Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii generale


Whip
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #61


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Buna, am si eu o intrebare: :? De ce nu s-au mai facut parti din Fatal Fury
am vazut numai o parte adica fimul. Stiti, cu personajele din jocul Fatal Fury, si de asemena din King of fighters! Mi-a placut extrem de mult filmul ala!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #62


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Este pe undeva topic Lupin III.
Intreb pentru ca am rezavut astazi filmele si m-am prapadit de ras la o faza (over, and over again). Trebuie sa o spun mai departe.
Lupin cauta o comoara de 800 miliarde de lire, nimic iesit din comun. Doar ca il plateste pe Gaemon (tipul cu sabia) cu ora: 8,90$. Nu mi-a venit sa cred, 8,90$ pe ora ca sa ii ajuti pe prieteni tai sa caute o comoara de aproape 800.000.000.000 lire sterline ce binenteles va fi impartita pe din trei (Lupin, Jil*** si Fujico).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #63


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



O sa sar peste postul lui Bogdragon...cred vroia sa-l puna in alta parte..i-l las..cine stie..si trec la intrebarea ta.

Exista 3 filme Fatal Fury:

Fatal Fury - Legend of the Lonly Wolf (apare Terry, Andy, Joe, Billy si Gesse)

Fatal Fury 2 - Next Battle( Terry, andy, Joe, May, toreadorul ala, Kim si Crauzer)

Fatal Fury 3 - The Motion Picture (Terry, Joe, Andy, May, Billy, Duck King, Gesse si altii care nu-s in jocuri)

Cu personajele din KOF nu s-a facut nimic, dar despre turneu se face precizare in primul, de fapt e turneul al care participa ei, turneu aranjat de Gesse.

Acuma zi-mi pe care l-ai vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #64


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Postul este exact unde trebuie (cred).
Pe principiul "Discutii generale" este un loc unde sa postezi ceva de moment (impresi, un mic review, -nu spam) chiar daca nu are legatura cu ce s-a mai postat anterior (ceva fara de inceput si sfarsit). Oricum topicul erea mort din iunie asa ca l-am mai readus si eu la viata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #65


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ok..Bogdragon..my bad. Dar daca vrei sa faci reviwe..de ce nu-l pui unde trebuie..la sectiunea de review?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #66


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Cand am zis mic reviw ma refeream ceva de genul:

Angel Tail
O poveste in care 12 animale "pets" sunt reancarnate ca sa il protejeze pe fostul lor stapan. Impreuna invata sa se inteleaga si sa isi ajute stapanaul.
Povestea este mediocra, stupida si plina de clisee. Doar pentru fanii lucrurilor "kawaii". Dupa ce vezi acest anime iti dai seama ca Sailor Moon este o capodopera.
Grafica suficient de buna dar nu reuseste sa salveze acest anime nerecomandat copiilor peste 12 ani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #67


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Tare de tot faza cu "nerecomandat copiilor peste 12 ani" :P .
Ar trebui sa punem astfel de rating-uri la review-uri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #68


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



In legatura cu Fatal Fury: am vazut Fatal Fury- Motion Picture
Thanks!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #69


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ala e si cel mai tare dintre tote...Primul e cel mai slab...
Dar merita vazute pt poveste si pt evolutia lui Terry!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #70


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da....sunte de acord Seby..primul e cel mai slab..da e si cel mai scurt. In 40 de min...nu prea poti dezvolta mare scofala si sa nu uitam ca ultimu lare 1h 40min..parca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #71


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Baieti,ce am sa intreb nu are nici o legatura cu discutia voastra dar trebuie sa intreb:

Mi se pare mie sau anime-urile sunt cam singurele serii animate ce-si pastreaza valoarea si calitatea?Adica chiar si cele mai noi iesite sunt de o calitate superioara mediei.Am vazut de curand Metropolis si mi s-a parut destul de bun,nu excelent.

Cine a vazut noile serii de animatie de pe cartoon network stie despre ce vorbesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #72


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Din pacate...nu am tv...si oricum...e ceva obsolite..atat timp cat ai net...

Ai dreptate...toate animele noi 2001-2003..arata beton...de acum...o sa se diferentieze foarte mult prin continut...si nu neaparat prin animatie....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #73


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Mie mi se pare ca americanii au cam dat in mintea copiilor. Seriile de pe Cartoon Network sunt de cele mai multe ori patetice incercari de a atrage publicul...Eu nu reisesc sa le suport...prea multa bascalie si nimic serios. Singurul care sare in evidenta este Samurai Jack si nici dupa ala nu sunt innebunita. Americanii folosesc prea mult stilul de benzi desenate animate.
Dar am vazut si animeuri la care m-am uitat ca sa ma simt cu inima impacata de slabe ce erau. Dar prefer un anime slab decat un cartoon slab. Macar am la ce grafica sa ma uit...si soundul este bunicel de cele mai multe ori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #74


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cyber..METROPOLIS?!?!?!?! :D :D :? Gluma aia de anime...pai nuami cand ii vad barnaul lui ala ma face sa schimb canalul. In afara de CGI-ul folosit pt. oras......in rest e o mare prostie..poveste ioc.....copait cam din GITS.....mi se pare unul din anime-ulrile proaste...de fapt cam asta e valabil pt. cele mai multe anime noi....grafica de de dor ochii...si povestye de de doare capul(adica proasta...sa nu se inteleaga ca tre sa stai sa te gandesti la ea)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #75


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scorpio,eu nu ma referea la asta.Da,e o gluma de anime,personajele arata de parca ar face parte din filmele lui Disney,alea vechi si povestea e canchi.
La ce m-am referit eu e ca e mult mai bun decat majoritatea seriilor animate ce au aparut ca dupa ploaie in ultima vreme.Nu grafica,nu umor de calitatea,sunt pur si simplu gretoase.Eu tin minte minte cand vedeam pe CN Swat Cats.Nu era anime,dar concura cu unul fara probleme.Nimic bun nu mai iese in ultima vreme in afara de animeuri.Sau ma potate cineva contrazice.EX:VHDB,inteleg ca a iesit destul de recent si e o minunatie de film.Ex serie animata de cacao:The Cramp Twins,Ned's Newt si lista continua.
Apropo,ce-i GITS? :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #76


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



:D :D Bravo ma..nu stii ce-i GITS? :D Ghost in the Shell.....aia e... :D dar daca stau mai bine sa ma gandesc...e copiat mai mult din BGC( Bubblegum Crisis) decat din GITS.

Aha....amu am intelse si eu ce vroiai sa zici...nu de lata dar am crezut ca ti-a placut Metropolis. VHDB e merita la maxim..dupa mine e celm ai tare anime la capitolul grafica..eu n-am altul care sa-l detroneze..cat despre rasolul din industria animatiei......da.....cam asa e...dar mai sunt si chesti dragute ca Justice Legue si Batman of The Future.

P.S: Swat Cats.....mmmm....that Brings back memories :D ...super misto....dar acuma mi-a trezit alte amintiri..un alt desne dragut care e dat pe NAtional TV - DENVER :D .......cine stie cunoaste :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #77


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Metropolis e un anime mai special , mai expresionist ... sunt sigur ca autorilor nu le-ar fi fost greu sa deseneze niste gagimani cu parul in vant sau niste gagici cu sani cat mai mari , fusta cat mai despicata , pantalonii cat mai mulati etc ( asta nu inseamna ca nu-mi plac animeurile in care apar chestii de genul ala ... ) si atunci nu ar ai fi contat daca subiectul a mai fost tratat ( sincer sa fiu greu mai gasesti, in ziua de azi , subiecte bune si originale ) in alte animeuri .
Are o poveste interesanta , dupa mine , iar subiectul este tratat intr-o maniera mai speciala ... decorurile , muzica si infatisarea personajelor ... felul in care se combina aceste elemente constituie sarea si piperul acestui anime .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #78


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



Muzica e foarte foarte misto ...in rest filmul nu mi s-a parut prost dar nici extraordinar...un film bunutz... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #79


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Scorpio,stiam ce-i GITS.Ca sa fiu mai cinstit mi-am adus aminte acasa.Doar am filmul ce naiba. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Cat despre VHDB nu m-a impresionat atat grafica cat soundtrack-ul.Superb!! 8) 8)
Cand e dat Denver pe National TV?Nu de alta dar as vrea sa-l vad doar din curiozitate.
Mai este un anime cu Robin Hood pe Cultural sau National,nu mai tin minte.Nu-i cine stie ce de capul lui dar e intetresant.Aceeasi buba:TRADUCEREA ROMANEASCA :evil: :evil: :evil: .E pe la ora 13-14.
Blablablablabla>tind sa-ti dau dreptate.Daca analizezi putin Metropolis tinzi sa vezi unele chestii destul de interesante.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #80


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu nu stiu ce-ati gasit voi asa de interesant in Metropolis..ca eu incepusem ca ghicesc actiunea :? multe idei le-am mai intalnit...pt. mine nu exista nouatete in Metropolis..decat la capitolul CGI]

Cyber..ma bucur ca stii :D ...la VHDB sound-ul..da e super..dar mie grafica mi-a sarit in ochi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 01:09 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |