Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Proiect revista!!!!


elf_kid
post Mar 23 2005, 06:57 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



Ok acuma sa nu imi sariti in cap ,ca sa gandit cineva inaintea mea la asta ok?mersi..acuma revind deci:
pt a face o revista pt moment online si dupa aia sa fie si cumparata avem nevoie de desenatorii in principiu si editorii,stiu foarte bine ca sunt oamenii pe site care stiu sa deseneze foarte bine de ex karou,tenshi etc,si editori demona si alti,acum vrea sa stiu care se inscrie pt asha ceva,va rog mult inscrietiva pt ca incercarea moarte nare
P.S:in principiu numa oamenii talentati la desen,si cu o oarecare experienta ca editor,no ofence pt restu!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 23 2005, 07:13 PM
Post #2


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



ati reusit sa ajungeti la un final...e bine atunci...succes...si sper sa gasesc si io revista cand o sa apara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Mar 23 2005, 07:38 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



pai ce gen de revista vrei sa faci? cu manga-uri? sau una despre anime? o_o please mai multe detalii ca asa suna interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 23 2005, 07:40 PM
Post #4


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma fratilor....visele astea sunt bune noaptea....nu acu cand sunteti trezi. Proiectul asta nu se face asa de usor.....sunt implicatii si complicatii.....in plus.....o revista fizica de cumparat e un faliment sigur. Inainte de a face asa ceva trebuie facut un studiu de piatza.....care va da negativ mai mult ca sigur....

Romanul nu este inca educat pt asa ceva..si nici nu va fi intr-un timp prea scurt.....asta numai pe partea ideologica a problemei de revista anime.....nu cred ca e nevoie a intra in detaliile tehnice
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 23 2005, 07:47 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



scorpio man nu mai fi asa pesimist,nici nu ma gandesc inca la una fizica heck inca ii stadiu de proiect.
detalii in mare:
1:va fii si manga si anime
2:va contine un fan fiction:cel mai bun fan fiction de pe acest va fi supus la vot si se va alege unu,fiction o sa aiba si poze nu numa articole
3:o sa fie o rubrica la care cititori vor putea sa isi spuna parerea
4:o sa fie publicate in fiecare nr cele mai frumuase desene facute de desenatorii reviste
5:o mica parte despre cultura japoneza,si ce mai ii nou prin japonia
6:o rubrica despre cele mai noi cartzi aparute,filme(manga.anime desigur)
Si altele,acum plz cei vizati sa se inscrie am nevoie de ajutor no pot face de capu meu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 23 2005, 07:48 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



ah si inca o chestie habar nam ces cu smiley face alea din postu anterior:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Mar 23 2005, 08:39 PM
Post #7


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



OK, ca raspuns la PM-urile tale, you can count on my help if you need it. You got Demona by your side! ;) Bafta cu proiectu`... 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 24 2005, 08:58 AM
Post #8


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Printre altele as putea sa ma ocup de corecturi. Imi dati artcolul si vi-l corectez de greseli gramaticale, de exprimare, punctuatie si alde alea. /smile (Defect profesional, ce sa fac?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 24 2005, 09:14 AM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



deci pt partea editoriala la primu nr ajung eu,demona,tenshi ,apoi in functie de sugestii de la eventuali cititorii;),vom face rubrici in + fata de cele care o sa fie si o sa vedem daca mai e nevoie de editori,acuma mai catziva desenatori sa mai raspunda si ne putem pune pe treaba :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Mar 24 2005, 11:21 AM
Post #10


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Daca e ceva... ajut si eu cu tot ce pot... problema e ca revista trebuie sa aiba un continut concis, si'ti trebuie sa stii si modul in care colaborezi cu cei care fac parte din echipa revistei. Elf-Kid a facut topicul in urma unei discutii mai aprinse pe canalul de irc al Anime-Club (#ro-anime on Undernet ca sa stie si altii ) cum ca in Romania nu se poate.. si el a spus ca va gasi sponsor pt o revista reala.

Repet : vreau sa vad un proiect clar. Pt asta itzi trebuie o echipa bine pusa la punct. In plus... Scorpio are dreptate sa fie sceptic, pt ca multe reviste de gen au murit dupa primul tiraj. Se poate dar trebuie sa gasim formula care sa atraga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 24 2005, 11:38 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



pai repet mai tre sa primesc raspunsu de la anumite persoane,in legatura cu contactul cu cei care vor colabora la revista,deci din cate am vazut yo majoritatea suntem in orase diferite,dar exista yahoo mess,msn,aol,mirc o gramada de feluri in care putem comunica,acum mai tre sa se stranga echipa completa si putem incepe ,and orice ajutor e de apreciat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Mar 24 2005, 12:16 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



okey,mai am eu lucruri de facut da' avd eu cum ma descurc asa ca daca pot fi de folos spuneti-mi ce am de facut (ma bag la desen si poate la grafica daca aveti nevoie, la scris articole nu)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Mar 24 2005, 12:16 PM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Nimic nu este imposibil...Atata timp cat nu va asteptati sa scoateti un profit material din ce vreti sa faceti aici..eu zic ca micul proiect merita.
Ce experienta in domeniu ai elf?..vreau sa stiu cu cine si la ce m-as 'inhama'- no offence.
Vreau sa facem o documentatie in sensul asta.As fi interesat de oricine stie cate ceva despre astfel de proiecte precedente - linkuri etc.
Cred ca asta este o prioritate si un prim pas in a demara un astfel de proiect.
Sa inteleg ca proiectul se va afla sub aripa anime-club?...sau este un proiect independent propriu si personal semnat elf_kid?
In legatura cu negativismul nu cred ca este o idee buna.Nu a spus nimeni din cate am vazut eu aici ceva in legatura cu vreun profit material si in consecinta falimentul este irelevant.
Studiul de piata nu este necesar.Exista deja vreo 3 forumuri anime romanesti cu un numar de oameni care nu este de ignorat, un hub (daca nu mai multe) s.a.m.d.
Stabilim un scop?...

Elf_kid...pot doar sa ajut.dar sa ma implic mai mult sincer si cu parere de rau nu am timp si mai rau v-as incurca.Deci sunt prin preajma.

PS: Scorp..scuze....dar in cel mai rau caz am putea fi 'treji'...desi sincer eu unul ma complac in a visa cu ochii deschisi de cele mai multe ori..si nu de putine ori au avut o proiectie imediata in realitate...este vorba de cum te descurci cu esecul, atata tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 24 2005, 12:29 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



am mai spus asta in primu post si o repet idee mi`ai venit mie dar se poate ca si altzi sa se fi gandit inaintea mea anyway,pai mersi daca vrei sa ajuti trebe doar cu niste desene de partea cu articolele ma descurc am ceva rude in domeniu asta si am prins si yo cateceva,+am ajutor din partea lu tenshi and demona deci partea cu articolele ii acorperita doar partea cu desenele la care ne trebuie catzi mai multi desenatori si talentu tau la desen ar fi de apreciat,acuma mai 2 persoane mai trebuie sa dea un raspun si vom incepe organizarea si prelucrarea revistei...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 24 2005, 12:31 PM
Post #15


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Nu este prima propunere.

A fost una acum 2 ani, am vb cu chibi acum vreo 2 - 3 saptamani.

Nu trebuie decat voluntari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 24 2005, 12:33 PM
Post #16


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



kaoru.....si cand te=ai trezit era dimineatza nu?.....lasa-ma cu filozofiile astea ala Matrix & co....ca ma ia cu somn.....

3 forumui...asa si?....in opinia mea aia nu sunt un target.......pt ca deja stiu.....prin proiectul asta prefer sa facem altii sa stie.....nu vad ce rost are sa facem o revista anime & manga......cu informatii date de noi...pt noi.....ce fac?....imi citesc propiile spuse?....neinteresant.....aparariti noi in domeniu....exista site-uri....n-am ce face cu revista......etc etc etc.

Revista online nu e o cheltuiala decat de timp......dar o revista fizica.....are costuri....costuri pe care nu le vad eu acoperite....sau voi credeti ca daca sunt 3 forumuri aveti si cumparatori? Uitati ca unul e in brasov....iar distribuirea acolo e costisitoare....ca sa nu mentionam si distribuirea aici...deci ca proiect si mod de realizare pot sa fac si eu rost de info....ca proactic si eu lucrez la o revista.....dar mai e pana sa vada aia lumina zilei

Deci mai incet cu visele si mai mult cu practica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 24 2005, 12:36 PM
Post #17


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Scorpio, daca nu ai pareri/critici/sfaturi constructive, aseaza macar unele argumentate!

Daca nu te intereseaza revista, nu ajuta cu nimic, dar nu interveni in sirul 'constructiv' al mesajelor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 24 2005, 12:51 PM
Post #18


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Urfe...pai daca ar fi sa ma apuc sa critic si sa argumentez...as scrie cam o pagina...pe putin.....eu zic ca am fost destul de explicit in posturile astea...ca idea de online e buna....dar nu stiu cu ce ne ajuta.....iar idea de revista fizica din orice pct de vedere economic are sanse mari sa fie un esec total....ca sponsorii si realizarea ei nu e asa de usor precum vrea elf_kid sa creada.

SI mai bine cineva sa mai zguduie fundatia...c.a sa nu aiba vro surpriza ca o sa se prabuseasca cand e termianta.....macar asa poate se mai documenteaza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 24 2005, 01:07 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



Deci Scorpio intelege ceva revista o sa fie prima data online,nici nu ne gandeam,cel putin nu eu so lansam si material,and i dont get u daca nu vrei sa participi si nu poti participa in vreun fel la crearea revistei atunci nu mai fa spam aicea...deci pt primu nr al revistei suntem destui care o putem realiza:
eu-editor
demona-editor
tenshi-desenator,editor
kaoru-desenator
asra-desenator
Astept in continuare raspuns de la restu desenatoriilor,ajutoru lor este mai mult decat bine venit.
Acum in legatura cu comunicarea presupun ca internetu pe moment e singura solutie si deci propun yahoo mess care cred k il are toata lumea,in caz ca folositi alte programe nui nici o problema se rezolva,acum spuneti o zi cand o sa puteti fi toti online si sa discutam mai dealiat,eu propun vineri(maine)daca nu puteti vinerea spuneti alta zi si o sa ne adaptam pt orice exista o solutie...astep raspunsuriile voastre :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Mar 24 2005, 01:15 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



ar fi bine sa se aleaga si ora, s-ar putea ca peste zi sa fiu pe afara dar pe seara sigur ma gasiti pe yahoo as hybrid_hallow
as mai fi si de dimineata da' am o lene sa ma misc din pat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 12:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |