avem nevoie de desenatorii in principiu si editorii,stiu foarte bine ca sunt oamenii pe site care stiu sa deseneze foarte bine de ex karou,tenshi etc,si editori demona si alti,acum vrea sa stiu care se inscrie pt asha ceva,va rog mult inscrietiva pt ca incercarea moarte nare

P.S:in principiu numa oamenii talentati la desen,si cu o oarecare experienta ca editor,no ofence pt restu!!!
Vebby
ati reusit sa ajungeti la un final...e bine atunci...succes...si sper sa gasesc si io revista cand o sa apara
Asra
pai ce gen de revista vrei sa faci? cu manga-uri? sau una despre anime? o_o please mai multe detalii ca asa suna interesant
Scorpio
Ma fratilor....visele astea sunt bune noaptea....nu acu cand sunteti trezi. Proiectul asta nu se face asa de usor.....sunt implicatii si complicatii.....in plus.....o revista fizica de cumparat e un faliment sigur. Inainte de a face asa ceva trebuie facut un studiu de piatza.....care va da negativ mai mult ca sigur....



Romanul nu este inca educat pt asa ceva..si nici nu va fi intr-un timp prea scurt.....asta numai pe partea ideologica a problemei de revista anime.....nu cred ca e nevoie a intra in detaliile tehnice
elf_kid
scorpio man nu mai fi asa pesimist,nici nu ma gandesc inca la una fizica heck inca ii stadiu de proiect.

detalii in mare:

1:va fii si manga si anime

2:va contine un fan fiction:cel mai bun fan fiction de pe acest va fi supus la vot si se va alege unu,fiction o sa aiba si poze nu numa articole

3:o sa fie o rubrica la care cititori vor putea sa isi spuna parerea

4:o sa fie publicate in fiecare nr cele mai frumuase desene facute de desenatorii reviste

5:o mica parte despre cultura japoneza,si ce mai ii nou prin japonia

6:o rubrica despre cele mai noi cartzi aparute,filme(manga.anime desigur)

Si altele,acum plz cei vizati sa se inscrie am nevoie de ajutor no pot face de capu meu...
elf_kid
ah si inca o chestie habar nam ces cu smiley face alea din postu anterior:)
Demona
OK, ca raspuns la PM-urile tale, you can count on my help if you need it. You got Demona by your side! wink.gif Bafta cu proiectu`... 8)
Tenshi
Printre altele as putea sa ma ocup de corecturi. Imi dati artcolul si vi-l corectez de greseli gramaticale, de exprimare, punctuatie si alde alea. /smile (Defect profesional, ce sa fac?)
elf_kid
deci pt partea editoriala la primu nr ajung eu,demona,tenshi ,apoi in functie de sugestii de la eventuali cititorii;),vom face rubrici in + fata de cele care o sa fie si o sa vedem daca mai e nevoie de editori,acuma mai catziva desenatori sa mai raspunda si ne putem pune pe treaba :wink:
APoKLips
Daca e ceva... ajut si eu cu tot ce pot... problema e ca revista trebuie sa aiba un continut concis, si'ti trebuie sa stii si modul in care colaborezi cu cei care fac parte din echipa revistei. Elf-Kid a facut topicul in urma unei discutii mai aprinse pe canalul de irc al Anime-Club (#ro-anime on Undernet ca sa stie si altii ) cum ca in Romania nu se poate.. si el a spus ca va gasi sponsor pt o revista reala.



Repet : vreau sa vad un proiect clar. Pt asta itzi trebuie o echipa bine pusa la punct. In plus... Scorpio are dreptate sa fie sceptic, pt ca multe reviste de gen au murit dupa primul tiraj. Se poate dar trebuie sa gasim formula care sa atraga.
elf_kid
pai repet mai tre sa primesc raspunsu de la anumite persoane,in legatura cu contactul cu cei care vor colabora la revista,deci din cate am vazut yo majoritatea suntem in orase diferite,dar exista yahoo mess,msn,aol,mirc o gramada de feluri in care putem comunica,acum mai tre sa se stranga echipa completa si putem incepe ,and orice ajutor e de apreciat
Asra
okey,mai am eu lucruri de facut da' avd eu cum ma descurc asa ca daca pot fi de folos spuneti-mi ce am de facut (ma bag la desen si poate la grafica daca aveti nevoie, la scris articole nu)
kaoru
Nimic nu este imposibil...Atata timp cat nu va asteptati sa scoateti un profit material din ce vreti sa faceti aici..eu zic ca micul proiect merita.

Ce experienta in domeniu ai elf?..vreau sa stiu cu cine si la ce m-as 'inhama'- no offence.

Vreau sa facem o documentatie in sensul asta.As fi interesat de oricine stie cate ceva despre astfel de proiecte precedente - linkuri etc.

Cred ca asta este o prioritate si un prim pas in a demara un astfel de proiect.

Sa inteleg ca proiectul se va afla sub aripa anime-club?...sau este un proiect independent propriu si personal semnat elf_kid?

In legatura cu negativismul nu cred ca este o idee buna.Nu a spus nimeni din cate am vazut eu aici ceva in legatura cu vreun profit material si in consecinta falimentul este irelevant.

Studiul de piata nu este necesar.Exista deja vreo 3 forumuri anime romanesti cu un numar de oameni care nu este de ignorat, un hub (daca nu mai multe) s.a.m.d.

Stabilim un scop?...



Elf_kid...pot doar sa ajut.dar sa ma implic mai mult sincer si cu parere de rau nu am timp si mai rau v-as incurca.Deci sunt prin preajma.



PS: Scorp..scuze....dar in cel mai rau caz am putea fi 'treji'...desi sincer eu unul ma complac in a visa cu ochii deschisi de cele mai multe ori..si nu de putine ori au avut o proiectie imediata in realitate...este vorba de cum te descurci cu esecul, atata tot.
elf_kid
am mai spus asta in primu post si o repet idee mi`ai venit mie dar se poate ca si altzi sa se fi gandit inaintea mea anyway,pai mersi daca vrei sa ajuti trebe doar cu niste desene de partea cu articolele ma descurc am ceva rude in domeniu asta si am prins si yo cateceva,+am ajutor din partea lu tenshi and demona deci partea cu articolele ii acorperita doar partea cu desenele la care ne trebuie catzi mai multi desenatori si talentu tau la desen ar fi de apreciat,acuma mai 2 persoane mai trebuie sa dea un raspun si vom incepe organizarea si prelucrarea revistei...
Urfe
Nu este prima propunere.



A fost una acum 2 ani, am vb cu chibi acum vreo 2 - 3 saptamani.



Nu trebuie decat voluntari.
Scorpio
kaoru.....si cand te=ai trezit era dimineatza nu?.....lasa-ma cu filozofiile astea ala Matrix & co....ca ma ia cu somn.....



3 forumui...asa si?....in opinia mea aia nu sunt un target.......pt ca deja stiu.....prin proiectul asta prefer sa facem altii sa stie.....nu vad ce rost are sa facem o revista anime & manga......cu informatii date de noi...pt noi.....ce fac?....imi citesc propiile spuse?....neinteresant.....aparariti noi in domeniu....exista site-uri....n-am ce face cu revista......etc etc etc.



Revista online nu e o cheltuiala decat de timp......dar o revista fizica.....are costuri....costuri pe care nu le vad eu acoperite....sau voi credeti ca daca sunt 3 forumuri aveti si cumparatori? Uitati ca unul e in brasov....iar distribuirea acolo e costisitoare....ca sa nu mentionam si distribuirea aici...deci ca proiect si mod de realizare pot sa fac si eu rost de info....ca proactic si eu lucrez la o revista.....dar mai e pana sa vada aia lumina zilei



Deci mai incet cu visele si mai mult cu practica
Urfe
Scorpio, daca nu ai pareri/critici/sfaturi constructive, aseaza macar unele argumentate!



Daca nu te intereseaza revista, nu ajuta cu nimic, dar nu interveni in sirul 'constructiv' al mesajelor.
Scorpio
Urfe...pai daca ar fi sa ma apuc sa critic si sa argumentez...as scrie cam o pagina...pe putin.....eu zic ca am fost destul de explicit in posturile astea...ca idea de online e buna....dar nu stiu cu ce ne ajuta.....iar idea de revista fizica din orice pct de vedere economic are sanse mari sa fie un esec total....ca sponsorii si realizarea ei nu e asa de usor precum vrea elf_kid sa creada.



SI mai bine cineva sa mai zguduie fundatia...c.a sa nu aiba vro surpriza ca o sa se prabuseasca cand e termianta.....macar asa poate se mai documenteaza
elf_kid
Deci Scorpio intelege ceva revista o sa fie prima data online,nici nu ne gandeam,cel putin nu eu so lansam si material,and i dont get u daca nu vrei sa participi si nu poti participa in vreun fel la crearea revistei atunci nu mai fa spam aicea...deci pt primu nr al revistei suntem destui care o putem realiza:

eu-editor

demona-editor

tenshi-desenator,editor

kaoru-desenator

asra-desenator

Astept in continuare raspuns de la restu desenatoriilor,ajutoru lor este mai mult decat bine venit.

Acum in legatura cu comunicarea presupun ca internetu pe moment e singura solutie si deci propun yahoo mess care cred k il are toata lumea,in caz ca folositi alte programe nui nici o problema se rezolva,acum spuneti o zi cand o sa puteti fi toti online si sa discutam mai dealiat,eu propun vineri(maine)daca nu puteti vinerea spuneti alta zi si o sa ne adaptam pt orice exista o solutie...astep raspunsuriile voastre :wink:
Asra
ar fi bine sa se aleaga si ora, s-ar putea ca peste zi sa fiu pe afara dar pe seara sigur ma gasiti pe yahoo as hybrid_hallow

as mai fi si de dimineata da' am o lene sa ma misc din pat...
APoKLips
Mai exista un proiect asemanator pe forum... care are deja 2 numere. La numarul 3 inca se constituie o echipa . Sunt si persoane care vor sa ajute... eu zic sa face din aceste 2 proiecte unul singur cat mai viabil... cititi aici : http://www.anime-club.ro/ftopict-2502.html (topicul la care am dat linkul e doar cu 2 zile mai nou decat acesta ) .
elf_kid
apok astept un raspuns de la animel,u,ruxi,si coyotee ca am vazut ca voi vati inscris pt revista lui animel,nu vreau sa fie nici o concurenta,deci sa facem toti o echipa....si pt echipa deja formata astep raspunsu in legatura cu ce program de chat vom folosi si o zi care va convine la toti
shuin
imi place ideea!



dak mai e loc, m-as baga si io k editor in masura in kre imi va permite timpul; desi nu jtiu ce intelegi u prin editor: cel kre editeaza articole? (spell checking and stuff), sau cel kre scrie articole?

oricum am scris articole pt xtrempc, am fost un fel de colaborator pcgames in primele nr ale revistei, si am mai scris si pt jucaushii...
Urfe
Formati o echipa, si voi crea un grup, cu spatiu propriu de discutii, propuneri, finisaje etc.



E OK asa?
APoKLips
Urfe e super OK asa...

Shuin avem nevoie de oameni care sa scrie articole... dupa o tema propusa cat si sa vina cu idei si articole proprii. Pt ca pt inceput va fi online cred ca ne trebuie si pe cineva care sa propuna un format de site dupa ce punem la punct si restul de detalii referitor la formatul revistei.



Eu zic sa folosim Yahoo Messenger cu al lui Conference. Si de grupul de pe forum avem nevoie.
elf_kid
Shuin tinand cont ca ai experienta in domeniu clar ca mai e loc :wink:

Si eu sunt de parere ca yahoo mess e cel mai bun,asa ca cei care participa la realizarea revistei sa isi lase id-u de mess aicea,daca nu aveti downlodati de pe www.yahoo.com,id-u meu de mess este akyma_1321,pt cei care nu vor sa isi faca idu public adaugati idu meu si vb si gata:)

Propun o conferinta in week-end in juru pranzului cand presupun ca lumea mai e pe acasa,daca nu puteti spuneti pe cand si o sa o lasam pe data in care toti pot,pt ca este important sa fim la prima conferinta toti.

P.S: Shuin ma refeream la scris articole,pt ca toata lumea de aicea stie limba romana :wink:
Uje
Hop si eu pe lista ca desenator de rezerva :))) Astept detalii! :P
jory
Am vazut si eu PM-ul intr-un final apoteotic :oops: ...eu nu am asa experienta intr-ale desenului ca tenshi sau kaoru sau uje, dar ma straduiesc tongue.gif asa ca dc mai e nevoie i'm in... biggrin.gif chiar mi-ar face placere sa ajut...so, dc e ne "auzim" pe YM smile.gif



Si dc se aglomereaza situatia pe la scris articole, i could do that too... :roll: ...
Lillith
Daca inca nu este prea tarziu m-as baga si eu ca desenator,nu am deschis inca nici un topic cu desenele mele asta ptr ca nu am scanner sau nimik de genul care sa ma ajute sa le pun pe site,anyways I can draw si am si ajutorul unora talentati de prin Focsani si sunt sigura ca ne vom descurca.Asta dc inca nu-i prea tarziu. :roll: Count me in. :wink: Faza este ca voi fi putin plecata zilele astea,but I will catch up.
Ranma-kun
Inainte sa se tot inscrie aici lumea ar trebui sa faceti o structura a revistei de exemplu

  • Coperta


  • - o introducere cu informatii despre revista, despre autori, despre proiecte de viitor etc(normal ca nu pe coperta vine asta ci dupa.. la prefatza...



    apoi ceva continut





  • anime


  • - Cele mai noi stiri din domeniu, le puteti lua de pe anime news network si din alte locuri

    - Informatii despre cele mai populare studiorui de productie si despre cei mai populari regizori etc.

    - Informatii despre industria anime, cat anime-uri noi se produc anual, ce income aduce mondial.. etc.

    - Anime-ul de-a lungul timpului, eventual o istorie a anime-ului pentru ca e primul volum al revistei

    - Review-uri, Preview-uri, Rezumate si impresii personale despre anumite anime-uri

    - Cele mai celebre personaje din anime - o prezentare a catorva din cele mai celebre personaje din anime, biografie, ce impresii v-au lasat, personaje din alte anime-uri care seamana cu ele.. etc





  • Manga


  • - Cei mai celebri mangaka din istorie, informatii despre ei, biografie etc.

    - Cele mai celebre manga-uri, cateva manga-uri care au facut ravagii prin lume, date despre ele, in cate numere s-au vandut etc.

    - Istoria manga-ului.. de la aparitie pana azi.

    - Review-uri, Preview-uri, Rezumate

    - When manga becomes animated: un articol despre procesul de trecere de la manga la anime, comparatii intre manga si anime la general, si intre manga-urile si anime-urile diferitelor serii





  • Fanart & Fanfiction


  • - Cele mai frumoase desene de la sectiunea fanart din forum si o prezentare a unora din cei mai talentati artishti de la noi din forum

    - Personaje : nishte personaje facute ca un contest de revista, care sunt asociate de o scurta biografie (varsta, blood-type, hobby-uri, puteri speciale, si eventual si o poveste legate de ei)

    - Fan Fiction, cateva fan-fictionuri interesante

    - Fan manga, prezentare a fan-manga-urilor facute de cei de la noi de pe forum, stiu vre-o 1-2 si de la cei de pe manga.ro





  • Japonia


  • - Cele mai noi stiri din japonia, le puteti lua de pe www.japantimes.com si alte site-uri, ca www.japan.com si mai is, cautati pe google

    - Informati despre cultura, unu doua particularitati despre japonia si cultura lor

    - Orashe: in fiecare luna prezentat cate un orash cu obiective turistice and stuff, le puteti lua de pe http://www.japan-guide.com/ si de pe alte site-uri.

    - Informatii despre limba japoneza, eventual si un scurt dictionar de termeni incepand de la litera a si in fiecare luna cate o noua litera

    - Studii, slujbe, si imigrare in japonia gasiti informatii despre astea pe japan.com si altele.

    - Evenimente legate de japonia care au loc la noi in tzara, si centre unde se poate nvatza limba japoneza, ex musashina, sau ambasada japoniei.. daca e cazul ...





  • Diverse


  • - Cosplay - ceva informatii despre cosplay si festivalele de gen din strainatate

    - Intruniri, informatii despre intruniri, CERF si ce a mai fost pe la noi, si despre cele mai mari intruniri de otaci din lume, cati oameni participa, cam ce are loc pe acolo etc.

    - Site-uri, prezentarea celor mai interesante site-uri despre anime, generale sau despre un anumit anime

    -Jocuri, glume si faze comice din anime: jocuri adica rebusuri, ceva ghicitori sau ceva de gen, glume: ceva glume si bancuri legate de anime, faze comice: ori intamplari dintr-un anume anime, ori chestii inventate implicand personaje din anime, ori citate mai comice spuse de un personaj dintr-un anime





    Cam asha ceva trebuie sa contina o revista serioasa, am dat doar un exemplu de continut si structura, voi ar trebui sa-l structurati mai bine si mai detaileat si mai mult, ca altcumva e doar o plianta nu o revista.



    Si echipa ar trebui sa fie structurata de exemplu

    Editor Coordonator: se ocupa de structura revistei, de diversele rubrici, si are grija de ceilalti editori sa le deie sarcinile si sa le explice ce trebuie sa faca fiecare:

    Editor Grafic: trebuie sa aiba cunoshtintze destul de bune in photoshop, aici pot sa fie mai multi, ei trebuie sa iei diversele materiale si poze si sa le introduca in revista propriuzisa, sa creeze backgroundul fiecarei pagini, sa aranjeze textul si imaginile, sa creeze coperta etc

    Editori pe rubrici: cei care vor scrie articolele propriu-zise, fiecare isi alege un articol doua din structura revistei si se apuca si cerceteaza si il scrie, sau scrie ceva asemanator care s-ar integra intr-una din categoriile din structura

    eh cam asha ar fi o structura mai vaga a editorilor, trebuie destui de multi editori la diversele articole care sa fie dispushi si in stare sa scrie un articol serios si mai lung.. nu ceva de 2-3 randuri



    Daca faceti ceva ar fi bine sa o faceti serios, eu momentan nu pot sa ajut cu mare lucru ca am bacul and all, dar pot sa va spun site-uri unde gasiti informatii, idei despre structura and stuff..



    Iar anime-club.ro va poate ajuta cam asha, facem un sub-forum dedicat, o galerie privata ca sa puneti imaginile si sa le trimiteti de la unul la altul, subdomeniu si subsite daca va fi cazul, si orice alt sprijin tehnic care vil putem da
    jory
    Ranma, mie mi se pare logic mai intai sa vedem pe cine se poate conta...ca degeaba proiect si schita de revista dc n-ai cu cine, trebuie sa ai un punct de plecare, o echipa acolo sa-si dea cu parerea si sa voteze...si urma sa vorbim in seara asta sau cat de curand sa se stabileasca cam ce se vrea de la revista asta, sa se faca o schema si pe urma sa se vada dc mai e nevoie de oameni...oricum imi place structura sugerata de tine, e f completa...
    elf_kid
    deci ranma aia aveam decand cam toti dar in legatura cu posturiile mi se pare logic sa facem prima data o conferita si o sa vedem acolo fiecare cu ce o sa se ocupe...desigur ca mai e loc pt desenatori,acuma vad ca toti dansati in juru subiectului,puteti in week-end sa participati la o conferinta sau nu?nare rost sa o tot lungim..deci astep raspunsuri :wink:
    Asra
    okay deci maine(sambata) la 2pm conferinta, I'll be there
    elf_kid
    well se pare ca o sa renuntam la conferinta de maine pt ca nu toata lumea a vazut deci o lasam pe sapt viitoare miercuri e bine?,deci toti cei care vor participa la revista sa spuna daca pot pe miercuri si in jur de ce ora,daca nu puteti miercuri ziceti alta zi da dati un raspuns cum vedeti mesaju ca sa nu mai pierdem timp....
    APoKLips
    Eu zic sa nu ne grabim... sa avem rabdare. Stim exact echipa si rezolvam si proiectul. Miercurea nu cred ca o sa se poata face conferinta aia...
    elf_kid
    ok daca nu se poate miercuri, incercam pe week end,daca da dativa acordu daca nu ziceti ca nu...
    Lillith
    In week end sambata nu pot iar duminica dc e dupa 8.
    jory
    Hm, si eu as prefera sambata seara sau duminica dc se poate...hope it will work out one way or the other... :wink:
    K9
    m-am hotarat sa ma inscriu si eu. Merci pt pm elf_kid, ca nu stiam daca nu mi-ai fi scris tu ^^ sper sa fiu cu ceva de ajutor....ma gasiti la k9_darkice pe YM
    kaoru
    Sambata seara sau duminica osa fiu online.

