Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cui ii place Rurouni Kenshin?


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #61


Unregistered









Da, imi aduc aminte de replica aceea.Dar totusi nu cred ca cel care a fost ucis era din Onowa Banshu.Era un asasin independent.Onowa Banshu era gruparea lui Aoshi Shinomori, si a aparut mai tarziu fata de evenimentele din "Trust and Betrayal".
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #62


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Era.....Sper sa nu vorbesc aiurea....E o faza in care ii explica sefului lui ..despre assasin...si el il intreaba daca e de la Shinsengumi...Iar Kenshin zice...ca nu e..pt ca asta era prea macelar...si zice ca ar fi cel mai probabil Oniwa Banshu!!
UItate .si comfirma-mi faza..ca mie mie lene!! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vik
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #63


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 81
Points: -11



Tipul intr-adevar era de la Oniwa Banshu. Era o grupare foarte activa in acea perioada.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #64


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Este o coincidenta sau nu, intre ce zice maestrul lui Kenshin la inceput, citat in semnatura lui Seby "The smell of blood is as common as the smell of white plum." si parfumul lui Tomoe - white plum?

Apropo de moartea lui Kenshin...parerea mea este ca el pana la urma si-a tinut promisiunea facuta lui Tomoe ca nu isi va mai folosi sabia pentru a ucide. Cand discuta la sfasitul actului IV cu Katsura, ii spune acestuia ca va lupta pt el sa-l dea jos pe shogun dar doar pentru atat.
"I cannot honour her life if I die as a swordsman"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #65


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Stii..cum e ...si Stefan cel mare...a murit in pat....(probabil...) oricum nu in batalie....insa el nu va fi tinut minte pt ca a murit asa....ci va fi tinut minte pt felul in care a condus.. 8) !
Corect...poti zice ca nu a murit de sabie....insa ..ca nu a murit ca un "Swordsman" nu gasesc cuvant in romana... :shock: ....e cam exagerat....dp meu de vedere!!!
Oricum...bine macar ca a facut un copil cu Kaoru...ma ofticam...daca se termina precum se termina seria....ca imi venea sa sparg compu..cand vazusem ultimul ep din serie...si tot nu se intamplase nik intre ei... :evil: :x !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #66


Unregistered









Ba da, Seby, s-a intamplat ceva:s-au tinut de mana :D
Go to the top of the page
+Quote Post

vik
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 81
Points: -11



QUOTE(Sethi)
Ba da, Seby, s-a intamplat ceva:s-au tinut de mana :D


Intr-adevar mare chestie n-am ce zice. Sti in Manga e o chestie draguta. Cand Sano pleaca in China ii spune lui Yahico sa plece de la Kaoru si sa-i lase singuri ca ei sunt prea naivi sa realizeze ca sunt indragostiti unul de celalalt si poate daca stau singuri se va intampla ceva. Nu-ti spun cum a facut Kaoru atunci. E o faza hilara rau.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #68


Unregistered









Nu zau, ce a facut?Mor de curiozitate! :shock:
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #69


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



eu am rurouni kenshin dvd trust&betrayal..
este cumva filmul? mai am un r kenshin da' e in japoneza fara srt fara dublaj... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #70


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Trust and Betrayal sunt primele OVA-uri (Tsuioku Hen)...cele 4 acte.

Filmului ii zice The Requiem of the Ishin Shishi sau Requiem for patriots
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #71


Unregistered









Trust &Betrayal (considerat de multa lume best anime ever :P ) alaturi de Seishouken sunt cele doua OAV-uri Rurouni Kenshin.
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #72


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



sethi....multa lume asta care zici tu....este cam putina in comparatie cu alte animeuri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #73


Unregistered









Poate ca asa e, dar nu am auzit pe forum zicandu-se despre alt anime ca este un "best ever". :P :P
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Mar 6 2004, 12:02 AM
Post #74


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Am shi eu o mica intrebare.....
Uite ca am ajuns shi eu pe la episodul mirific cu (a se observa cacofonia intentionata) :lol: .nr 45.Ei, bine, Kenshin e la Senseiul lui si vrea sa invete tehnica succesiunii bla bla bla....Toate bune shi frumoase, dar la un moment dat, ochii lui Kenshin se schimba, lucru observat si de Sensei.Ce vreau eu sa stiu este daca se schimba in Hitokiri pt un moment scurt( avea ochii spre galben). Ah, si inca ceva: Stilul le permitea sa traiasca mai mult?Pt ca a fost tot in eps astea ceva de genul: 'Senseiul are 40 si de ani si Kenshin 28" dar vorba e ca nu arata deloc.... :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 6 2004, 10:30 PM
Post #75


Unregistered









Ei, Thor, ce vrei si tu?Sunt desene animate, ai fi vrut sa-l vezi pe Seijuro Hiko gras si barbos?Mie nu mi se pare ca ar arata prea bine pentru 40 de ani.Stilul de lupat nu le prelungea viata.Si spune drept:chiar i-ai da lui cher 60+ de ani?
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Mar 7 2004, 12:06 AM
Post #76


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Sunt de acord cu tine, dar am fost curios pt ca Yahiko si Kaoru au fost si ei foarte mirati de varsta celor 2 si mi s-a parut ca e ceva putred in Danemarca.... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 18 2004, 09:18 AM
Post #77


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am terminat si eu de vazut seria si pana la Shishio mi s-a parut destul de buna,luptele si povestea facandu-si treaba sa mentina animeul cat mai interesant si misto.Dupa Shishio tempoul actiunii scade atat de drastic incat episoadele tind spre penibil.Animeul mi-a plcut si nu mi-a placut dar totusi a meritat vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 18 2004, 11:59 AM
Post #78


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



/... Kenshin se pot rezuma ca storyboard in maxim 50 ep.....azi am vazut si eu un ep pe antena1...vreau sa zic ca din 2 in 2 in min mutam pe Cartoon Network sa vad Duck Dodgers ca sa se termine ep Kenshin mai repede...bat apa in piua de iti vine sa te urci pe pereti....inainte de bouturi au conversatii si schimburi de folozofiii de uiti ca e anime cu samurai si crezi ca e psihologic...Kenshin asta parca e Dalai Lama.......Kenshin trebuia lasat la nivel de OAV...scurt si la obiect...in schimb au dat-o incomercialitate si a iesit un rahat...scuzatzi expresia....... /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 18 2004, 10:33 PM
Post #79


Unregistered









Sid, nu-i chiar asa.Sa zicem ca din 95 de episoade 10 sunt de umplutura, ceea ce nu-i deloc mult.Daca tu-mi spui mie ca in Kenshin se bate apa in piua, eu iti zic de DBZ care ar putea fi terminat in 150 de episoade, fara luptele alea interminabile. :wink: Heh, probabil ca mutai pe CN petru ca te enerva dublajul...
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 19 2004, 04:21 PM
Post #80


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Nu Sethi..aici as cam fi de acord cu Sid.Tu zici 10 eps,eu as zice ca-s cam vreo 30-35.Nu conteaza ca aduci ca exemplu DBZ fiindca acolo oricine-si poate da seama ca seria a fopst lungita prea mult.
Storyline-ul; din Kenshin nu are o structura solida ci mai mult impinge spre stupiditate prin aventurile alea idioate de 3-5 episoade unde 3/4 se vorbeste filozofie aiurea.Personal...cred ca intr-o lupta cu sabia cuvintele nu-si au locul decat la sfarsit.Sa se apuce unu sa bata campii acolo...logic ar fi ca adversarul sa-l decapiteze in timpul ala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2024 - 04:25 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |