Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Aici E Sufletul Meu :), Desenele mele :D


Love-chan
post Jun 15 2007, 09:01 AM
Post #1


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



:D Sper din tot sufletul sa va placa. Aici e sufletul meu. Va rog sa va spuneti parerea ;)




http://s198.photobucket.com/albums/aa4/venus_love02/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jun 15 2007, 10:40 AM
Post #2


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



dragutze, vad ca iti plac ochii in mod deosebit. observ ca felul in care desenezi corpul uman seama destul de bine cu al meu, si asta nu e neaparat de bine. personajele sunt prea statice, chiar daca se misca par niste manechine intzepate. nu am reusit sa scap de boala asta (de fapt nici nu am mai desenat de mult), dar sunt sigura ca daca exersezi tu o sa poti. mi-a placut in mod special un desen cu o tipa din profil, cu un par blond foarte umflat...imi placea cum arata la fatza si pozitia corpului...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 16 2007, 08:39 AM
Post #3


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



;) Yeap, Shinju, ai dreptate, fetele mele sunt intzepate :D ...deocamdata (sper :lol: ). Acum un an am reusit sa le fac corpul destul de bine proportionat :P si nu am mai exersat pentru ca nu am simtit nevoia, dar vara asta reiau desenul si cu timpul se vor destinde si ele :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Eraiza
post Jun 16 2007, 12:21 PM
Post #4


-whatever-
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 13-June 07
From: Derrière toi
Member No.: 4.460
Points: 63
Gender:



Hmm.. Desene destul de bune, ce pot sa zic?
Imi place cum le faci ochii, hainele..
Dar nu prea imi place faptul ca le faci capul cam rotund si... arata prea uman... Ceea ce le confera o lipsa de expresie, de emotie.. Trebuie sa lucrezi mai mult la figura personajelor, sa exprime ceva. De asemeni, ai grija la corp/pozitie.. Asa.. Si trebuie sa lucrezi si la background, nu numai la crearea personajului respectiv.
Si n-ar fi rau daca ai incerca sa desenezi in tus/carbune.Cred ca ti-ar iesi ceva chiar reusit ^ ^

Mai mult exercitiu si o sa reusesti ^ ^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mistic_angel
post Jun 19 2007, 11:08 AM
Post #5


Half-vampire...
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: 10-April 07
From: somewhere in my dreams....
Member No.: 4.115
Points: 177
Gender:



WOW. Desenezi super tare Ai talent.
Deci sa luam desnele pe rand......
Fetele imi plac foarte mult. Eu nu pot sa desenez intregul corp. Nu am talent, dar tu desenezi foarte bine si imi place.
Ochii pe care ii faci imi plac foarte mult. Te joci foarte bine cu ei. FELICITARI.
Desenul meu preferat este imaginea 2 de jos. Este asa de frumoasa. DE fapt toate sunt frumoase, dar aceasta este speciala. Cel putin din punctul meu de vedere....
De abiua astept sa vad si alte desene de ale tale si astept sa vad cum conturezi povestea mea in desene.
Bafta multa in continuare.
Ja ne......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

crios10
post Jun 19 2007, 11:50 AM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 19-June 07
Member No.: 4.490
Points: 10
Gender:



Frumoase desenele :lol: Tine-o tot asa. Poate cine stie.... maine poimaine... o sa ajungi departe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 19 2007, 04:46 PM
Post #7


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Multumesc, crios10, e bine ca se mai uita si baietii pe la desenele mele ;) Totusi astept sfaturi ca sa-mi imbunatatesc stilul, asa ca postati acolo ca aveti ce :P si stiu ca aveti imaginatie si asteptari :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

boofrickityhoo
post Jul 9 2007, 03:54 PM
Post #8


the fluffbringer aka bringer of fluff
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 2-July 07
Member No.: 4.613
Points: 131
Gender:



Nice :blink: imi place a 12-a imagine e tare tipa, si imi plac ochii, sunt foarte bine desenati. Succes in continuare, sper sa mai postezi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Jul 11 2007, 12:15 AM
Post #9


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



image 3 imi place. nice work.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

painfull_days
post Oct 5 2007, 07:44 PM
Post #10


Chinatsu Arihyoshi
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 10-September 07
From: iasi
Member No.: 5.130
Points: 309
Gender:



Wow.. love-chan chiar ai talent.. n-am ce sfaturi sa iti dau ca n-am talent deloc.. imi plac in special ochi.. sunt extraordinari.. succes in continuare.. si cat mai multe desene:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Oct 17 2007, 09:48 AM
Post #11


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Luni n-am avut parte de net <_< asa ca m-am asezat la birou, am pus mana pe un creion si un pix negru si uitati ce mi-a iesit :lol:

Astept pareri si indrumari...like always :P

http://s208.photobucket.com/albums/bb238/o...t=Shinigami.jpg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 17 2007, 02:33 PM
Post #12


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



Drag ai talent .. talent de talent :))
saraca Rukia .. ar trebui sa ia lecti de desen de la tine ca .. desenele care le face ea pt Ichigo kind of sucks:) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demon Spirit
post Oct 17 2007, 03:40 PM
Post #13


The shadow lurker....
***

Group: Members+
Posts: 165
Joined: 5-October 07
From: Hell's control tower
Member No.: 5.280
Points: 399
Gender:



Super desene,dar cum a zis si Shinju sunt statice,arata de park tot timpul au fost gata sa pozeze chiar dak erau ocupate cu diverse chestii in timpul ala....dar totusi te pricepi,la ochi imi dai clasa :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DragonFury
post Nov 6 2007, 08:53 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 26-October 07
Member No.: 5.432
Points: 60
Gender:



shinigami ->> god of death.... ce nume potrivit desenului ^_^ . cate tipuri de ochi stii sa faci?..maaamaaa :o ,ce imaginatie!! si asta si in cazul parului , si acolo ai cateva tipuri de hair style ...nice :D . Uite un sfat: to much black!! gandirea ta e la fel de intunecata :huh: ? i dont thing soo :) . altceva nu mai am sati spun inafara sa te intreb daca mai ai vreun hug pe la tine sa mil imprumuti :lol: (just joking :D ).
Astept si alte lucrari de ale tale.
See Ya! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bluhelios
post Nov 7 2007, 12:27 AM
Post #15


The Daydreamer
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 3-November 07
From: Baia Mare\Cluj-Napoca
Member No.: 5.485
Points: 1.202
Gender:



Nu pot sa iti ofer sfaturi pentru ca habar nu am sa desensez. Dar o parere tot pot sa am :). Imi plac. Daca acolo e sufletul tau trebuie ca ai unul frumos. Si cat timp el va fi prezent in desenele tale va fi bine. Lucrurile care se fac din inima sunt intotdeauna speciale.Sa nu renunti niciodata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Nov 7 2007, 10:04 AM
Post #16


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



:D Yay....Arigatou, minna!

@ DragonFury: Multumesc pentru aprecieri :) ; eu desenez numai din imaginatie pentru ca intotdeauna cand desenez inseamna ca am ceva in suflet care nu poate fi scos la iveala in alt mod. In legatura cu desenul cu Shinigami- e varianta anime a unei bune prietene de-a mele care-si zice Shinigami plus ca arma ei preferata e coasa ^_^ Am facut-o atat de neagra pentru ca....e zeul mortii :lol: In nici un caz nu sunt asa pe interior ;) Desenul are un pic stilul din Trinity Blood, unul din anime-urile ei preferate.

Oh, si ca sa nu uit: many *huuuuuuugs* for you - sunt izvor neincetat de imbratisari ^_^

@ Bluhelios: ma bucur ca iti plac; da, aici chiar e sufletul meu si sincer n-am de gand sa desenez fara sa pun suflet pentru ca nu pot. Desenul e singura mea modalitate de a exprima sentimente care nu pot fi exprimate prin cuvinte, de aceea nici nu copii personajele pentru ca nu sunt facute de mine ci de altul. In curand voi pune aici un manga facut de mine, nu e facut intr-un mod profesionist, dar e dupa o poveste facuta tot de mine. Parerea mea - continutul conteaza (bine, zic asta si pentru ca inca nu stiu foarte bine cum se face un manga :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mistic_angel
post Nov 30 2007, 02:18 PM
Post #17


Half-vampire...
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: 10-April 07
From: somewhere in my dreams....
Member No.: 4.115
Points: 177
Gender:



Love-chan, ultimul desen este absolut superb.
Ochii ti-au iesit foarte bine, iar imbracamintea este superba. Foarte gothica, dupa parerea mea.
Imi place enorm sabia, mai ales ca ai desenat pe simbolul Ying-Yang, iar trandafirul ma duce cu gandul la putin romantism. Poate ma insel, dar, dupa parerea mea, acesl trandafir aduce un pic de romantism.
Draga mea, ai un talent foarte mare si te felicit din inima.
FELICITARI pentru acest desen si astept si alte desene facute de tine.
Ja ne..and kisses.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Feb 2 2008, 08:49 PM
Post #18


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Ok, i'm back from za dead :P azi m-au chinuit gandurile negre legate de sesiune si a trebuit sa ma descarc cumva, asa ca am pus mana pe creion si pe foaie si am mazgalit ceva...dupa vreo 6 foi mototolite una a iesit mai de Doamne-ajuta :lol: Pentru ca n-am mai desenat de-un secol am incercat ceva nou (cica am incercat stilul real...pana la urma tot anime style a iesit XD) well...fara prea multa vorbarie here you go:

http://i254.photobucket.com/albums/hh108/L...pg?t=1201976293

Asa...si ca sa nu fie saraca singurica am sa pun in continuare un desen in plin proces de colorare XD...mai am de colorat mult la ea, dar vreau sa stiu o parere si mai ales critici constructive ;)

http://i254.photobucket.com/albums/hh108/L...pg?t=1201976415

Astept parerile si criticile, ca dupa sesiune ma apuc din nou de desen B)

P.S. Oh, um....sorry pentru calitatea proasta a imaginii :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Night_Baronesse
post Feb 2 2008, 11:46 PM
Post #19


mimesis
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 4-August 07
From: timisoara
Member No.: 4.824
Points: 117
Gender:



Imi plac ff mult, mai ales aia cu coasa :D pt mine fatza lu aia ii :o mi se pare ca ti-a iesit bine, la prima parca n-ai nimerit proportiile bine, in rest ii ok :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SilverSoul
post Feb 3 2008, 07:57 PM
Post #20


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 13-July 07
From: Iasi
Member No.: 4.717
Points: 7
Gender:



Ca sa stie tot poporul fan anime si manga ca nu ma pricep la desen,la scoala am 10 doar pentru ca profesorul vede ca ma chinui,si in 5-8 profa mea de desen mereu ma intreba:"Ce-s cu oamenii astia handicapati?" <_< Dar la Love_chan (o sa trebuiasca sa ma obisnuiesc cu numele asta) am ramas destul de uimita cand am vazut ca poate face pe hartie.Mie imi plac lucrarile 2,3 si 19. :D
Si ca sa fiu sincera am incercat si eu sa fac asemenea desene pentru ca m-am simtit intr-un fel incurajata de ce face ea,insa cred ca dupa rezultate am sa ma rezum sa cred ca profa mea chiar avea dreptate.Doar floricele si stelele le fac cat de cat mai frumoasa. :lol:Ce pot sa zic...daca sunt greseli pe aici,pe colo pot fi corectate;si mai cred ca fiecare deseneaza ce simte sau ce crede ca e important,in cazul lui love_chan am observat ca se axeaza pe redarea cat mai frumoasa a ochilor,care arata intr-un fel deschiderea ei spre ideea ca "ochii sunt oglinda sufletului". :rolleyes: Sa zici ca nu am dreptate....
Succes in continuare,frumoaso,cu desenele si sper ca pe zi ce trece sa evoluezi in ceea ce faci! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 02:09 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |