Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> La nuci


Alexander
post Jul 31 2005, 01:08 AM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Regret sa va informez, distinsi cititori, ca dr. psih. Lascu nu va participa la articolul de azi, el(eu) fiind in spital cu dubla trichineloza vasculara la nivelul gambei drepte din ombilicul stang. Sper ca ma voi face bine in curand. Pana cand sunt regenerat, dr. analist lit. Bitiusca se va ocupa de articole.
Dr. psih Lascu

Dr. psih. Lascu e un mincinos scarbavnic si fara scrupule. Chiar acum e langa mine si se scarpina la coaste. Drept urmare, il invite sa lase prostiile sis a scrie ce s-a intamplat acum 25 de ani cand am fost cu d-lui la cules/furat nuci de la Tepro din spate.
Dr. analist literar Bitiusca

Rog cititorii sa-mi scuze purtarea miseleasca, dar ce s-a intamplat in spate la Tepro e prea scarbos...prea...e o perversiune a oricarei legi naturale! Deci o sa fie placerea mea sa descriu acea seara de mai, ce parea sa fie foarte normala. Eram acasa, rodeam unghiile[de la picor(-ul mamei)], cand suna dr. analist literar Bitiusca, caruia pe atunci i se spunea "Poponel" si ma invita la o tura de furat nuci de la Tepro(din spate).

Oh...Poponel...Ups! Vreau sa spun dr. analist literar Bitiusca, nu-mi amintesc ...care din vecini m-a fugarit pe scari pana in strada in Trabantul sau luxos?
Dr. psih Lascu
Odata ajunsi in fata la Tepro, am actionat cu determinare. Ne-am infiltrat cu agilitatea unei bivolitze gestante in curtea interioara a Tepro SA. Dupa aceea, cu agilitatea unei scroafe cu godaci in grija, am sarit pe geamul din spatele cladirii, ajungand in plantatia de nuci imperiali. Dr. Lascu este un obsedat cand vine vorba de nuci, asa ca se arunca spre primul pom cu gura deschisa si cu limba fluturand de pofta in coltul gurii. Ghinionul lui. La baza pomului dormea Vasile, cainele de paza. Dr. Lascu, in goanna calului, il calca pe Vasile pe gat, provocandu-i acestuia o spasma guturala violenta. Eu m-am pitit in buruieni. Dr. Lascu, zis pe atunci "Fiul Diavolului", se suise deja in pom si manca nucile cu tot cu coaja. Vasile simti ca dr. Lascu este necurat si incepu sa latre ca un disperat. Dr. Lascu radea, in timp ce molfaia zgarciul din nuca si scuipa bucati de coji inspre Vasile. La un moment dat, insa, craca pe care dr. Lascu isi sprijinea halca de carne pe care o numea "corp", se rupse cu un trosnet fioros si dr. Lascu cazu ca un sac de prune viermanoase pe sol...
Dr. analist literar Bitiusca
Inca mai am vanataia lasata de capul lui Vasile cand corpul meu de barbat(cum il descrie si Poponel) intra in coliziune cu acesta, iar apoi cu solul. Cand mi-am ridicat de pe el toate stomacele, acesta a dat un ultim schelalait. In urmatoarele secunde pamantul incepu sa se zguduie si incepura a se auzi niste sunete ce veneau de la o creatura care nu era de origine pamanteana. Atunci il vazuram. Era Cornel, fratele lui Vasile, care insa in urma unor complicatii suferite la nastere avea 3 capete si sase picioare(in fata, si inca sase in spate). Acest/aceasta caine/creatura pazea categoria "heavy" a livadei, si acum era pe urmele noastre. Eu(da, da, stiu ca faceam cat 3, deci cand zic "eu" ma refer la "toti") am lesinat, deci nu stiu ce s-a intamplat de aici.

Dr. psih. Lascu
Va spun eu in schimb. De unde priveam se vedea bine. Dr. Lascu a lesinat din cauza hipertensiunii arteriale(deh, bomboanele). Cornel ajunse langa dr. Lascu. Din cauza ca acesta avea mirosul specific unui cadavru, Cornel evita contactul bucal cu dr. Lascu. Vasile, in schimb, era necrofil si mirosul acut al dr.-lui Lascu il atrase. Salivand in exces, Vasile smulse o halca din piciorul stang al lui dr. Lascu(care nu avu nici o reactie). Eu ce sa fac? Observasem ca Vasile era ocupat si Cornel nu se dadea la cadavre. Si eu miroseam la randul meu ca unul. La nuci! M-am indopat din 3/4 din livada, dupa care m-am dus sa vad ce mai face dr. Lascu. Vasile crapase de la carnea infecta pe care o digerase. Dr. Lascu zacea cu 45% mai putzin intr-o balta de apa de la ultima ploaie...
Dr. analist literar Bitiusca
Peste cateva zile m-am razbunat pe cele 2 jivine, aruncand peste gardul de la Tepro doi caini(amandoi cu inclinatii sexuale deosebite), numiti George si Elton. Si vreau sa va spun ceva: "Vasile era mort!" Saracul Cornel!
P.S.: Ne cerem scuze pt. ca v-am facut sa vomati pe banca!
P.P.S.: Nici un animal nu a fost ranit in timpul scrierii acestui articol, ci dupa!
Dr. Lascu e zoolog!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 03:13 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |