Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> L Sau Light?

Care personaj va place mai mult? L sau Light?
 
[ 45 ] ** [54.22%]
[ 38 ] ** [45.78%]
Total Votes: 83
Guests cannot vote 

trust_no_more
post Apr 23 2007, 03:29 PM
Post #61


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



QUOTE("Trickster")
daca vrei alt sistem de valori, poti folosi practicalitatea de exemplu. E practic ceva, nu e practic ceva, etc.


Si practic aici e folosit cu sensul de...concret, real? Mi se pare ca incerci sa duci in plan natural niste conceptii, care nu pot capata forma prin ele insele, decat cea pe care le-o dam noi.

QUOTE("Trickster")
Da pai, daca doua lucruri se definesc reciproc atunci is un sistem inchis, poti sa-l potrivesti cum vrei. E ca si cum ai incerca sa definesti ne-alb... oti sa-mi zici ca e vorba de negru? La fel si cu bine/rau


Mi se pare putin aberant exemplul tau, foarte simplu puteai sa zici "ne-televizor e cumva computer?". Raspunsul e nu, ca si in cazul ne-albului, care e un concept inexistent, ptr ca deja s-a stabilit un sistem conventional referitor la culori, si nu numim nicio culoare "ne-alb", o numim "rosie", "neagra" etc.
Cele doua valori binele si raul au coexistat si vor continua sa coexiste, fie ca vrem fie ca nu. Chiar daca unii dintre noi sunt mai idealisti si isi doresc o societate utopica plina de armonie si pace.... :huh: [mie de pe la 14 ani mi-a cam pierit gandul ca ar fi posibil asa ceva, altundeva decat in fictiune si in imaginatia mea, si au demonstrat-o destui oameni de stiinta si filosofi pana acum].

QUOTE("Trickster")
Sincer si eu is curios ce-i asa de interesant la rau... probabil tensiunea nascuta din posibilitatea raului face viata mai interesanta, cine stie. Eu imi gasesc destule ocupatii si fara sa ma gandesc cum ar fi sa dau la cineva in cap, sau fara sa ma intreb cum e sa sparg un magazin.


Cine spune ca sa spargi un magazin, sa dai in cap cuiva e rau? Ah da, stiu...codul etic, doctrina crestina, intr-adevar instante cu greutate, pe care trebuie sa le acceptam ca fiind competente si sa ne supunem ideilor si conceptiilor lor.


Da, se stie, eu il aleg pe L.[am trecut demult de pragul ontopicului :P]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 23 2007, 04:20 PM
Post #62


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Unknown, chiar crezi ca stau toata ziua sa ma intreb daca ce fac e bun sau rau? :D De fapt cred ca putini oameni o fac, majoritatea isi gasesc ocupatii mai serioase de atat. Si vezi ca confunzi bunastarea cu binele :P Adevarul e ca valorile morale in societatea de azi nici nu mai au impactul care-l aveau alta data, se gasesc destule alte motive pentru a te conforma...

QUOTE(trust_no_more @ Apr 23 2007, 11:29 PM)
Si practic aici e folosit cu sensul de...concret, real? Mi se pare ca incerci sa duci in plan natural niste conceptii, care nu pot capata forma prin ele insele, decat cea pe care le-o dam noi.
Nu, e folosit cu sensul de util, folositor, etc. E un substitut suficient zic eu pentru valorile morale. Fac si eu ce face toata lumea, folosesc concepte abstracte ca sa descriu realitatea... doar de-asta le-am inventat.

Apropo de culori si non-televizoare, gasesti usor culori opuse, nu? Dar daca e sa iesi din spectrul vizibil, care-i culoarea opusa la infrarosu sau ultra-violet? Mare capcana sa te limitezi cu propriile definitii si sa nu vezi in afara lor. Si eu consider non-alb un concept perfect valabil :P.

QUOTE(trust_no_more @ Apr 23 2007, 11:29 PM)
Chiar daca unii dintre noi sunt mai idealisti si isi doresc o societate utopica plina de armonie si pace.... :huh:
Intradevar, utopia dupa oricine e o prostie mare. Dar nu si renuntarea la bine/rau, pentru ca nu implica imbratisarea vreunei utopii. Doar ce, nu le mai folosesti si basta, doar asta tot zic, nu-i sfarsitul lumii.

QUOTE(trust_no_more @ Apr 23 2007, 11:29 PM)
Cine spune ca sa spargi un magazin, sa dai in cap cuiva e rau?
Cum am mai zis, exista si un fond comun pentru valorile morale ca altfel is degeaba. Sa-mi zici tu mie ca o existat vreo societate care a tolerat crima si furtul.

Daca Light si L ar fi intr-o arena romana, Light ar fi mai smecher. Dar nu-s :P. (ontopic, ontopic :lol:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Apr 23 2007, 04:37 PM
Post #63


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Pai nu stai sa te intrebi... ar fi nasol daca ai avea probleme morale de genul asta zilnic :lol: Dar nu cred ca confund... am luat conceptul la un nivel mai abstract, am zis ca daca tot facem o treaba, sa o facem pana la capat, sa eliminam ideea 100%, nu doar la nivelul societatii :P

Si fondul asta comun poate fi eliminat partial... la faza cu furtul... a incercat comunismul ceva... :lol: (sa nu dezvoltam) dar crima... probabil ca in final se reduce la impunerea vointei proprii asupra altuia... asta e pacatul suprem :lol: Eu vreau ca tu sa mori, iar tu vrei sa traiesti... =>avem o problema... daca si tu vrei sa mori, atunci presupun ca totul e in ordine... Nu vad de ce ar trebui sa fac puscarie :rolleyes:

Ontopic, problema cu topicul asta e ca cei (adica si eu) care nu au citit manga-ul nu cred ca pot avea o parere completa despre Light... eu cred ca mai revin peste 10 episoade :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Apr 23 2007, 04:39 PM
Post #64


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



Uite acusi reusi sa ajung de la scoala si uite ce surpriza, doamna iartama ca nu am stiu ca declansez un razboi. Da ii dau deptate la Trickster lumea noastra a fost creata pe concepte si ideei pe care noi le consideram ca bune si rele nu exista asa ceva ca o regula generala sau bine si rau noi dam definitia acestor cuvinte, ce consideram bun si rau formeaza conceptul. Nu exista o anumita oridine in univers. Atunci de ce ar trebui sa existe si in Dn o ordine totul este conceptul si totul este asa cum il percepe fiecare acesta este un poll care te intreaba cine iti este presonajul preferat, deaceea iti exprimi opinia si zici dar alegerea ta nu se bazeaza pe o regula anume ci despte perceptiile tale despre personaj. L-am ales pe Light pentru ca asa am simtit nevoia nu de alta, asa l-am perceput eu ca un personaj care poate mai mult si care mi-a placut, nu l-am ales dupa o regula si intradevar exista un motiv pentru ca l-am ales dar la fiecare dintre noi in proportie de 60% am facut alegerea din pur 'gut' ca sa zic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Apr 23 2007, 04:55 PM
Post #65


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



QUOTE("Trickster")
Nu, e folosit cu sensul de util, folositor, etc. E un substitut suficient zic eu pentru valorile morale. Fac si eu ce face toata lumea, folosesc concepte abstracte ca sa descriu realitatea... doar de-asta le-am inventat.


Dar nu poti face apel la cuvinte cu substitut pragmatic, ca sa definesti, spui tu realitatea. Pentru ca, acel pragmatism e valabil raportat doar la tine, la ideile si conceptiile tale, insa daca vrei sa descrii realitatea [aia unanim acceptata de noi, in a carei existenta eu nu cred], atunci nu poti aduce in discutie elemente pur subiective, chiar daca ti se par a fi pragmatice, ele sunt asa in masura in care tu le dai aceasta valoare.

QUOTE("Trickster")
Apropo de culori si non-televizoare, gasesti usor culori opuse, nu? Dar daca e sa iesi din spectrul vizibil, care-i culoarea opusa la infrarosu sau ultra-violet? Mare capcana sa te limitezi cu propriile definitii si sa nu vezi in afara lor. Si eu consider non-alb un concept perfect valabil


Ca o adaugare strict personala, eu am un miiiic deficit in distingerea nuantelor diferitelor culori, adica...nu prea stiu ce e ala grena, lila si alte derivate, deci nu ma limitez la sistemul conventional, in primul rand pentru ca nu pot, in al 2-lea rand, chiar daca as putea, nu as vrea.

QUOTE("Trickster")
Intradevar, utopia dupa oricine e o prostie mare. Dar nu si renuntarea la bine/rau, pentru ca nu implica imbratisarea vreunei utopii. Doar ce, nu le mai folosesti si basta, doar asta tot zic, nu-i sfarsitul lumii.


Atunci ce intelegi tu prin utopie? Cum ai defini o societate utopica, daca nu prin eliminarea binelui si raului si al altor valori care sunt necesare?

Cred ca L ar fi mai abil decat Light, in arena aia...



Later Edit

QUOTE("Unknown")
probabil ca in final se reduce la impunerea vointei proprii asupra altuia... asta e pacatul suprem laugh.gif Eu vreau ca tu sa mori, iar tu vrei sa traiesti... =>avem o problema... daca si tu vrei sa mori, atunci presupun ca totul e in ordine... Nu vad de ce ar trebui sa fac puscarie rolleyes.gif


Problema de moralitate apare atunci cand te gandesti prin ce mijloace sa-l faci pe el sa isi doreasca sa moara. [desi daca rezultatul e acelasi, eu personal, nu vad o problema in asta].
Poti sa te joci cu mintea lui, [jocuri psihologice], sau poti sa-l torturezi fizic, rezultatul in final ar fi acelasi, el sa-si doreasca sa moara, si apoi tu il omori linistit, dupa care iti aprinzi un trabuc, si poti face linistit pe lupul moralist.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Apr 23 2007, 06:13 PM
Post #66


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



QUOTE
Sa-mi zici tu mie ca o existat vreo societate care a tolerat crima si furtul.

Well... daca tot e vorba, "ochi pentru ochi si dinte pentru dinte" a fost o regula valabila intr-o anumita perioada si nimeni nu avea probleme cu ea, nu? alt exemplu ar fi stapanii care aveau drept de viata si de moarte asupra sclavilor... sau faptul ca la musulmani si la indieni era 'ok' sa omori o femeie adulterina

Cat despre arena romana... si eu votez pentru L, he has great fighting skills pentru un tip de genul lui (care si mananca dulciuri in prostie) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Apr 23 2007, 08:10 PM
Post #67


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



L's sughar high..... just like me. Si eu pot spune din ziua noastra societati in care crima si furtul este tolerat....... crima in general in zona arabica (se intampla ca in unele zonele femeine sa fie omorate din notive stupide) si in cea africana sunt ignorate. La furtul tolerat nu stiu exemple concrete asa ca nu am sa dau :P.
In arena leilor nu ma bag ca intro lupta totul tine de noroc si inteligenta ( iar cum amandoi sunt inteligenti totul ramane pe noroc).

EDit: Acum deviam complet off topic si imi este rusine ca eu am decalsat toata faza asta <_< , nu putem de acum inainte sa facem referire la Light si L si sa inclodem argumentele in discutie :huh: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 23 2007, 09:23 PM
Post #68


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



hm, daca vorbeam de cum e vremea afara sau de ce melodie a scos x-ulescu, cred ca era o problema. la urma urmei discutiile astea au oarecare legatura cu lumea in care se intampla actiunea din anime, cum ar fi sau ce ar putea deveni. e normal sa ne dam cu parerea in caest sens, zic eu, chiar daca discutia a luat-o un pic pe aratura...daca esti atent, aproape la fiecare topic de la death note s-a ajuns la o astfel de discutie. e oarecum inevitabil...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trixyl
post Apr 25 2007, 08:40 AM
Post #69


absu tenebrarum
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 20-October 06
From: tm
Member No.: 3.147
Points: 45
Gender:



Nu e chiar atat de complicat. Light si L sunt doua fete ale aceleiasi monede, pana si numele personajelor sunt 'foreshadowing' , dar si contrariante la prima vedere. Aceasta imperechere dintre bine & rau se afla sub lupa, o lupta intre egocentrism si "apucaturi mesianice" ca sa zic asa (foarte relevanta secventa cu spalatul picioarelor". L e de fapt acel conflict interior care-i "lipseste" lui Light, deci Eru sau Raito tot o apa si o lumina :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 25 2007, 09:14 AM
Post #70


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



trixyl:
Este ceva adevarat in observatiile tale... cei doi sunt asemanatori, ziceam si eu mai demult asta, dar sunt si diferiti in acelasi timp. Adica, pusi in situatii asemanatoare, eu cred totusi ca ar fi actionat diferit. Pentru ca-si doresc lucruri diferite, au scopuri diferite. Doar dorinta de a fi primul si mandria sunt trasaturi comune.

Later Edit:
Si genialitatea... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 25 2007, 09:54 AM
Post #71


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



mmuahahahha
L is dead :D:D:D::D:D:D
sa va vad ce faceti acum :D
cat despre ce aberati mai sus .. e simplu
barbatii e orgoliosi :P si vrea sa fie primi in orice ^_^
oricum ... the last word will be Kira :D
niahahahahahahhahahaha
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 25 2007, 10:09 AM
Post #72


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



hehe, dragutza imagine cu "doua fetze ale aceleiasi monede". si eu observasem asemanari intre cei 2. e imposibil sa nu ii tot compari. atata timp cat au reusit sa tina pasul unul cu altul e clar ca in inteligenta eu un punct comun. totusi felul in care isi folosesc inteligenta ii diferentiaza. ma refer in ce scop. nu il vad pe L dorind sa devina zeul noii lumi si nici pe Light sa faca lucruri buna fara ceva scop ascuns. poate totusi light ar fi fost altfel daca nu ar fi avut death note-ul...adica...ati vazut cum actiona cand nu avea memoria...era sincer si chiar dorea sa il prinda pe kira...cu toate astea, nu cred ca light fara death note ar fi fost la fel de bun si corect ca si L. e doar a hunch...si nu vom sti niciodata raspunsul la asta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trixyl
post Apr 25 2007, 10:21 AM
Post #73


absu tenebrarum
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 20-October 06
From: tm
Member No.: 3.147
Points: 45
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Apr 25 2007, 10:14 AM)

Adica, pusi in situatii asemanatoare, eu cred totusi ca ar fi actionat diferit. Pentru ca-si doresc lucruri diferite, au scopuri diferite.



Asta am spus si eu ;)
Am luat personajele la modul cel mai abstract, nu am spus ca ar fi identice, ci ca reprezinta un dualism destul de controversat, nu mai stii ce-i binele sau raul. In genere, e o demonstratie, binele nu e o valoare suprema, raul samd... (s-a mai vorbit despre asta)

ps L nu a murit de fapt, altfel nu ar avea sens toata povestea. L, M , sau N , te mai uiti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yozz
post Jun 13 2007, 11:17 AM
Post #74


Kira
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 12-June 07
From: Romania
Member No.: 4.450
Points: 121
Gender:



Light is brilliant.
He's ambitious and passionate.

I'd make a shrine for this guy :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doxx
post Jul 4 2007, 10:53 PM
Post #75


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



Il aleg pe "L" pentru ca e lucrat mai realistic... Light ... e putin exagerat... foarte destept, foarte sociabil, good looking, etc. e cam mult...
L e mai realist, el este pur si simplu inteligent, si nu prea sociabil [uh, and no friends :P ] Adica varianta asta e mai mult probabil sa existe... si de-aia il aleg pe L.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Aug 21 2007, 11:09 PM
Post #76


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Am votat Light. De ce? Spre deosebire de L, Light lupta pentru un scop, un viitor pe care il considera bun chiar daca unii sunt de alta parere. L in schimb considera totul un simplu joc in care i s-ar parea interesant sa castige. L nu cunoaste valoarea unei vieti si nu si-o pretuieste nici pe a lui.
Light in schimb stie ca pentru ca dreptatea sa fie dreptate nu trebuie sa existe atasamente sentimentale pentru cel care o infaptuieste. Isi sacrifica tineretea si dragostea pentru o cauza nobila si nu-mi amintesc sa fi obligat pe misa sau takada sa faca ceva pentru el. Ele s-au dedat lui de bunavoie. Ganditi-va putin ce a castigat Light din faptul ca a fost Kira. Decat a ajutat pe altii. O sa spuneti atunci de ce a omorat nevinovati. S-a sacificat pe sine insusi pentru asta cum putea sa-i lase pe altii care din privinta lui se opuneau unei lumi mai bune sa-l impieice? chestia cu utopia poate ca ni se pare o prostie pentru ca stim ca asa ceva nu poate exista, da daca ar putea exista si ti s-ar oferi o sansa sa schimbi realitatea nu ai face-o? eu unul nu as avea curaj si de aceea il apreciez pe Light.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 22 2007, 09:49 AM
Post #77


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



QUOTE(scarz08 @ Aug 22 2007, 12:09 AM)
Am votat Light. De ce? Spre deosebire de L, Light lupta pentru un scop, un viitor pe care il considera bun chiar daca unii sunt de alta parere.
*



crezi ca L nu lupta pt un viitor mai bun? da, un viitor mai bun fara kira. fiecare lupta pt un viitor mai bun, doar ca il vad fiecare altfel.

QUOTE(scarz08 @ Aug 22 2007, 12:09 AM)
L in schimb considera totul un simplu joc in care i s-ar parea interesant sa castige. L nu cunoaste valoarea unei vieti si nu si-o pretuieste nici pe a lui.
*



imi pare rau, dar nici aici nu sunt de acord cu tine. daca L nu ar fi pretuit viatza atunci nu s-ar fi chinuit atat de mult sa apere oamenii in lupta lui cu Kira. scopul lui era sa opreasca crimele. daca era totul un joc nu i-ar fi pasat de restul si ar fi facut tot ce ar fi putut sa ca dea cumva de kira. i s-ar fi usurat munca, oricum, dar nu il vad pe l facand asa ceva veci...

QUOTE(scarz08 @ Aug 22 2007, 12:09 AM)
Isi sacrifica tineretea si dragostea pentru o cauza nobila si nu-mi amintesc sa fi obligat pe misa sau takada sa faca ceva pentru el. Ele s-au dedat lui de bunavoie. Ganditi-va putin ce a castigat Light din faptul ca a fost Kira. S-a sacificat pe sine insusi pentru asta cum putea sa-i lase pe altii care din privinta lui se opuneau unei lumi mai bune sa-l impieice?
*



nu sacrifica nici o tinerete. daca nu i-ar fi placut lui Light ce face nu ar fi facut-o. ce castiga? castiga sentimentul ca e "on top of the world". pt el asta conteaza mai mult decat dragostea sau dreptatea pe care o tot baga in fatza.

QUOTE(scarz08 @ Aug 22 2007, 12:09 AM)
chestia cu utopia poate ca ni se pare o prostie pentru ca stim ca asa ceva nu poate exista, da daca ar putea exista si ti s-ar oferi o sansa sa schimbi realitatea nu ai face-o?
*



da, dar depinde prin ce modalitate...

stiu ca cele puse de tine sunt parerile tale, si cele spuse de mine sunt ale mele. la urma urmei nimeni nu are dreptate. but it's so fun arguing this way... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demon Spirit
post Oct 8 2007, 04:12 PM
Post #78


The shadow lurker....
***

Group: Members+
Posts: 165
Joined: 5-October 07
From: Hell's control tower
Member No.: 5.280
Points: 399
Gender:



Am votat L,pt k e rational,ia decizii kre sa nu afecteze multa lume,nu umbla dupa o cauza de neatins si nu acuza pana nu verifik......pe cat Light se pripeste cu deciziile si actioneaza fara sa tina cont de victimele colaterale(disparitia unui lucru rau va naste altul si altul,......)
P.S.: ink cateva motive pt care il prefer pe L.....nu-si lasa simtita prezenta foarte curand si nu-i pasa de ce zic altii,just like me! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vipe
post Oct 9 2007, 02:13 AM
Post #79


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 9-October 07
Member No.: 5.311
Points: 71
Gender:



prefer Light, desi spre final a inceput sa isi piarda coeziunea mentala....nu cred k un om normal in acele circumstante ar fi putut face asa ceva.....vorbind in general, ceea ce facea L nu era cu mult deosebit fata de Light, daca rolurile ar fi fost inversate nu cred k Light ar fi renuntat la moralitate de dragul distrugerii/ masacrului sau k L ar fi aruncat pur si simplu note-book-ul, erau prea asemanatori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

miha_the_death
post Oct 29 2007, 02:42 PM
Post #80


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 24-October 07
Member No.: 5.420
Points: 19
Gender:



I like both of them, but L is the greatest. :D too bad that he died :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:44 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |