Anime-Club :: Comentarii :: Akira prinde viata cu Leonardo DiCaprio
Vizitator, bun venit pe Anime-Club 

 Meniu
 
 
 Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva 
 
 Reclama
 
 
Akira prinde viata cu Leonardo DiCaprio
http://www.i4u.com/images/2006/akira-blu-ray.jpg

Celebrul anime Akira, lansat in anul 1988 sub forma unui manga, se va bucura acum de transpunerea povestii intr-un film live-action. Se pare ca la mult timp dupa succesul animatiei regizate de Katsuhiro Otomo, Warner Bros. a realizat potentialul artistic al animatiei si doreste sa readuca la viata viitorul postapocaliptic din New Tokyo.

Avand in vedere dezamagirile repetate la care au fost supusi fanii anime in trecut, cei de la studioul Warner Bros. vor avea o sarcina destul de dificila, mai ales daca luam in considerare tendintele hollywoodiene de a sacrifica potentialul artistic in favoarea celui monetar.

Una din vestile bune pentru fanii lui Titanic este ca acest film il are in distributie ca actor principal pe Leonardo DiCaprio. Singurul lucru pe care ni-l dorim este ca live-action-ul (si nici actorul) sa nu aiba un sfarsit asemanator.

Producator: WARNER BROS.

Regizor: RUAIRI ROBINSON

Data Lansarii: Vara 2009

Postat de: ^Dash^

Postat de: Kreatur
hahahaha, trebuiau s-o faca in Bucuresti, cu Dacii modificate si tigani mutanti
 

Postat de: Vebby
Well..mai mult, povestea e modificata.Actiunea va avea loc in Manhattan si nu Tokio..
 

Postat de: Sidonix
problema lui dicapra este ca a jucat in titanic... l-a stigmat pe viata ca "the cute lover boy" <_< ... in nici un caz nu va fi Kaneda... paote sigur in rolul patetic a lui Tetsuo... hmm... sunt curios ce varza o sa faca marii maestri ai filmului din hollywood <_<
 

Postat de: Trickster
Bah humbug! I'm gonna look foward to it, no matter what the pessimistic pessimists around here say. Di ce? Pentru ca nu in fiecare zi se face un film cu buget mare dupa un anime sau o manga. Povestea-i buna, si in cel mai rau caz o sa vad niste mutanti desfigurati cu puteri psihice facand prapad prin tokio. Cine nu vrea sa vada asa ceva sa stie ca-i ceva telenovela pe acasa acuma
 

Postat de: Love-chan
I quote myself: "cine nu se asteapta la nimic va fi cel mai fericit"
 

Postat de: Luffy
OIIIIII loveeeeeeee!!!! come on vorbim de DiCarpa:D asa ca la ce te astepti ... la ceva bun? sau extraordinar de "bun" ... NEEEE????
 

Postat de: Love-chan
Oi oi! mi-am spus parerea care sper ca n-a jignit pe nimeni...
 

Postat de: Kreatur
love-chan, stfu, akira e prea complex pentru di caprio
 

Postat de: Love-chan
Well, eu n-am vazut Akira deocamdata si nici nu-s fan Di Caprio, dar nu inteleg de ce e lumea atat de pesimista... e mai bine sa nu te astepti la nimic decat sa te astepti la ceva extreordinar, ne?
 

Postat de: Tenshi
Mie-mi place diCaprio, nah.
 

Postat de: dana2006
Si mie mi se pare f tare asta cu Di Caprio, nu stiu, pur si simplu nu il vad intr-un asemenea rol...dar daca o sa apara pana la urma filmele astea o sa ma uit, nu se stie niciodata, poate o sa fiu placut suprinsa?!?!
 

Postat de: Vebby
Caprio...?No way,Akira si Caprio..No Way.Nici o speranta de la film. Ma gandesc cum au ajuns ei la concluzia asta...
 

Postat de: Muza chan
Cel mai bine a jucat in What's Eating Gilbert Grape.

Revenind la Akira, nu cred ca vor fi capabili sa faca ceva de valoare. Pana si filmele dupa comics-uri sunt din ce in ce mai slabe.
 

Postat de: Trickster
Deci pe bune... o jucat chiar bine in The Departed, am ramas si eu surprins sa nu-i pot reprosa ceva. Plus ca probabil o sa explodeze in akira
 

Postat de: Kreatur
daca era orice alt actor, as fi putut avea sperante de la filmul asta
 

Postat de: Luffy
mi-a placut ultima fraza:D
io zic ca daca di carpa ... ii un actor de clasa joasa .. si ori cat de bine joaca nui meritul lui ci a regizorului
 

Postat de: Trickster
Haide bre, o jucat chiar bine in the Departed. OMG, tocmai l-am complimentat pe di capra
 

Postat de: The Different Mechanist
Mh... Deocamdata sunt doar "zvonuri confirmate". Stim toti ce inseamna asta... Also, sunt doua filme, nu doar unul. Adica e MAI rau.

http://twitchfilm.net/site/view/akira-confirmed/
 

Postat de: Sidonix
oh nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... di capra ?! wtf ? asta e una din vestile bune ?!... somebody shoot the announcer
 

 UserCP

User: 
Parola: 

Inregistrare 
 
 Poll
Perioada preferata de animatie?




[ Rezultate ]
Trebuie sa te loghezi pentru a putea vota

Poll DB 
 
 Statistici
Total postari: 157829
Membri: 8075
Cel mai nou membru: kd9004
Max online: 4238 pe 21 Jan 2020, 02:13 PM
Useri online:

Total online: 563
Membri: 0
Membri anonimi: 0
Vizitatori: 563
 
 
Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin


Powered by Anime Power Engine v2.0.3
Copyright © 2024 Anime-Club Romania.