    Vorbim...Ja!
    Tenshi
    ?ncerc şi eu. Sper să am timp... :roll:
    Lillith
    Sambata seara sau duminica seara am sa fiu pe Ym...stiti ID ul meu...dc nu luati l dupa forum.Sambata dupa 9 seara sunt sigur

    /happy.gif
    elf_kid
    Well deci urmatoarea lista ii contine pe toti care vor participa la revista:

    ruxi-Editor Coordonator,rubrici

    Demona- Editor rubrici

    shuin-Editor rubrici

    eu-Editor rubrici

    Tenshi-desen

    Asra-desen

    kaoru-desen

    jory-desen

    Lillith-desen

    K9-desen



    So deci acuma urmeaza lista cu joburiile:

    ok eu ma voi ocupa de sectiunea de anime ce va cuprinde in mare urmatoarele lucrurii:

    - Cele mai noi stiri din domeniu, le puteti lua de pe anime news network si din alte locuri

    - Informatii despre cele mai populare studiorui de productie si despre cei mai populari regizori etc.

    - Informatii despre industria anime, cat anime-uri noi se produc anual, ce income aduce mondial.. etc.

    - Anime-ul de-a lungul timpului, eventual o istorie a anime-ului pentru ca e primul volum al revistei

    - Review-uri, Preview-uri, Rezumate si impresii personale despre anumite anime-uri

    - Cele mai celebre personaje din anime - o prezentare a catorva din cele mai celebre personaje din anime, biografie, ce impresii v-au lasat, personaje din alte anime-uri care seamana cu ele.. etc



    Sectiunea manga ii revine lui ruxi care va contine urmatoarele in mare:

    - Cei mai celebri mangaka din istorie, informatii despre ei, biografie etc.

    - Cele mai celebre manga-uri, cateva manga-uri care au facut ravagii prin lume, date despre ele, in cate numere s-au vandut etc.

    - Istoria manga-ului.. de la aparitie pana azi.

    - Review-uri, Preview-uri, Rezumate

    - When manga becomes animated: un articol despre procesul de trecere de la manga la anime, comparatii intre manga si anime la general, si intre manga-urile si anime-urile diferitelor serii .



    Sectiunea Fanart & Fanfiction le va revine:demonei care se va ocupa de fanfiction,fan art va reveni la:Tenshi,Asra,kaoru, jory,Lillith, K9.

    Sectiunea va contine in mare:

    - Cele mai frumoase desene de la sectiunea fanart din forum si o prezentare a unora din cei mai talentati artishti de la noi din forum

    - Personaje : nishte personaje facute ca un contest de revista, care sunt asociate de o scurta biografie (varsta, blood-type, hobby-uri, puteri speciale, si eventual si o poveste legate de ei)

    - Fan Fiction, cateva fan-fictionuri interesante

    - Fan manga, prezentare a fan-manga-urilor facute de cei de la noi de pe forum in principiu.

    So despre japonia aici comes shuin into job ce se asteapta de la tine Shuin:

    - Cele mai noi stiri din japonia, le puteti lua de pe www.japantimes.com si alte site-uri, ca www.japan.com si mai is, cautati pe google

    - Informati despre cultura, unu doua particularitati despre japonia si cultura lor

    - Orashe: in fiecare luna prezentat cate un orash cu obiective turistice and stuff, le puteti lua de pe http://www.japan-guide.com/ si de pe alte site-uri.

    - Informatii despre limba japoneza, eventual si un scurt dictionar de termeni incepand de la litera a si in fiecare luna cate o noua litera

    - Studii, slujbe, si imigrare in japonia gasiti informatii despre astea pe japan.com si altele.

    - Evenimente legate de japonia care au loc la noi in tzara, si centre unde se poate nvatza limba japoneza, ex musashina, sau ambasada japoniei.. daca e cazul si altele daca crezi ca e cazu.

    Acum sectiunea diverse aici vor participa toti care se ocupa de articole va contine in mare":

    - Cosplay - ceva informatii despre cosplay si festivalele de gen din strainatate

    - Intruniri, informatii despre intruniri, CERF si ce a mai fost pe la noi, si despre cele mai mari intruniri de otaci din lume, cati oameni participa, cam ce are loc pe acolo etc.

    - Site-uri, prezentarea celor mai interesante site-uri despre anime, generale sau despre un anumit anime

    -Jocuri, glume si faze comice din anime: jocuri adica rebusuri, ceva ghicitori sau ceva de gen, glume: ceva glume si bancuri legate de anime, faze comice: ori intamplari dintr-un anume anime, ori chestii inventate implicand personaje din anime, ori citate mai comice spuse de un personaj dintr-un anime .Pt sectiunea asta fiecare va face articole si cele mai bune le vom introduce in revista.

    Ok acuma front page wee need a name asha ca fiecare veniti cu o propunere ce nume sa punem la revista si dupa aia vom face prima pagina.

    Acum pana week endu viitor faceti articole si in week end le vom pune cap la cap si le vom editata,so ppl get 2 work:)

    P.S lam citat pe ranma in mai multe randurii pt ca imi era lene sa scriu tot acelasi lucru si daca tot era scris dece sa mai pierd timp,asha toate spuse lets get this thing done













    :wink:
    Ranma-kun
    Cum ramane cu revista, se mai aude ceva, ati facut macar o tentativa de coperta ceva :roll:

    Anyway spor la treaba, daca vreti sa instalez un modul de viki gen vikipedia unde pot toti adauga informatii random sau o galerie sau de ce aveti nevoie :wink:
    Tenshi
    Se pare ca nu am avut timp de conferinte. :?

    Elf-Kid, macar ai pus totul aici si voi sti ce trebuie sa fac. Thanx and sorry!! ^.^'
    Skittles_sama
    uhm...nu vreau sa ma bag, da..ce zicetzi de o banda desenata???
    elf_kid
    offf srry ca am ramas in urma,mam deconectat de la provideru meu de net si mi`am facut contract cu rds care vad ca nu vin in 2 zile ci intr`o luna ...DAMM,pai eu mi`am terminat ce am avut de scris,sper ca si voi cach u all on yahoo mess this week si pana in week end sper ca am terminat cu primu nr...
    Ranma-kun
    Elf-kind.. don't rush things man /!

    Ca sa iasa ceva k-lumea va ia cel putin o luna, fi fericit daca e gata coperta pana in week-end, ca de nu iese ceva, asha de forma... tongue.gif
    Ranma-kun
    Se pare ca acesta este un proiect mort, puteam sa va zic asta de la inceput sad.gif

    Ok.. se pare ca trebuie un pic de inpingere de la spate:

    Vreau sa stiu care sunt membrii efectivi ai echipei de redactori ca sa va creez un subforum dedicat in care sa va puteti desfashura activitatea :wink:

    In plus am sa va dau ceva material si exemple de magazine anime, ca sa vad ce parere aveti despre ele, ca sa va faceti o idee cam cum trebuie sa arate si ce trebuie sa contina 8)



    Ok ?
    ruxi
    ranma, proiectul e departe de a fi mort. eu discut destul de des cu elfkid si am stabilit niste puncte. o sa vorbim face to face cand vine el in bucuresti. am schitat deja un proiect. de restul oamenilor insa, nu stiu nimic. ramane de vzut pe cine ne putem baza si pe cine nu.
    This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
    Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
    Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.