Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hellsing Ova Series
Anime-Club Forum > Detaliat > Hellsing
Pages: 1, 2, 3
Sidonix
u bastard!!... unde l-ai vazut subbat bre ?! link me tongue.gif ca mi-e sila sa caut tongue.gif
cami
nu cred ca a aparut deja cu sub, cel putin eu nu l-am gasit si pot sa spun ca am cautat aproape in fiecare zi de pe 22 incoace sad.gif
Sidonix
pai inca nu e... momentan... insa nu-mi vreau sa-mi stric placerea cu raw inca... mai rezist citeva zile biggrin.gif ...
Rezo The Red Priest

Je? Subat? Unde tongue.gif stai linistit ca mai dureaza un pic; daca aparea aflam eu...
Sidonix
... ma miram eu ca nu stii tu laugh.gif ... cica e pe vine... eu am raw pe hdd si ma abtin cu greu dar nu vreau sa ma uit ca vitelu la poarta noua laugh.gif adica totusi parca era si intriga in afara de gore biggrin.gif ... revin ->
Rezo The Red Priest
Fresh from the uatevuh: [attachmentid=602] extensia pe bune e .ssa

M-am uitat doar putin sa confirm ca e coerente (mi-a dat ca sunt) si se pare ca avem si putina intriga... asta pana nu e impuscata o pisica in cap O_o laugh.gif hai ca pana la urma incepe sa-mi placa foarte mult...
Sidonix
haha... I won dude tongue.gif ... uite aici a iesit varianta subata tongue.gif -> http://www.mininova.org/tor/1214529 ... bre, da discursul ala lung mai e... si daca nu avea sub nu ghiceam niciodata ce poate zicea nenea fureru cu atata placere... adica nimica laugh.gif ... am ras la faza cu dom'soara pisica care papa glontul in close up laugh.gif ... ce miscare naturala a facut nenea alucardu ! laugh.gif ... deci in concluzie e secanta partea a IV-a dry.gif ... iar ne lasa cu plotu' in gura (exprimare plastica biggrin.gif ) ... deci sa inteleg ca asta e prologul din prologul de pina acuma laugh.gif ... urmeaza iadul din europa in partea a V-a ... hmm... pai nu stiu daca reusesc sa-l termine... nu mai tin minte, au zis ca se opresc la 6 sau la 7 oav-uri ?! ... si acum iar trebuie sa astept 4 luni pina scot urmatoru... I'm running out of patience here... damn these producers dry.gif ...

ps: era sa uit de faza dintre Integra si Victoria... very finger lickin' laugh.gif
Maximus
Deci..noua serie de Hellsing OVA e... BESTIALA!!
Desi sincer urasc idea de un personaj absolut imbatabil...Alucard is special. laugh.gif
Are felul lui personal of getting things really messy and siiiiiiiiick,chiar wicked sick.
Tocmai azi am vazut al patrulea OVA ( made me droll ohmy.gif )
Stie cineva cand iese urmatorul OVA?
Sidonix
... din pacate si cu parere de rau n-am gasit nimic... trista faza
Sidonix
... hot old news... a aparut varianta raw de la Oav-ul 5 ... oh joy! :] ... in curand si subs sper dry.gif
shoppy
Cu sub aici:
http://www.mininova.org/tor/2106541
Sidonix
http://www.mininova.org/tor/2118716 recomand varianta asta... impresie... so f***** sweet ^^.... chiar daca alucard nu e in centrul atentiei... Integra & Walter joaca perfect pe scena groteasca a Londrei in flacari... mi-a placut si Anderson ^^ so evil biggrin.gif ... can't wait for the next one ->
Yonzy.
Când apare OVA VI ?
cami
QUOTE(Yonzy. @ Jan 13 2009, 04:36 PM)
Când apare OVA VI ?
*


nicio sansa sa apara ceva mai devreme de 6-10 luni

inca n-am reusit sa ma uit la partea a cincea desi il am de cateva saptamani in comp'... cu putin noroc poate am sa reusesc sa-l vad in acest weekend unsure.gif
Sidonix
... nu conteaza cind apare... important este ca va apare ^^
MikeyDLuffy
ova VI am citit ca apare luna asta.. sper sa il avem subtitrat repede
Sidonix
http://www.mininova.org/tor/2827932 6th OAV ... enjoy icon_twisted.gif
IceJack
Nu am avut nervii sa il vad pana la capat, prea l-au kinderit de tot, expresii faciale de FMA (si alte 'fore kids'), ghouli cu sange (they are not zombies ppl they are drained of blood humans under the control of the vampire... gah), batai din dbz , and so on; Dupa cum am zis, au aruncat tot ce era interesant la el si l-au facut kinderfriendly, Alucard the good vampire tongue.gif.

Si banuiesc ca nu sunt singuru care crede asta avand in vedere ca din august nimeni nu a mai vb de el icon_twisted.gif .

Daca v-a placut atmosfera din primul nu va uitati la asta.
Trebuie totusi sa recunosc ca parca muzia a fost mai buna overall dar pe alea le poti lua fara sa te uiti la aiureala asta.
Lumpy
*OH NOES SOMEONE IS BEING WRONG ON THE INTERNET!!*

Actualy ai fi surprins ca asta e mai aproape de manga decat seria de 13 episoade. Da inclusiv cu bucatile alea "kinderite". Eu am ramas pe la OVA 3 sau 4, dar am o vaga impresie ca 5 si 6 o sa ma impresioneze la fel de mult ca si primele OVA-uri pe care le-am vazut.
Sidonix
... a iesit si OAV 7 featuring the cute bloody Ceres Victoria icon_twisted.gif
Bavarezu
l-am vazut si este mult mai bloody decat celelalte ova-uri.cam atat sa nu-l spoilez.
MikeyDLuffy
Da, l-am vazut.. a fost super.. dar tot pe alucard il astept sa vina. Sper sa nu am prea multe luni de asteptat..
chilly
Hellsing Ultimate OVA 8
http://www.youtube.com/watch?v=GfEqnc7MMFQ
Abia astept :X
Animal
Cred ca mai avem ceva de asteptat pana apare OVA 8. Cred ca mai avem de asteptat vreo 4 luni minim.
Sidonix
... singurul lucru sigur pt OAV 8 este 2010 biggrin.gif ... poate in toamna cand deja sunt anuntate mai multe releasuri de animatii importante... plus ca incepe scoala lol ....
MsMouse [:S]
am vazut si toate OVA-urile care mi s-au parut foarte reusit...au fost cateva chestii care m-au deranjat pe ici pe colo..dar in rest si grafica mi s-a parut mai buna, si modul in care personajele s-au dezvoltat pe parcurs (victoria) anyways...eu zic ca merita vazut totusi biggrin.gif
darczon69
Ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns sau un link: De unde pot face rost de OVA 7 in 1080p?

Le am pe toate in 1080p, inclusiv 8, dar nu m-am mai uitat de la 6 incolo, ca nu avea 7-le in 1080p...Stie cineva de unde pot face rost? biggrin.gif
Himitsu23
Am vazut seria de curand...problema e ca sunt doar 8 ep, iar din moment ce a fost facuta undeva prin 2006 inclin sa cred ca nu o vor continua, ceea ce inseamna ca nu vom afla nici sfarsitul...mare pacat. Si eu care speram sa vad cum in sfarsit isi da Alucard seama cat de mult inseamna Victoria pt el si seria sa se termine cu un clash of the fangs intr-un sarut...damn!
darczon69
Vor fi 10 episoade smile.gif. Ca apare unul pe an daca avem noroc, aia e alta treaba biggrin.gif. De exemplu, intre episodul 7 si 8 a trecut mai mult de un an.

Important e ca povestea va fi terminata; you just have to be patient biggrin.gif.
Mumusan
QUOTE(darczon69 @ Dec 17 2011, 07:59 PM)
Important e ca povestea va fi terminata; you just have to be patient biggrin.gif.
*


daca te gandesti incontinu la data cand apare, you might not get there, right?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.