Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Are you afraid of death?


jory
post Apr 8 2005, 11:14 AM
Post #61


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Afraid of death, no....afraid of what i may lose, yes...la varsta asta e destul de ciudat sa te gandesti la moarte, e inconstienta aia specifica varstei care iti da impresia ca orice ai face, nothing can touch you si ca lucrurile rele se intampla numai altora.....si cand te loveste cate o idiotenie (friends get ill or die, or you get hit by a car or stuff like that) parca iti da cineva cu o bata in cap si dintr-o data lucrurile par altfel si mult mai clare si iti dai seama ca ti se poate intampla si tie oricand si oriunde...si paf, next day they put you in a coffin si se deshidrateaza plangand....si dupa ce treci si peste chestia asta parca e si mai usor si parca chiar nu iti mai pasa ca oricum nu depinde de tine....si daca privesti in perpectiva death may not be that bad, poate in viata urmatoare o sa traiesti in anul 2530 cand s-au eradicat toate bolile si faci parte dintr-o familie bogata de ministri si calatoresti prin spatiu si in timpul liber cresti soparle cu 6 picioare......(sau ma rog depinde de pasiunile fiecaruia, mie una nu-mi plac soparlele nu stiu de ce tocmai astea mi-au venit in minte...)

Asa cum zicea cineva mai devreme cred ca frica de felul in care mori e mai puternica decat frica de moarte in sine....ca sa mori dupa o agonie de cateva zile intr-un spital nenorocit dupa ce a dat un idiot beat peste tine cu masina sau a eplodat casa si ai ars de viu e pur si simplu infiorator...eu sper sa am parte de o moarte linistita si inainte sa ma sclerozez de tot, urasc chestia asta, sa trebuiasca sa aibe altii grija de tine si sa te bombane in fiecare minut ce bine ar fi fost fara tine...si oricum aia nu mai e viata ca nici macar nu mai esti constient ce faci si nici nu-ti mai aduci aminte ce tampenii ai facut acu 2 ore...

Singurul lucru pe care l-as regreta este ca nu mi-as mai vedea niciodata prietenii si e ingrozitor...si ca n-am avut o pisica, ca parca vad ca desi sunt cel mai mare fan al pisicilor (dupa Tenshi evident...) n-o sa am nici una ever.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Apr 8 2005, 07:18 PM
Post #62


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(DMW)
Demona, stii si un site pt \"home-made bombs in 10 easy steps\"?


Il shtiu. Multzi mi l-au aratat, dar cu ce folos cand been threre, done that?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Apr 9 2005, 10:05 PM
Post #63


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Nu stiu exact daca mi-e frica de moarte.Sunt ocazii si ocazii. Depinde. As putea sa zic ca nu, dar cum au mai spus-o si altii daca o vezi trecand "prin fata ochilor" cred ca s-ar putea sa-ti schimbi orice parere aveai inainte.
In marea majoritate a timpului...nu mi-e frica de ea...desi mi-ar parea rau ca atunci cand mor sa ajung vreunul din cadavrele alea sfartecate pe strada sau mai stiu eu cum (o moarte decenta se poate? :D ). Ce rost are sa-ti fie frica de moarte? Doar o data si odata ajungi si acolo. Dupa parerea mea ar trebui sa fii prost sa iti pierzi viata temandu-te de ea..oricum vine (si vine fara sa stii cateodata). Nu ai unde sa te ascunzi de ea.
Mai bine traiesti viata asa cum vrei astfel incat "la plecare" sa vezi trecand prin fata ochilor lucrurile pe care ai vrut sa le faci si pe care chiar le-ai facut. Sa ai ce sa-ti amintesti cand esti batran (daca apuci sa imbatranesti). :D
Pentru cei depresivi (care se gandesc la moarte ca o scapare din viata mizerabila pe care o traiesc): mai asteptati putin, s-ar putea sa fiti surprinsi. (nu zic ca e cineva de pe aici..dar scriu si eu sa ma aflu in treaba)
Pentru cei optimisti: bine faceti ca o ascundeti intr-un colt uitat al mintii...acolo ii e locul. :D
Cam asta am avut eu de zis. Comentarii ceva? :D Se accepta Pro si Contra. :wink:
P.S.: Asta da subiect...se si potriveste cu citatul pe care il am la acest moment :D :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mizrael
post May 1 2005, 12:19 PM
Post #64


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.200
Points: 2



Nu mi-e frica de moarte ... ba chiar is curios ce e dupa ce mori .....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kain
post May 11 2005, 06:47 PM
Post #65


The killer of your mind (Mindkiller)
**

Group: Members+
Posts: 22
Joined: --
From: (Aici poate fi reclama Dumneavoastra!)
Member No.: 1.292
Points: 40
Gender:



Moartea e asha cum o vezi! Poate sa-ti provoace frica, poate sa-ti provoace dezgust, poate chiar sa te amuzeze , insa vrei nu vrei o primeshti! este una din cele mii de taine ale vietii. Nu poti shti ce te ashteapta dupa moarte, insa iti poti numai inchipui! Poate din cauza fricii oamenilor catre aceasta shi a aparut: iadul, raiul , reincornarea, Nu shtiu!Poate shi exista! Insa sunt ferm convins ca acest raspuns il vom primi fiecare! Moartea e o tema ce nu e binevenita la virsta aceasta! Ne vom gindi la aceasta la batrinete, acum insa avem lucruri mult mai interesante de facut!! (vizionarea animeurilor)
Traeshti o viata, una poate este, deci fii atent la ceea cum o traeshti!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post May 11 2005, 08:56 PM
Post #66


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



Cred ca ar fi trist tare sa mor acu... Mai am, taticule, de facut o groaza de kestii... And that's why i look both ways when i cross the street...
Dar ca sa raspund k lumea: Momentan, da, mi-e frica de moarte... desi cred ca"frica" e cam impropriu spus... Peste muuulti ani, o sa treaca si "frica" asta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 11 2005, 09:44 PM
Post #67


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Daca mi-e frica de moarte? Sincer, nu stiu. Nu simt sa-mi fie frica, dar probabil daca as stii ca mai am putin si mor, atunci as fi ingrozita. Sau curioasa. Pana nu am sa stiu ca mai am putin si-mi dau duhul, nu stiu ce sa zic. Adica stiu ca exista moarte, dar nu mi-a murit nimeni apropiat. Mereu au murit altii. Asa ca momentan cred ca o percep ca pe ceva care se intampla altora.
Ce stiu, este ca de multe ori m-am gandit la moarte ca la un fel de scapare. S-au intamplat destul lucruri in viata mea (nu chiar asa de lunga pana acum) si de fiecare daca ma gandeam ca daca mor nu voi mai avea probleme. Adica de multe ori gandul mortii a fost unul linistitor (stiu ca suna macabru... sorry).

P.S. Ma ingrozeste ideea mortii prin inec sau prin ardere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anael
post May 19 2005, 10:02 PM
Post #68


Anael
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: Cj
Member No.: 529
Points: 72
Gender:



nu mi-e firca de moarte pentru ca nu cunosc ce e aceea "moarte".....
Cum poate sa-mi fie frica de ceva ce nu cunosc....exista, da, o teama.....si anume....teama de necunoscut....sau mai degraba....sentimentul acela care intriga...
despre fiecare lucru din viata, stim cate ceva, cat de putin....despre moarte insa...nu stim nimic -exact-....

exista atat de multe ipoteze....insa nimic exact...
si, din pacate, cei care mor, nu ne pot spune ce e "dincolo"...sau daca acel "dincolo" exista....

s-ar putea spune enorm de multe....dar, revin....nu cunoastem nimic despre subiectul asta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHeart004
post May 24 2005, 01:43 AM
Post #69


The Fire That Consumes...
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
From: Bucuresti (la facultate)
Member No.: 1.000
Points: 23
Gender:



S-au scris deja atatea idei aicea ca ceva din fiecare as putea lua si gasi cam si ideile mele... Insa daca tot discutziile generale despre moarte s-au dus deja pe parcursul a 5 pagini de forum, ma gandesc la cei care au pus problema mortzii rapide versus moartea in agonie de cateva zile (in urma unui accident grav)... Dar ceea ce mi-a adus mie in memorie acest subiect este faptul ca anul trecut, pe 24 decembrie (ce ironie) a murit bunica mea din partea mamei. Si asta tot in urma unei agonii... Insa nu o agonie de cateva zile produsa de un accident sau altceva asemanator, ci in urma unui cancer generalizat care o incatusase de la plamani pana mai jos de rinichi... Am vazut o tomografie facuta cam cu patru luni inainte de a muri... Nici nu va imaginatzi ce se putea vedea pe acea bucata de plastic... Tumoarea aceea dadea exact impresia unui monstru gen Alien care este gata sa erupa din trup... Si agonia a durat mai mult de doua luni. Dureri care nu pot fi descrise in cuvinte. Am aproape 21 de ani si credeam ca deja putzine lucruri ma mai pot ingrozi pe lumea asta, la cate filme si stiri macabre am vazut la anii mei. Dar asta a fost prea de tot... Si nici nu mi-am imaginat ca pe data de 25 decembrie (halal Craciun am avut) voi sta in curtea mica de la tzara, in fatza casei in care la varsta de 6-7 ani alergam cu verii mei ceva mai mari si ne jucam fara griji, scriind cu vopsea argintie numele bunicii mele pe capacul sicriului de stejar... Si cu atat mai putzin ca eu voi fi unul din cei patru care vor cobori tronul in pamantul negru... Moartea este neagra si nemiloasa. De va fi sa mor incet, in agonie, probabil voi ajunge in stari asemanatoare celor descrise de Emil Cioran - Pe Culmile Disperarii. De va fi sa mor subit nu voi fi constient de nimic. De va fi sa mor in bratzele iubitei mele voi uri moartea in veci si pe creatorul sau... Pentru ca moartea ne sperie cel mai tare cand ne gandim la cei dragi, la efectul mortzii noastre asupra lor sau invers, la impactul mortzii lor asupra noastra... Si totusi imi doresc sa fiu muritor obisnuit, nu tanjesc dupa nemurire... Vampir rece, care vede in oameni numai o sursa de hrana si care traieste retras, pentru eternitate departe de tot ceea ce face viatza palpitanta, plina de pasiune, de dorintza, de patima?!? Nu... Om... Moarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

terra
post Aug 13 2005, 04:11 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 20
Joined: 9-August 05
From: cluj
Member No.: 1.720
Points: 2
Gender:



Moare....hm.... nu prea sunt legata de nimic ca sa zic ca mi-ar parea rau dupa ceva daca as muri acum. Totusi nu mi-ar place sa mor asa de repede, fara sa fi lasat ceva in urma, ar insemna ca am trait chiar degeaba.
Frica de moarte... cred ca mai degraba mi-i frica de moartea altora decat de a mea... cel care moare sufera mai putin decat cei apropiati lui, care raman in viata. Vad moartea ca pe ceva linistitor si... cred in reincarnare.

"Tragedia vietii nu este ca se termina atat de repede, ci ca asteptam atat de mult sa o incepem."

Si un citat amuzant:
"Ironia suprema a vietii este ca nimeni nu scapa de ea in viata." :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post Aug 18 2005, 05:07 PM
Post #71


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



Update le perspectiva mea asupra mortii:
I am scared out of my ass of death!!!
De ce? Ma gandeam zilele trecute... N-am simtit in viata mea prezenta lui Dumnezeu, asa ca sunt ateu. Il vad mai mult ca un rezultat al nevoii de a explica existenta lumii in care traim, si in special, a noastra.
Daca nu exista nici un dumnezeu, atunci ce se intampla dupa ce mori?? Inconstienta eterna, asa m-am gandit, which scares me a wole lot. Daca asta e moartea, replicile vechi (fumate, dupa un preten), cum ar fi "traieste ca si cum ai muri maine" au capatat alt sens, clar. I don;t wanna die, but i don't wanna live forever either, because that scares me even more. Ideea de a trai in acelasi ritm o eternitate... well... that scares the shit put of me too. Nu gasesc nici un fel de solutie, fie si una care nu poate fi atinsa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Aug 18 2005, 05:35 PM
Post #72


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



If you have to go... you go. Anyway, it's better to burn out, than to fade out.



PS: Nush de ce da mi-am amintit de o insulta specifica americanilor: Yo momma is so fat, when she jumped of a bridge, she went straight to hell. :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 10 2005, 01:21 PM
Post #73


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



nu de moarte imi e frik ...ci de faptul k s-ar putea sa mor sa realizez tot c am vrut ...sau sa mor intr-un mod ...neonorabil nush ....better die saving someone then die in stupid car crash...dar ...nu are dc sa imi fie frik de moarte ...tot vine ..si dak imi e frik si dak nu ..

QUOTE
vreau sa fiu fanatic islamic. Am uitat de femeile promise


yup ...72 virgins sounds pretty damn good :lol: :lol: B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dark_Lady
post Sep 14 2005, 07:42 AM
Post #74


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 1.286
Points: 101



Interestring question.......sincera sa fiu eu de obicei spun k nu mi-e frik de moarte ,din partea mea pote sa vina si maine,dar cred k in momentul ala o sa-mi fie frik putin.............sau putin mai mult :unsure: da oricum cert e k nu vreu sa ajung o batranik mik si ramolita kre trebuie sa fie intretinuta de altiii....ooooohhhh no!!!!!!!! :angry:
si sunt de acord cu mizrael: ba chiar is curios ce e dupa ce mori .....

P.S. : cik o sa mor la 60 de ani...nashpa! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Dec 12 2005, 10:23 PM
Post #75


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



am facut un test Life-O-Meter sau ceva de genul asta care iti arata cat mai ai de trait. daca n-as pati nimic as ajunge sa am nepotei ! (good for me --- I hope ).
oricum la cat de imprevizibila e viata nu stii cand iti vine sfarsitul , deci mai bine sa ne bucuram de ea cat timp mai e !
daca mi-e frica sau nu ... da , imi este , pt ca las in urma familia / prietenii si pe toti cei dragi care au tinut la mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Dec 21 2005, 12:38 PM
Post #76


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Nu imi este frica de moarte dar nu am de gand inca sa mor. E mai usor sa mori decat sa traiesti. Oricum nu am de gand sa impovarez viata cuiva cu mine asa ca am sa traiesc cat timp voi putea sa am grija de mine. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Dec 24 2005, 01:46 PM
Post #77


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



I'm not afraid of death; but dying scares the hell out of me.
Jack Cleary
That says it all... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Broly
post Dec 31 2005, 09:49 AM
Post #78


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
Member No.: 823
Points: 70
Gender:



Funny Lillith :lol:
Nu imi este frica de moarte( in fac i wecome it :twisted: ). Am citit mai inainte k cineva zicea k e mai ushor sa mori decat sa traieshti... wrong.... gandeshte-te la cate chestii tb sa lasi in urma, la cate chestii tb sa te gandeshti inainte de a muri... va spun eu k sunt o gramada :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 2nd June 2024 - 09:42 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |