Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Traduceri Platite, [direct din japoneza sau rusa]


NoOne
post Jan 26 2007, 01:53 AM
Post #1


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Am cateva anime-uri vechi si foarte vechi (la unele a durat mai bine de o luna sa le iau de pe e-Mule) care nu au traducere in engleza. Sunt raw-uri japoneze sau dublaje in rusa.

Daca se considera cineva in stare sa traduca anime-urile la o calitate cat de cat acceptabila din cele doua limbi atunci eu ma ofer sa platesc munca respectiva. N-am idee cat as putea oferi. Stiu ce inseamna sa stai cu doua dictionare in fata si sa nu intelegi nimic... dar sa vrei sa intelegi. :) Stiu ce complicat este tocmai pentru ca fac si eu acelasi lucru dar la un nivel mai simplu: din engleza.

Eventual sunt dispus sa platesc si in rate daca suma ceruta va fi prea mare pentru a o achita deodata. :P Voi incerca sa nu-mi bat joc de munca si efortul depus si sa ofer aceeasi suma de bani pe care o primeste un traducator normal. (evident ca n-am nici o idee cat inseamna asta - dar ma voi interesa) Plata se va face la numarul de cuvinte sau replici, asa cum e normal sa fie.

Deocamdata lansez aceasta idee sa vad daca exista priceputi in ale limbii. :) Eu am pe cineva dar inca nu indraznesc sa intreb/rog. Va ramane ca ultima solutie.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

NoOne
post Mar 12 2007, 02:28 PM
Post #2


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Oferta este in continuare valabila insa tin sa precizez ca (d-ra) aldonza a fost dispusa sa incerce o traducere si eu inca n-am apucat sa-i trimit DVD-ul - desi au trecut mai mult de 3 saptamani. (Offf!!!)

Nu, nu exista termen limita iar plata se va face printr-o intelegere - in functie de numarul de replici sau de greutatea traducerii. Eu n-am nici cea mai mica idee cat sa ofer... insa... in eventualitatea unei finalizari nu cred ca as indrazni sa "nemultumesc" in nici un fel pe cel care se ofera sa ma ajute.

Dar in principiu da totul este deschis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Edysan
post Jan 30 2008, 01:00 AM
Post #3


Diclonius ® Imperator™
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: 28-January 08
Member No.: 6.059
Points: 45
Gender:



Eee...la chestia asta sunt si eu cu urechile in 44. Pt ca m-am oferit si eu la un moment dat sa platesc pe cineva sa imi traduca niste serii in romana si mi s-a raspuns ca e prea multa bataie de cap chiar si pt o serie de 50 de episoade. Si in plus este si dupa preferintele traducatorului (daca serialul nu e pe gustul lui nu ti-l traduce - de ce ne-am emancipat asa de mult?? - no offence for nobody). Ideea este ca desi sunt dispus sa platesc, nu vrea nimeni sa se bage. E ceva la mijloc de care nu ma prind.
Uite eu de exemplu vreau Voltron, Saber Rider sau Macron 1 in romana, si dau si 1-2 milioane pe serie (sa zicem - la fel ca tine nu ma pricep la negociat si nu cunosc preturile in domeniu) si binenteles fara termen limita impus, dar nu vrea nimeni. Poate imi zice si mie cineva care e faza sa ma lamuresc. Thx
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
NoOne   Traduceri Platite   Jan 26 2007, 01:53 AM
zeri   RE: Traduceri Platite   Jan 26 2007, 07:39 PM
NoOne   RE: Traduceri Platite   Jan 26 2007, 10:23 PM
mattebu   RE: Traduceri Platite   Mar 10 2007, 07:35 PM
NoOne   RE: Traduceri Platite   Mar 12 2007, 02:28 PM
Edysan   RE: Traduceri Platite   Jan 30 2008, 01:00 AM
intellect   RE: Traduceri Platite   Jan 30 2008, 01:40 AM
Edysan   RE: Traduceri Platite   Jan 30 2008, 03:03 AM
Muza chan   RE: Traduceri Platite   Jan 30 2008, 07:21 AM
elpreda   RE: Traduceri Platite   Jan 30 2008, 07:57 PM
JapOxanu   RE: Traduceri Platite   Apr 2 2013, 07:49 PM
FrancyIssa   RE: Traduceri Platite   Apr 2 2013, 08:57 PM
JapOxanu   RE: Traduceri Platite   Apr 18 2013, 07:31 PM
Yoyo   RE: Traduceri Platite   Apr 3 2013, 03:37 PM
Mumusan   RE: Traduceri Platite   Apr 3 2013, 05:37 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 07:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |