Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Naruto hits toonami
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Xicer
Jizas... i really hope it;s true... i just hopw that the same thing that happened with DBZ, won;t happen in this case(but of course it will, because there's a tad more violence in naruto than in DBZ).

Oricum, toate astea ar trbuisa se intample in august... cand se termine de tradus am impresia(corect me if i;m wrong)...

Asta inseamna ca o sa fie si in Romania... si o sa-l traduca :maaad: :wb: :hammering:
Kataracta
Heh, oricum nu-mi pasa prea mult. Nu ma uit pe Cartoon Network. Daca vreau sa ma uit la animeuri nu imi este greu sa le iau direct de pe internet.
Scorpio
CUm o sa dea astia naruto ca inca nu e gata nu stiu....ce-o sa faca o sa dea ca si restul cate un sezon pe care sa-l repete de nspemii ori. Oricum nu ma intereseaza dupa cum a zis si KAta....daca vreau sa vad ceva....vad pe pc....ca oricum e mai fain
Coyotee
imi pare rau sa-ti spun asta dar... Toonami de la americani e TOTAL diferit de Toonami de la noi.



N-o sa vezi Naruto pe Toonami-ul de la noi, cel putin nu pentru inca cativa ani buni.



Cartoon Network-ul din america difuzeaza foarte multe anime-uri, iar cele mai cu violenta sunt de obicei date in blocul "Adult Swim" (asemanator cu Toonami). Din cauza ca Naruto va fi dat in Toonami, asta inseamna ca multe kestii vor fi cenzurate (cum ar fi "Harem no Jutsu" de exemplu), iar vocile... nici nu vreau sa ma gandesc.



Ce iti recomand: fa rost de el sa-l vezi pe PC. E MULT mai mishto.
cilu
Confirm ce a spus coyotee, sigur ce ai vazut tu daca era reclama pe net sau asa ceva (scuze dar chiar nu am inteles mare lucru din postul tau, iti sugerez sa fii mai atent un pic in exprimare si in felu cum scrii) e doar pt afara. Acuma nu doar in america cartoon network difuzeaza anime la greu ci si in europa, adik in Anglia, Spania, Italia, Franta. De tarile astea stiu sigur, de altele nu bag mana in foc ca nu m-a prea interesat subiectul.

Scorp, nu e asa mare filosofie sa transmita un show care nu e gata. Rtl 2 a facut acelasi lucru cu One Piece. La noi exemple avem, chiar si cu anime care erau de fapt terminate dar astia se pare ca au luat doar o parte din ele. Exemple: Shaman King pe fox kids (doar 32 de episoade din 64) si Inuyasha pe a+ (Cred ca tot vreo 32 de episoade).
CyBeR
N-au decat sa-l dea pe Cartoon Network, mai mult ca sigur ar ajunge pe Adult Swim...duma ar fi sa faca ceva de genul asta:

Original:

user posted image



CN style:

[img]http://accessnode.net/~cormac/albums/gifts/naruto_vizdvdcap.sized.jpg[/img]
^Dash^
LoooL... cat de penal :kahaha:
blackinque
o sa strice naruto. cu atatea cenzuri ...va dati seama cum o sa poata pronunta Orochimaru? fara sa se chinuie 1 min? am auzit cum zic si Naruto ohmy.gif total diferit



anyway, eu credeam ca avem o sansa sa ajunga la noi naruto, in vreo 2 ani, dar dupa ce a zis coyotee. oh well. e in firea mea sa ma astept la surprize placute de la a+ or something /sweat
Coyotee
QUOTE(CyBeR)
N-au decat sa-l dea pe Cartoon Network, mai mult ca sigur ar ajunge pe Adult Swim...duma ar fi sa faca ceva de genul asta:





Daca ar ajunge in Adult Swim ar fi fost bine. Ar fi insemnat putine cenzuri. Dar a fost deja anuntat ca va intra in blocul Toonami ceea ce inseamna cenzuri la greu sad.gif
Xicer
bre... nu stiu... io zic ca-l da si la noi... ca mai toate seriile date pe CN le mai dau si la noi, numia ca ma i tarliu... De ce? Pentru ca stau astia sa le traduca... Io zic ca, daca intr-adevar o sa fie si la ei, o sa fie si la noi... in romana...
Japan-UchihaItachi
Naruto nu va fii difuzat pe CN la noi

CN sucks

Super tare poza :twisted:
Xicer
eu o tin pe-a mea... Daca dau in the UK dau si la noi!!!!

Care poza????
Asra
lol, nu cred ca se da la noi.. ai vazut cumva DBZ, One Piece si altea alea pe CN de la noi..? sau cine stie peste cati ani...

oricum.. ca-l da pe CN il strica.. ca or sa fie multi carora o sa le placa, printre care si multi tampiti care se trezesc si ca ce "kewl" e si ii indeparteaza pe cei carora le-ar place cu adevarat sau or sa le fie si rusine sa spuna ca le place ce le place la toti idiotii.. in fine, aici au si ei o problema ca nu ar trebui sa le pese >< dar astia-s oamenii.. Asta pe langa celalt sens de stricat (voci si cenzura)
Ranma-kun
Naruto pe C.N. la noi, poate peste 10 ani, daca mai exista lumea pe atunci tongue.gif . Haideti sa fim serioshi, traim totushi in Romania, mai de graba apare pe Anime + decat pe CN, acolo exista macar posibilitatea... . CartoonNetwork-ul romanesc e un big Crap.. nici nu vreau sa-mi imaginez cum ar suna Naruto in romana, cred ca ma las definitiv de el in momentul ala ma las definitiv de el... sad.gif

Sau stati, cine stie, poate o sa-l deie pe TVR, numai cu nishte mici modificari /... O sa se cheme Aventurile lui Nica si restul personajelor o sa aibe nume sugestive de genul Pacala, Tandala, Ochila, Setila, Flamanzila.. etc laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Trickster
Nu conteaza cum e Cartoon Network-ul in romania ca oricum nu o sa fie vizionabil din cauza cenzurii. Dupa ce vezi episoade necenzurate ma indoiesc ca mai tolerezi cenzura.



Cat despre TVR nu-mi aduce aminte ca am incercat sa ma uit la DBZ (traducatoarea aia ar trebui impuscata, spanzurata, lovita cu pumnalul de tot senatul romei si poate si introdusa la cateva cursuri de dictie).
blad3
da frate urat rau traducerea aia de la dbz .. se auzea in romana si in japoneza si cateodata in engleza .. /angry

vazusem odata la CN varianta olandeza dbz in english si era tradus f bine .. da am vazut doar cateva eps ..

oricum mult mai bine naruto p pc decat p CN(sau la tv in general)mai bine sa faca subtitrare dekat dub
Ranma-kun
Traducerea de la DBZ se vede ca facuta la TVR in house, cu neprofesionalitatea lor caracteristica, acuma serios daca pui un pushti de 13 ani care are ceva habar de engleza sa faca traducerea si dublarea iese mai bine sau aseamanatoare cu cea de pe TVR1. Dublarile facute de Zone Studio cum sunt cele de pe FOX Kids sau Cartoon Network, sunt totushi destul de bune, nu se aud voci in fundal si nici alte lucruri, din pacate nici background-sound-ul nu se prea aude, se vede ca nu prea au contacte cu cei producatorii show-urilor ca sa obtine soundtrack-ul fara voci.
Trickster
Mie din romania mi-au placut cel mai mult aia care au facut pentru protv (a se citi Batman, Batman of the Future, etc). Aveau si destul de bine alese vocile.



Nu ca as aprecia moda cu dub-uri la desene - sa mai invete si copilasii sa citeasca.
Ranma-kun
Mai totul este dub acuma, unele serialele TV, cat de curand o sa dubleze si filmele si absolut totu ca in restul EU-ului.. atunci sa vedeti ce bucurie... icon_evil.gif . Shahsa mai toate posturile care le prindem sunt romaneshti.. pana si discorvery varianta romaneasca, acuma serios.. mai este un post tv non-romanesc sau non-versiune romaneasca care se prinde ?
Trickster
Mdea, cica s-o difuzat in state episoadele 1 si 2, dub-urile cica is bune si nici nu o ciordit prea mult din el. A aparut cu tot tacamul de figurine si tricouri... se pare ca e noul anime pe care o sa-l mulga americanii.
Alonso
mda vad ca a inceput si pe cartoon network Naruto , ce nu-mi place ca , este in limba romana suna naspa rau de tot mai bine era in engleza
Coyotee
QUOTE(Alonso @ Sep 23 2005, 01:06 PM)
mda vad ca a inceput si pe cartoon network Naruto , ce nu-mi place  ca ,  este in limba romana suna naspa rau de tot mai bine era in engleza
*



Relax man, Naruto pe CN e NUMAI la americani. Nu o sa-l vezi pe CN-ul de la noi si te asigur eu ca nu ai vrea sa-l vezi nici in engleza. Am vazut trailer-ul la varianta americana si ce voci au dat aia la personaje.... imi venea sa ma impusc.
Alonso
aha si crezi ca nu o sa-l bage si astia in romana ai sa vezi ca-l baga cum a bagat si yu-gi-oh mad.gif
Coyotee
Te asigur eu ca in mai putin de 5 ani NU o sa vezi tu Naruto pe CN. Daca nu a dat nici macar un anime din tona de anime care e data la americani. La noi nici macar Adult Swim nu e.

De unde pana unde sa dea Naruto????
Tr0tineTa
QUOTE(Alonso @ Sep 23 2005, 08:58 PM)
aha si crezi ca nu o sa-l bage si astia in romana ai sa vezi ca-l baga cum a bagat si yu-gi-oh  mad.gif
*



of of , mai alonso , nu o sa vezi naruto pe cn de la noi stai linistit ... noi avem cn de la polonezi ...
si nu mai mintii ca ai vazut si e naspa in romana ...
in primul rand, daca noi prindeam CN-ul american , nu se mai uita nimeni la naruto ci toata lumea la AdultSwim , canal anime pe care sunt cateva zeci de anime difuzate ....
WhiteFang
dubs nu au taiat nimik cel putin nimik imp k io ma uit online la un site american adik ce io ma uit la tot online gratis la americani pe bani lor si pe donatiile lor si va spun k nu e taiat nimik imp si oricum aveti si youtube pe care le gasiti si HD oricum nu trebuie sa va limitati si download k merge si online si siturile la care ma uit au si calendare cand apar stiu datele exacte pana si ora cu aproximatie o stiu smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.