Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

19 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fan Fiction by Demona


axi
post Sep 18 2004, 02:11 PM
Post #21


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hehehe cyber ... poate apari pe acolo pe undeva ... o fi nevoie de vreo bucata de carne ptr sidonix ... muahahaha :twisted:
damn... that could happen to me too ... aaaaaaaa /omg :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 18 2004, 03:53 PM
Post #22


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Bey, voi credetzi ca Sidonix e personaj principal, da` fiecare are partea lui. Iar soarta lui Sidonix nu este asha roz precum crede toata lumea. Dar asta e alta "poveste", well episod... S-a intamplat ca sa incep cu el primul episod... Sper sa nu se supere nimeni, shi nici el ca nu e personaj principal... :roll:

Tenshi nu itzi cere scuze ca m-ai criticat. For cryin` out loud, criticile ever nu m-au deranjat. Inca alea trebuie sa te impulsioneze sa scrii mai bine. C`mon...

CyBeR, Seby, mi-ar prinde bine nishte dragoni in povestire. Let me know if I can "use you" guys! ;)

Shi multzumesc de aprecieri... In curand vine shi episodu` 3...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 19 2004, 09:16 AM
Post #23


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



We'll be waiting for Chapter/Episode 3(nu ala din SW)!
You need me...you got me...just don't slay me on the spot. :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 19 2004, 02:53 PM
Post #24


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Thank you dear. O sa fi un dragon cam neobishnuit. Adica, numele, un dragon cu numele Cyber... ;) AI venit de undeva din viitor or somethin`. Ah no worry, anyway, I tell you... No dragon will be slay in my story. I am a fan of the dragons... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 19 2004, 05:52 PM
Post #25


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Okeeeeeey, here's another one...

Vanatorul de Suflete

Episodul III - Inteleptul

Kaoru intra intr-un tunel foarte slab luminat. Nu isi dadu seama de acest lucru, pana in clipa cand se impiedica intr-o radacina de copac, care strapunse zidul de pamant si isi facu loc mai departe in tunel. Se poticni, dar inainta fara sa priveasca in ce se lovise. Totusi, obstacolul il facu sa se intoarca si sa caute o torta. In cele din urma se intoarse la tunelul intunecat. Isi facu drum, avansand, dar parca prea precaut. Undeva in fata lui incepu sa se desluseasca o usa din lemn sculptata. Modelele de pe usa fusesera minutios lustruite, iar in flacara folcului reflectau lumini rosiatice pe peretii tunelului. Deodata un curent puternic rascoli tunelul. Flacara tortei palpai si se stinse subit. Kaoru ramase in intuneric. Injura enervat si arunca torta din mana. Se lipi de perete si incepu sa inainteze pe langa el, pipaindu-l cu degetele. Intr-un final acestea ajunsera pe suprafata denivelata a usii de lemn. Inghiti in sec. Ura usa aceea si ura faptul ca de cate ori incerca sa aduca un pic de lumina in tunel, exista ceva care sa impiedice acel lucru. Si stia ca pe acolo misuna ceva. Si mai era sigur ca acele creaturi sculptate pe usa puteau lua viata. Isi plimba mainile de-a lungul usii, in speranta de a gasi zavorul ei. Fusese de atatea ori acolo, in mintea lui vedea exact unde se afla, dar parca acum, cand era in acel loc, nu il mai gasea. Injura infundat si continua sa caute. Degetele ii ajunsera intr-un canal subtire. Era locasul usii. Deodata auzi un raset. Era asemanator aceluia al unui copil, dar parca avea o nota de rautate il el. Isi retrase brusc mainile de pe usa. "In intuneric iau viata", gandi el. Se scutura, de parca l-ar fi trecut un fior rece. Nu intelese niciodata de ce "Inteleptul" isi alesese ca loc de ascunzatoare, exact una din fortaretele lor subterane. Si daca a facut acest lucru, nu putea sa nu isi mai bata joc de muritori in felul in care o facea? Trucurile lui ieftine dadeau fiori tuturor, desi de multe ori erau inofensive. Rasufla greu si isi facu curaj. Pasi inainte, parca stiind ce va urma si cum va deschide usa, dar inca o data, trucurile care il enervau atat de mult fusesera puse in aplicare. Usa se deschise brusc cu un zgomot sacaitor. Kaoru urla enervat si o lovi cu piciorul. Aceasta se tranti de perete cu zgomot. Dinauntrul incaperii, pe care usa o scoase la iveala, se auzi un huruit prelung. Kaoru dadu sa intre, dar o rafala de vant il opri. Enervat de-a binelea Kaoru lovi inca o data usa si urla:
- Asculta mos incapatanat! Stai aici pentru ca noi te lasam! Poti sa stingi cat doresti tu flacara focului, dar toporul tot nu il sfarami si nici zece uragane nu o sa ma opreasca sa iti fac zob garnienii, daca mai continui in stilul asta. M-AI AUZIT?!?!

Linistea se lasa in tunel. Asa de liniste incat Kaoru inceta pentru cateva momente sa mai respire. Apoi se auzi un scartait. Usa se inchidea incet. Kaoru se dezmatici destul de repede si in clipa cand usa era gata sa se inchida de tot se strecura inauntru. Poarta de lemn se inchise in urma lui. In jurul lui tot intuneric. Ura intunericul. Iar ironia sortii facuse ca el sa traisca intr-un vesnic intuneric. Intodeauna ascuns in diferite tunele si chiar existenta lui era un secret. Iar secretele nu ies niciodata la "lumina". Stau ascunse bine in... intuneric. Fu intrerupt din gandurile lui de un fel de marait. Cunostea acel "marait". Era "Inteleptul". Dar numai el ii spunea asa, in ciuda faptului ca il ura destul de mult. Restul ii spuneau NoOne, pentru ca se pare era interzis sa aduci vorba de el. Numele lui adevarat nu era nici soptit. Era interzis. Cumva acel... ceva inradacinase in mintea fiecaruia aceasta lege. Era clar ca era mai puternic decat oricine, dar daca acest lucru era adevarat, de ce avea totusi nevoie de ajutorul lor, al muritorilor? Inca o data gandurile ii fusesera spulberate de catre vocea lui NoOne. Dar de data acesta avea un raspuns:
- Pentru ca puterea acestui Lord, nu ma lasa sa vad mai departe. Iar prin a vedea, cred ca intelegi ce doresc sa spun.
- Adica vrei sa spui ca acest Lord este la fel de puternic ca si tine.
NoOne ofta:
- ...Exact...

Kaoru se afla inca in intneric. Isi schimbase totusi pozitia si incerca sa inainteze in directia de unde auzise vocea Inteleptului. De undeva de sus aparu o raza de lumina. Kaoru se intoarse si fugi spre ea. Se opri cand ajunse in fata ei si se aseza jos. Din intuneric aparu o silueta infasurata intr-o pelerina tuciurie cu o gluga pe cap, care ii ascundea chipul. Pe Kaoru il trecura fiorii. Il privi lung, parca rusinat. Isi inclina capul in semn de respect si salut, apoi il privi din nou. Intodeauna se intrebase care era chipul care se ascunde sub acea bucata de material. Dar nu reusise niciodata sa distinga decat doi ochi lucitori; si asta dar in momentele cand NoOne era manios. Kaoru spune:
- ... Atunci daca Lordul este atat de puternic, cum crezi ca noi il vom infrange? Daca nici tu nu il poti infrange...
- Pentru ca din partea mea se asteapta la un atac, dar din partea voastra nu. Iar daca o faceti, oricum nu va fi pregatit si nici nu se va pregati, crezand ca sunteti niste tinte usor de nimicit.
- Dar ii este frica de Sidonix...
- ...Sidonix... El...El este diferit...
- ...Dar face parte din familie...
- ...Iar Lordul nu stie asta...
- ...Dar daca afla...
- ...O sa va distruga... Un motiv in plus ca Organizatia Observatorilor sa ramana un secret si relatia care este intre tine, Zeri si Sidonix sa nu fie dezvaluita, zise NoOne.
Kaoru stramba din nas apoi zise:
- L-ai uitat pe Kaeru...
NoOne zambi:
- Ah, da! Fratele tau geaman... Ca ai adus vorba. Ce mai face? Cum se mai simte?
Kaoru se incrunta:
- Stii foarte bine cum se simte. A fost grav ranit de catre una din creaturile Lordului. Am avut noroc ca...
- ... Nu l-au capturat. Prinderea lui ar fi dezvaluit Lordului existenta voastra. Stii, va admir. In clipa cand unul dintre voi este capturat, isi pune capat zilelor, ca sa nu puna in pericol vietile celorlalti. Cate loialitate fata de clan si cauza. Da, fiinte neinsemnate, dar de admirat...
Kaoru se enerva de-a binelea:
- Daca suntem atat de neinsemnate atunci te rog sa iti rezolvi singur problema si sa ne lasi in pace.
- Nu te pripi tinere. Am atata nevoie de voi, cata aveti si voi de mine. Prezenta mea aici il "orbeste" pe Lord. Daca eu plec, o sa fiti descoperiti. Spionii lui sunt peste tot si acest lucru il stii mai bine decat mine, tuna NoOne.
Kaoru il privi cu dispret:
- Dar din aceasta cauza nu ai dreptul sa ne tratezi asa cum o faci tu. Da-ne informatile de care avem nevoie acum.
NoOne inclina capul si zise:
- Fie. Sidonix e in pericol. Lordul trimite dupa el animalele cu un scop. Dupa cum bine stii, fratele tau se hraneste in prezent doar cu animele, el fiind... o creatura. Dar ce crezi ca se va intampla cand va gusta carnea de om sau sangele lui?
Kaoru il privi dezorientat:
- Nu are cum. A jurat!
- Juramintele sunt facute sa fie incalcate si nimic nu poate opri o bestie. In clipa cand acest lucru se va intampla ratiunea lui va disparea si instictele de animal il vor acapara. Atunci va fi prea tarziu sa il mai salvezi, atunci va fi prea tarziu sa intre in randurile voastre. De ce crezi ca te-am sfatuit sa incerci sa il aduci aici? Lordul atat asteapta, un aliat ca el. Ar deveni asasinul lui numarul unu. Iar daca acest lucru se intampla, nu numai ca iti va fi imposibil sa iti mai salvezi fratele, va trebui sa il omori. Iar tu, nu ai pe nimeni intr-atat de puternic ca sa faca asa ceva... Ai fi tu, dar... tu esti fratele lui si... Nu poti s-o faci...Voi fiintele umane sunteti prea slabe, coplesite de sentimente... Incearca doar sa il aduci aici. Incearca sa il faci sa inteleaga ca aici este locul lui. Intinde-i o capcana daca trebuie, dar adu-l aici...
Kaoru il privi lung:
- Sidonix nu este asa prost sa se lase pe mana Lordului...
- Sidonix nu are puterea sa se impotriveasca Lordului. Eu, in schimb, il pot ajuta sa aiba aceasta putere... Si il pot ajuta sa scape si de blestemul care il trasforma intr-un animal.
Kaoru tacu. Era constient ca Inteleptul incerca sa incline balanta in favoarea lui si nu il interesau pierderile omenesti care se faceau, dar avea si dreptate. Daca Sidonix ajugea sa fie "otravit" de acest Lord, totul era pierdut. Se ridica de jos. Ramase tacut. Il privi inca o data pe Intelept, isi inclina capul si se intoarse sa plece. Lumina din incapere persista pana cand acesta ajunse la usa si o deschise. Auzi in urma lui un vajait, probabil Inteleptul pleca. Iesi afara si lasa usa sa se tranteasca in urma lui. Venise la Intelept ca sa ceara o solutie, iar acesta nu ii daduse nimic. Doar o alta problema de rezolvat. Chinuit de ganduri, iesi din tunelul intunecat. Isi ridica privirea. In fata lui se deschideau intrarile mai multor tunele. Il alese pe primul, unul luminat mult mai puternic decat celalalte. Inainta in el si ajunse in fata unei usi, camera lui. Deschise usa si pasi inauntru. Dar avu surpriza sa constate ca era asteptat. Fratele lui, Zeri, se afla in camera. Se intoarse catre el si zise:
- Fangorn a aflat ceva...

***

TO BE CONTINUED...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 20 2004, 07:36 AM
Post #26


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



WOW, i love it, i love it, i love it!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CAN'T WAIT FOR CHAPTER 4... /smile

Demona, esti talentata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cu adevarat, criticile nu isi mai au rostul aici! /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Sep 20 2004, 06:58 PM
Post #27


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



chiar cai marf. nam reprosuri.... /hmm
deabia acu incepe sa devina interesanta actiunea... spor la treaba :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 20 2004, 07:10 PM
Post #28


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hihihi ... told u so :P
de la usa aia plina de chestii care luau viatza ma asteptam la mai mult thou :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 21 2004, 08:08 AM
Post #29


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(axi)
hihihi ... told u so :P  
de la usa aia plina de chestii care luau viatza ma asteptam la mai mult thou :twisted:


Yeah, m-am gandit shi el la faza aia, da` apoi se lasa accentu ` pe usha aia shi nu pe "Intelept" shi "episodu`" e despre el. Oricum o sa revin la ea... :D And the others... Thank you... /^_^

Tenshi, de ce fras a trebuit sa itzi schimbi avataru? Asta nu e clar shi ala dinainte was... better... :) Please do somethin` about it. Well, adica, daca asta itzi place tzie mai tare... be it your way, but... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 21 2004, 08:19 AM
Post #30


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Impresionant, cu adevarat!!! Si mie mi-a placut faza cu usa. SCARY!!!! Si mie mi-e foarte frica de intuneric. HATE IT!!! /angry

Demona, in legatura cu avatarul... Am gasit poza pe net si era enorm de mare asa ca am micsorat-o... de aia nu e clara. Acum sunt in cautare, nu este ceva permanent... Imi place sa imi schimb avatarul un pic mai des decat ceilalti... (am observat ca si Sid face la fel :wink: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 21 2004, 08:39 AM
Post #31


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



You afraid of the dark? Tenshi, semeni tot mai tare cu personajul tau. ;) Uh... by the way! I need a big request! Aham, deci aia e faza cu avataru... Okey dokey... :) As you wish...

REQUEST:

Dat fiind faptul ca am un singur personaj feminin in poveste, Tenshi, am nevoie si de alte personaje feminine. Asha ca, rog cele interesate sa ishi imprumute nick-ul, PM me sau write here down. Thank you! :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 21 2004, 10:52 AM
Post #32


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hm...fresh meat in the storyboard :D ...can I have a girl slave? :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 21 2004, 11:00 AM
Post #33


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Mmmm, Demona, suna fain...

Sid, tu nu ai putea sa ai o girl slave pentru ca ai papa-o din prima. Hihihi!!! Cine stie ce o sa-i faci lui Tenshi!!! Noroc ca e doar un Suflet, da oare ce o sa se intample cand va avea si un trup? :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 21 2004, 11:15 AM
Post #34


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eh...daca ar avea trup as face-o sa se simta f bine :wink: ...u know...in rest what can i do to her...just possess her body and enslave her soul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 21 2004, 02:03 PM
Post #35


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Tenshi, are corp, adica depinde pe care il alege ea. Shi Sidonix, you can't have any female slave. Now down boy! /gg Okey, we got another female character... redleaf is on bord. :) 8) Poate ar trebui sa fac lista personajelor... Adica nu inca... :P Sa fie surpriza pentru fiecare. La sfarshit la "credits", facem totul... :P /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 21 2004, 02:44 PM
Post #36


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Eh, stiu, stiu, Demona. Doar il sacaiam si eu putin pe Sid... ca sa nu se umfle prea tare in pene... :P

It's up to you, dar ar fi fain sa fie surpriza... de fapt, ce mai conteaza, si asa eu intru aici de vreo 20 de ori pe zi sa vad daca nu a aparut continuarea... Mmmm, chapter 4...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 21 2004, 03:31 PM
Post #37


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



... Acum e in lucru episodu` 4... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 21 2004, 03:41 PM
Post #38


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hm...cred ca o sa fac si eu un fiction scurt...se cheama "Drama Girl"...featuring Demona :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 21 2004, 03:49 PM
Post #39


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(Sidonix)
hm...cred ca o sa fac si eu un fiction scurt...se cheama \"Drama Girl\"...featuring Demona :twisted:


PUNK!!! Oricum nu ai detaliile pentru o "drama"... So, please... Mai bine nu! /angry

Maine episodu` 4, ca azi s-a terminat oraru` la faculta. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 21 2004, 04:27 PM
Post #40


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



trust me..i can imagine many things...no bounderies can hold my imagination...insa ai noroc...sunt prea plicitisit ca sa-mi folosesc creieru... /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

19 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 12:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |