Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

14 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kaleido Star, Never give up !!!


Coyotee
post May 5 2006, 07:44 AM
Post #81


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Sora a stiut sa se descurce in acel moment in care Leon i-a dat drumul. S-a folosit de "miscarea ingerului" ca sa se ridice.

Oricum... pentru cei care au pierdut din episoade... o sa le incarc eu in curand pe tracker.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 5 2006, 09:10 AM
Post #82


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



Da Coyotee ai dreptate...s-a folosit de acrobatia ingerului....dar,,daca nu ar fi exersat-o cu Yuri...posibil ar fi cazut,exact ca May...asa ca pot spune ca a avut noroc...si a stiut cum sa se foloseasca de ceea ce stie...GO GO SORA!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 5 2006, 11:16 AM
Post #83


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



selen_dom a dat cel mai bun raspuns combinat si cu explicatia ca a executat Tenshi move :P Sora a fost pe faza si a stiut sa se descurce. A reactionat tragand si ea si astfel s-a propulsat in sus good for her.

Ep de joi e in reluare sambata la 22:30! asa ca fii pe faza si tu.

@ Odango Atama: chiar ca e addictive ("on devient acros" Garleanu' quote....sper ca am scris bine in franc). Btw stiti ce bine stau in cap acu' :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post May 5 2006, 08:16 PM
Post #84


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Am pierdut episodul din seara asta; abia am ajuns acasa :( trebuie sa astept pana duminica dar pana atunci astept dezbateri :P

Si inca ceva >>
Programul din mai

- Episodul 52 din Kaleido Star (din data de 14 Mai) este cunoscut sub numele de Kaleido Star - New Wings Extra Stage (Shin Tanaru Tsubasa Extra Stage). Acesta este un OVA (Original Video Animation), ca o contunuare directa a seriei.

- Episoadele 53 si 54 din Kaleido Star (care vor fi difuzate pe 20, respectiv pe 21 Mai) sunt cunoscute sub numele de Kaleido Star - Legend of Phoenix (~Layla Hamilton Monogatari~).

Acestea reprezinta 2 parti dintr-o OVA care are 50 minute, pe care compania distribuitoare l-a divizat in doua parti. Acestea nu reprezinta neaparat continuarea serialului, ci mai degraba o istorie a personajelor, care urmeaza episodului 52. ( luat de pe site-ul A+ )



Vom avea deci intreaga serie + filmul special "Legeneda lui Phoenix " me is happy :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 6 2006, 12:04 PM
Post #85


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Odango Atama @ May 5 2006, 08:16 PM)
Acestea nu reprezinta neaparat continuarea serialului, ci mai degraba o istorie a personajelor, care urmeaza episodului 52. ( luat de pe site-ul A+ )


E gresit ce au zis ei. OVA-ul e o continuare a seriei. Se vede clar din primele minute. (stiu ce zic ca am vazut ova-urile)

Oricum ma bucur sa aud ca vor da specialele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 6 2006, 08:00 PM
Post #86


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Da ce bineeee....

Asa...sa revenim la episoade. Ep de vineri nici eu nu l-am vazut. Dar l-am vazut pe cel de sambata!!! Atentie mare ca o sa fie si duminica unul!

Sora e foarte pe val daca pot sa zic asa. May inca incaseaza lovituri...si Leon se reface. In sfarsit am vazut din nou forta Sorei, puterea ei incontestabila. Chiar si May a palit in fata ei. Pot sa va spun sincer ca m-am bucurat foarte mult ptr revenirea ei. Layla a realizat si ea ca i-a cerut ceva gresit Sorei (si mie imi pare rau acum ca si eu i-am cerut mult) asa ca totul revine la normal....ba nu! este mai bine chiar decat inainte.

Si am mai obs ceva: Sora i-a spus Laylei ca nu v-a lupta si Layla a ramas un pic surprinsa de aceasta atitudine dar in viata se poate intampla. Daca esti bun te ridici la suprafata oricum ar fi chiar daca mai incet si ii dai la o parte pe toti. May a inceput sa inteleaga ca Sora o va da la o parte. Eu mi-as dori sa se apuce de patinaj si sa o lase pe Sora in pace dar parca vad ca vor evolua impreuna :angry:

Ce-o fi, o fi. Important e ca Sora a revenit mai buna ca niciodata! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 6 2006, 11:27 PM
Post #87


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



In episodul de azi...Fool a zis ca Layla inca il mai vede...asa ca am tras o concluzie...Layla v-a mai evolua pe scena...sper sa fie asa.
Apoi Layla zicea ca are un semtiment,dar de care nu e sigura....cred ca ii e dor de scena...ar fi chiar frumos daca ar mai urca pe scena.
May incepe sa isi dea seama de valoarea Sorei...si incetul cu incetul isi da seama de lucrurile cu adevarat importante.
Abia astept sa vad cum evolueaza lucrurile...si sincera sa fiu....cred ca ar fi perfect ca Leon,Sora,Layla,May si Yuri sa faca un spectacol impreuna...ar fi ceva chiar foarte frumos.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 7 2006, 07:04 AM
Post #88


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(samy @ May 6 2006, 11:27 PM)
In episodul de azi...Fool a zis ca Layla inca il mai vede...asa ca am tras o concluzie...Layla v-a mai evolua pe scena...sper sa fie asa.
Apoi Layla zicea ca are un semtiment,dar de care nu e sigura....cred ca ii e dor de scena...ar fi chiar frumos daca ar mai urca pe scena.
May incepe sa isi dea seama de valoarea Sorei...si incetul cu incetul isi da seama de lucrurile cu adevarat importante.

Raspunsul in privinta cu Layla il vei vedea in ultimele 2 episoade.

May deja a inceput sa piarda terenul castigat in fata lui Sora si nu-l va mai recupera niciodata.

QUOTE(samy @ May 6 2006, 11:27 PM)
Abia astept sa vad cum evolueaza lucrurile...si sincera sa fiu....cred ca ar fi perfect ca Leon,Sora,Layla,May si Yuri sa faca un spectacol impreuna...ar fi ceva chiar foarte frumos.


N-o sa se intample.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 7 2006, 07:56 AM
Post #89


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



Da Coyotee stiu ca nu o sa se intample :( ...ma gandeam doar ca ar fi fost frumos....si abia astept sa vad ...ce a a patit Layla...astept cu nerabdare sa aflu...:((...nu imi vine sa cred ca se termina totul sambata..cu siguranta o sa imi fie dor de Kaleido Star.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post May 7 2006, 03:29 PM
Post #90


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Yeey! acu putem viziona Kaleido si in weekend! yeey!apropo am vazut si io ep de joi , iar la sfarsit cand Fool a zis ca Sagetatorul a iesit in sfarsit din intuneric si ca mai e o stea care isi doreste sa iasa i ea, am crezut ca e vorba de May, dar dupa ep de sambata as putea spune ca e layla cea care isi doreste din nou scena, dar momentan pare cam confuza si nesgura pe ceea ce simte. Si Samy, sincer, si io mi-as dori ca toti sa apara pe scena, dar fara May ca ea strica tot peisajul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

friderika
post May 7 2006, 06:57 PM
Post #91


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 146
Joined: 13-February 06
Member No.: 2.176
Points: 322
Gender:



QUOTE(samy @ May 7 2006, 05:56 AM)
Da Coyotee stiu ca nu o sa se intample :( ...ma gandeam doar ca ar fi fost frumos....si abia astept sa vad ...ce a a patit Layla...astept cu nerabdare sa aflu...:((...nu imi vine sa cred ca se termina totul sambata..cu siguranta o sa imi fie dor de Kaleido Star.
*


:o :blink: Cate episoade au mai ramas?Eu sincer nu vreau sa se termine, :( o sa-mi lipseasca tare mult Kaleido Star.
Samy, si eu mi-ar fi placut ca toti sa apara pe scena, dar fara May pentru ca ea strica tot peisajul.Mai ales ca Leon dupa accident,era in spital si Sora care nu era partenera lui Leon l-a vizitat totusi dupa cele intamplate,dar May m-a cam dezamagit de nepasarea lui fata de Leon in care era partener.
:rolleyes: Abia astept sa vad cum o sa reuseasca Sora sa isi implineasca visul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 7 2006, 07:11 PM
Post #92


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(friderika @ May 7 2006, 06:57 PM)
:o  :blink: Cate episoade au mai ramas?Eu  sincer nu vreau sa se termine, :( o sa-mi lipseasca tare  mult Kaleido Star.


Mai sunt 7 episoade din serial + 3 episoade pentru cele 2 OVA-uri (OVA 2 fiind prea mare sa fie dat tot deodata)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 7 2006, 08:23 PM
Post #93


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



Coyotee multumim ptr informatii.
Episodul de azi a elucidat misterul Sophiei...
ptr cei ce nu stiau ca este sora lui Leon si ca a murit.

Abia astept episodul de maine,,,
cand se vor duela Leon si Yuri.


This post has been edited by Coyotee: May 7 2006, 08:46 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 7 2006, 08:54 PM
Post #94


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



@samy.... data viitoare cand pui spoilere foloseste tag-ul de spoiler:
[spoiler ] continut spoiler [/ spoiler]

Sunt multe persoane care nu vor sa afle dinainte ce si cum... pentru asta e tag-ul spoiler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 7 2006, 09:19 PM
Post #95


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Yoooooossshhhh! (interjectie imprumutata de la Lina Inverse) May e in cadere!

Sora este mai buna ca niciodata! Parca pot sa simt siguranta si placerea ei in a executa miscarile. Revine puternic si o sa sparga totul in calea ei (May first bineinteles).

Are o fluenta in miscari extraodinara. Vrea sa zboare, vrea se sa exprime, sa se deschida publicului, sa se exteriorizeze...si reuseste. Miscarile ample, sigure, facute cu multa daruire imi plac mult de tot. Da tot ce are ea in aceste miscari. Se autodepaseste, iese din propriile limite, devine overwhelming ptr ea insasi. Cand ajungi asa, simti ca vrei sa depasesti corpul, simti ca te extinzi...e un sentiment pe care vreau sa-l traiesc cat mai mult!

Oare de ce a murit Sophie? Cand am vazut-o mi s-a rupt sufletul. Era draguta si buna...ce a patit oare...cred ca aflam maine...sau peste 2 ep.

Can't wait for the next ep!

P.S. Imi pare bine ca se se aduna lumea :lol: si Miscarea Legendara e mai misto ca Tenshi move :angry: ei de ce o prefera pe a doua?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 7 2006, 10:18 PM
Post #96


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ May 7 2006, 09:19 PM)
Oare de ce a murit Sophie? Cand am vazut-o mi s-a rupt sufletul. Era draguta si buna...ce a patit oare...cred ca aflam maine...sau peste 2 ep.


Motivul o sa-l aflati de la Yuri... mai multe info in spoiler

Yuri e responsabil de moartea lui Sophie



QUOTE(Rezo The Red Priest @ May 7 2006, 09:19 PM)
P.S. Imi pare bine ca se se aduna lumea  :lol: si Miscarea Legendara e mai misto ca Tenshi move  :angry: ei de ce o prefera pe a doua?


Ce ai vazut tu e o miscare incompleta. E doar inceputul miscarii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 8 2006, 10:26 PM
Post #97


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



hmm...s-a lovit May la cap si noi nu stiam?? ma bucur ca un pic mai sociabila...vad ca incepe putin sa se schimbe....
frumos episodul de azi...am ramas fara cuvinte..
abia astept sa vad cum o sa iasa Acrobatia Ingerului...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 8 2006, 10:33 PM
Post #98


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




As fi vrut eu sa se loveasca! Bine zis samy Pe mine unul ma deranjeaza ca May inca se baga peste tot. Ce bine ar fi daca nu ar mai fi...nu merita atata bunatate din partea Sorei. Si Fool a zis ca taurul ia din stralucirea sagetatorului....adik May profita de Sora :angry: Go away May!

Cum vi s-a parut Yuri? Pana la urma a facut ce trebuia...dar totusi ma intreb daca s-ar fi lasat omorat de Leon sau Leon doar l-ar fi "atins un pic"?

A si sa nu uit am vaz ep de vineri (duminica) si am vrut sa zic ca imi pare bine pentru Polisman :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 10 2006, 10:05 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...in sfarsit...May a denevit mult mai sociabila si mai preocupata de cei din jur...o schimbare binevenita.
Cat despre Sora..numai cuvinte de lauda...cata suferinta indura..ptr. visul ei...lucru de admirat.
Si am o mica nelamurire...Layla se antreneaza ptr Acrobatia Ingerului daca am inteles eu bine,,,dar de ce??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post May 11 2006, 07:16 AM
Post #100


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



hmmm atat yuri cat si layla sunt la kaleido stage.pt acrobatia ingerului partenerul sorei trebuia sa fie yuri din cate zicea el.acum layla se antreneaza pt manevra ingerului......oare layla si cu yuri vor fi concurenta pt perechea care va executa acrobatia ingerului???parca prea o spioneaza pe sora si se antreneaza in secret .....eu asa cred ca layla vrea sa o provoace pe sora.dar vom vedea care-i adevarul ca din ce am tot pp eu nimic nu s-a adeverit.i can hardly wait to see the outcome
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 11th June 2024 - 07:18 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |