Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

12 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desene animate


Sidonix
post Jun 27 2004, 01:12 PM
Post #81


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:D violentza.....pai pt mine o imagine violenta poate fi cind se joaca doi iepurashi intr-o poiana :D ...the horror.....sau dinosauri de aia vorbitori din shouri pt copii...Madre de Dios..sunt ingrozitori cind incep sa cinte :wb:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 27 2004, 01:23 PM
Post #82


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Sidonix...a doua chestie la care sunt de acord cu tine in ultima vreme.Imi fac obicei...NOT!
Oricum...chestia cu dinozaurii mov si cantecele lor imi face parul maciuca.Horrible...plain madness...please someone...stop it.
*fuge si sare pe geam de la etajul 20*

P.S>*he lives to be horrified another day*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 27 2004, 01:33 PM
Post #83


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



QUOTE
Sidonix:...dinosauri de aia vorbitori din shouri pt copii...Madre de Dios..sunt ingrozitori cind incep sa cinte

stiu ce vrei sa spui... HUG

E chiar ciudat, numi place violenta in t& j dar tocmai miam format o imagine sangeroasa : tom cu un fierastrau in mana masacrandu-l pe jeryy, muahahahaha :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 27 2004, 01:36 PM
Post #84


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



"tom cu un fierastrau in mina masacrandu-l pe jerry" in sunetul cantecului unei duzini de dinozauri roz sau mov din "shouri ptr copii" ... spooky :D ... freddy kruger ar fi ingrozit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 27 2004, 01:38 PM
Post #85


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



the simpsons erau duri...Itchi & Scratchi Show rulzz......sau South Park...desen animat care poate fi mindru ca nu e anime :D ...U Bastrds U Killed Kenny :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 27 2004, 01:44 PM
Post #86


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



daaaa... south park rulz ... am o groaza de episoade, dar ma ingrozesc cand imi dau seama cate nu am :( ...
PS. timmy! http://www.sptimmy.com/pics/gotimmygo640x480.jpg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 27 2004, 01:44 PM
Post #87


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



OK.....now I'm terrified.Enogh of the talk about the stupidity of kids shows.Plus ca incepe sa sune(e cacofonie aici sau mi se pare?) a chat.

In orice caz:
1.Vroiam sa cer pareri despre Galaxy Rangers...un desen animat difuzat intr-un timp pe Prima si care m-a facut sa-mi placa postul fiindca-l difuza sutitrat daca nu ma inseala memoria.Era un desen destul de reusit mai ales la capitolul actiune si lupte.Plus ca personajele erau interesante si destul de bine conturate.
2.Isi aduce aminte cineva cum naiba se numea desenul animat cu tri tipi in niste costume pe care armele se atasau ca niste piese lego?Erau tri tipi in costume:verde,galben,albastru.
3.Un alt desen animat interesant a fost si Godzila de pe Antena 1.Era cu mult peste media multor desene cu monstri imensi etc.La poveste mi se pare ca pana la urrma se contura un fir narativ destul de interesant mai ales cand intra in discutie extraterestrii.Foarte bun...merita vizionat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 27 2004, 06:32 PM
Post #88


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



QUOTE
Isi aduce aminte cineva cum naiba se numea desenul animat cu tri tipi in niste costume pe care armele se atasau ca niste piese lego?Erau tri tipi in costume:verde,galben,albastru.


Nu-mi vine acum in minte titlul dar stiu ca mi-au placut la nebunie desenele alea. A fost prima emisiune de pe Cartoon Network pe care am vazut-o cand mi-am pus cablu (acu vreo 10 ani cred)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 27 2004, 09:32 PM
Post #89


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



QUOTE
Isi aduce aminte cineva cum naiba se numea desenul animat cu tri tipi in niste costume pe care armele se atasau ca niste piese lego?Erau tri tipi in costume:verde,galben,albastru.


n-am nici cea mai vaga idee , sorry


godzilla, daca e asa bun cum zici tu, m-as uita la el. Mi-l aduc aminte de pe CN, era diferit de film.

erau buni 2 stupid dogs :lol: acum mi-am amintit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 27 2004, 11:15 PM
Post #90


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



2 stupid dogs nu-mi aduc aminte prea bine ... eram mai mult pe sub masa de ras :lol:
uf ... ce copilarie agitata am avut :D ... am vazut si godzila, destul de misto ...
ce mi-a mai placut pe vremea aia si ma uitam ... the fantastic four, top cat, wacky racers si daca imi mai amintesc va mai zic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jun 28 2004, 12:21 AM
Post #91


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



da vad k atzi cam uitat de desene ca..Adams Family kre erau destul de funny, cam morbid asa :twisted: tot timpu mi-a placut openingul cu chestia aia din degete :lol:
alte desene de kre mi-am adus aminte..Yogi (sau cum se chemau) o porcarie!

tin minte k mi-au placut mult Asterix&Obelix erau super funny :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 28 2004, 08:13 AM
Post #92


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



La Asterix & obelix am citit una dintre benzile desenate si mi-au placut extrem de mult.
2Stoopid Dogs....episoadele cu scufita rosie era cele mai tari diuntre tari.Super Funny.Dar superfunny erau si Dum&Dummer care a fost si film.Filmu-i cu mult sub desenul animat in ceea ce priveste umorul.Desenele animate erau de-a dreptul imbecile.Vorba cuiva:
QUOTE
cu prosti,despre prosti pentru prosti

:D :lol: :lol: :lol: :lol:

Inque...la Godzila eu nu ma refeream la ala de pe Cartoon Network in care apare si Godzuki si godzila e mare si verde si sufla flacari.Eu mma refer la ce l facut dupa film dar urmand o cu totul alta poveste si abordare.Erau superbe.

South Park...am facut prostia sa-i dau vreo suta de episoade unui coleg cand au trecut prin mainile mele.De doua saptamani incoace numai asta are ala in cap.O faza mi-a placut in desen(atat am urmarit):
QUOTE
Oh my god...we killed Kenny!
Yeah...we're bastards
*ton indiferent*


Vad ca a innebunit lupu(ProstTV).Am vazut Duminica unul din filmele Jetson subtitrate frumos ca si Batman.Or fi dat astia peste toater injuraturile aduse la adresa lor?

O ultima chestie.Am vazut ieri de la Disney Lilo&Stitch & Return to Neverland.Cred ca daca ar pune impreuna o atmosfera mai apasatoare cu povestile si regizorii de la Disney...cred ca-r scoate denul animat care (macar pt mine) ar fi cel mai bun.Poate chiar ar intrece anime-ul....vise,vise.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 28 2004, 11:01 AM
Post #93


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



De la disney recomand frumoasa si bestia, mica sirena, frumoasa din padurea adormita , sunt foarte bine realizate


eu n-am vazut south park decat cateva episoade :( . e la ora 1 noaptea in germana, pe rtl, sau cu noroc, subtitrat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 28 2004, 02:32 PM
Post #94


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dumb&Dumber...lol...alea desene funny.

Stiti episodul ala cand ii baga pe astia intr-un avion sa-l testeze, iar avionul avea un computer de bord care era atat de destept incat nimic nu putea dobori jet-ul ala? Si chiar cand se laudau aia cu avionul, Harry scoate din priza computerul ca sa-si alimenteze walkman-ul si avionul intra automat in picaj. :lol: :lol: :lol: Am ras cu lacrimi la faza aia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 28 2004, 07:31 PM
Post #95


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:lol: da faza timpa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 28 2004, 07:32 PM
Post #96


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:lol: dura faza....Loyd excela prin timpenie iar Harry prin idiotenie :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 1 2004, 09:32 AM
Post #97


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am vazut multe desen animate in care nu ma mai puteam opri din ras dar dum&dummer e cel mai tare la capitolul asta.
Un desen animat nostim o vreme e Stop the Pigeon(titlul real e Dasterdly & Mutley's incredible flying machines parca).Oricum e nostim pana incepisa te plictisesti de el fiindca fazele devin repetititve.

Pt a pune in evidenta mai bine fenomenul de crossing over(nu ala din genetica) aduc aici desenele animate Yogy's treasure hunt si ala cu conscursul dintre trei echipe.In ambele desene animate erau prezente personaje din mai multe serii cum ar fi Scooby Doo,Yogi,The Blue Falcon(ultimul apare si in dexter).Seriile aste depaseau cu mult seriile originale din care erau luate personjele.

De la disney cel mai bun mi se oare in continuare Beauty&The Beast
QUOTE
tale as old as time,song as old as rime
Beauty & the beast

Am avut si continuarea dar nu am vrut sa ma uit.Cred ca mi-ar strica parerea formata.
Dupa cum am zis...un film disney in care ar fi exploatata mai intens atmosfera care e prezenta in prima jumatate din B&B ar fi extraordinar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 1 2004, 11:30 AM
Post #98


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



am vazut continuarea, deh, shi nu e nici pe departe cum a fost prima parte. ash vrea sa-si mai dea shi altii parerea despre beauty and the beast, daca shio mai aduce cineva aminte. E foarte, repet, foarte bine facut, nu la-s recomanda copiilor sub 11 ani, e un subiect bun pentru adulti, de fapt. doar daca disney ar renunta la obiceiul ala sa puna canece idioate in mijlocul filmelor, :x ca mi se face rusine. :lol:
pt cei care nu l-au vazut, vas recomanda sa-l vedeti.

un alt desen bun a fost Little foot, primul film, da nush de cine a fost facut. are ocoloana sonora excelenta :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jul 3 2004, 02:43 AM
Post #99


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Pot sa zic si eu ca Beauty and the Beast este unul dintre cele mai bune desene Disney chiar acum 1 luna m-am uitat la el si nu mi-a venit sa cred ca inca am putut sa plang...(a fost emotionant :oops: !) si povestea si personajele si muzica...toate sunt asa frumoase
si Little Foot mi-a placut foarte mult a fost desenul meu preferat cand eram mica... :roll: :) erau dragutzi dinozaurii aia :P
la ambele desene ma refer la primele parti k, continuarile deobicei nu sunt asa de reusite, la nici un desen disney...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jul 3 2004, 10:20 AM
Post #100


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Disney a renuntat partial sa faca "semi-muzicaluri" (vezi Atlantis, Tarzan, Lilo and Stitch) dar mai are si exceptii (Brother Bear). Si daca ma uit mai bine la exemple imi dau seama si de ce. E o chestie de compatibilitate. Nu mi-as putea imagina cum ar arata Tarzan ca muzical (mai ales ca mor destule personaje intr-un mod brutal ceea ce m-a surprins f. mult avand in vedere ca e un film Disney) dar in BB (care abordeaza o tema mai, cum sa-i zic, ...dulceaga, iar publicul tinta este, dupa parerea mea, mai tanar decat cel din Tarzan - macar cu 2-3 ani :mrgreen: ) merge un cantec, doua. Cred ca si copiilor le plac mai mult asa. Cel putin pe mine nu m-a deranjat cand eram mica ^__^ De fapt, nu ma derenjeaza nici acum ;)
Filmul pe care-l consider cel mai bun de la Disney e Tarzan (in materie de grafica si, mai ales, designul personajelor - vezi Tarzan si miscarile lui) dar preferatul ramane Regele Leu (nici o animatie, nici macar un anime, nu a surclasat acest desen in topul meu).
Nu mi-am dat seama decat mai tarziu, cand ma uitam la documentarele despre lei, cam cat au putut studia animatorii de la Disney ca sa faca filmul ala si ma bucuram de fiecare data cand descopeream o asemanare intre leii din desen si cei adevarati.
Eh, am ramas copil .... ^___________^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 02:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |