Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

11 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul preferat


ptz
post Sep 12 2004, 02:52 AM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



Orochimaru a pierdut grav cu Jiraya si Tsunade...de fapt nici nu sa batut cu amandoi simultan doar Tsunade la dominat.Ideea este ca Orochimaru fara jutsuri este imo la 20% ... imaginativa un Edo Tensei cu fracsu lu Tsunade sau fostu ei gagic...nu mai se misca saraca 6 luni si nui mai trecea tremuriciul.Sandaime Hokage a stiut el ce a stiut si na murit degeaba totusi cand ia luat mainile lui Oro.
Oro din ep 70 avea puterea sa distruga Konoha...era mai puternic decat Itachi...acum cauta sa isi recupereze cea mai mare putere a lui:jutsurile.
Imo Naruto nu are cum sa beneficieze de 100% Kyuubi ... pana la urma Kyuubi este un youma diabolic care a vrut sa distruga Konoha...dak Kyuubi l-ar poseda pe Naruto ar fi ca si cum el ar trece de parte intunericului si asta nu tre sa se intample.Oricat de puternici ar parea Naruto si Sasuke acum (in manga) totusi nu cred ca fac fata 1 minut in fata lui Itachi sau Kakashi...totusi au 13 ani si sunt genini.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 12 2004, 04:41 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



I agree de faza cu 13 ani :)
Anyway acum spoiler
[spoiler:4ed657653b]Ce credeti ca ar fii facut itachi daca s-ar fi luptat cu orochimaru exact cum s-a luptat oro cu sandaime?
Adica jutsu ala cu intunericul, sandaime a scapat ca a facut Fuin jutsul ala dar sunt curios ce ar fi facut itachi[/spoiler:4ed657653b]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 12 2004, 09:58 PM
Post #43


Unregistered









Eu raman la parerea mea...Orochimaru nu a pierdut grav, putea sa castige chiar.Nu uita ca Jiraiya si-a fractura o coasta si un picior.Iar daca Tsunade nu avea "norocul" sa treaca peste hemofobie, nu stiu ce s-ar fi intamplat.Inca un avantaj pentru Orochimaru, Manda este cel mai puternic summon dintre cei trei.
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 12 2004, 10:14 PM
Post #44


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



1. niciunul dintre sanini nu cred ca se putea compara cu Tsunade si asta prin simplul fapt ca ea nu putea sa moara in lupta
2.Tsunade la zapacit pe oro lejer la rupt cu bataia sa moara masa
3.si daca naruto il naruto il sumona pe kyuuby ? :) :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Sep 12 2004, 10:19 PM
Post #45


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Voi uitati un lucru. Orochimaru nu putea sa lupte la maximul capabilitatilor sale (nu putea sa isi foloseasca mainile si, deci, nici un jutsu)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 13 2004, 12:41 AM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



asta incerc sa spun de 8 zile...orochimaru nu era la full power in lupta cu jiraya si tsunade...daca avea jutsuri ii trimitea acasa repede (cel putin pe jiraya in stare drogata pt ca jiraya full power vreau sa cred ca poate sa ii faca fata lu orochimaru cu jutsuri macar asa un episod-doua).
Itachi nush d c am impresia ca nu tine cu genjutsu impotriva lui pt ca deh...sharingan imba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Sep 13 2004, 11:10 AM
Post #47


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Orochimaru rox. eu zic ca el e cel mai puternic , cu mainile in perfecta functiune binenteles... si sunt de acord cu ptz. am impresia ca sa jucat cu tsunade in ep 96-97, fiindca la sfarsit nu parea suparat de infrangere. avand in vedere ca poate sa invie mortii ca sa lupte de partea lui si isi poate creea servitori puternici (sound's five) nu prea stiu cine ar putea sal invinga. cu greu pot sa mil imaginez pe itachi batandu-l...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 13 2004, 03:59 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



confuzie...nu am zis ca oro sa jucat cu tsunade dimpotriva...si-a furat-o in ultimul hal.Dar asta e nivelul lui dupa lupta cu Sandaime... este un ninja care se bazeaza pe jutsuri(no maini=no jutsuri)...dupa cum a si spuso crezul lui este ca cel mai puternic ninja este cel care stie toate jutsurile si din ac. cauza vrea sa devina nemuritor.Deocamdata Orochimaru trebuie sa revina la puterea din ep 69-70 (a ucis 2 hokage si a redus la jumate puterea celor din Konoha) adik sa isi recapete mainile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 13 2004, 07:52 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(blackinque)
Orochimaru rox. eu zic ca el e cel mai puternic , cu mainile in perfecta functiune binenteles... si sunt de acord cu ptz. am impresia ca sa jucat cu tsunade in ep 96-97, fiindca la sfarsit nu parea suparat de infrangere. avand in vedere ca poate sa invie mortii ca sa lupte de partea lui si isi poate creea servitori puternici (sound's five) nu prea stiu cine ar putea sal invinga. cu greu pot sa mil imaginez pe itachi batandu-l...



BTW dooh itachi= sharingan = copying jutsu ???
Orochimaru Vs itachi da?
Foloseste cum ai zis tu kucyiose edo tensei, itachi copiasa si il foloseste....
Si daca itachi il imobilizeaza pe oro it's over
Mangekyou ......bye bye
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 13 2004, 08:20 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



bullshit amice...copiaza kuchyose sora lu ciprian...in caz ca nu ai fost atent kuchyose merge la putine persoane...cel putin pe Gamabunta il sumoneaza doar aia care sunt scrisi pe ditai pergamentu ala care il cara Jiraya dupa el...presupun ca la fel e si cu toata summonurile celelalte(Mando, Enko Enma si melcu ala chiar si javrele lu kakashi).Auzi copiaza kuchyose si apar ce ? 2 de mando ? luooool hai acu sa nu exageram cu sharinganu.La fel Edo-Tensei si alte kinjutsuri de ale lui Oro pe care nu ai cum sa le copiezi ca doar no fi sacrificat Itachi vreo 5-6 persoane just in case poa tre sa copieze vreun jutsu care cere sacrificii.Cu sharinganu copiezi jutsuri din astea mai de vara un Katon un Suiton o atentie.Nu pe Gamabunta!
Si la final dau un citat din semnatura unuia d p gotwoot special pt japan :
"Dear forum members:
In a VS thread, saying something in the lines of "Itachi will do mangakyou sharingan and win" will be counted as crap from now on. So by all means, please restrain your crap outlet to the toliet, and avoid sparding shit on the messge board.

Thank you. "
lol saaaau ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 13 2004, 09:22 PM
Post #51


Unregistered









Ptz are dreptate.Sunt tehnici care chiar nu pot fi copiate, chiar su cu mastered Sharingan.Aici intra Doujutsu-rile(advanced bloodlines), summonurile si poate unele tehnici personale.
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 14 2004, 10:54 PM
Post #52


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mda......pana la ep-ul 50 numai sasuke si Kakashi mi-au placut......in rest numai personaje care n-au ce cauta in desen.......aia numai ninja nu erau :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 15 2004, 02:38 PM
Post #53


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



loollz....parca il si o si vad pe sakura mare ninja....ca sa nu zic hakoge...loolz...sasuke si Kakasi sensei merita toata stima...sunt role model pt celelalte pers!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 15 2004, 06:42 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



Ninja [nu compara ninja care o vezi in filme in carti unde sunt doar niste umbre si fac totul in cea mai mare liniste]
Aici e vb de ninjas vs ninjas deci chestii d-alea cu ascunul in copaci si aruncat shurikenuri asa cum vezi in filme nu vor merge tinand cont ca si adversarii sunt ninja!!
spoiler [spoiler:30afd387a8]sakura are bloodline limit abillity[/spoiler:30afd387a8]


HA ca nu mai plec sac :roll: :roll: :( :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 15 2004, 10:09 PM
Post #55


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Japan......n-am inteles nimic din postul tau..pe bune....n-ai zis nimic. Ninja sunt exact ce vezi tu in filme si citesti in carti......nu ceea ce vezi in anime.....cel putin nu ce vezi in Naruto. Tu de ce crezi ca ninja sunt imbracat intr-un costum negru si aproape mulat pe corp??? Si poarta niste incaltari cu talpa moale??? Si mai ales au masti?? Te las pe tine sa raspunzi la intrebarile astea.......ca sunt curios ce raspunsuri dai(daca o sa le mai dai)

Cat despre faptul ca pleci.......la revedere....drum bun......desi sunt tare curios cu cine te-ai certat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Sep 17 2004, 08:57 AM
Post #56


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



scorp, naruto e o totala fictiune, sunt multe lucruri in el care sunt greu de crezut. dar de dragul artei, eu le accept. actiunea se desf in secolul 21, unde ninja nu mai sunt ceea ce au fost. practic, au imprumutat titlul. si, in plus, ar fi fost plictisitor daca neam fi uitat la un show cu copii imbracati in negru care asasinau oameni in 2 secunde.

japan...desi nu te cunosc imi pare rau ca pleci...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 17 2004, 06:53 PM
Post #57


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



inque.....daca era sa fi pastrat adevaratele valori ale cultului ninja nu ne uitam la copii imbracati in negru...pt ca nu existau copii ninja. Dupa cum am zis...numai Kakashi are tinuta de ninja...dar il strica vesta si incaltarile.

Iar in sec 21 nu gasesc logica existentei ninja....oricum dupa cum am zis se vrea urmatorul DB....pt ca si in Db exista dicrepantza intre modul in care se comporta, traieste si se imbraca nu sunt in concordantza cu tehnologia care se afla pe pamant.......dar macar vad oameni care se comporta in concordantza

Oricum acuma am ajuns la 86.....cateva batai misto.......faza comice mai multe de cand a aparut jiraya (pervers hermit) :D........ceea ce-mi place e ca trecerea dintre "saga" se face ca in DBZ....nu prea se simte....than again......se vrea Db....deci trebuie sa copiez cat mai fidel modelul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 19 2004, 03:50 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



Nu se vrea nici un DB ... astia cu comparatiile cu DBZ sa ne lase.
In primul rand actiunea nu se petrece in sec 21 ... nush de unde ati scos-o voi sa o plasati undeva in timp.E chiar atemporala ... apar daymio si alte elemente din sec 15-17 pe de alta parte au electricitate,televizoare frigidere.Nu se petrece in nici un timp...parerea mea doar carcotasii incearca sa plaseze actiunea intrun interval de timp...este un univers separat e un anime . Luati-l ca atare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Knight
post Sep 22 2004, 07:30 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 23
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 393
Points: 27
Gender:



Naruto... nu e cel mai cool... e chiar caraghios pustiul... dar imi place la nebunie... ambitia si mai ales motivatia...
Pe locul 2 sau chiar alaturi de Naruto e Rock Lee.. way too cool...
Humm... personaj feminin.. imi place mult noua 5th Hokage Tsunade... ceva ceva... can't explain.. yet :oops: .
Am zis.. 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 22 2004, 09:34 PM
Post #60


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ptz....nu va las ca-mi sunteti dragi :twisted: Si se vrea DB.......asemanariel sunt prea mari si prea izbitoare.......le pot insira da n-are sens....cei care au vazut ambele serii isi pot da seama de unii singuri. Si n ue vorba de plasarea temporara......ci de implementarea unor caracteristici temporare care se bat cap in cap : curent electric si electronice - lorzi feudali :? :? Apropo......orice poveste este delimitata de timp si spatiu

knight.......tu vorbesti de Tsunade...dar ea nu e urmatoarea 4th Hokage....ea e 5th Hokage. Rock Lee chiar nu-mi place......are o fatza parca e luat din LEGO :? Iar faza cu greutatile e luata din DB orice ati spune........a se vedea ultimul turneu.....cand se dezbraca Goku
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:42 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |