Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Primul Desen Dupa 2 Ani


Abel Nightroad
post Mar 17 2006, 08:32 PM
Post #21


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



whoa , da stiu ca ai fost ocupat multa vreme :P
toate sunt f reusite DAR ... din seria noua, prima poza cu tipa ma cam sperie. fara suparare dar pare shemale, asta probabil din cauza ca are gatul foarte lat si da o impresie de masivitate
Rei si Trunks arata f bine , tipa cu cornitze (scuze :P pt cacofonie) e :twisted:
dintre cele vechi cel mai reusit mi se pare cel cu Sailor Jupiter pt ca e f bine conturata si nu se vede nici o urma de stersaturi, felicitari
inca o data , keep up the good work ... vad ca prinde bine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Mar 18 2006, 04:25 AM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Dude... Ure drawings lack... originality. Asta fiind doar punctul I, ar mai fi si proportiile care lipsesc, si culorile nu sunt tocmai reusite.
NU vreau sa te dezamagesc dar ceea ce iti sugerez e sa faci cateva tutoriale, sa petreci oleak de timp pe langa profa/proful de desen si sa incerci sa postezi numai desenele pe care le consideri tu reusite(asta doar ca sa nu te judece lumea aspru).

NU te apuca de grafica digitala, inca, invata sa faci un personaj cat de cat corect din punct de vedere proportional si apoi modifical digital.

Esti liber sa continui cum vrei, sfaturile mele nu garanteaza succesul dar cred ca ar fi bine sa le urmezi.


Ca o concluzie: Continua sa desenezi, ai potential.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Mar 20 2006, 02:11 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Alexander Daca vroiam sa desenez perfect (profesional ) ma duceam la o scoala de pictura . Eu desenez din placere si nu am pretentia sa placa la toti .
Cui ii place bine cui nu ...tot bine . Nu ma deranjeaza criticile tale , dar vreau sa intelegi ca nu am pretentia sa ajung vreodata sa zica lumea wow ce perfecte sunt :)



Abel Nightroad Dap stiu si eu ca primul desen din alea noi e ciudata rau ..:)) da nu-mi dadeam seama ce anume :)) Cat desre restul si mie tot alea 2 imi plac cel mai mult .Din pacate , desenele au fost facute in concediu , acum nu mai ma timp de nimic :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post May 17 2006, 06:42 AM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Nu am mai desenat de mult , dar am colorat un desen mai vechii in photoshop .
Sper sa va placa , si astept pareri :D (IMG:http://i44.photobucket.com/albums/f38/cdg_18/1st23copy.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post May 17 2006, 10:50 AM
Post #25


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Makoto, nu "Macoto".
Desi la prima vedere nu pare asa, e destul de dificil sa desenezi fete sailor... rochitele alea deruteaza pe multi. Inainte de toate, trebuie sa-ti faci o schita cu personajul fara haine, apoi sa desenezi restul. Acelasi lucru poti sa-l faci si la cap. Mai intai desenezi capul gol, asa, de reper, fara sa apesi, apoi desenezi si parul. ^_~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post May 17 2006, 11:04 AM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Mersi pt sfaturi , cand o sa mai desenez o sa incerc sa fac asa , dar desenul asta e facut acum vreo 5-6 ani , acum doar l-am colorat . Stiu ca nu e bine facut ca si proportii . Momentan mi sa pus pata pe colorat in photoshop :P silly me .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Jul 28 2006, 03:52 AM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Desene mai noi si mai vechi colorate digital :D

Vechii :

http://www.deviantart.com/deviation/33700706/

http://www.deviantart.com/deviation/33658189/

http://www.deviantart.com/deviation/33789767/

Noi:

http://www.deviantart.com/deviation/33835577/


http://www.deviantart.com/deviation/33909478/

Desenul in mare nu-mi place cum a iesit colorat ....prea multe culori , si pelerina parca acopera totul ...prea incarcat .....dar luat pe bucati are cateva chesti care mi se par reusite gen umbre , forme .....
http://www.deviantart.com/view/34039901/

:rolleyes: mai bine ma las de genul asta de desen si raman la manga :))
http://www.deviantart.com/deviation/34961950/



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BrokenDarkne55
post Jul 28 2006, 06:21 AM
Post #28


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 25-July 06
From: Beyond shadows
Member No.: 2.792
Points: 15
Gender:



respect pentru rabdarea de colorat din photoshop. eu unu folosesc minim 9 creioane si 3 gume... relativ bune proportii.
la umbre mai lucreaza.
incearca asta:(daca nu stiai deja)

ia o lama, niste vata, si un creion mai bulit
acum foloseste lama sa scoti din creion, pasta de creion, pe care o iei cu vata si o intinzi, mi se pare mai "ortodox" decat sa intinzi cu guna de sters sau cu degetu, keep iu up ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jul 29 2006, 12:42 AM
Post #29


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



da, jos palaria pt rabdare...imi place cum a iesit rei. trunks parca nu seamana....parca ochii sunt prea rotunjiti, de fapt toata fatza in general, barbia parca trebuia mai ascutita...oricum, mi se pare dragutz (me likes trunks very much :P ....)

imi place my soul f tare, mai ales cum pica umbrele pe picioare, arata foarte tridimensional....si cum ai desenat corpul...in afara de brate...adica imbinarea lor la umeri....nu imi dau seama ce e, dar parca nu fac parte din corp, parca sunt puse acolo peste...nu stiu, asta e impresia mea...

hm, te feresti cumva sa desenezi mainile? am observat ca in multe desene de-ale tale nu se vad mainile. ori sunt ascunse la spate, ori mascate cumva :D si eu cam fac asta.adica atunci cand ajung la partea cu mana abandonez desenul de multe ori. mi se pare una din cele mai grele parti ale corpului de desenat. dar incerc sa imi infranez frica asta (vezi ultimul meu desen :) ) incercand sa continui desenul chiar daca mana nu va fi asa cum am sperat....daca m-am inselat in privinta fazei cu mainile...gomen :(
am impresia sau partea inferioara a bratului drept e cam lunga la butterfly fairy?
btw...si mie imi plac tare mult chestiile transparente, vad ca la tine abunda :D se pot face niste efecte tare dragutze, ne?

silk queen....da, cam ai dreptate la ce zici, doar ca umbrele de pe corp mi s-au parut cam creepy....la prima vedere am avut impresia ca sunt vanatai, mai ales pe bratul stang si in dreptul coastelor. probabil din cauza nuantei umbrei....

dare to touch...love it!!! imi place cum ai facut corpul, mai ales picioarele (la care eu am grave probleme...ajung si acolo, sa trec de maini prima data :P ). atitudinea tipei spune tot, imi place ca se vede asta f bine in desen...PS....tipa aia e verde in gura?! :lol:

sper ca nu te-am suparat sau plictisit cu vorbaria mea multa, dar sunt in mood de scris acum.....a, inca ceva..am vazut in ceva post mai vechi ca mentionai niste tutoriale....cam pe ce sunt tutorialele astea? ca m-ar interesa si pe mine....


@ BrokenBarkne55
...nice pont...si eu ma chinui la partea asta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Jul 29 2006, 01:43 AM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Da stiu de problema de la my soul se datoreaza umbrelor prost puse pe subtiori , si conturarea slaba a marginii manusilor ...Dar eu am un obicei odata terminat un desen ...nu mai modific greselile pe care le descopar ... ma ajuta mai tarziu sa nu mai gresesc ... .

Despre maini , mda ai dreptate ..foarte rar mi-au iesit bine si am capatat o frica in a le expune prea mult .

Butterfly fairy
si aici ai dreptate , acum ca ma uit vad si eu :)) .. ms pt hint
Materiale transparente ...i love them :D
silk queen Mi se pare o planseta de pictura pe care s-au facut prea multe amestecuri de culor ..si acum e un dezastru amestecat :)) Nu-i nimic si din asta am de invatat ... sa zicem ca experimentam :)

Dare to touch sunt multumita in mare de partea liniara ..insa ma deranjeaza coloratul ...aveam ceva foarte diferit in cap ...dar se pare ca inca nu am ce trebuie ca sa si pun pe "hartie" . Si da e verde acum imi dau seama ca am uitat sa ii colorez gura ...ce se vede este fundalul :)))

Cat despre tutoriale ...am destule ...imi dai un pm cu id de yahoo si vb .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Oct 22 2006, 10:56 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



(IMG:http://i44.photobucket.com/albums/f38/cdg_18/capricorn.jpg)
Ce face omu ca sa scape de invatat si sa nu se simta vinovat :))))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Foreman
post Dec 24 2006, 08:16 AM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.385
Points: 31
Gender:



Ti-a iesit foarte bine......ma rog putin cam hentai da foarte bine......dar la coada.....hmm nu este nici şarpe k sa i-o rasucesti atata.....fata pare putin prea mica pentru proportiile corpului.....
intrebare:tu ai facut acest desen ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Jan 11 2007, 12:22 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Dap eu l-am facut ..dar recunosc ca am avut un model de la care am luat ideea .....insa a iesit foarte diferit ......probabil ca ai dreptate in privinta fetei.....
Ms. pt. observatii :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wite_cat
post Aug 22 2007, 04:21 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.948
Points: 63
Gender:



nice!
ai deseneat super :P
mai ales ultimele 3 :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 08:55 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |