Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desene animate
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
CyBeR
Pot spune ca prima animatie pe care mi-o amintesc s-o fi vazut a fost un anime...Macron 1.Dar si desenele animate mi-au captat muti ani atentia.Pentru mine e destul de greu sa uit desene animate precum swat Cats,Godzilla,Batman,ceva cu trei tpi in niste costume ca piesele de lego,etc.

personal,mie mi se pare ca domeniul animatiei a inceput sa se plafoneze,aparand chestii din in ce mai stupide ca vezi Draga Doamne asta le place sobolanilor(copii,kinderi,whatever).Vad la TV niste prostii precum Ed,Edd & Eddy,noi episoade din naiba stie ce serial vechi.Decat sa vad astea mai bine vad Scooby Doo WHere are You a mai oara.



Astept sa vad si alte pareri.
ruxi
Hmmmm, mie mi se pare ca pe Cartoon Network sunt unele desene absolut bestiale, ca Dexter, Power Puff Girls sau Samurai Jack. Mie imi plac chestiile astea la nebunie. La Scooby Doo (si la celelalte din aceeasi categorie) nu m-as uita nici sa stiu ca nu mai exista alte desene pe lume, lol.
CyBeR
Bun,hai s-o luam cum zici tu.Alea-s dragute dar is aparute relativ recent.Pe langa asta,cu fiecare serie de episoade noi pe care o lanseaza Cartoon Network,orice substanta care le-ar fi avut personajele respective se pierde>Prefer sa vad episoadele de la inceput cu Dexter decat astea noi la care nu numai ca au modificat personajele dar au adus si schimbari la grafica care m,i se pare prea sterila acum.Asta merge si pentru celelalte exemple date de tine.Si ca asa mai dau un exemplu de desen animat care s-a schimbat prea mult pe parcursul timpului:Johny Bravo.



P.S>de cat Scooby Doo am vazut pana acum nici eu nu m-as mai uita nici impuscat
ruxi
ok, aici iti dau dreptate. recunosc ca nu m-am mai uitat de muuuuuult timp pe Cartoon Network, deci nu stiu noile serii din Dexter sau Johnny Bravo. vorbeam de cele de inceput, care intr-adevar sunt foarte haioase.



P.S: Tocmai am vazut Shrek 2, care m-a dezamagit foarte tare. EXTREM de slab....
Uje
Uh, diversitatea gusturilor biggrin.gif

Eu, de exemplu, sunt inebunita dupa Samurai Jack dar Scooby Doo ma plictiseste (totusi, recunosc, unul din filmele animate mi-a placut mult pt. ca era diferit de rutina cu monstri falsi care incercau sa fure nu stiu ce :roll: )

Ed, Edd and Eddy nu e fabulos dar ce-mi place mult la acest desen e ca-mi regasesc copilaria in el. Am trecut prin multe din experientele lor ceea ce ma face sa am un anumit respect pt. scenariu.

In general imi plac animatiile lui Genndy Tartakovsky (Dexter, PowerPuff, Samurai Jack...etc)

Alte desene ce-mi plac f. mult sunt cele facute de Disney si Pixar (pacat ca au divortat sad.gif )

Shrek 2 cred ca mi-a placut mai mult decat primul biggrin.gif Faza in care zana canta si Shrek se indreapta spre castel e super..."I need a hero!!!" XD

Desenele care nu ma atrag sunt cele facute dupa Marvel (de la WB). M-am saturat de toti super-eroii astia.:roll:

Un desen animat pe care am invatat sa-l apreciez este South Park. La prima vedere ai zice ca e doar un desen cu animatie de calitate super proasta si cu injuraturi si "toilet humor" dar ideile prezentate in el sunt chiar interesante si reflecta aspectele negative din societatea americana.

Multam CyBeR pt. topic. Are ca tema unul din subiectele mele preferate :wink: [/b]
^Dash^
Eu personal sunt un fanatic al desenelor de pe Cartoon Network si Fox Kids, dar trebuie sa recunosc ca animatiile in general au inceput sa-si atinga apogeul, de unde "It's all downhill". Apropo de desene animate si OST-urile lor... stie cineva de unde pot lua melodia Powerpuff girlz... cea de la sfarsit, e tare rau... am cautat pe DC++ dar nici un rezultat. biggrin.gif
ruxi
hehe, Uje, thnx for reminding of South Park. Sunt printre favoritele mele de cand le-am vazut prima data. Cred ca South Park e serialul cu cel mai acid umor si chiar mi se pare cea mai buna satira animata de la Animal Farm incoace (care iar e un super desen animat, la fel ca si cartea dupa care a fost facut, si al naibii de actual).
CyBeR
Uje>you're welcome.Vroiam sa-l fac de mult dar uitam.



South Park nu prea am vazut la viata mea asa ca nu ma pot pronunta.

Cat despre celelalte,am urmarit pana am ramas fara timp sa le mai vad si am dat mai tarziu de anime-uri.Multe dintre desenele animate vechi ma fac sa cred in versurile Nightwish-Beauty of the beast

[quote]I wish I had one more life to live!"

[/quote]

Mi-e dor(a se citi FOARTE DOR) de seriile vechi,de cand intalneam prima oara animatiile.Nu vroiam atat umor cat personaje care sa-mi placa.De asta am fost si inca sunt indragostit de Swat Cats sau sa zicem Johny Quest.Mie nu-mi mai trebuie umor in animatie deoarece umorul nu-l mai pot simti asa cum l-as fi simtit cand aveam sufletul tanar si curat.De asta pentru mine noile desene animate sunt dezamagitoare...eu nu mai gasesc substanta celor vechi.

Personal,un desen animat de care tin cu dintii sa nu-l uit este Gargoyels,difuzat pe KRTL dimineata.Nu l-am inteles niciodata din cauza faptului ca era in germana dar simteam personajele.

Poate ca doar sunt eu un maniac al desenelor animate cu eroi dar asta e.Asta e felul in care privesc eu desenele animate si asta e parerea mea.



Punctul II(2 laugh.gif )al acestei postari e filmul Scooby Doo pe care l-a mentionat Uje.Sunt vreo trei la cre te-ai putea referi si anume:

-Scooby Doo and The Ghoul School

-Scooby Doo and The Reluctant Werewolf

-Scooby Doo on Zombie Island

Astea 3 filme ies din tiparul obisnuit Scooby Doo deoarece in toate este vorba despre monstrii realy.Oricum,tind sa cred ca Uje s-a referit la al 3-lea,acela fiind cel mai bun dintre ele,avand atat o poveste mai bine pusa la punct,grafica mai draguta si desigur un soundtrack grozav.Am alea doua emlodii principale in MP3 si le iubesc nu alta.Filmul l-am vazut de vreo 4 ori si l-as mai vedea odata chiar daca nu mi-ar place Scooby Doo.[/quote]
Uje
Hmmm, nu stiam ca South Park este facut dupa o carte. Poate o gasesc pe net >)

Da, la al treilea film ma refeream =^^= OST-ul nu-l tin minte din pacate dar filmul mi-a placut.

Nici eu nu mai rad copios la fazele din desene dar inca ma uit dintr-un anumit sentiment nostalgic. Plus, ma relaxeaza ^____^ Inafara de CN, nu mai am un canal la care sa ma uit iar calculatorul poate deveni obositor dupa un timp. Cand sunt bolnava sau ma doare ceva (fizic sau psihic) prefer sa ma asez comfortabil pe canapea si sa ma uit la ceva amuzant. E o terapie eficienta =^^=
ruxi
Nu ma refeream la South Park cand am zis de carte, ci la Animal Farm, filmul de desene animate facut dupa cartea lui George Orwell.
Uje
Lol, era noapte si eram obosita XD Nu am citit bine. Da, stiu la ce carte te refereai acum ^^;;;;;;;;;;
Sidonix
Cartoo Cartoon a fost prima emisiune pe C N in care au aparut serii crimanale gen Cow & Chicken, Johny Bravo, Dexter, Pouder Puff biggrin.gif si unele care au fost promo...cum era aia cu viermele,cu yukon din canada,s.a.m.d...insa acuma e jale pe CN. pl ... s-au apucat dobitocii si au dublat totul in romana...DEZGUSTATOR...pina si Buggs Bunny ma repugna...de la Watz up Doc...la Care-i treaba moshule(var in romana) imi vine sa ma dau cu capu de pereti cind aud dobitocu ala...asa ca CN a devenit un canal aproape derizoriu...
zeri
Apropo de Cartoon Cartoon...episodul ala promo (de fapt primul episod) din Johny Bravo era criminal...radeam la el de fiecare data, cred ca l-am vazut de zeci de ori de ii invatasem si replicile pe dinafara.



Yeah...Johny Bravo - The One Man Army.
Uje
Gorilla... laugh.gif

Mi-a placut mai mult al doilea, cel cu amazoanele....Ma rog, cred ca l-am preferat celuilalt doar pt. faza de la sf. cand aterizeaza pe insula cu barbati ^.~ Yaoi anyone?

A da, si mai era episodul cu biscuitii, cand vb. in rime. Si ala a fost tare ^^
Majin
hm..desene animate....nu pot spune ca imi pier timpul pe cartoon network,dar au ost acteva serii care miau placut.acestea ar fi:vechiul scoobie doo,the flinstones,si vechiul batman{not batman of the future,care mi se pare o tampenie..serii fiind salvata de aparitiA lui bruce wayne..sec omu,nam ce zice}
DMW
XMen Evolution.



MajinVejita, faza aia din kenshin kicks so much @ss!!! lol
Majin
x-man evolutin???bleah..taht suxxxxxxxxx.seria e salvata doar de logan din canbd in cand...x-man original era mai mistho
DMW
gusturile nu se discuta :-)



mi-a placut Rogue in Evo. mult mult mai mult decat in film. :-((( that sucked.
zeri
Tocmai ma gandeam zilele trecute, nu stiu cum de mi-a venit, la un desen animat frantuzesc - Clementine. Nu imi amintesc prea multe despre el dar stiu ca mi-a placut la vremea aia.
Uje
Zeri, nu merge link-ul. Spune forbidden =( Dar mi-ai adus aminte de alt desen cand ai pomenit de frantuzesc: Gemelli nel segno del destino

Mai tine minte cineva? biggrin.gif Eu nu mai stiu multe. Doar ca isi puteau folosi puterile numai daca se tineau de mana (sper ca nu confund cu Terry e Maggie XD ) si ca tot ii urmarea cineva.... :?
Aoi
Beiiii..Cartoon Network-ul asta mi-a mincat zilele...vazusem reclama cu DBZ ( facuta sa atraga, si ce-i drept, chiar avea efect..am simtit asta pe pielea mea smile.gif )....si cind colo..sa vezi lovitura de teatru..il dadea de la ora 23.00..cind ..loll ..inttrau antichitatile pe scena...turbam nu alta..m-au fiert in suc propriu..totusi am avut satisfactia sa vad 1 sau 4 ep ..unul dupa altul..Va dati seama ca eram cu cheia de la usa in buzunar... laugh.gif

In rest..n-am mai dat de secole .da am vazut ca a devenit un loc de experimentat cele mai diverse aberatii ...cred ca legea gravitatiei isi face simtita prezenta si aici..numai ca aici haul e cam adinc...
zeri
Gata...am remediat problema cu link-ul...DAP-ul facea probleme ca de obicei :x
Uje
Aha, acum vad ^^ Dar nu-mi starneste nici o amintire. Nu cred ca l-am vazut. Cand a fost difuzat? (Imi place coloana sonora :mrgreen: )
CyBeR
Baieti...si fete...mi-a adus amite cineva in ultimele zile de unul dintre desenele animate care mie mi-au mancat cativa ani buni din infantilitate si care,acum ca mi-am adus aminte de el...slabe sanse sa-l mai uit prea curand...mi-a placut la nebunie cand era difuzat.Odata pe TVR 1 si odata pe Cartoon Network.

....V-am fiert destul??

Ma refer la Pirates of the Dark Water.Iubeam desenul ala cum iubeam si Swat Cats.Mi-au pacut personajele,mi-a placut povestea(tocmai invatasem engleza :twisted: )...ce mai...mi-a placut la nebunie.

La personaje:

Ren-printul ce pierduse absolut tot in fata apei intunecate

Tula-"backstabing bitch" am numit-o candva...cam greu sa stii de partea cui era

[quote]The world of Mer is being devowered by Dark Water. Only one who posseses the 13 tresures of Rule can stop the world from being consumed. Can a young pirate, Ren, and his crew of misfits gather the treasures in time? Will the evil Lord Bloth find the treasures first?

[/quote]

[img]http://C:Documents%20and%20SettingsQUEEN-4.QUEEN4Desktop[/img]
axi
da... mi-aduc aminte de el, a mai fost reluat si mai recent, avea 13 episoade parca in care ren cu tula, cu tipu ala mare si barbos si maimuta aia haioasa se chinuiau sa puna mina pe comorile stapinirii ... simpatica seria biggrin.gif
zeri
Mi-a placut si mie la nebunie Pirates of the Dark Water. Imi amintesc ca ma seca faptul ca nu dadeau episoadele in ordine cateodata. Imi placea maimuta aia zburatoare si mancacioasa smile.gif



Uje > Clementine a fost la TVR dar cu secole in urma, numai stiu cand. Stiu ca la vremea aia eram fascinat de tipa aia si de bula ei zburatoare biggrin.gif . Si melodia de la inceput era "antrenanta"
Uje
Am cautat ceva imagini cu Pirates of the Dark water si incep sa-mi aduc aminte de desenul asta biggrin.gif biggrin.gif Ma uitam si eu cand era la CN. Hehehe, Ren is hot XD! Parca maimuta era lacoma si manca multe fructe o___o Asta e tot ce tin minte se pare.......

Uitati si o adresa: http://www.ecomancer.net/podw/
Lumpy
Imi aduc cu mare placere aminte de Pirates of the Dark Water,dar parerea mea este ca seria a doua din SWAT Cats ramane cea mai tare. Grafica si muzica erau superbe nu mai spun despre scenele de bataie care erau geniale. Inca mai tin minte episodul ala cand vin niste extraterestrii sa fure apa de pe planeta si le distrug nava dupa care isi fac un monster truck bestial after wich they kick some alien ass biggrin.gif . Alea mai vechi where are you scooby doo? nu prea imi placeau, dar in lipsa de ocupatie ma uiatm si la ele. Din Cartoon Cartoon mi-a placut episodul cu Yankee Doodle Duck si prietenul ei bull-dog-ul biggrin.gif geniale " Don't go away mad fox! just go away!! ". Iar astea noi de pe CN nu sunt ele chiar bune dar oricum sunt niste episoade din Ed, Edd & Eddy la care am ras cu lacrimi sila Dexter(alea vechi)...
CyBeR
Cunosc episodul ala din Swat Cats...stau bine sa ma gandesc...cunosc cam 90% din ele.Sa pot pune mana pe toata seria si as fi foarte fericit.

Poftim o provocare:alcatuiti un "top" al desenelor aniamte care v-au placut si cu unmotiv doua de ce.Asta cine vrea,cine nu poate posta ce vrea cum vrea.Oricum,eu zic:

1.Swat Cats(am zis deja destule)

2.Pirates of Dark Water(iar am zis destule)

3.Looney Toons(umorul,personajele,actiunea,sunetul)



Acum la partea a doua a postarii si cred ca am sa fac chiar un topic deparat pentru asta dar pe moment aici postez:filmele Disney probabil au insufletit copilaria multora.Am reusit sa revad cateva dintre acestea in ultma saptamana gratie lui Kalel(arigato!).Vreau sa vad ce credeti si voi despre filmele respective.Mie mi-au reinviat amintirile in special Beauty and the Beast!
Uje
Ce coincidenta, si eu am vazut de curand Beauty and the Beast biggrin.gif

Un top al desenelor preferate? Cam greu, am vazut atatea. Trebuie sa ma gandesc mai mult.

Disney mi-au placut si inca mai imi plac la nebunie. Uite ca tot ai mentionat mi-am adus aminte ce desen este nr. 1 in topul meu: Lion King!!! Si il pun si inaintea animelor. Este animatia mea favorita. Cand eram mica am luat caseta si ma uitam in continuu la ea. Stiam toate frazele pe de rost, cantam cantecele pe strada, aveam albumul cu autocolante completat (hehehehe, si cat m-am chinuit sa-l completez eu si mama) si plangeam de fiecare data cand vedeam scena cu moartea lui Mufasa :cry: :cry: Ce-as vrea sa-l revad. Si Pochaontas la fel. Am incercat sa iau Pochaontas2 de pe DC++ dar mergea f. incet sad.gif
CyBeR
Cu putin noroc daruit de soarta am facut rost de 90% din toate filmele Disney de curand si le fac copii la mare parte>Printre ele si Lion King,Pochahontas,Pochahontas 2,lIon King 2,Tarzan,Little Mermaid 2,etc.

Chiar aseara am vrut sa vad Lion King dar era ora 1 si dupa 1/4 din fuilm m-am decis sa ma culc,chit ca-mi placea filmul pana in acel moment.Am vazut inainte sa ma apuc de el Treasure Planet,A Goofy Movie si cu...am uitat.Se vede ca alergasem de disperat prin ploaie ieri.

Pricum,Beauty and the Beast e preferatul meu de la Disney,prima 1/2 din film e arta,a doua e sentiment curat.

Vorbind de albume..cand eram mai mic incercasem si eu sa completez albumele cu Sailor Moon si cu Anastasia.Mai aveam nevoie de vreo 4 autocolante la fiecare.Vremuri....
Uje
Ca tot ai adus vorba de Anastasia (n-am reusit sa completez nici macar jumatate din album sad.gif ). Cel mai mult mi-a placut coloana sonora. Cumparasem caseta si o ascultam tot timpul. Pe net gasesti mai rar melodiile. Tin minte ca am cautat si n-am gasit. Merita luata, oricum :wink:

Un alt desen a carui coloana sonora mi-a placut este si Quest for Camelot.
CyBeR
hehe..merita sa ai prieteni la chioscurile de ziare mai ales cand is cam de aceeasi varsta cu tine. :twisted: :?: :twisted: :twisted: .

Parca am auzit ceva mai demult de Quest for Camelot dar nu-mia duc aminte prea bine.

Mi-a adus oricum aminte de Arthur si de Cavalerii Mesei Rotunde desnul pe care-l dadea intr-un timp pe PRO(st)TV.Era destul de bine realizat si avea si o coloana sonora superba.
Scorpio
Azi am avut o surpriza placuta pe PRO Tv...au dat unul din filmele Batman...filme animate...Batman & Mr. Freez. M-a uns pe suflet. Subtitrat.......grafic msito.....povestea...mergea.....dat fiind ca-i Batman......si era Batman-ul ala vechi....cu robin si Batgirl mari...nu panarama pe care o mai prind din cand in cand pe Pro 7



Astia decat sa se chinuie cu seria de la X-men evolution........decat daca nu o au toata...mai bine se apucau sa dea Batman
Bawmwolle
Daca tot ai adus vorba de ProTV, saptamana trecuta a fost Wakko's Wish, considerat poate de unii mult prea copilaresc.Mie unul mi-a amintit cu placere de vremea in care ma uitam ca un maniac la Animaniacs pe Cartoon Network si m-am amuzat pr masura.Din fericire, a fost subtitrat.Prietenii stiu de ce.
Majin
sincer,nu inteleg cum cineva se poate uita la x-man evolutin.chestia e ca nu prea are tangente cu storyul din primul x-man.seria e salvata doar de logan care e la fel de sec si rece!

p.s.:batman rulzzzzzzzzzzzz!
CyBeR
Scorpio...scuze ca-ti zic asta dar e cam a 3-a oara cand au dat aia de la Pro TV filmul ala cu Batman,asa subtitrat si cum ai mai zis tu.Tin minte ca l-am mai vazut intr-o vacanta(in aia de iarna mi se pare).Oricum,filmul e misto si da semne ca se mai trezesc astia de la Pro Tv.Batman ramane oricum unul dintre cei mai bine realizati eroi din desene animate sau benzi desenate.

Cat despre X-men Evo,ar cam trebui sa fiu de acord cu Majin.Pe langa Logan,nimic nu mai are feelingul povestii din primul X-Men si nici macar nu face legatura calumea.

Dar,ca de obicei,nu se putea pana nu faceau si o serie Chibi dupa una de renume(ex:Scooby Doo,Flintstones,un fel de Justice League,Batman of the Future).Asa ca nici nu ma mira ca-i putin cam de doi lei seria.Macar de-am fi vazut-o cap coada.



Am vazut aseara The Last Unicorn.Ca sa citez un coleg pe o alta tema:

[quote]Orice e facut de germani sau francezi e calitate[/quote]El zicea asta pt Beyond Good&Evil.Eu zic pentru filmul asta de animatie care e german si e unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut.E diferit fata de filmele de animatie Disney(happy,happy,joy,joy la final) si grafic e slabut dar tot placut.Il recomand chiar si celor care nu-s fani a genului.
zeri
Si apropo de desene animate frantuzesti, am vazut acum cateva zile - The Rain Children (Les enfants de la pluie), o animatie foarte reusita cu o idee cel putin originala. Daca puneti mana pe el, nu-l ratati.
Majin
din lipsa de ocupatie{imi astept prietena sa mergem la un film,cred ca Troy,} am sa va spun ce desene animate prefer eu:

-Scoobi Doo--cel vechi

-Batman

-X-Man--vechi

-Tom & Jerry

-Road Runner

-The Flinstones

-The Simpsons
DMW
plus

- Dexter

- Courage

- Daria. ( Daria rules all. )
Lumpy
Seriile sunt cum sunt dar tot dupa parerea mea se rezume la comics. Dupa mine ele mai bestiale desene sut

-Beavis & Butthead

-Daria

-The Simpsons... si cam atat
Scorpio
Cyber..stiu ca il ma idadusera de revelion..da eram prea rup biggrin.gif ca sa-l vad



Ma da voi se pare ca nu stii sa tratati o serie paralela corect :? X-men evo e o serie de sine statatoare....n-are nici o treaba cu cea veche......e acelasi fenomen ca toate seriile Scooby doo...nici una n-are treaba nu cealalta...sau ca seriile Digimon...de la a 3-a nu se mai face nici un fel de referire la precedentele. SAu nu stiu daca v-ati uitat dimineata pe la 9 pe TVR dadea acu 3 luni Spiderman Unlimites (sau ceva de genul asta) era ceva de genul evolution...adica Peter era un tanar care a ajunsi nalta dimensiune impreuna cu Venom si Carnege :?



Deci X-men Evo nu are legatura cu cel vechi e o serie care priveste probelma si altfel..intr-un stil care mi-e unuia imi place......sa nu-mi spuneti ca nu v-ati dorit macar o data in viata sa aveti puteri supranaturale atunci cand erati/sunteti in liceu. X-men Evo iti ofera o parte a povestii.....adica partea pe care multi n-o punem la socoteala : URA



O chestie total interesanta in X-men este exact aceasta URA a oamenilor......nu-i asa ca e straniu ca pe Spiderman , Superman , Thor , Captain America , Flash & co ii aclameaza.....iar pe X-men ii huiduie :? Adica...daca sta usa ma gandesc Spiderman e mutant.....Superman e extraterestru..and so on :?
Uje
Despre Rain Children am citit in Picsou :mrgreen: si mi-a trezit curiozitatea dar nu l-am vazut (lipsa de spatiu...). Un film pe care as vrea mult sa-l vad dar nu l-am gasit este Destino Hmm, dupa review nu pare sa fie interesant dar sunt curioasa =) Si oricum, 7 minute nu-i mult.
Majin
scorp,eu nu pot sa nu ma abtin si sa nu injur x-man evo can vad reclama la el sau cand dau dion greseala peste el.cei ce lau produs au modificat storyul,o faza care pe mine ma scoate din sarite!!mie unu mia placut la nebunie prima seria x-man.eram fan wolfverine!!dar cand am vazut x-man evo..miam pus mainile in cap!!!!lohan e singurul pers care a ramas la fel,care nu a fost schimbat radical.cea mai enervanta faza din x-man evo pt mine e ca mutabtii sunt la scoala!!!!come one!!!prea efilm pt adolescenti...e ameriacn pie 4 sau un catroon cu fighting and sf????
Uje
Antena 1 va difuza Gemelli nel segno del destino, de luni pana vineri, ora 9:00. Pt nostalgici :mrgreen:
Diana
sunt nostalgica.. imi amintesc perfect actiunea ..dar la ora aia? ... astia n-au auzit de noapte ..cand tot omul este pe la casa lui sad.gif
Scorpio
Mda......Copii Lunii.....desen pt tanci :? Mai bine ma uit la Evolution......e mai interesant.



Majin....asat e probelma ta..esti prea disperat.....te dispera aia......te dispera ailalta.......iau un calmant. Mie la unele faza chair imi place.......iar Rouge....preferata mea.....ara mistosi aici....numai ca din lipsa lui Gambit (care e la magneto in tabara) se uita dupa Cyclops. Oricum sunt multe dereglari faza de original...tocmai pt ca este paralela.....si faza cu liceul.....e chair misto....e exact faza pe care am zis-o eu....dorinta de a avea puteri cand esti in liceu.....sunt sigur ca ati avut dorinta de a scoate un fireball din mana si sa-l parliti pe un fraier cel putin o data :twisted:



Majin...daca faci as ala asta....pai sa fi vazut Spidey-ul ala.....spargeai tv-ul biggrin.gif
blackinque
Sunt FOARTE pretentioasa cand vine vorba de...aproape orice 8)



X-men imi placeau mult seriile, pana mam plictisit. E bine desenat evolution . Batman of the future... hmmm... personajele negative de acolo sunt hot, blight e singurul motiv pt care ma uit la serie. Sunt alergica la scooby doo din secunda in care lam vazut.UGH!!

Samurai Jack e cel mai superficial desen realizat de un studio faimos. Nu exprima nimic, lipsa detaliului atat in desene in ochii personajului cat si in scenariu . He man e aiurea, oameni cu muschi si femei in costume de baie, tipic american. E cam penibil ca in ambele exista un evil mastermind care e pur si simplu ... rau, fara nici o istorie, nici un close-up, analiza psihologica a motivelor etc. Chris colorado mi sa parut shi ala superficial, dar am observat ca s-au documentat bine (tanatos e zeul mortzii la greci) au detalii, dar nau norocul unor animatori buni.



Cat despre CN desenele mele preferate sunt Dexter (alea vechi) Tjhe Mask laugh.gif (super amuzant) Johnny Bravo (mama ceam ras la asta) si Billy si Mandy (desenatori buni, oameni desteptzi, povesti de groaza ascunse in spatele unor desene pt copii).
Majin
scorp-sama,mie chiar nu ima placut x-amn evo.cred ca sa inteles asta de prima data.eu nu o sa mjai comentez asta niciodata.gomen pt folosirea excesiva a cuvantului "dispera" dar asta imi face seria aia.imi vine sa sar de pe bloc!!!

p.s.:am luat calmante,dar fara efect..oi fi imun la ele....
DMW
scorp, LOL. good one!

majin, treci peste faza cu originalul oricum fanii comics-urilor erau "disperatzi" si de el. ce sa mai vorbim de filme... oricum Evo arata super. si, repet, Rogue rules in Evo. e super sa vedem ceva character development la ea, e un personaj f complex si IMO e underused in seria veche.



cat despre puteri in liceu... hmmm... tot Wolverine ma tenta cel mai tare :-)) mai bine sange si spintecari decat miros de carne arsa :barf:



blackinque, hubba hubba! :-)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.