Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> X - Tv, "Disapointing ending or masterpiece?"


Whip
post Feb 21 2004, 12:05 AM
Post #61


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Cuvantul "crud", este cel care defineste seria si filmul...avand in vedere ca tema implica sf. lumii si o noua renastere :wink: , totul este de domeniul destinului care nu poate fi schimbat...eu chiar credeam ca seria nu o sa se temine cu...bine :x ...dupa cum am vazut...ma asteptam la distrugere completa..dar pana la urma am crezut in Kamui :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 26 2004, 10:34 PM
Post #62


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Whip.......crud merge numai la film.....seria e caracterizata de schimbari nu de cruzime......intelegand ca ai vazut filmul...iti pun intrebare : Care faza ti-a placut cel mai mult? Mie cea in care Fuma ii omoara pe Arashi si Sorata....da mai ales cand o omoara pe Arashi......adica aia da cruzime...my kind of guy :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Mar 2 2004, 10:57 PM
Post #63


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Sorry....inca nu m-am decis daca sa vad sau nu filmul dupa ce am vazut seria... :roll: ...nu vreau sa fiu dezamagita...de film! mai ales la partea de cruzime... :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 4 2004, 10:36 PM
Post #64


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu zic sa te uiti....o sa vezi personajele mult schimbate....sau sa fiu mai exact o sa vezi personajele cum au fost ele in original...filmul aparand inaintea seriei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Seraph
post Apr 7 2004, 12:09 PM
Post #65


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 258
Points: 2



mmm nici nu stiam ca exista si film ,as vrea sa il vizionez si yo daca se poate ,dar faptul ca nu erau personaje doar bune sau doar rele mi-a palcut in mod deosebit,diferentza dintre ele e facea echipa ( daca pot spune asa) din care faceau parte
apropo de coloana sonora, va rog sa imi spunetzi cum fac rost de molodia de la inceputul serialului Witch hunter robin ,ca ma unge pe suflet
ca aspect negativ,fetele cam plangacioase ,iar clarvazatoarea "buna" e de-a dreptul enervanta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 9 2004, 07:29 PM
Post #66


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Seraph....in serie exista si personaje numai bune : Sorata,Aoki, karen.....la cele rele e mai greu de spus.....dar pana la urma Fuma e rau. In film se schimba treaba. Fuma e pure evil (my fav din toate animele) si numai se fac schimb de echipe. Si personajele sunt oarecum altele dat fiind ca nu exista Kakyo.....locul lui fiind luat de ruptura in 2 a lui Yuto : unul care e Yuto si e watercaster...si inca unu pe care numai stiu cum il cheama si e varianta cu arma.

Sfat : Uita-te la film....se merita
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Seraph
post Apr 10 2004, 12:49 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 258
Points: 2



m-as uita yo da nu am de unde... :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Apr 10 2004, 08:06 PM
Post #68


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Kakyo e si el unul dintre dragons of Earth sau doar dreamgazer ? Ca altfel mie imi ies doar 6 la numar ( in serial ).
Dragons of Earth nu erau neaparat rai ( eu impartasesc "viitorul " lor , adica Schimbarea, din multe puncte de vedere ) . Doar ca le era destinat sa se lupte si sa se omoare unii pe altii pentru ca viitorul pe care-l doreau sa existe. Si mai ales pentru ca in anime ni se infatiseaza Dragons of Sky ( the seven seals ) ca personaje le pozitive.

Mi-a placut foarte mult faptul ca povestea ( si mai ales finalul ) din film difera de cel din serial. Eu am vazut filmul prima data si am crezut ca o sa fie aceeasi poveste.
Da si pe mine ma enerveaza personajele care plang mult , dar cred totusi ca sunt reusite.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 10 2004, 10:07 PM
Post #69


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kakyo face intr-un fel fortat parte din Dragon of Earth...da e un Dragon of Earth.

Faza cu finalurile....nu sunt deloc diferite....sunt exact aceleasi.....lumea e salvata...neinteresant...daca erau diferite intr-unul lumea era distrusa......asa vad acelasi sfarsit cu 2 variante :? . Si desi nu vreau sa vad lumea distrusa...cel putin nu de altii....daca tot e sa fie distrusa...s-o distrug eu :twisted: .......mi-ar fi placut sa vad in final lumea distrusa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Apr 11 2004, 07:19 AM
Post #70


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Spoiler : finalurile sunt diferite :arrow: in film moare Fuuma ( si inca multi altii, daca mai tin bine minte Fuuma ii cam omoara pe toti , chiar si pe dragons of Earth )
Oricum lumea nu ar fi fost distrusa ci doar ...cum sa spun eu...existenta ei prezenta...adica lumea s-ar fi schimbat, omenirea ar fi luat-o de la inceput. schimbarea ar fi fost un fel de renastere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 11 2004, 09:29 PM
Post #71


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Dupa cum am spus.....acelasi final in 2 variante...in una maore Fuma in alta Kamui....desi teoretic in ambele moare UN Kamui....da ma rog.... Degeaba sunt 2 variante ale aceluiasi final.....daca finalul este acelasi....OMENIREA E SALVATA.

Final diferit inseamna implicit sa castige si baietii rai o data.......da asa....suntem pusi in fata aceluiasi rezultat......tragediile mortii personajelotr fiind cam aceleasi..desi in film mor mai toti.

Cat despre omenirea o lua de la capat.....ai perfecta dreptate....o luam exact de la statutul de organims unicelular.....si in cateva milioane de ani ajungeam iar ce suntem acuma
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Audron
post Apr 18 2004, 07:31 PM
Post #72


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 195
Points: 187
Gender:



puteti sa ma ajutati putin? am auzit ca x are si un oav numit strenght. sa fi auzit eu gresit? sau are? va rog sa ma lamuriti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 19 2004, 06:16 AM
Post #73


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



OAV-ul e intr-un fel episodul pilot al seriei....nu mai tin minte cum se cheama dar actiunea se axeaza pe Kakyo.....sie ste prezentata pe scurt toata seria
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 11 2004, 10:54 AM
Post #74


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



oav-ul este episodul 0 sau episodul pilot cum vreti sa-i ziceti. eu personal am preferat sa il vad la sf seriei nu la inceput, oricum nu cred ca as fi inteles ceva din el daca l-as fi vazut la inceput.
cat despre Kakyo, aici apare o neclaritate. eu personal nu pot sa-mi dau seama daca el este doar un dreamgazer sau este unul dintre cei 7 ingeri. si asta se intaimpla deoarece prin antiteza cei 7 seals erau de fapt doar 6, Kamui fiind al-7-lea si s-ar putea ca sa fie la fel si-n cazul celor 7 ingeri (Fuma al-7-lea).
insa in episodul pilot Kakyo spune ca este un dragon al pamintului si in acelasi timp Fuma e un pic diferit de Kamui. as putea spune ca in serie doar Fuma este adevaratul Kamui. Kamui nu se ridica niciodata peste nivelul unuia din cei 7 seals, ba chiar de-abia la sfarsit reuseste si el primul kekkai. deci s-ar putea sa asistam la o lupta inegala de 7 dragoni ai raiului vs 7 dragoni ai pamintului... acestia din urma avind de partea lor si pe adevaratul Kamui.
in rest mi-a placut foarte mult seria si astept sa vad ce ziceti de teoria mea, chiar daca topicul s-a cam stins...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 11 2004, 09:37 PM
Post #75


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Axi...ai si nu ai dreptate. Kakyo este un inger, este racolat de Fuma, el accepta pt. ca nu prea are de ales....depresia in care a cazut dupa moartea lui Hotaru il face indiferent. El poate fi considerat personajul obiectiv din serie......acceptand sa treaca la Ingeri pt. ca i s-a cerut.....si poate ca sa egaleze balanta. Faza cu fuma si KAmui.....pai sunt 7 Angels si 7 Seals cu ei.....ei sunt lideri....si cam ai drepate Kamui nu e exact la capacitate maxima , dar este totusi puternic, desi pt. mine este un declin total, la inceputul seriei pare mult mai puternic. Fuma nu este adevaratul kamui.....e gemanul lui....nu poti zice ca exista acevaratul kamui....decat daca te referi la personajul Kamui
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 12 2004, 10:11 AM
Post #76


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



poate nu am numarat eu bine, dar imi aduc aminte ca in film Kakyo nu apare si sunt totusi 7 la 7... de asta zic ca daca ar fi inger Kakyo ar fi al-8-lea, sau ca ar fi al saptelea dar...in fine am mai zis asta odata...
ideea era ca seria este diferita de film destul de mult, asa ca daca in film ceea ce ai spus tu despre Fuma si Kamui, yin si yang... in serie acest principiu e doar cu numele mai mult decat sa se aplice in cazul celor 2.
pina la urma Fuma este cel care indeplineste dorintele, chiar si in final Pamintul este salvat pentru ca asta era dorinta lui Kamui (pe care o indeplineste Fuma), nu pentru ca dragonul cerului l-a invins pe cel al pamintului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 13 2004, 07:01 AM
Post #77


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ai numarat gresit :D La Dragon of Earth sunt : Fuma, Kanoe , Yuto, Kusanaghi, Seishiro, aia cu Beasts si Kakyo. In film personajul lui Yuto este rup in 2 iar Kakyo nu exista.....poate aici te-a incurcat :D

oarecum finalul este marcat de dorinta lui Kamui......e mai mult salvat datorita faptului ca el Si-a creat Kekkai-ul, a murit in decursul creeari, Pamantul a fost trimis in dimensiunea Kekkai-ului unde s-a distrus....dar originalul a ramas intact. A fost un mesaj fals care n-a fost trimis spre pamant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 13 2004, 09:27 AM
Post #78


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



yeah... u're right... nu am numarat eu bine ... sunt 7 cu tot cu Kakyo
ca sa-mi scot pirleala al-7-lea era Nakato nu Kanoe :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 13 2004, 09:32 PM
Post #79


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Stiam eu ca uit pe careva :D da la cat de drag mi-a fost Nataku.......:? . Kanoe e ca indrumator....oricum...cea mai sexy tipa din multe anime vazute de mine.....mai ales cea din film :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 13 2004, 11:04 PM
Post #80


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lasa scorpio ca tu esti fericit, eu am dat la intilnire peste fire (norocul meu a fost ca intre noi era o masa si ca s-a terminat ploaia destul de repede si am putut sa plecam :lol: ) si am aflat ce inseamna maniac X, chiar vroia sa imi arate schitele facute pe la ore cu personajele numarate si rasnumarate ... :D ... glumesc bineinteles ...
oricum mi-am dat seama ca greseam, intr-adevar nu numarasem bine, insa confuzia se datora faptului ca vazusem si filmul si seria, bla, bla, bla...am mai zis odata :P
oricum o sa ma mai uit o data la serie si la film, special ca sa pot sa o contrazic pe fire, ca stiu ca ea se axeaza pe manga in explicatii ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th September 2024 - 12:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |