Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Song-ul de moment...
Anime-Club Forum > Non-Anime > Muzica non-anime
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
trust_no_more
Care e song-ul tau de moment? Ce ai ascult azi shi tzi-a palcut?

Metallica-Unforgiven
Datastorm
sneaker pimps -six underground (asta acuma..azi...in momentul acesta ...deseara poate altceva tongue.gif)
DMW
Dead Can Dance - Dreams Made Flesh (live)

de fredonat nu-mi vine sa o fredonez. din motive de inteles laugh.gif
Xicer
the offspring - why don't you get a job... i love that song..
sandokan
joe dolce-shaddup you face e o melodie mai veche o fredonez in fiecare dimineatza
trust_no_more
Pink Floyd-Hey you
bogdan
Sentenced - We are but falling leaves
Demona
Vast - Winter in my Heart.... unsure.gif
Tenshi
Vonda Sheppard - Hooked on a Feeling ~ nu mai scap de ea... laugh.gif
Demona
LoL Tenshi, si cred ca shtiu de ce te simtzi asha... wink.gif

So my song for the moment is Remy Zero - Gramarye... De pe coloana sonora a filmului Stigmata...
Pico
Chemical Brothers - close your eyes biggrin.gif
Lillith
Emiliana Torini-If u go away...still listenig to it rolleyes.gif
blackinque
>_O

songul de moment, de ieri, alataieri, luna trecuta si toata luna aceasta este si va fi mai yamane - blue <3 obsesie obsesie

O_<
sw
Fall Out Boy - Sugar, We're Going Down
dimineatza si
The Killers - Mr. Brightside seara blink.gif
Duncan
Add N to (X) - Robot NY
Trickster
Muse-Hysteria - am ascultat-o recent, si fara sa-mi dau seama si-a facut u locsor in mintea mea. A inlocuit fostul song de moment - Audioslave-Like a Stone
WRCDriver
The Streets - Dry Your Eyes rolleyes.gif
TheoScumpy
Keith Sweat-Twisted....nu ma mai satur de ea wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
CyBeR
Una dintre cele mai bune melodii pe care le-am auzit in ultima vreme vine de la Battlelore...melodie numita:

Battlelore - Dragonslayer
Demona
The Rolling Stones feat. N.E.R.D. - Sympathy for the Devil (Neptunes Remix)... mellow.gif
Vebby
Janice Joplin-Take another little piece of my heart....it`s just gorgeous wub.gif
Alonso
songul momentului hmmm Green Day - American Idiot
Majin
sonata arctica - replica
WhiteHawk
N-as vrea sa acuz pe nimeni dar acest topic a ajuns unul de spam. Adik as putea sa postez aici doar trupa si melodia iar maine mai postez alta care imi place in acel moment. Fara suparare but hwo gives a sh*t. Adik ce interes ar avea cineva sa stie ce melodie "fredoneaza" altul in momentul acela. Acest thread o sa ajunga(de fapt a ajuns deja) unul ca "recomanda o melodie" in care fiecare scrie maxim 4 cuvinte doar de dragul punctajului. Sa vedeti ca toata ziua o sa apara pe prima pagina.
Oricum daca tot am postat(si va asigur ca este primul si ultimul post aic), hai sa-mi impartasesc cu voi melodia mea preferata(momentan tongue.gif )

Immortal -- Damned in Black icon_twisted.gif
Astarteea
Pai tocmai am facut rost de albumul Ashes, Tristania. Asa ca m-am gandit sa il ascult, normal, era si logic.
Si acum ascult prima melodie: Libre. Dragut, oricum imi place Tristania.

Ca sa fiu on topic, pentru ca se pare ca nu am fost destul de clara...

Astazi fredonez albumul Ashes, Tristania si mai exact, melodia Libre.

Inca ceva...
QUOTE(trust_no_more @ Aug 8 2005, 03:34 PM)
Care e song-ul tau de moment? Ce ai ascult azi shi tzi-a palcut?
*


Asa ca astazi am ascultat Libre, Tristania si mi-a placut.

Mai e nevoie de ceva clarificari? O sa incerc pe cat posibil sa va lamuresc.

[Last edited by Astarteea on Saturday, October 01, 2005; 2:22 AM]
zeri
Probabil titlul topicului nu a fost clar..."Ce melodie FREDONEZI azi?", dar oricum nu conteaza ca tot spam e.

Ah...am mai scazut nu stiu cate puncte ca am postat aici, fir-ar sa fie smile.gif
Aoi
Sirenia - Lithium And a Lover
Zeri .. who gives a f**k about the points anyway! laugh.gif
zeri
Super melodie, sunt de parere ca elixiru' e mai tare decat At Sixes And Sevens

user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
Aoi
Back 4 more spam tongue.gif ..hmm ce ziceam ..pai ziceam Crematory all the way mai ales.. Solitary Psycho :

No way out fearing yourself
forever your're banned
Solitary psycho
counting the days healing myself
forever your're damned !!!!!!!!!!
Kanessj
Ce melodie fredonez azi...hahaha...pai aceasta ar fi The Hunter de la Iced Earth:

"...Descending from heaven
The angel sworn to bring him down
The hunter the thunder
The wrath of heavens comin' down...."

Man I just love this song!!!
ja ja
Astarteea
Lacrimosa - My Last Goodbye

Nu mai spun nimic, ca sa nu mai atrag comentarii...
CyBeR
Un singur cantec am mai descoperit zilele astea care sa-mi placa exagerat de mult...
Haggard - Lost (Robin's song) ... exceptional cantec de pe albumul "And though shall trust...the seer" din 1997. Daca Haggard iese in evidenta prin ceva, acel ceva e instrumentalul.

Da stiu ca ma plictisesc de postez pe aici...
trust_no_more
Nightwish-Slaying the dreamer
Aoi
Ruslana - Dances with the Wolfs cool.gif
WhiteHawk
mah oameni buni........ daca chiar va este asa de atractiv topicul postati si voi ceva mai mult decat trupa si melodia......anyway am postat si eu pe aici .........tot de plictiseala ca si altii tongue.gif ..... acu ata ete biggrin.gif
Si acum va las cu melodia mea preferata (iar momentan) de la Lacrimas Profundere de pe albumul Memorandum(1999)...... trupa asta m-a lasat cu gura cascata.......o recomanad fanilor Haggard

Lacrimas Profundere -- The Crown of Leaving
CyBeR
Hai ca-mi place ce a recomandat Whitehawk...tin minte ca am incercat trupa la un moment dat...dar i-am pierdut pe undeva printre niste DVD-uri prafuite.

Ce am ascultat eu azi...hmmm...niste Culture Beat, ceva My Chemical Romance, un dram de Seven Witches...mi se pare ca am continuat cu Hollenthon si Haggard ceva mai pe seara...dar nici o descoperire importanta...poate doar...neah, de Rhapsody cu a lor Guardiani stiam deja ca-mi plac, la fel si Sonata Arctica cu Blank File.
Hmm...chiar nimic nu staruie in mine din tot ce am ascultat azi? Ba da...mi-a ramas pe creier...
Tristania - The Shining Path de pe albumul lor World of glass din 2001. Asta e o formatie, care in ciuda diversitatii care o abordeaza, au reusit sa-mi placa foarte mult in ultima vreme. Tot celor carora le place Haggard o recomand.
Neurotica
Ayria -My Revenge On the World(Fractured Mix) wub.gif tongue.gif
Odeena
Momentan ascult Blind Guardian - My Precious Jerusalem ... Imi plac foarte mult Blind Guardian, atat prin orchestratie, cat mai ales prin temele pe care le abordeaza (de la chestii mistice / religioase si pana la fantasy stuff gen Lord of the Rings)...
alesa_666
James Blunt-You're beautiful...dak s-a lipit de mine asta e..
wicked
Die Artze-Deine Schuld...e mai veke, dar nu importa...
Demona
LOL wicked... Nu am mai auzit de mult de formtzia asta smile.gif ... Cand eram pitica shi aveam Viva ascultam Die Artze....

So anyhoo, songul de moment la mine sunt de fapt doua.... Ultimele aparute de la trupa favorita KoRn shi ele sunt Twisted Transistor shi Eaten up Inside... smile.gif AWESOMEEEEEEEE!!!
CyBeR
Am luat cam vreo mie de melodii noi zilele astea si acum sortez printre ele...am gasit cateva chestii interesante. Dar cea mai tare chestie gasita e formatia Pain... imi place la nebunie tot albumul care vad ca e recent, din 2005, si se numeste Dancing with the dead...sunt obsedat de melodia Bye / Die.

Duncan
Ulrich Schnauss - Suddenly The Trees Are Giving Away , de pe Intelligent Toys 2 , un album/compilatie la fel de reusita.

Superb keyboard work.
elf_kid
jedi mind tricks-blood in,blood out..love the song
BlackHeart004
Hai sa mai adaug si yo ceva puncte la rank-ul meu biggrin.gif spunandu-va k piesa zilei la mine este "The Grand Conjuration" - OPETH. Cautatzi la Versuri, ascultatzi-o si vetzi intzelege de ce tongue.gif
Pax Vobiscum! biggrin.gif
Ayumi
piesa zile:Gazette-Reila wub.gif
BlackHeart004
Astazi sunt innebunit dupa "Loveless, Godless, Flawless", piesa trupetzilor de la The Project Hate MCMXCIX...
Nu am cuvinte... Vedetzi la Versuri si downloadatzi piesa repede! biggrin.gif
HEartLES
Bomfunk MC's -- Steady Rocking over and over and over again ..kawasaki stie de ce rolleyes.gif cool.gif
Alinna
Nu stiu, dar m-am trezit fredonand (biggrin.gif fals, foarte fals ) Lifehouse - Hanging by a Moment
Vebby
Asa de calma.. sad.gif

Katie Melua - Nine Million Bicycles

There are nine million bicycles in Beijing
That's a fact,
It's a thing we can't deny
Like the fact that I will love you till I die.


We are twelve billion light years from the edge,
That's a guess,
No-one can ever say it's true
But I know that I will always be with you.


I'm warmed by the fire of your love everyday
So don't call me a liar,
Just believe everything that I say


There are six BILLION people in the world
More or less and it makes me feel quite small
But you're the one I love the most of all


We're high on the wire
With the world in our sight
And I'll never tire,
Of the love that you give me every night


There are nine million bicycles in Beijing
That's a Fact,it's a thing we can't deny
Like the fact that I will love you till I die


And there are nine million bicycles in Beijing
And you know that I will love you till I die!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.