Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aici E Sufletul Meu :)
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Love-chan
biggrin.gif Sper din tot sufletul sa va placa. Aici e sufletul meu. Va rog sa va spuneti parerea wink.gif




http://s198.photobucket.com/albums/aa4/venus_love02/
Shinju
dragutze, vad ca iti plac ochii in mod deosebit. observ ca felul in care desenezi corpul uman seama destul de bine cu al meu, si asta nu e neaparat de bine. personajele sunt prea statice, chiar daca se misca par niste manechine intzepate. nu am reusit sa scap de boala asta (de fapt nici nu am mai desenat de mult), dar sunt sigura ca daca exersezi tu o sa poti. mi-a placut in mod special un desen cu o tipa din profil, cu un par blond foarte umflat...imi placea cum arata la fatza si pozitia corpului...
Love-chan
wink.gif Yeap, Shinju, ai dreptate, fetele mele sunt intzepate biggrin.gif ...deocamdata (sper laugh.gif ). Acum un an am reusit sa le fac corpul destul de bine proportionat tongue.gif si nu am mai exersat pentru ca nu am simtit nevoia, dar vara asta reiau desenul si cu timpul se vor destinde si ele laugh.gif
Eraiza
Hmm.. Desene destul de bune, ce pot sa zic?
Imi place cum le faci ochii, hainele..
Dar nu prea imi place faptul ca le faci capul cam rotund si... arata prea uman... Ceea ce le confera o lipsa de expresie, de emotie.. Trebuie sa lucrezi mai mult la figura personajelor, sa exprime ceva. De asemeni, ai grija la corp/pozitie.. Asa.. Si trebuie sa lucrezi si la background, nu numai la crearea personajului respectiv.
Si n-ar fi rau daca ai incerca sa desenezi in tus/carbune.Cred ca ti-ar iesi ceva chiar reusit ^ ^

Mai mult exercitiu si o sa reusesti ^ ^
mistic_angel
WOW. Desenezi super tare Ai talent.
Deci sa luam desnele pe rand......
Fetele imi plac foarte mult. Eu nu pot sa desenez intregul corp. Nu am talent, dar tu desenezi foarte bine si imi place.
Ochii pe care ii faci imi plac foarte mult. Te joci foarte bine cu ei. FELICITARI.
Desenul meu preferat este imaginea 2 de jos. Este asa de frumoasa. DE fapt toate sunt frumoase, dar aceasta este speciala. Cel putin din punctul meu de vedere....
De abiua astept sa vad si alte desene de ale tale si astept sa vad cum conturezi povestea mea in desene.
Bafta multa in continuare.
Ja ne......
crios10
Frumoase desenele laugh.gif Tine-o tot asa. Poate cine stie.... maine poimaine... o sa ajungi departe.
Love-chan
Multumesc, crios10, e bine ca se mai uita si baietii pe la desenele mele wink.gif Totusi astept sfaturi ca sa-mi imbunatatesc stilul, asa ca postati acolo ca aveti ce tongue.gif si stiu ca aveti imaginatie si asteptari biggrin.gif
boofrickityhoo
Nice blink.gif imi place a 12-a imagine e tare tipa, si imi plac ochii, sunt foarte bine desenati. Succes in continuare, sper sa mai postezi.
trust_no_more
image 3 imi place. nice work.
painfull_days
Wow.. love-chan chiar ai talent.. n-am ce sfaturi sa iti dau ca n-am talent deloc.. imi plac in special ochi.. sunt extraordinari.. succes in continuare.. si cat mai multe desene:D
Love-chan
Luni n-am avut parte de net dry.gif asa ca m-am asezat la birou, am pus mana pe un creion si un pix negru si uitati ce mi-a iesit laugh.gif

Astept pareri si indrumari...like always tongue.gif

http://s208.photobucket.com/albums/bb238/o...t=Shinigami.jpg
Luffy
Drag ai talent .. talent de talent smile.gif)
saraca Rukia .. ar trebui sa ia lecti de desen de la tine ca .. desenele care le face ea pt Ichigo kind of sucks:) biggrin.gif
Demon Spirit
Super desene,dar cum a zis si Shinju sunt statice,arata de park tot timpul au fost gata sa pozeze chiar dak erau ocupate cu diverse chestii in timpul ala....dar totusi te pricepi,la ochi imi dai clasa laugh.gif
DragonFury
shinigami ->> god of death.... ce nume potrivit desenului happy.gif . cate tipuri de ochi stii sa faci?..maaamaaa ohmy.gif ,ce imaginatie!! si asta si in cazul parului , si acolo ai cateva tipuri de hair style ...nice biggrin.gif . Uite un sfat: to much black!! gandirea ta e la fel de intunecata huh.gif ? i dont thing soo smile.gif . altceva nu mai am sati spun inafara sa te intreb daca mai ai vreun hug pe la tine sa mil imprumuti laugh.gif (just joking biggrin.gif ).
Astept si alte lucrari de ale tale.
See Ya! smile.gif
bluhelios
Nu pot sa iti ofer sfaturi pentru ca habar nu am sa desensez. Dar o parere tot pot sa am smile.gif. Imi plac. Daca acolo e sufletul tau trebuie ca ai unul frumos. Si cat timp el va fi prezent in desenele tale va fi bine. Lucrurile care se fac din inima sunt intotdeauna speciale.Sa nu renunti niciodata.
Love-chan
biggrin.gif Yay....Arigatou, minna!

@ DragonFury: Multumesc pentru aprecieri smile.gif ; eu desenez numai din imaginatie pentru ca intotdeauna cand desenez inseamna ca am ceva in suflet care nu poate fi scos la iveala in alt mod. In legatura cu desenul cu Shinigami- e varianta anime a unei bune prietene de-a mele care-si zice Shinigami plus ca arma ei preferata e coasa happy.gif Am facut-o atat de neagra pentru ca....e zeul mortii laugh.gif In nici un caz nu sunt asa pe interior wink.gif Desenul are un pic stilul din Trinity Blood, unul din anime-urile ei preferate.

Oh, si ca sa nu uit: many *huuuuuuugs* for you - sunt izvor neincetat de imbratisari happy.gif

@ Bluhelios: ma bucur ca iti plac; da, aici chiar e sufletul meu si sincer n-am de gand sa desenez fara sa pun suflet pentru ca nu pot. Desenul e singura mea modalitate de a exprima sentimente care nu pot fi exprimate prin cuvinte, de aceea nici nu copii personajele pentru ca nu sunt facute de mine ci de altul. In curand voi pune aici un manga facut de mine, nu e facut intr-un mod profesionist, dar e dupa o poveste facuta tot de mine. Parerea mea - continutul conteaza (bine, zic asta si pentru ca inca nu stiu foarte bine cum se face un manga laugh.gif )
mistic_angel
Love-chan, ultimul desen este absolut superb.
Ochii ti-au iesit foarte bine, iar imbracamintea este superba. Foarte gothica, dupa parerea mea.
Imi place enorm sabia, mai ales ca ai desenat pe simbolul Ying-Yang, iar trandafirul ma duce cu gandul la putin romantism. Poate ma insel, dar, dupa parerea mea, acesl trandafir aduce un pic de romantism.
Draga mea, ai un talent foarte mare si te felicit din inima.
FELICITARI pentru acest desen si astept si alte desene facute de tine.
Ja ne..and kisses.
Love-chan
Ok, i'm back from za dead tongue.gif azi m-au chinuit gandurile negre legate de sesiune si a trebuit sa ma descarc cumva, asa ca am pus mana pe creion si pe foaie si am mazgalit ceva...dupa vreo 6 foi mototolite una a iesit mai de Doamne-ajuta laugh.gif Pentru ca n-am mai desenat de-un secol am incercat ceva nou (cica am incercat stilul real...pana la urma tot anime style a iesit XD) well...fara prea multa vorbarie here you go:

http://i254.photobucket.com/albums/hh108/L...pg?t=1201976293

Asa...si ca sa nu fie saraca singurica am sa pun in continuare un desen in plin proces de colorare XD...mai am de colorat mult la ea, dar vreau sa stiu o parere si mai ales critici constructive wink.gif

http://i254.photobucket.com/albums/hh108/L...pg?t=1201976415

Astept parerile si criticile, ca dupa sesiune ma apuc din nou de desen cool.gif

P.S. Oh, um....sorry pentru calitatea proasta a imaginii unsure.gif
Night_Baronesse
Imi plac ff mult, mai ales aia cu coasa biggrin.gif pt mine fatza lu aia ii ohmy.gif mi se pare ca ti-a iesit bine, la prima parca n-ai nimerit proportiile bine, in rest ii ok biggrin.gif
SilverSoul
Ca sa stie tot poporul fan anime si manga ca nu ma pricep la desen,la scoala am 10 doar pentru ca profesorul vede ca ma chinui,si in 5-8 profa mea de desen mereu ma intreba:"Ce-s cu oamenii astia handicapati?" dry.gif Dar la Love_chan (o sa trebuiasca sa ma obisnuiesc cu numele asta) am ramas destul de uimita cand am vazut ca poate face pe hartie.Mie imi plac lucrarile 2,3 si 19. biggrin.gif
Si ca sa fiu sincera am incercat si eu sa fac asemenea desene pentru ca m-am simtit intr-un fel incurajata de ce face ea,insa cred ca dupa rezultate am sa ma rezum sa cred ca profa mea chiar avea dreptate.Doar floricele si stelele le fac cat de cat mai frumoasa. :lol:Ce pot sa zic...daca sunt greseli pe aici,pe colo pot fi corectate;si mai cred ca fiecare deseneaza ce simte sau ce crede ca e important,in cazul lui love_chan am observat ca se axeaza pe redarea cat mai frumoasa a ochilor,care arata intr-un fel deschiderea ei spre ideea ca "ochii sunt oglinda sufletului". rolleyes.gif Sa zici ca nu am dreptate....
Succes in continuare,frumoaso,cu desenele si sper ca pe zi ce trece sa evoluezi in ceea ce faci! wink.gif
mistic_angel
Draga mea, ma uimesti cu talentul tau.
Desenele sunt absolut superbe. Visez sa pot desena la fel ca tine, dar din pacate nu pot.
FELICITARI sincere pentru desene si sper, ca intr-o buna zi sa pot sa tin in mana un volum de manga desenat de tine.
FELICITARI inca o data si astept si alte desene de-ale tale.
A warm hug from me. :*:*:*:*:*
Love-chan
Multumesc pentru aprecieri *hugs* smile.gif

@Hight_Baronesse: ai dreptate, la capitolul proportii mai am muuuuult de lucrat, dar se va rezolva cu munca pe care planuiesc sa o depun. Ma bucur ca-ti place cum de senez biggrin.gif

@SilverSoul: ca sa stie tot poporul anime/manga, ai talent la desen dar trebuie doar sa-l cultivi...ca fara exercitiu nu o sa-ti mearga sleep.gif nu mai fi asa modesta ca ti-am vazut niste desene si am vazut ca ai potential...trebuie doar sa te apuci wink.gif (sa te obisnuiesti cu numele de Love-chan ca in curand daca o sa ma strigi prin casa pe alt nume decat asta sau Venus nu o sa-ti raspund icon_twisted.gif ) Si ca sa nu te dezamagesc la partea cu "ochii sunt oglinda sufletului", uite aici una bucata ochi, cu dedicatie pentru tine, sor'mea:

user posted image

Da, stiu ca e doar unul, dar inca nu pot face ambii ochi identici biggrin.gif

Later edit (adica dupa vreo 30 de secunde laugh.gif ): draga mea prietena, mistic_angel, iti multumesc din suflet pentru aprecieri, chiar daca nu desenezi, faci povestioare si poezii superbe smile.gif (in legatura cu volumul ala de manga desenat de mine.... s-a ivit o posibilitate biggrin.gif )

Va multumesc inca o data....totusi inca astept niste critici *points at Shinjuka* biggrin.gif
dyaboliK_wiNg
biggrin.gif am promis ca o sa postez la desenele tale shi exact asta fac. huh.gif wow,imi cade fata ,cica tu:"stiu ca nu sunt asha grozave".chiar ai talent shi regret sati distrug viziunea despre o viata normala,la o casuta linistita la tara (I am so evil icon_twisted.gif ) dar in curand ma voi plimba prin fata roionului tau cu manga tongue.gif .*hugs* and GAMBATE!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.