Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> VisualArt.ro


chibimox
post Feb 11 2004, 04:23 PM
Post #1


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Tocmai am gasit de vr-o 2 zile partea de BD | Comicstrip | Manga de pe saitul mentionat mai sus si mi-a placut tot ce am vazut. Ca un necunoscator ce sunt nu am avut cum sa critic ce e acolo ci doar sa ma minunez ... poate ca altzii care se pricep mai bine (si nu stiau de sait) o sal gaseasca mult mai util :D:D

enjoy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Feb 12 2004, 08:32 AM
Post #2


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Am intrat si io pe site si sincer.... i'm impressed.

Am vazut galeria lu' unu si... :shock: :shock: :shock:

Uite linku' sa vezi si tu ce are: http://www.visualart.ro/galleries/2d_eric_...c_desideriu.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Feb 12 2004, 10:17 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



mda...Eric e un virtuos...si ceva puternic pe forumul acela....timp de lucru...zeci de ore...si sansa de a fi in Germania...trebuie sa fie intradevar un avantaj.La 30 de ani.....poti desena asa...ba eu cred ca mai bine.Mult mai bine.Marog...este doar o parere....

vreti sa vedeti ceva care este chiar ...hmm...cum sa spun....intresant.....look this....

http://www.furiae.com/index.php4

binenteles...ea este o profesionista deja....sunt multi ca ea...Enayla...
Bun....acum..ma bucur ca sa deschis topicul asta.Este un inceput bun.
so...lets see what happens.. deocamdata privesc..... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Feb 12 2004, 10:42 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



sunt foarte multi care pot desena, ericde de pe visualart.ro e destul de taran, m-am contrazis cu el pe chestiune de principiu si enervat ca nu m-a convins m-a banat, cu toate ca nu s-a folosit nici un fel de limbaj licentios :)
Ca sa nu deranjezi acolo tre sa le canti in struna lui ericdee si lui bizarde :roll:

si iti garantez eu ca astia doi sunt foarte buni sa desenzi cat mai multe detalii inutile intr-un desen, nu merg pe idee...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ecstasy_pill
post Feb 12 2004, 11:36 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 80
Joined: --
Member No.: 30
Points: 11
Gender:



heh .... pe VisualArt.ro baietii sunt pusi pe lucruri mari, singura lor problema este ca majoritatea sunt oameni cu joburi destul de incarcate... si lucreaza pe apucate

@cipiamon - ma indoiesc ca eric tea banat fara motiv, in cadrul discutiilor contradictorii este destul de rabdator si intelegator, din cate am vazut eu...
p.s. or fi ei buni sa deseneze detalii, dar o fac bine, si ca sa vezi mai sunt si platiti pentru asta :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Feb 12 2004, 02:47 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



ecstasy_pill - nu am zis ca m-a banat fara motiv
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

citizen_erased
post Apr 15 2005, 11:53 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: --
From: space
Member No.: 1.155
Points: 2



QUOTE(kaoru)
La 30 de ani.....poti desena asa...ba eu cred ca mai bine.Mult mai bine.Marog...este doar o parere....

ma rog, este doar o parere a ta care nu convinge cu nimic 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eric
post Apr 15 2005, 01:12 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: --
Member No.: 1.158
Points: 2



Salut,

ma numesc Eric si un bun prieten mia atras atentia la discutia asta, in special ca o parte din discutie a fost despre persoana mea pe VA. Urmaresc animeclubul de o vreme insa inca nu am avut timpul de a ma baga sa discut la topicuri.

Despre ce sa discutat in acest thread doresc sa mentionez ceva foarte scurt:

@Cipiamon

Ai fost banat pe VA nu numai de mine, ci si de 6 alti insi de la organizare si moderare, care au cazut impreuna de acord sa te baneze. Motivele erau foarte clare: Ai generalizat si ai facut jumatate de forum fiind "omeni prosti si necopti la minte" deoarece ti se parea ca artisti ca Bizarde nu sint "in stare sa creeze ceva unic, in fantezia lor" si ca " doar copiaza kestii care deja exista".

Dupa ce ti sa atras atentia de citeva ori sa termini cu acuzari si generalizari de genul acesta, unde nu aveai nici o dovada argumentata, si kiar dupa ce lumea sa straduit sa discute clar si in mod argumentativ cu tine, sa ajuns la concluzia ca doar ai intrat pe forum sa faci scandal, sa jignesti fara rost si sa afirmi hipoteze fara argumente. Atunci ai fost banat.

Acelasi comportament ai dat dovada si pe alte forumuri, de exemplu pe computergames.ro unde si acolo, printre multi altii, am fost si eu de fatza sa iti dovedesc ca nu este adevarat ce afirmi. Doua mici exemplii de "argumente", "idei fixe", "afirmatii" si "mentalitate cipiamoneasca":
http://www.computergames.ro/forum/showthre...ead.php?t=71194
http://www.computergames.ro/forum/showthre...ad.php?t=106883

Precum vad, si aici dai dovada de acelasi comportament infantil. Imi pare rau, nu fusesei banat pe veci pe VA, portile au fost intotdeauna deschise sa revii si sa incepem din nou discutia , insa in mod adult, fara pretentii si jargon de strada.

Nu sint aici sa te educ sau sa iti arat bunul simtz pe care nu lai invatzat acasa, insa credema, nici Bizarde si nici eu avem nevoie de cineva care sa ne "pupe fundul in struna", avem o famile, o viata fericita pe linga "viatza digitala" mult mai valoroasa decit sa stam cu okii pe monitor asteptind pupaturile in fund. Si te rog termina cu "ideea fix" ca cei de pe VA traiesc doar sa "injunghie" pentru afirmatiile tale. Nu esti de o importanta pentru viatza noastra digitala, asa ce termina cu afirmatii astfel de tampite.

@Kaoru

Desenele din aceea galeria sint foarte vechi, speram ca Schumy de pe Va sa inchida de mult aceea galere, insa se pare ca nu a facuto inca.

Am 33 de ani sparte iti dau dreptate, "La 30 de ani.....poti desena asa...ba eu cred ca mai bine", personal insa, asta este evolutia mea pina la ora actuala. Nu mie rusine de aceasta evolutie, si aplaud cu bucurie la cei care cu 25 de ani au ajuns deja la acest stadiu.

Fata de la "www.furiae.com" este foarte talentata si buna, imi place ce face, insa face ceva cu totul altceva decit mine. Eu lucrez in domeniu in primul rind ca conceptartist si abia in al doilea rind ca "illustrator". Daca vrei sa vezi lucruri mai noi din munca mea de zii cu zii poti vedea de exemplu in acest thread:
http://www.eatpoo.com/phpBB2/viewtopic.php?t=36108

Singurul lucru care lam invatzat in mod sigur pina acume este faptul ca, nu critic pe nimenea, la nici o varsta sau stadiu de volutie artistica, fara sa fii facut propia experientza. Atita timp cit nu fac experientza acea artistica , stiu ca nu am niic un drept sa afirm ca "cineva nu a facut destul", daca o am, abia atunci poate am dreptul sa imi dau cu parerea intrun astfel de mod.

Salutari,
Eric

PS: Am uitat sa mai mentionez o singura kestie: Si Kaoru este un vechi user VA, se numea acolo Shynta iar cind postase primele desene ale ei, ii sa explicat ce este gresit la acele desene, unde ar putea lucra mai in serios, unde are dificultati, si cum le poate rezolva. Din pacate nu sa putut discuta cu ea mai departe, deoarece dadea impresia in vorbe foarte clara cit o supara astfel de "critici" desii erau obiective si serioase. Dupa ce nu sa mai auzit nimika de ea......ma bucur sa vada ca aici se simte mai bine pe acest forum, unde nivelul de desen ii corespunde mai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 16 2005, 01:23 AM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am dat split la topic si toate aburelile de aici au ajuns la trash.
II avertizez pe cei care au inceput cu banurile si cu alte prostii ca vor incasa si aici ban daca o tin tot asha, noi nu avem legatura cu visualart.ro, asha ca n-are sens sa faceti pangeri la adresa lor pe forum, in loc sa va plangeti de moderatorii de acolo trebuia mai intai sa le cereti scuze si sa vedeti daca va iarta.
Acesta este subofrumul de fan-art, asha ca va rog ca discutiile voastre sa aiba legatura cu asta, cine vrea certuri este rugat sa-si caute alt loc


Asha, sper ca m-ati inteles si ca n-am speriat pe nimeni, datorita aberatiilor majore n-am avut de ales /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 03:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |