Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nijikon 2009
Anime-Club Forum > Forum > Anunturi
Pages: 1, 2
rogueman999
QUOTE
In pozele pe care le- pus Sentaro pot sa vad desenul lui Shiva cu toamna de la concurs >o< singurul pe care l-am recunosct (e pe un perete ;p)

Acum e la mine pe birou tongue.gif What can i say, I like nijikon, you meet people smile.gif

@Tessa: Umbla pe thread-ul de Intalniri - Bucuresti si o sa gasesti oameni care cumpara pocky in fiecare sambata dimineatza.

Sunt fericit ca am vazut-o pe aki cu emotii - am intrat 5 minute in sala la cosplay special pentru asta. Din pacate nu cred ca o sa se mai intample *sniff*. A doua zi deja se purta ca un prezentator de meserie.
Baka man
QUOTE(rogueman999 @ Oct 26 2009, 05:19 PM)
Acum e la mine pe birou tongue.gif What can i say, I like nijikon, you meet people smile.gif



Care desen facut de Shiva la care concurs de desen? :-?

Also, Nijikon a iesit super anul asta. Mi-a placut in mod special standul cu mancare japoneza "servita" si preparata de japonezi. A fost win, la fel ca si mancarea. Restul s-a mai spus si nu are rost sa repet.
Sunt curios cati au venit anul asta. Am inteles de la Reactive ca sambata ar fi venit vreo 1800 de oameni.
DraX
hmmm,
un caz de lost and found,
ma rugat o prietena sa postez cu intrebarea:
"daca dintre cosplayer-ii care s-au schimbat la baie, a gasit cineva un hanorac negru [cosplayerii fete]???"
so please,do contact me daca e cazu happy.gif arigato anticipat
Alexander
Methos... Amv-ul de pe pozitia 2 era VS.(facut cu Basilisk) nu Return to First.
LordMethos
nuj .. asa a ajuns la mine .. eu personal nu le-am vazut la fest asa ca le-am pastrat numele cu care au venit, eu doar am adaugat locul si persoana care a realizat.
Dar bine ca mi-ai zis.
Sentaro
Nijikon 2009 - day 4
Sau altfel spus After Party smile.gif
saeko
in legatura cu hanoracul pierdut; a ramas un hanorac negru cu un imprimeu mic in fata dar a fost gasit in loja unde au avut lucrurile voluntarii cred ; dar se mai cauta inca un hanorac negru complet asa ca nu stiu exact daca e ceea ce cauti; pt lucruri pierdute vb cu dan (mecanistul);
s-a mai last la vestiarul cosplayerilor : legitimatie(am uitat numele persoanei) cu o poza kamenashi in interior , o punga plina cu haine; o pereche sosete tongue.gif ; o trusa machiaj , un cablu usb parca intro punga cu niste mine de creion
Bavarezu
hanoracul l-a gasit cineva la loja vip l-am luat eu, am strigat vreo 5 minute la etaj si la parter si pana la urma l-am dat unei tipe care spunea ca a vazut pe cineva care cauta asa ceva.era un hanorac negru cu un scris alb pe spate parca.plus ca am mai gasit doua insigne tot la loja VIP una cu o gagica si cu animax scris pe ea parca de la nijikon-ul trecut si una cu un chip din care sa vad doar ochii si coafura.So cine le-a pierdut si le vrea inapoi contact me.
reenheart
(copy/paste de pe ProjectSakura, cuz I'm lazy like that.)

Dupa lupte seculare cu lipsa de somn, m-am urnit din lenea mea, mi-am facut o cafea tare si m-am asezat la tastatura sa-mi dau cu parerea despre Nijikon. Anul acesta am participat atat ca si cosplayer (granted, original concept of cosplay), cat si ca artists si simplu vizitator. Am incercat sa fiu cat mai obiectiva in feedback si sa privesc intreaga conventie din toate cele 3 puncte de vedere; sper sa-mi fi iesit.

Anyway, here goes my rant:

1. Amplasarea standurilor
Despre amplasarea standurilor, parerile coincid: mult mult mult superioara. Sigur, au existat si minusuri, dar per ansamblu s-a remarcat o imbunatatire majora. Spun asta pentru ca atat sambata cat si duminica am avut sentimentul de "aerisire", ca si cum nu ar fi public destul, dar in timpul concursurilor de cosplay s-a vazut numarul coplesitor de spectatori. Asta inseamna ca interiorul palatului a fost atat de bine organizat, incat lumea nu s-a mai calcat in picioare ca anul trecut. Ok, poate la standul Mangashop iar a fost aglomeratie, iar gamerii s-au plans de spatiul micut alocat, dar sincer, cred ca a meritat sacrificarea spatiului acestora si realocarea lui. Mai ales in ceea ce priveste zona de gaming. Anu trecut, spatiul acela era mort, aripa dreapta era blocata de lume, iar artistii s-au plans de proasta iluminare pentru live drawing. In plus, vizitatorii au avut la dispozitie foarte mult spatiu langa festrestre sa stea jos la o barfa, un desen, un telefon, la masa, etc.
La etaj nu prea am avut ocazia sa merg, dar atunci cand am reusit sa vizitez standurile atmosfera era ok. Nu la fel de aerisita ca la parter, dar parca nu se mai calcau pe picioare ca in 2008.
Forumurile au avut suficient spatiu la dispozitie sa se desfasoare si chiar s-a creat un culoar in spatele acestora, ceea ce a fluidizat si mai mult 'traficul'.
All in all, thumbs up! Brainstorming session was fruitful happy.gif Sincer, nu vad ce puteau sa faca mai bine. 'Twas a major improovement than last year wink.gif

2. Forumurile
Tin sa felicit echipele forumurilor pentru efortul depus si pentru buna cooperare dintre acestea! Thumbs up, guys! Oferta de produse a fost foarte variata, concursul de desen apreciat, tombola interesanta! Sunt voci care s-au plans de sonorizarea individuala... Personal, nu am simtit un discomfort acustic, insa e bine de stiut ca acesta exista pentru unele persoane. Pana la anul, se vor gasii solutii =]
Fain si standul celor de la J-Addicts XD Fangirlism overload happy.gif Un plus de noutate foarte bine venit, apreciat mai ales de publicul feminin, dar si de cel masculin .
Daca anul trecut nu am avut un sentiment bine definit in ceea ce priveste standurile forumurilor, anul acesta am simtit ca se completeaza reciproc (am auzit ca s-au ajutat cu premiile pentru concursul de desen - fain, dom'le, fain!)

3. Mancarea
In sfarsit, de cand tot asteptam un stand cu mancare japoneza! Vanduta de japonezi! Dorinta indeplinita, clienti multumiti! happy.gif Inspirata le-a fost ideea sa-si plimbe marfa prin palat decat sa astepte clientii sa se deplaseze pana la standul lor smile.gif Sper sa revina constant ^.^

4. Anunturi audio
Aici sunt de acord cu vocile care sugereaza ca la urmatoarea conventie, pret de cateva secunde, sa se opreasca muzica si cineva sa anunte ce anume urmeaza sa aiba loc in sala de proiectii. Chiar daca exista afise cu programul, nu intotdeauna iti aduci aminte la timp sa verifici ceasul sa te asiguri ca nu ratezi nustiuce proiectie. Un reminder din partea organizatorilor ar fi perfect.

5. Culise
Mi-a placut ca accesul in culise nu a fost strict interzis asa incat, daca aveai ceva de comunicat organizatorilor, puteai oricand sa le faci o vizita backstage. Feedbackul de moment a fost foarte util in rezolvarea unor chestii minore. Caci da, oamenii aia chiar au tinut de sfaturile noastre asa ca, data viitoare cand aveti o problema cu ceva legat de sala de proiectii ( ca e cosplay, ca e AMV sau proiectie de anime), treceti pe la ei si spuneti-va offf-ul.

6. Intermission
Se intampla uneori, din varii motive, ca aparatura tehnica sa nu coopereze, sau cosplayerii sa nu fie gata, sau cine stie ce altceva. Atunci, pret de cateva secunde/minute, e lasa o tacere peste scena si se ridica un murmur in sala. Sunt momente ca acestea cand se simte nevoia unor 'Intermisson people'. Cine a fost anul trecut sigur si-o aminteste pe pink gheisha with a high-pitched voice. Chiar si neregizat, momentul a fost haios si memorabil, mai mult decat bine venit.
Nici anul acesta organizatorii nu au fost scutiti de neprevazut dar, dupa ce le-am aminitit de gheisha sambata, s-au mobilizat si duminica l-au oferit pe Samurai Jack spre deliciul publicului. Atat de fain a fost, incat acele secunde de pauza weren't a drag anymore, but a joyful moment happy.gif Ar fi util si binevenit ca la urmatoarele conventii/festivaluri sa existe o mica echipa to entertain the public during inermission.

7. Prezentatorii
Ok, poate nu toate glumele si replicile lui Aki se potriveau in context, dar trebuie s-o intelegem, avea si ea emotii - first time on stage does that to you. Si apoi, daca si pustii de 11-12 ani intele termenul de hentai, atunci replicile ei n-au fost chiar atat de exagerate. Sigur, parintii din sala au dezaprobat cele spuse, dar sa nu-i un capat de tara. Sustin ideea unui oarecare scenariu pentru prezentatori, sa nu fie nevoiti sa improvizeze mereu. And next time, do use a notepad =]

8. Stand Up comedy
Thumbs up cui i-a venit ideea! Celebrul "tip in albastru" (Andrei) m-a facut sa rad cu lacrimi! Destept baiat si subtile glumele, asa, pentru cunoscatori =] Ultimul in schimb... mai bine nu. Poate glumele fara perdea mai merg in fata blocului, dar la o conventie cum e Nijikon parca sunt ushor deplasate. Nu-si aveau rostul.
Oricum, ideea de stand up comedy a fost inspirata. Un plus de varietate e mereu binevenit smile.gif

9. Photoshooting Session
Inca o data, dragut din partea organizatorilor sa invite toti cosplayerii la photoshoot, indiferent daca au participat la concurs sau nu. Unii cosplayeri nu au suficient tupeu sa pozeze la nesfarsit pentru public si prefera sa stea mai cuminti si mai retrasi incat multi vizitatori nu apuca sa-i vada/pozeze. Sedinta de photoshooting ii face cunoscuti si apreciati pentru efortul de a-si confectiona costumul. Si acum zambesc cand ma gandesc cata lume se adunase in jurul lui Zack Fair. Tipu a devenit un star printre cosplayeri in numai 5 minute - daca nu ar fi fost sedinta de fotografii, probabil ca ar fi ramas necunoscut. E numai un exemplu; ca el au mai fost cosplayeri foarte talentati, dar mai retrasi din fire (I'm just a biased Zack Fair fangirl, so yeah XD)

10. Cosplay
S-a remarcat o reorientare a cosplay-ului de la Naruto, Bleach & Company catre ceva mai putin mainstream. E fain, ne trebuie noutate =] Costumele au fost si ele variate, unele crappy iar altele profi, iar cosplayerii au aratat foarte relaxati si confortabili in fata aparatelor de fotografiat.
In ceea ce priveste concursurile, e clar ca mi trebuie lucrat la partea de individual. Inca nu avem un sistem, o reteta pe baza careia sa se desfasoare lucrurile cum trebuie si mereu apar discutii.
Nu comentez deciziile juriului dar, in mare parte, rezultatul a coincis cu asteptarile publicului, asa ca orice alta discutie e inutila.
O sugestie am: data viitoare fiecare membru al juriului sa puncteze un anumit aspect din cadrul cosplayului unui participant. Spre exemplu, in strainatate (exemplul din mintea mea e din Singapore. Irelevant), un membru se concentreaza asupra costumului, altul asupra interpretarii personajlui, altul asupra impactului general, etc etc, si fiecare atribut are o alta pondere, stabilita si facuta public inaintea concursului.
O chestie neplacuta din cadrul cosplayului au fost iregistrarile audio. Suna prost, ieftin, sub mediocru, nu sunt deloc armonizate, au zgomot de fundal, nu se intelege mereu ce se vorbeste, etc. Poate, candva, cuiva o sa-i sclipeasca o idee sa remediem acest aspect acustic.

11. Pedobear, Samurai Jack, Kanye West
Cute, foarte cute happy.gif Thumbs up, guys, am ras cu lacrimi! Sa mai veniti cu idei din astea wink.gif

12. Video
Bineinteles, Profanatorul de Anime rulz. Nici nu ne asteptam sa fie altfel. Aplauze celor care si-au tocat nervii la realizarea lui pentru ca noi sa radem cu lacrimi biggrin.gif Sper ca urmatorul episod sa fie ceva mai lung =]
AMVurile au fost si ele dragute, dar parca nu m-au impresionat la fel de mult ca cele de la Otaku 3, sau chiar si Nijikon 2. Cu exceptia unuia singur biggrin.gif Am avut asteptari mari de la Notorius si n-am fost dezamagita. Impecabil, omule! Cred ca a fost singurul AMV care avut un concept in spate: serios, bine gandit si foarte bine pus la punct. Mi s-a facut pielea de gaina cand l-am vazut o.O Felicitari!

13. Yuri moment
Parerile sunt impartite... A fost fain putin fanservice, dar parca s-a cam exagerat. In fine, sa zicem ca putin abuz se iarta, ca deh, you don't get to see your favourite anime characters making out IRL

Si pentru ca 13 e un nr asa de fain, am sa ma opresc aici (about bloody time! LOL)
All in all, s-a vazut si s-a simtit o imbunatatire, dovada ca solutii exista as long as constructive feedback is provided. Felicitari castigatorilor concursurilor! dar mai ales, felicitari organizatorilor care si-au tocat nervii si timpul pentru realizarea acestei conventii! Thumbs up, guys! =]

Reen, over and out

PS: Nu-mi cer scuze pt greseli de ortografie, gramatica, sintaxa sau exprimare. Si nici pt lipsa de logica si coerenta de pe alocuri. Oboseala isi spune cuvantul.
saeko
QUOTE(Bavarezu @ Oct 27 2009, 01:57 PM)
hanoracul l-a gasit cineva la loja vip l-am luat eu, am strigat vreo 5 minute la etaj si la parter si pana la urma l-am dat unei tipe care spunea ca a vazut pe cineva care cauta asa ceva.era un hanorac negru cu un scris alb pe spate parca.
*


eu eram tipa careia i l-ai dat cred; reactive zicea de un hanorac negru dar nu corespundea descrierii si i l-am dus lui dan care avea si restul lucrurilor pierdute
LordMethos
@ reen : zona de gaming a fost MULT MULT mai ok ca anul trecut smile.gif (sus e mai putin spatiu ca jos tongue.gif btw ) DAR cu toate acestea tot a fost putin spatiu tongue.gif

Also legat de Pedobear /blush si multumiri lui Card si mie:P pt ideea si colegilor de la stencils pentru realizare. De asemenea la anu ( cand nu o mai fi criza ) pedo poate primeste un upgrade. tongue.gif

DMY
QUOTE(LordMethos @ Oct 26 2009, 11:43 PM)
nuj .. asa a ajuns la mine .. eu personal nu le-am vazut la fest asa ca le-am pastrat numele cu care au venit, eu doar am adaugat locul si persoana care a realizat.
Dar bine ca mi-ai zis.
*



AMV-ul de pe locul 2 se numeste "return to first ",- cel cu "VS" e alta mancare de peste si este facut cu Saikano-


...PS...nu sunt fratele lui ICE:P
LordMethos
aaa lol ... si eu de ce credeam ca esti fratisu ?tongue.gif
ma rog .. am sati dau un miel tongue.gif
Bavarezu
ma intrebam eu ce oare puteti sa faceti cu stencil-ul de la pedobear.cand a venit reactive la mine mi-a cerut sa ii scot de pe net vreo doua sau trei printre care si pedobear.initial eu credeam ca vrea sa le expuna asta pana l-am vazut pe methos plimbandu-se cu pedobear pe scena biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Animal
Presupun ca este inca devreme dar...niste filmari "oficiale" nu au fost facute? Or better yet, who do I have to blow to get some vids ?

Opinii despre niji 2009 : frumos. Cosplay-urile au fost okay, am observat ca anul acesta nu a fost numai naruto/bleach/emo freza,white T-shirt,black jeans L si lumea a migrat spre cosplay-uri mai originale. Unele (nu stiu daca era fail cosplay sau nu stiam eu anime-ul...dar probabil era fail cosplay) nu le-am recunoscut dar pareau okay.

Standul Warhammer...nu stiam ce e exact...am aflat de pe forum ca defapt era stand warhammer >_> ... macar puneti si voi o placuta mare STAND WARHAMMER deasupra sau undeva prin apropiere, sa stie si omu la ce se uita. That dude with the armor was awesome.

Stand-ul cu J-POP was to emo for me.

Cheers ungurilor, mi-am luat un keychain, dar cam slabuta marfa duminica...probabil a fost mai multa sambata.

P.S. Un link catre : profanatorul de anime vid? Nu exista?
DraX
mersi mult happy.gif esti amabila smile.gif
deci il caut la mechanistu santeleg unsure.gif
Coyotee
M@D-urile proiectate sunt acum disponibile pt download

-----> click here for the M@Ds <-----
LordMethos
fa si una pt toate amvurile care au fost plx biggrin.gif
ca vreau sa restu de locuri nu numai 1 2 si 3
~L~
vreau sa stiu si eu cand va fi un cum so numi in bucuresti, nu neaparat nijikon
LordMethos
ok .. that was awkward.
Urmeaza Otaku in primavara .. daca vrei in bucuresti.
Nijikonu e toamna.
Also daca vrei la iarna e si A-Camp ( nu in bucuresti )
Coyotee
Pagina AMV-urilor de pe site-ul Nijikon a fost actualizata aseara cu notele finale acordate celor 10 amv-uri din TOP.

Le poti scoate de acolo.
LordMethos
ty love ya ...
acum nu mai trebuie decat vids de la cosplay individual si grup si im happe.
poze am cu caru , amvuri am cu caru.
AAAA
ce as mai vrea daca se poate pt ca este a 2 a oara cand am ratat.
generatia desenlor animate ( de unde pot pune gheara ? ) sa vaza si ochiu meu.
Reactive
i l-am dat eu
LordMethos
ok .. next on agenda .. move ure asses si terminati cu fiilmele tongue.gif cuz i want to see.
Animal
Un link catre profanatorul de anime? Nu exista? <-

P.S. Methos wtf was that muvi pana la urma ? Ca nu mam lamurit...
LordMethos
Ce ? generatia ?
Fix despre ce zice. Animatia din vremurile de demult. Aici vorbind de cele din romania.
E un documentar care am tot vrut sa il vad de cand a fost prima data la MNAC si nu l-am vazut.
Reactive
QUOTE(LordMethos @ Oct 28 2009, 02:46 PM)
Ce ? generatia ?
Fix despre ce zice. Animatia din vremurile de demult. Aici vorbind de cele din romania.
E un documentar care am tot vrut sa il vad de cand a fost prima data la MNAC si nu l-am vazut.
*



http://video.google.com/videoplay?docid=873141776455937143 mai exact
Botan
spyderverr, cautarile mele s-au sfarsit cu Nadesico. biggrin.gif Cel putin ochiul nu ma inseala cand e vorba de Gonzo asa de bine.. pronuntat. tongue.gif
Animal
Okay... now I'm confused...

"Ce ? generatia ?
Fix despre ce zice. Animatia din vremurile de demult. Aici vorbind de cele din romania.
E un documentar care am tot vrut sa il vad de cand a fost prima data la MNAC si nu l-am vazut."

Nu ... "generatia" il stiam de mult, lam vazut acu ceva timp ... filmuletu care mi-a provocat nelamuriri se poate sa fi fost Profanatorul ... ca pe la ora aia era "difuzat"... nu pot sa zic sigur pentru ca nu a postat nimeni un link >_> ...
LordMethos
QUOTE(Reactive @ Oct 28 2009, 02:03 PM)



QUOTE(Animal @ Oct 28 2009, 02:53 PM)
Okay... now I'm confused...

"Ce ? generatia ?
Fix despre ce zice. Animatia din vremurile de demult. Aici vorbind de cele din romania.
E un documentar care am tot vrut sa il vad de cand a fost prima data la MNAC si nu l-am vazut."

Nu ... "generatia" il stiam de mult, lam vazut acu ceva timp ... filmuletu care mi-a provocat nelamuriri se poate sa fi fost Profanatorul  ... ca pe la ora aia era "difuzat"... nu pot sa zic sigur pentru ca nu a postat nimeni un link >_> ...
*



GEN


Also .. are careva idee cine a facut la cosplay chestia aia misto cu pedobearu ?
Reactive
parca-l chema razvan, era un tip inalt cu ochi albastri
LordMethos
si ceva poze cu el sunt ? ca vreau sa fac cunostinta cu el.
Reactive
cred ca sunt prin pozele fotografului Dan Comsa, venise vreo 2 ore pe la eveniment
LordMethos
kkt .. vreau poze cu el >_<
Sentaro
Ok Ok recunosc.
Eu am fost pedobearu.
Nu am putut rezista tentatiei de a sta departe de acele costume si mai ales de cosplayeri. Unele personaje erau asa de bine interpretate incat iti venea sa fugi cu ele (sau de ele). smile.gif
Alexander
Profanatorul de anime: Extended Preview II - a fost difuzat la Nijikon in a doua zi de la ora 16:15. Cine nu era in sala o sa il vada cand il scoatem pe tot. Nu stau acum sa fac 1000 de posturi. Il aveti si pe youtube intr-o varianta mai scurta si CAM de la Otaku Festival.
Lansarea la PdA II va fi cel mai probabil undeva in 2010.
tehtroidXLR8
..Lume am si eu o rugaminte ..are cineva filmarile de la grupe la cosplay ? shi nu vraeu de la Cosplay Society ca ii gasesc peste tot ..vreau lupta de la locul 3 dak o are cineva ..pls...
Baka man
QUOTE(Alexander @ Oct 28 2009, 10:33 PM)
Profanatorul de anime: Extended Preview II - a fost difuzat la Nijikon in a doua zi de la ora 16:15. Cine nu era in sala o sa il vada cand il scoatem pe tot. Nu stau acum sa fac 1000 de posturi. Il aveti si pe youtube intr-o varianta mai scurta si CAM de la Otaku Festival.
Lansarea la PdA II va fi cel mai probabil undeva in 2010.
*



Cat de lung va fi PDA II? O ora? O ora jumate? Doua? biggrin.gif
Alexander
Concursul AMV @ Nijikon 2009: AICI

Am facut un playlist pe youtube pentru cei care nu vor sa stea sa le downloadeze, il voi updata in functie de ce mai gasesc.

Pentru cei care vor sa le downloadeze vedeti AICI.

@Baka Man - PdA II va incheia seria si vreau ca atunci cand il lansez sa va satur cum m-am saturat si eu de el. smile.gif
Kratozz
Ma adaog si eu cu AMV Aici tongue.gif
NicholasBlack
"Si piticul dupa 3 luni: ta-daaa!..."

Iata si fotografiile facute de mine la nijikon, cele pe care promisesem ca le posteaza Kaeru, dar l-am iertat si mi-am facut cont pana la urma... tongue.gif



http://www.filefactory.com/file/a1f209c/n/niji1_rar

Butonul de d/l e in josul paginii, nu necesita inregistrare si MERGE. daca nu din prima, mai dati o data pe buton...

Voi mai posta inca 2 arhive, imediat ce se temina de uploadat.


Mai jos e un preview pt cei care vor sa stie cam ce e in arhive

user posted image



edit: a doua arhiva;

http://www.filefactory.com/file/a1f210c/n/niji2_rar


edit2: ultima arhiva:

http://www.filefactory.com/file/a1f2190/n/niji3.rar


As dori sa postez cateva din fotografiile de la nijikon si de la cosplayul de gothic lolita pe contul meu de deviant art.

Daca vreuna din persoanele fotografiate nu doreste sa apara, sa imi dea un pm, pls.
Am cateva fotografii cu Aki pe care vreau sa le postez, pe restul cosplayerilor insa nu ii cunosc dupa nick-uri, daca ii stie cineva, sa le dea un ghiont... tongue.gif


EDIT 4: cu dedicatie pt sufletele pe dial up [cough:lordmethos:cough] biggrin.gif

http://dl.fisier.ro/files/a1hjcl3cpr5dcbg/niji1.rar.html

http://dl.fisier.ro/files/g5b1rm4kal1kiar/niji2.rar.html

http://dl.fisier.ro/files/gmoiefkog7n3ci7/niji3.rar.html
LordMethos
te superi daca arunci tot tacamu pe un transfer.ro ? sau un fisier.ro?
kktu de filecrap imi da o durere de cap
kaeru
Misto previewul la poze. Dar daca si mie mi-e lene sa descarc arhivele, la restul nici nu vreau sa ma gandesc...

Puls ca acum cat timp a fost niji? Era in viata asta?
Reactive
uploadez eu pe transfer.ro

Ete: http://dl.transfer.ro/Nicholas_Black-Trans...2Dec-e2a828.zip

Enjoy.
NicholasBlack
sunt deja uploadate pe transfer, am editat postul si am pus linkurile jos.
LordMethos
nu am dial up tongue.gif am banda chiar ok tongue.gif its just that filecrap sucks
ok .. am dat jos prima arhiva .. si dupa ma ia .... este basic tre sa astepti 10 minute .... well up urs bitchez ... nu stau 30 min sa iau 3 arhive care mi le da jos in 30 sec >_<

so ... i prefer all in one tongue.gif)

love u reactive }{
usagy
La mine nu a durat 30 de minute Methos ^ ^ , dar poate e avantajul dat de netul de la scarbici.

Multumim pentru poze, frumoase, in prima arhiva insa nu recunosc personajul ^.^ .


Inca mai astept si pozele facute de ceilalti fotografi care s-au invartit prin spatele cortinei dry.gif.
NicholasBlack
In prima arhiva nu e un personaj, e un fotograf care stia sa "faca figuri", asa ca a ajuns la capatul gresit al aparatului foto. 'Hisagi' a fost foarte de treaba si ne-a imprumutat sabia. [me loves bossing ppl around biggrin.gif ].
zeri
Superbe pozele. Daca mai vreti un mirror metro pentru ele, gasiti AICI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.