Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Proiect revista!!!!


Tenshi
post Mar 31 2005, 11:16 AM
Post #41


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



?ncerc şi eu. Sper să am timp... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Apr 1 2005, 11:10 PM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Sambata seara sau duminica seara am sa fiu pe Ym...stiti ID ul meu...dc nu luati l dupa forum.Sambata dupa 9 seara sunt sigur
/^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Apr 2 2005, 10:08 PM
Post #43


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



Well deci urmatoarea lista ii contine pe toti care vor participa la revista:
ruxi-Editor Coordonator,rubrici
Demona- Editor rubrici
shuin-Editor rubrici
eu-Editor rubrici
Tenshi-desen
Asra-desen
kaoru-desen
jory-desen
Lillith-desen
K9-desen

So deci acuma urmeaza lista cu joburiile:
ok eu ma voi ocupa de sectiunea de anime ce va cuprinde in mare urmatoarele lucrurii:
- Cele mai noi stiri din domeniu, le puteti lua de pe anime news network si din alte locuri
- Informatii despre cele mai populare studiorui de productie si despre cei mai populari regizori etc.
- Informatii despre industria anime, cat anime-uri noi se produc anual, ce income aduce mondial.. etc.
- Anime-ul de-a lungul timpului, eventual o istorie a anime-ului pentru ca e primul volum al revistei
- Review-uri, Preview-uri, Rezumate si impresii personale despre anumite anime-uri
- Cele mai celebre personaje din anime - o prezentare a catorva din cele mai celebre personaje din anime, biografie, ce impresii v-au lasat, personaje din alte anime-uri care seamana cu ele.. etc

Sectiunea manga ii revine lui ruxi care va contine urmatoarele in mare:
- Cei mai celebri mangaka din istorie, informatii despre ei, biografie etc.
- Cele mai celebre manga-uri, cateva manga-uri care au facut ravagii prin lume, date despre ele, in cate numere s-au vandut etc.
- Istoria manga-ului.. de la aparitie pana azi.
- Review-uri, Preview-uri, Rezumate
- When manga becomes animated: un articol despre procesul de trecere de la manga la anime, comparatii intre manga si anime la general, si intre manga-urile si anime-urile diferitelor serii .

Sectiunea Fanart & Fanfiction le va revine:demonei care se va ocupa de fanfiction,fan art va reveni la:Tenshi,Asra,kaoru, jory,Lillith, K9.
Sectiunea va contine in mare:
- Cele mai frumoase desene de la sectiunea fanart din forum si o prezentare a unora din cei mai talentati artishti de la noi din forum
- Personaje : nishte personaje facute ca un contest de revista, care sunt asociate de o scurta biografie (varsta, blood-type, hobby-uri, puteri speciale, si eventual si o poveste legate de ei)
- Fan Fiction, cateva fan-fictionuri interesante
- Fan manga, prezentare a fan-manga-urilor facute de cei de la noi de pe forum in principiu.
So despre japonia aici comes shuin into job ce se asteapta de la tine Shuin:
- Cele mai noi stiri din japonia, le puteti lua de pe www.japantimes.com si alte site-uri, ca www.japan.com si mai is, cautati pe google
- Informati despre cultura, unu doua particularitati despre japonia si cultura lor
- Orashe: in fiecare luna prezentat cate un orash cu obiective turistice and stuff, le puteti lua de pe http://www.japan-guide.com/ si de pe alte site-uri.
- Informatii despre limba japoneza, eventual si un scurt dictionar de termeni incepand de la litera a si in fiecare luna cate o noua litera
- Studii, slujbe, si imigrare in japonia gasiti informatii despre astea pe japan.com si altele.
- Evenimente legate de japonia care au loc la noi in tzara, si centre unde se poate nvatza limba japoneza, ex musashina, sau ambasada japoniei.. daca e cazul si altele daca crezi ca e cazu.
Acum sectiunea diverse aici vor participa toti care se ocupa de articole va contine in mare":
- Cosplay - ceva informatii despre cosplay si festivalele de gen din strainatate
- Intruniri, informatii despre intruniri, CERF si ce a mai fost pe la noi, si despre cele mai mari intruniri de otaci din lume, cati oameni participa, cam ce are loc pe acolo etc.
- Site-uri, prezentarea celor mai interesante site-uri despre anime, generale sau despre un anumit anime
-Jocuri, glume si faze comice din anime: jocuri adica rebusuri, ceva ghicitori sau ceva de gen, glume: ceva glume si bancuri legate de anime, faze comice: ori intamplari dintr-un anume anime, ori chestii inventate implicand personaje din anime, ori citate mai comice spuse de un personaj dintr-un anime .Pt sectiunea asta fiecare va face articole si cele mai bune le vom introduce in revista.
Ok acuma front page wee need a name asha ca fiecare veniti cu o propunere ce nume sa punem la revista si dupa aia vom face prima pagina.
Acum pana week endu viitor faceti articole si in week end le vom pune cap la cap si le vom editata,so ppl get 2 work:)
P.S lam citat pe ranma in mai multe randurii pt ca imi era lene sa scriu tot acelasi lucru si daca tot era scris dece sa mai pierd timp,asha toate spuse lets get this thing done






:wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 13 2005, 07:10 PM
Post #44


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Cum ramane cu revista, se mai aude ceva, ati facut macar o tentativa de coperta ceva :roll:
Anyway spor la treaba, daca vreti sa instalez un modul de viki gen vikipedia unde pot toti adauga informatii random sau o galerie sau de ce aveti nevoie :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 14 2005, 08:37 AM
Post #45


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Se pare ca nu am avut timp de conferinte. :?
Elf-Kid, macar ai pus totul aici si voi sti ce trebuie sa fac. Thanx and sorry!! ^.^'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Skittles_sama
post Apr 17 2005, 09:27 PM
Post #46


I'm Eiffel's Monkey slave...by self-proclamation
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: ...no idea...
Member No.: 1.162
Points: 58
Gender:



uhm...nu vreau sa ma bag, da..ce zicetzi de o banda desenata???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Apr 18 2005, 08:19 AM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



offf srry ca am ramas in urma,mam deconectat de la provideru meu de net si mi`am facut contract cu rds care vad ca nu vin in 2 zile ci intr`o luna ...DAMM,pai eu mi`am terminat ce am avut de scris,sper ca si voi cach u all on yahoo mess this week si pana in week end sper ca am terminat cu primu nr...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 18 2005, 10:13 AM
Post #48


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Elf-kind.. don't rush things man /!
Ca sa iasa ceva k-lumea va ia cel putin o luna, fi fericit daca e gata coperta pana in week-end, ca de nu iese ceva, asha de forma... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 7 2005, 03:14 AM
Post #49


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Se pare ca acesta este un proiect mort, puteam sa va zic asta de la inceput :(
Ok.. se pare ca trebuie un pic de inpingere de la spate:
Vreau sa stiu care sunt membrii efectivi ai echipei de redactori ca sa va creez un subforum dedicat in care sa va puteti desfashura activitatea :wink:
In plus am sa va dau ceva material si exemple de magazine anime, ca sa vad ce parere aveti despre ele, ca sa va faceti o idee cam cum trebuie sa arate si ce trebuie sa contina 8)

Ok ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 7 2005, 10:24 AM
Post #50


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



ranma, proiectul e departe de a fi mort. eu discut destul de des cu elfkid si am stabilit niste puncte. o sa vorbim face to face cand vine el in bucuresti. am schitat deja un proiect. de restul oamenilor insa, nu stiu nimic. ramane de vzut pe cine ne putem baza si pe cine nu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jun 7 2005, 10:34 AM
Post #51


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Na, ca sa trantesc si eu una... iaca, pe mine nu o sa va puteti baza, din pacate.... :cry: :cry: Nu e vorba de lene, ci de work, precum si de alte probleme pe care le am pe cap in ultimul timp... :(
Imi pare rau, daca stiam ce va urma, nu imi luam angajamentul sa contribui la revista... :wb:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Jun 10 2005, 08:26 AM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



mort nu e proiectu da ar trebui sa mai colaborez si cu restu da nam prea avut cum ca na eu nam avut comp timp de o luna ca mi sa prajit si na dispus de fondurii ca sa imi iau altu..now im back on track si acuma o sa recuperam timpu pierdut,o sa iau legatura si cu restu k so tenshi is out..well thats life:),macar putem sa folosim desenele tale tenshi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jun 10 2005, 01:31 PM
Post #53


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Cand stabiliti ce apare in revista ca si continut hence ce va aparea ca text pe coperta si idei despre imagine anuntati-ma.I'm ready for some...
Puteti folosi si desenele mele daca va ajuta cu ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jun 10 2005, 02:07 PM
Post #54


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Cu ce as putea sa ajut si eu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alonso
post Jul 4 2005, 09:54 AM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 268
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 774
Points: 188
Gender:



se mai aude ceva de revista? cine o face sau cum.....? mai postati si zice-ti-mi si mie :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 4 2005, 12:23 PM
Post #56


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Se pare ca, stagneaza, sper totushi sa se apuce cineva de treaba, o sa le dam si noi mai mult sprijin din partea a-c, numai sa gat o data cu bacu si admiterea..
Pana la urma cum o facem, revista on-line sau gen pdf, dupa mine cele pdf sunt o prostie..., anyway eventual we can do bolth, nu e mare lucru sa transforumi un site static in pdf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jul 4 2005, 12:23 PM
Post #57


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Elf Kid, nu ma deranjeaza sa folositi desenele, insa nu prea ma incanta ideea de a pune desenele pe care le-am postat pana acum aici pe site... Unele sunt mai vechi de 2 ani, prin urmare nu sunt prea OK... dupa cum stiti, si mangaka se perfectioneaza cu fiecare desen. :) Si acum, dupa cum am scris mai sus, n-am timp de desenat...
Well, DAR daca gasiti ceva desene care sa merite, folositi-le (io nici nu mai stiu ce am postat :P )... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki_girl
post Aug 23 2005, 09:26 AM
Post #58


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 22-August 05
Member No.: 1.754
Points: 51
Gender:



Shi yo vreau o revista cu manga-anime! Sa o editati in curand!SUCCES!
:rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moon
post Sep 4 2005, 10:33 PM
Post #59


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 3-September 05
Member No.: 1.776
Points: 2
Gender:



Mi se pare geniala ideea cu revista si nu cred ca este un vis imposibil.Cu un plan bine pus la punct si o echipa bine aleasa sunt convinsa ca va iesi o revista foarte buna.Daca mi se va permite si va mai fi loc in echipa revistei as putea sa ma alatur echipei de desen artistic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alonso
post Sep 22 2005, 10:36 AM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 268
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 774
Points: 188
Gender:



hmm sa fiu sincer proiectu asta dureaza de ceva timp si vad ca s-a cam dus ........mai faceti revista ? cand ? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:46 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |