Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Naruto hits toonami


Xicer
post Jun 6 2005, 07:15 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



Jizas... i really hope it;s true... i just hopw that the same thing that happened with DBZ, won;t happen in this case(but of course it will, because there's a tad more violence in naruto than in DBZ).
Oricum, toate astea ar trbuisa se intample in august... cand se termine de tradus am impresia(corect me if i;m wrong)...
Asta inseamna ca o sa fie si in Romania... si o sa-l traduca :maaad: :wb: :hammering:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jun 6 2005, 07:24 AM
Post #2


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Heh, oricum nu-mi pasa prea mult. Nu ma uit pe Cartoon Network. Daca vreau sa ma uit la animeuri nu imi este greu sa le iau direct de pe internet.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 6 2005, 10:48 AM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



CUm o sa dea astia naruto ca inca nu e gata nu stiu....ce-o sa faca o sa dea ca si restul cate un sezon pe care sa-l repete de nspemii ori. Oricum nu ma intereseaza dupa cum a zis si KAta....daca vreau sa vad ceva....vad pe pc....ca oricum e mai fain
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Jun 6 2005, 04:10 PM
Post #4


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



imi pare rau sa-ti spun asta dar... Toonami de la americani e TOTAL diferit de Toonami de la noi.

N-o sa vezi Naruto pe Toonami-ul de la noi, cel putin nu pentru inca cativa ani buni.

Cartoon Network-ul din america difuzeaza foarte multe anime-uri, iar cele mai cu violenta sunt de obicei date in blocul "Adult Swim" (asemanator cu Toonami). Din cauza ca Naruto va fi dat in Toonami, asta inseamna ca multe kestii vor fi cenzurate (cum ar fi "Harem no Jutsu" de exemplu), iar vocile... nici nu vreau sa ma gandesc.

Ce iti recomand: fa rost de el sa-l vezi pe PC. E MULT mai mishto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jun 6 2005, 04:44 PM
Post #5


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Confirm ce a spus coyotee, sigur ce ai vazut tu daca era reclama pe net sau asa ceva (scuze dar chiar nu am inteles mare lucru din postul tau, iti sugerez sa fii mai atent un pic in exprimare si in felu cum scrii) e doar pt afara. Acuma nu doar in america cartoon network difuzeaza anime la greu ci si in europa, adik in Anglia, Spania, Italia, Franta. De tarile astea stiu sigur, de altele nu bag mana in foc ca nu m-a prea interesat subiectul.
Scorp, nu e asa mare filosofie sa transmita un show care nu e gata. Rtl 2 a facut acelasi lucru cu One Piece. La noi exemple avem, chiar si cu anime care erau de fapt terminate dar astia se pare ca au luat doar o parte din ele. Exemple: Shaman King pe fox kids (doar 32 de episoade din 64) si Inuyasha pe a+ (Cred ca tot vreo 32 de episoade).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 6 2005, 05:26 PM
Post #6


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



N-au decat sa-l dea pe Cartoon Network, mai mult ca sigur ar ajunge pe Adult Swim...duma ar fi sa faca ceva de genul asta:
Original:
(IMG:http://accessnode.net/~cormac/albums/gifts/naruto_raw.jpg)

CN style:
[img]http://accessnode.net/~cormac/albums/gifts/naruto_vizdvdcap.sized.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jun 6 2005, 10:15 PM
Post #7


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



LoooL... cat de penal :kahaha:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 7 2005, 08:40 AM
Post #8


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



o sa strice naruto. cu atatea cenzuri ...va dati seama cum o sa poata pronunta Orochimaru? fara sa se chinuie 1 min? am auzit cum zic si Naruto :o total diferit

anyway, eu credeam ca avem o sansa sa ajunga la noi naruto, in vreo 2 ani, dar dupa ce a zis coyotee. oh well. e in firea mea sa ma astept la surprize placute de la a+ or something /sweat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Jun 7 2005, 05:35 PM
Post #9


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(CyBeR)
N-au decat sa-l dea pe Cartoon Network, mai mult ca sigur ar ajunge pe Adult Swim...duma ar fi sa faca ceva de genul asta:


Daca ar ajunge in Adult Swim ar fi fost bine. Ar fi insemnat putine cenzuri. Dar a fost deja anuntat ca va intra in blocul Toonami ceea ce inseamna cenzuri la greu :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post Jul 6 2005, 10:26 AM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



bre... nu stiu... io zic ca-l da si la noi... ca mai toate seriile date pe CN le mai dau si la noi, numia ca ma i tarliu... De ce? Pentru ca stau astia sa le traduca... Io zic ca, daca intr-adevar o sa fie si la ei, o sa fie si la noi... in romana...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Jul 8 2005, 12:09 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



Naruto nu va fii difuzat pe CN la noi
CN sucks
Super tare poza :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post Jul 8 2005, 05:48 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



eu o tin pe-a mea... Daca dau in the UK dau si la noi!!!!
Care poza????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Jul 8 2005, 07:21 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



lol, nu cred ca se da la noi.. ai vazut cumva DBZ, One Piece si altea alea pe CN de la noi..? sau cine stie peste cati ani...
oricum.. ca-l da pe CN il strica.. ca or sa fie multi carora o sa le placa, printre care si multi tampiti care se trezesc si ca ce "kewl" e si ii indeparteaza pe cei carora le-ar place cu adevarat sau or sa le fie si rusine sa spuna ca le place ce le place la toti idiotii.. in fine, aici au si ei o problema ca nu ar trebui sa le pese >< dar astia-s oamenii.. Asta pe langa celalt sens de stricat (voci si cenzura)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 8 2005, 07:30 PM
Post #14


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Naruto pe C.N. la noi, poate peste 10 ani, daca mai exista lumea pe atunci :P . Haideti sa fim serioshi, traim totushi in Romania, mai de graba apare pe Anime + decat pe CN, acolo exista macar posibilitatea... . CartoonNetwork-ul romanesc e un big Crap.. nici nu vreau sa-mi imaginez cum ar suna Naruto in romana, cred ca ma las definitiv de el in momentul ala ma las definitiv de el... :(
Sau stati, cine stie, poate o sa-l deie pe TVR, numai cu nishte mici modificari /... O sa se cheme Aventurile lui Nica si restul personajelor o sa aibe nume sugestive de genul Pacala, Tandala, Ochila, Setila, Flamanzila.. etc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jul 9 2005, 02:55 PM
Post #15


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Nu conteaza cum e Cartoon Network-ul in romania ca oricum nu o sa fie vizionabil din cauza cenzurii. Dupa ce vezi episoade necenzurate ma indoiesc ca mai tolerezi cenzura.

Cat despre TVR nu-mi aduce aminte ca am incercat sa ma uit la DBZ (traducatoarea aia ar trebui impuscata, spanzurata, lovita cu pumnalul de tot senatul romei si poate si introdusa la cateva cursuri de dictie).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blad3
post Jul 16 2005, 09:25 AM
Post #16


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: bucuresti
Member No.: 1.632
Points: 2



da frate urat rau traducerea aia de la dbz .. se auzea in romana si in japoneza si cateodata in engleza .. /angry
vazusem odata la CN varianta olandeza dbz in english si era tradus f bine .. da am vazut doar cateva eps ..
oricum mult mai bine naruto p pc decat p CN(sau la tv in general)mai bine sa faca subtitrare dekat dub
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 16 2005, 09:36 AM
Post #17


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Traducerea de la DBZ se vede ca facuta la TVR in house, cu neprofesionalitatea lor caracteristica, acuma serios daca pui un pushti de 13 ani care are ceva habar de engleza sa faca traducerea si dublarea iese mai bine sau aseamanatoare cu cea de pe TVR1. Dublarile facute de Zone Studio cum sunt cele de pe FOX Kids sau Cartoon Network, sunt totushi destul de bune, nu se aud voci in fundal si nici alte lucruri, din pacate nici background-sound-ul nu se prea aude, se vede ca nu prea au contacte cu cei producatorii show-urilor ca sa obtine soundtrack-ul fara voci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jul 18 2005, 01:21 PM
Post #18


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Mie din romania mi-au placut cel mai mult aia care au facut pentru protv (a se citi Batman, Batman of the Future, etc). Aveau si destul de bine alese vocile.

Nu ca as aprecia moda cu dub-uri la desene - sa mai invete si copilasii sa citeasca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 18 2005, 03:00 PM
Post #19


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mai totul este dub acuma, unele serialele TV, cat de curand o sa dubleze si filmele si absolut totu ca in restul EU-ului.. atunci sa vedeti ce bucurie... :evil: . Shahsa mai toate posturile care le prindem sunt romaneshti.. pana si discorvery varianta romaneasca, acuma serios.. mai este un post tv non-romanesc sau non-versiune romaneasca care se prinde ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 11 2005, 08:05 PM
Post #20


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Mdea, cica s-o difuzat in state episoadele 1 si 2, dub-urile cica is bune si nici nu o ciordit prea mult din el. A aparut cu tot tacamul de figurine si tricouri... se pare ca e noul anime pe care o sa-l mulga americanii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:58 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |