Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GTO - Great Teacher Onizuka


Sidonix
post Mar 30 2005, 11:33 AM
Post #81


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



GTO trebuia sa fie serie de 100 de ep pt ca merita...pacat ca s-au oprit...e in aceasi liga cu Golden Boy...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post May 31 2005, 06:51 AM
Post #82


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Serialul e caterinca, dar finalul sucks. Dupa ce ii face pe toti de treaba se face tap ispasitor. Oricum mi-a placut, dar cei mai tari mi se par Kikuchi si Urumi.
M-am cam speriat, ce-i adevarat cand am vazut ca a reusit sa ii faca pe cei doi inamici sa se iubeasca( "weird" nu).
e tare totusi si glumele nu sunt toate exagerate. Ma refer la faptul ca facea baie in chiuvete si se dadea cu deodorant la P***( nu spun ca pe urma ma trezesc outcast ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Oct 26 2005, 10:43 AM
Post #83


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



ce sa zic... super anime. din toate care le-am vazut GTO mi se pare cel mai inspirat si mai "educativ" :P
pacat ca s-au oprit la 43 de episoade..
dar finalul seriei lasa calea deschisa unei posibile continuari...
eu zic ca ar trebui sa continue GTO,voi ce credeti? :blink:
sunt zvonuri pe net cum ca ar aparea o continuare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Dec 15 2005, 10:13 AM
Post #84


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



GTO(Great Teacher Onizuka) e un anime de prima clasa.
Onizuka are "mari probleme" :twisted: ,dar mereu le repara.
Mi-a placut mai ales cum i-a adus pe toti de partea lui prin:
-a sparge peretele;
-a-l salva pe unu distrugand de vro 3 ori o masina :lol: :lol: ;
-a-i intregasti pe unii.
Cea mai tare faza a fost cu examul cand a luat 10, chiar daca a facut studentul sau schimb de foi de test.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dianas
post Dec 21 2005, 12:22 PM
Post #85


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: 6-November 05
From: somewere...beyond the clouds...
Member No.: 1.918
Points: 71
Gender:



tehehe GTO a fost unul dintre primele animeuri pe care le-am vazut...uf asa de lung dar haios la culme..Onizuca-sensei GOD ce de prostioare facea si pe toate le repara cumva..ce sa mai este unul dintre favoritele mele..pt cine nu a reusit sa il vada il recomand..ca sa mai uiti de rutina de zi cu zi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

karl_greifenklau
post Dec 23 2005, 04:11 PM
Post #86


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 21-December 05
Member No.: 2.029
Points: 33
Gender:



dap inca nu l-am vazut complet ...am vazut episoadele 3 - 11 ... shi e super tare .. inca n-am facut rost de celelalte .... trei sa recunosc asta e primul meu serial de anime ... care imi place >:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post May 10 2006, 07:23 AM
Post #87


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



cu greu dar l-am vazut si eu , in final
superanime
si eu intru in categoria persoanelor care au fost miscati de acest anime
sper sa se faca continuare

cel mai mult mi-a placut faza cand umileste profesorul de sport la innot indiferent de ce facea el , si la final , sa vezi si sa nu crezi , fuuuma :D :) am ras cu gura pana la urechi

iar faza cu schimbul testelor ma intreb de cate ori a fost schimbat testul ala de fapt :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deja Vu
post Aug 3 2006, 11:14 PM
Post #88


Diabolique
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 2-August 06
Member No.: 2.820
Points: 75
Gender:



Great indeed Onizuka :) ... In afara de aventurile demetiale ale lui Onizuka mi-a atras atentia Urumi Kanzaki, dangerous beauty.Imi aduce aminte putin de Diabolique. Mi-a parut rau ca s-au grabit la sfirsit si l-au fortat, mais c'est la vie, non?! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 3 2006, 11:36 PM
Post #89


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



Kanzaki was my fav also ... but i expect a lil more substance to ur posting stuff :P ... and i'm sure u can do it ... when it comes to Onizuka :P
manga e mult mai lunga ... ai incercat? :P
and ps. nu te uita la live action ... it suckz :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deja Vu
post Aug 3 2006, 11:42 PM
Post #90


Diabolique
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 2-August 06
Member No.: 2.820
Points: 75
Gender:



L-am vazut de ceva timp si nu mai am fresh chiar totul...cred ca a fost una din primele serii vazute... manga n-am incercat, putin timp la dispozitie intre proiecte.
ps: nu-mi place sa spun de doua ori acelasi lucru si nu ma intind la comentarii care deja vad ca s-au facu aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Aug 4 2006, 12:04 PM
Post #91


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ah, am încercat eu să mă uit la live-action. M-am învăţat minte. :) Era mult prea ridicol, actori slabi şi scenariu subţire.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 4 2006, 12:16 PM
Post #92


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



He he Greato Teacher Onizuka :D unul din anime-urile mele preferate....un slice of live combinat cu comedy foarte bine.....psihologia actiunilor umane in situatie cat de cat normale.

Anime-ul este clar inspirat dupa "Cu drag domnului profesor" un film vechi care trata cam aceeasi idee....un profesor careuia i se imaneaza ce-a mai rea clasa din acea scoala si pe care o face o clasa de varf.......bineinteles Onizuka are un japaness twist ceea ce-l face mult mai placut.

Kanzaki este ce-i drept diabolica......dar parca tot Murai mi-a placut mai mult....cu mother complex-ul sau :D .... si acuma il aud : ONIZUKA TEMEEEEE!!!!! :D Bineinteles sa nu-l uitam si pe Vice-PResident cu " Watashi NO CRESTAAAA!!!!!" :lol:

Pe departe ce-a mai buna parte din anime este acea excursie din final...si cuplarea lui Anko cu Yoshikawa :lol: doamne cat am mai ras la fazele cu astia 2 :lol: Super tare faza cand ii da Yoshikawa cu bolovanul in cap lui Onikuza :lol: :lol:

REcomand anime-ul oricui vrea sa aiba parte de o portie de ras copioasa....si de cateva lectii de viatza....pt ca anime-ul in opinea mea (dupa a doua vizionare) are multe puncte psihologice....mult mai adevarate si mai practice decat sa zicem......NGE
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Aug 8 2006, 01:15 PM
Post #93


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Yeee ... te-am gasit,te-am gasit ^_^.
Dupa o perioada foarte mare de timp,in care dvd au stat in sertar,m-am gandit totusi sa le scot la lumina si sa ma uit peste el, cine stie,poate o sa-mi placa.
Moaa :D , deci este beeestial,n-am mai ras de foarte multa vreme asa cum am ras la GTO.
Legat de Murai (nu stiu de ce am impresia) dar tot-tot ii Onizuka :lol: Kanzaki,cum a zis si Scorpio,diabolica,dar la final a ajuns sa-mi placa f mult :D
Nu pot sa zic un episod care mi-a pluct cel mai mult,toate au avut fazele lor bestiale,cele cu "CREESTAAA" , excursia , orele la scoala , etc,etc
Chiar merita vazut ... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 10 2006, 09:14 PM
Post #94


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



"Watashi no Cresta!!!". Replica celebra :lol: Pur si simplu, animeul asta e bestial, fantastic. Onizuka e fenomenal :lol: Are niste metode de a rezolva lucrurile originale...
Interesant e ca fiecare copil rautacios care apare in serie - cel putin pana acum - are probleme in familie ... pe care le rezolva Onizuka sensei :lol:
E imposibil sa nu`ti placa. Pustii aia diabolici si smecheriile lor, reactiile lui Onizuka care mai de care mai comice... ^_^
Si asta numai in 8 episoade. :P Si deja ador cele 2 melodii, Op si Ed... si inca vreo 10 din soundrackul seriei... :lol:

Now, watch this... e fantastic :lol:
(IMG:http://img114.imageshack.us/img114/2204/gtosi6.th.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Aug 11 2006, 04:24 PM
Post #95


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



hehe :lol: ... yep ... "the ring" :P,n-au avut nici astia ce sa faca ^_^. Acuma tot stau si ma gandesc,de ce nu m-am uitat mai repede la el :P , dar noah,bine ca l-am vazut pana la urma.
Eh,pai fiind un "gang leader" (sau fost),are niste "tehnici" nu chiar ortodoxe dar care-si fac efectul...
Ah,si pe langa faptul ca-i destul de traznit mai are parte si de o "twisted and pervert mind :twisted: " ... super tare ... mai ales cand vine "sora" , a dat si el in mintea elevilor ... super tare :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 11 2006, 09:46 PM
Post #96


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



El era la mintea elevilor...n-a dat in ea :D Ce-i drept Nao-chan ... he he he ..... :rolleyes: ce mare pacat ca nu s-a dus si ea in excurisie as fi vrut s-o vad in bikinei :twisted:

Zamo....aia cu Murai am observat si eu .... seamana si la par....si putin la fatza :D .... ramane memorabil ep-ul ala cu scrisoarea de dragoste....care se termina prin parc.....si Murai ii vede pe Onizuka si masa in barca.....super tare :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 12 2006, 01:00 PM
Post #97


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Nao-chan in bikinei ar fi fost o idee interesanta de privit bre Scorp :lol: , dar cind e vorba de mama lu' Murai m-as da in barci all day :twisted: ... mi-e mi-a placut intilnirea cu Urumi cind il pune sa se imbrace sado-perv-travestit si tipa :lol: ... tare faza :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 12 2006, 11:05 PM
Post #98


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Mi`am adus aminte... adevarul e ca Onizuka are mare dreptate in ce spune cand tine cate o pledoarie unui elev... De exemplu cand vorbeste cu Kanzaki si ii explica ea cum se simte cand e singura, ca o doare stomacu si alte senzatii, el declara increzator
"Whenever i have this feelings... this means i`m hungry" :lol:
Si bine zice, ca tare bine te mai simti cu stomacu plin... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Killer
post Aug 13 2006, 11:14 AM
Post #99


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 29-September 05
Member No.: 1.837
Points: 54
Gender:



In general sunt adeptul proverbului "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul..", astfel incat in momentul in care am auzit discutanduse in jurul meu despre acest anime am ridicat usor din spranceana spunand ce draq poate fi asa interesant la un anime despre un profesor fost sef al unei gasti de motociclisti caruia ii pasa de problemele pustilor......la draq nici macar nu are roboti, vrajitori, actiune.....Se pare ca m-am inselat. Chiar e deosebit, chiar e o lectie de viata, o lectie de toleranta. A fost un remember a zilelor de liceu, zile in care chiar credeam ca nu exista limite. :)

PS:...multam Scorpio, ce pot sa spun cand ai dreptate ...ai....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Aug 13 2006, 02:08 PM
Post #100


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Aug 12 2006, 11:00 AM)
cind e vorba de mama lu' Murai m-as da in barci all day  :twisted: ...
*

apoi cred ca multi s-ar da in barci,si-ar da si la vasle :lol: ... Hai,ca fac eu rost de o locatie si niste barci,voi faceti numai rost de c'alalta parte (de preferat ceva in carne si oase :lol:)
Oricum,legat de Murai ... se asemana si la comportament si fel,nu numai la fizic, caposhi amandoi,nebuni ... ah,si cred ca se potriveau de minune in rolul "tata-fiu" :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |