Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Song-ul de moment...
Anime-Club Forum > Non-Anime > Muzica non-anime
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Alexander Krieg
Melodia de moment :
Slayer - Spiritual Law (album Undisputed attitude)
cioby2k
toata ziua am fredonat margineanu - brisca.
HEartLES
Doua piese ruleaza in playlist ..oare care va fi nr 1 ? laugh.gif

God Module \O/ Evolve (Assemblage 23 Mix)
Assemblage 23 - Disappoint (remix) wub.gif
Alinna
Him - Vampire heart imi urla in boxe/casti in ultima vreme
Zamo
Hmm...astazi,am avut in program cateva piese,care au innebunit play'listul.

1. Nightwish - Two for tragedy

2. Xandria - Like a rose on the grave of love

3. On thorns I lay - All is silent

\m/ happy.gif \m/ (lente pt figura asta,da ce sa-i fac,inca o zi plina de "melancolie")
Tezeu
Stiu ca ar trebui sa fie o melodie non-anime dar n-am ce-i face:
eu ascult ca nebunul in ultima vreme Rain de pe OSTU C.B. si Goodbye my lover a lu' Blunt si Zmeul a lu' Vama Veche.
Alinna
James Blunt - Out of my mind - again and again smile.gif dar fredonata in surdina ca sa nu se sperie cateii si sa fuga sa-si caute alt stapan tongue.gif
Tezeu
Eu sper sa nu se trezeasca ai mei, mai ales ca ma apuca apogiaturile in mijlocul melodiilor liniare... icon_twisted.gif icon_twisted.gif
hanna_ichi_me
oke sa scriu si eu mai mult de 2 cuvinte: completely obsessed by vienna teng-my medeea (probabil din cauza k e melodia pusa la un amv pt le portrait de petite cosette de pe youtube, mai rar vazut amv-uri asa bine legate)

apropo dak are cineva vreo melodie d p albumu warm strangers, pm me plsss k deocamdata n-am gasit dekt sample-uri free
Rezo The Red Priest
Pai songul de moment este urmatorul: Notre-Dame de Paris - Belle ptr care pun si versurile...oare il mai stie careva?

Quasimodo:
Belle
C'est un mot qu'on dirait inventé pour elle
Quand elle danse et qu'elle met son corps à jour, tel
Un oiseau qui étend ses ailes pour s'envoler
Alors je sens l'enfer s'ouvrir sous mes pieds

J'ai posé mes yeux sous sa robe de gitane
A quoi me sert encore de prier Notre-Dame ?
Quel
Est celui qui lui jettera la première pierre ?
Celui-là ne mérite pas d'être sur terre

Ô Lucifer !
Oh ! Laisse-moi rien qu'une fois
Glisser mes doigts dans les cheveux d'Esmeralda

Frollo:
Belle
Est-ce le diable qui s'est incarné en elle
Pour détourner mes yeux du Dieu éternel ?
Qui a mis dans mon être ce désir charnel
Pour m'empêcher de regarder vers le Ciel ?

Elle porte en elle le péché originel
La désirer fait-il de moi un criminel ?
Celle
Qu'on prenait pour une fille de joie, une fille de rien
Semble soudain porter la croix du genre humain

Ô Notre-Dame !
Oh ! laisse-moi rien qu'une fois
Pousser la porte du jardin d'Esmeralda

Phoebus:
Belle
Malgré ses grands yeux noirs qui vous ensorcellent
La demoiselle serait-elle encore pucelle ?
Quand ses mouvements me font voir monts et merveilles
Sous son jupon aux couleurs de l'arc-en-ciel

Ma dulcinée laissez-moi vous être infidèle
Avant de vous avoir mené jusqu'à l'autel
Quel
Est l'homme qui détournerait son regard d'elle
Sous peine d'être changé en statue de sel

Ô Fleur-de-Lys
Je ne suis pas homme de foi
J'irai cueillir la fleur d'amour d'Esmeralda

Les trois:
J'ai posé mes yeux sous sa robe de gitane
À quoi me sert encore de prier Notre-Dame
Quel
Est celui qui lui jettera la première pierre
Celui-là ne mérite pas d'être sur terre

Ô Lucifer !
Oh ! laisse-moi rien qu'une fois
Glisser mes doigts dans les cheveux d'Esmeralda
Esmeralda
Shinju
hm, e cumva din filmul animat disney? si daca da cum de e in franceza?
si daca nu....de unde e? din ceva film? ca ma intereseaza....
Rezo The Red Priest

Scuze ca am vazut atat de tarziu postul sad.gif

Melodia nu stiu sa aiba vreo legatura cu filmul; am gasit-o intamplator smile.gif
Moonsparkle
Eu tot ascult de ceva vreme The Corrs - Queen of Hollywood, dar inainte mi s-a pus pata ca lumea pe No Need to Argue de la The Cranberries, am ascultat-o de 100+ de ori.

Later edit: am trecut la The Corrs - Spancil Hill ... asa aer de Ireland are ... ii si folosit limbajul ala specific si sfarsitul te duce cu gandul la step ... wub.gif

[later edit] ce mai posteaza lumea pe aici.

in fine... zilele astea am ce am cu Vama Veche: blink.gif

Fericire: Fericire-i cand puiul de om vrea in brate si moare de somn.
Prieteni: Mai da-o incolo, frate, ca sunt mii ca ea. (Barman, da-i de baut ceva.)
La radio: (Iubita mea lucreaza intr-o cafenea. Vrea sa se faca actrita.) In fiecare seara o iau si o duc acasa in doua camere si o terasa. Asa e casa noastra, albastra.

hehe ... referitor la [later edit]-ul "meu", eu stiam ca double posturile sunt permise daca au trecut 24 de ore, iar in cazul acesta trecusera mult mai mult de 24 de ore. smile.gif
shinigami
Ok, nu pot spune ca le fredonez, dar asta ascult zilele astea:

Suara - Asatte no Houkou OP Single - Hikari no Kisetsu (Hikari no Kisetsu si Kasa)
Yumao - Asatte no Houkou ED Single - Sweet Home Song (Sweet Home Song si Mr. Lonely Girl)

Good, soft music for a good, soft anime. ^^
Lumpy
Astazi fredonez aste:
Grimegod - Narcotic Slumber
Amon Armath - Under the Northern Star
Kalmah - Moon of my Nights and last but not least
Haggard - Eppur si mouve
Kisa
De ieri incoace fredonez Snow Patrol, Shut your eyes si... hm... nu mai stiu cum se cheama. tongue.gif Melodia 7 de pe albumul Eyes Open. tongue.gif

[later edit] Cica melodia 7 se numeste Make This Go On Forever. tongue.gif

[later later edit] Daca ma gandesc mai bine tot albumul este superb. tongue.gif Asa ca il cam fredonez pe tot. laugh.gif
Arien
In dimineata asta m-am trezit intr-o dispozitie rezonabila fata de zilele trecute, deci am schimbat playlist-ul si acum imi chinui vecinii cu Depeche Mode ( Walking in my shoes, Behind the wheel, Little 15, Macro si Nothing's impossible ), David Draiman - Forsaken (QotD OST)....uh, uh, uh...si Marilyn Manson, albumul Golden age of the Grotesque + Redeemer (QotD OST...hell, intreg soundtrack-ul e bun sa te puna pe picioare atunci cand pur si simplu nu ai chef sa dai ochii cu lumea icon_twisted.gif )
Sa aveti o zi frumoasa cu totii! daca nu, macar faceti-o mizerabila si altora! biggrin.gif

Your average household demon
Moonsparkle
Forever Autumn (Lake of Tears) ... fac ce fac si tot asta ascult tongue.gif
ruxi
nush de ce ma apuc sa postez aici lol. de fapt eram in razie laugh.gif

ce ascult io acuma....

user posted image
Lumpy
hmm astazi cu siguranta e Haggard - Per Aspera Ad Astra
caroline
Astazi toata ziua am ascultata cantece de munte...Asta ca sa mai suspin putin la fiecare cantec ca nu pot sa plec pe nicaieri.
Treburile ma tin in capitala... sad.gif
Trix
Well, zilele astea, la mine este un amestec de Nelly Furtado si Edvin Marton. Si anume:

Nelly Furtado - Say it Right
Nelly Furtado - All Good Things
Nelly Furtado - Somebody to love

Edvin Marton - Dark Angel
Edvin Marton - The Godfather
Edvin Marton - Secret Emotion

Toate sunt superbe! wub.gif happy.gif
BlackHand
Herman's Hermits - No Milk Today
The Turrles - Happy Together
Styx - Boat On The River
Rage - Beggining of the End (melodia care m-a transformat din rocker ocazional in rocker full time, oricum as incerca, tot o ascult odata sau de doua ori pe zi)
shinigami
Cruachan - Some Say the Devil Is Dead
Cruachan - Oro Se Do Bheatha Abhaile
Cruachan - The Fianna

lylu
in ultimul timp,pe langa mos craciun,nani nani si jana laugh.gif (ador sa-mi duc colegii la disperare icon_twisted.gif ),:Iio cu melodiile Rebel si Is it love
Hamster
In ultimul timp, fredonez muzica reclamei de la Porche cu indienii (Haptalaptahe!) cool.gif
Kisa
Song-ul de moment "este" mai multe. tongue.gif Am preluat de la mama obiceiul de a asculta colinde toata iarna. tongue.gif Asa ca, in ultima vreme, ascult colindele lui Stefan Hrusca (albumul "Ziurel de Ziurel"). happy.gif
shinigami
Nu il fredonez, dar imi tot vine in minte:
Click here pt o colinda mai speciala.
Moonsparkle
Tocmai am ascultat melodia si God forbid sa se intample asa ceva si la mine. laugh.gif

La mine melodia care imi tot bantuie Winamp-ul de cateva zile e Coldplay - The Hardest Part ... + christmas carols biggrin.gif
Arien
Geesh, Shinigami, cruel and unusual punishment! I know misery loves company, but still! tongue.gif And I had my speakers almost on max! sad.gif The pain! The horror!

Acum, revenind la un om cu obsesie biggrin.gif well, me... momentan playlist-ul meu e constituit mostly din Dead Can Dance (albumele Serpent's Egg si Within the Realm of a Dying Sun) si Charon (Songs for the Sinners). Ce ruleaza cel mai mult de pe aici? rolleyes.gif Hmm, Cantara - e absolut magnifica! -, The Writting on my Father's Hand - leaves me speechless! (which, for many, is a very good thing dry.gif ) - and Colder.


Quick change: "Howard Shore - Gollum's Song (sung by Emiliana Torrini)"... to all you, Tolkien maniacs, stiti de ce si intelegeti perfect icon_twisted.gif
Lumpy
King Diamond - House of God de pe albumul omonim...
DarkGohan
Thousand foot krutch - phenomenon .. this song rulez smile.gif
Zamo
Song'ul de moment ... pai in general azi am cam uitat de winamp (school stuff dry.gif ) , dar cand a mers,am ascultat mult metal romanesc happy.gif

Fogland - Astrucat de colbul stelelor (romanian black/folk metal) ***song'ul de moment ***

New Order Of Messiah - To give up ( - || - gothic metal )
Kandaon - Orgasmatron ( - || - black/pagan metal)
DarkGohan
for now .. eminem - sing of the moment smile.gif
iuliana
tom petty-waiting
caroline
In ultimele zile ascult numai Cesaria Evora. biggrin.gif
Trix
Eu variez intre Dance for life - Tiesto ft maxi jazz si Alpha - Jean-Michel & Vangelis wub.gif
Moonsparkle
Definitely Poets of the Fall: 3 AM .. Illusion & Dream and Delicious. wub.gif Uh, and maybe Late Goodbye and Sleep too. happy.gif
Trickster
Ia te uita, chiar toata lumea a dat-o pe PoF... not bad, not bad biggrin.gif ...

PS Is fix piesele care mi-au placut si mie tongue.gif
cobaiu
Machine Head - Aesthetics of Hate
a leechuit un advance la The Blackening, noul album. Hopefully as good as its predecessor. ffffffffffffffffffffffffffresh out the oven, boys and girls !
Lumpy
nu stiu de ce dar de ieri am dat-o pe melodiile mai vechi de la Metallica. I mean the realy good ones- Seek&Destroy, The Four Horsemen, Master Of Puppets, Battery, Harvester of Sorrow. Poate si un AC/DC - Burnin' alive
HEartLES
Poets of the Fall ~ Lift ~ wub.gif
Lother
Akira Yamaoka-Hometown
Missa-chan
Evanescence - Lacrymosa. Azi am gasit-o. Face parte din noul lor album: "The Open Door". Ca deobicei vocea superba a lui Amy Lee da cel mai mult farmec melodiei si apoi urmeaza efectele din fundal.
Rezo The Red Priest
Songul de moment sunt tongue.gif doua aparitii placute: Nelly Furtado - Say it right si Paul Oakenfold ft Brittany Murphy - Faster Kill Pussycat. Sunt de moment pentru ca nu sunt genul meu dar au reusit sa ma opreasca pe canal pana s-au terminat.
Missa-chan
Boom Boom Satellites - Dive for you. Melodia face parte din soundtrack-ul anime-ul "Appleseed".
Trickster
Macaron Chacaron laugh.gif : http://www.youtube.com/watch?v=ugDdFjlvfW4
Hisoka
Metallica - Seek and destroy si Sophie Ellis Bextor - Catch you (e contagioasa)
Mogadorian
azi am fredonat shi inca mai fredonez "HIM-vampire heart"
Zamo
Fara doar si poate : Burzum - Burzum (Dunkelheit) ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.