Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Final Fantasy


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #81


Unregistered









De ce m-ai spoiluit????
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #82


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



bah, ffu e anime, nu warcraft3, lasati war3!

;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #83


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



La jocuri nu mai conteaza daca is anime sau nu....
Si WarCraft III e mai fain decat FF......... Aceasta este parerea unui maniac de anime si FF, adica eu...............
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #84


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



adica tu, Chuppy, tradezi codul de onoare al maniacilor anime, si spui sa un joc, care nu e anime, warcraft3 e mai fain decat un monument al animelor, adica Final Fantasy. mai dezamagit profund.

:cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #85


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Asta e.... In viata vei avea tot mai multe revelatii si prin urmare tot mai multe dezamagiri....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #86


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



si sper ca asta sa fie cea mai dureroasa! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #87


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Sper si eu... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #88


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



[font=24]Chuppy , te tai !!!!!!!!!!!
Adika tu spui ca Arthas ala era mai marfa decat Sephiroth ?!?[/size]

[font=12]Tradare , sabotaj !!!!!! Eaaaaah !!!!!!

Hrrrrr , hrrrr , gata , m-am linistit .....Chuppy , singurul lucru pe care pot sa ti-l spun este ca admir taria cu care iti sustii parerea ca Warcraft III este mai bun decat seria FF , tokmai aici .... Makar esti direct si stii sa vorbesti pentru tine . Ce sa zik , io nici nu am terminat Warcraft III , asa ca nu imi dau cu parerea , dar io iti spun ca nu am chef sa il jok , si daca nu am chef , inseamna ca nu ma atrage , si daca nu ma atrage , inseamna ca sunt slabe sanse sa imi plaka ....... Orikum , nu trebuie sa crezi ca m-am suparat , in definitiv , fiecare are dreptul sa creada ce vrea ......mi se pare insa un pik ..... unusual , that's all :)

Fangorn , imi pare bine ca gandesti ca mine !!!!! FF is the best !!!!!!

Ultimul lider din FF10 este un gandac !!!!!!! Si ai infinite auto-life , asa ca e destul de pliktisitor si de enervant sa te bati cu el !!!! Si asta nu e spolier , este doar o incercare de prevenire a unei eventuale viitoare dezamagiri .....Atat .....

Matth , am aflat intr-un final de CloneCD , o sa iau de la Lother o varianta care sigur merge , dar asta cand se intoarece saptamana asta .....asta daca nu il iau io de pe net inainte ... hihi , am stricat deja 6 cd-uri incercand sa scriu Xenogears ...ouch , that was paniful , ya know[/size]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #89


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Apropo ... Fate... Cand o sami trimitzi ala pana la urma...... o sapt..???

Sorry de cd-urile alea....... shi cu Chuppy.... intradevar... seria FF ii place
foarte mult... doar odat 30 de EURO pe Final Fantasy 10 original de psx2
shi nu are nici dvd-rom nici emulator...... deci se uita la el...[macar are manual] :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #90


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Oh , come on ..... nu i-a spus nimeni ca n-are cum sa il joace ? Mai ales daca nu are DVD-rom ......Sorry to hear that , really sorry :) Makar daca incalzeste cu ceva , cred ca l-a luat destul de ieftin la 30 de euro original ....cd-urile ti le trimit saptamana asta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #91


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



pai, poate deaia nu sustine ffu, pt ca la dejamagit in asa hal incat nu mai vrea sa auda de el.

daca e asa, imi pare rau pt tine draga Chuppy. :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #92


Unregistered









E amuzant sa stau la 1 noaptea sa citesc 'certurile' voastre.Ce aveti voi daca omului ii place Warcraft3 mai mult decat FF?Tre sa recunoasteti ca si povestea din War3 e buna, numai ca are cam multe faze previzibile...
Iar FF8 pe care il joc acum nu e chiar atat de anime, parerea mea! 8)
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #93


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Sethi , nu sunt certuri , sunt schimburi de opinii .......... hmmmm , si amenintari infantile in cazul unora ....
FF8 nu e anime , asa este :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #94


Unregistered









A se sterge.
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #95


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Lother , respect omule pentru ce ai scris , ai in mine un sustinator ! Nu o sa joace nimeni jokuri de PC care sa atinga ca valoare titluri ca cele enumerate de tine ..... BTW , acum ma jok XenoSaga si e super - COOL !!!!! Asta da actiune :) Bine , ca trebuia neaparat sa fie stirbita placerea de niste indelungi ceasuri de matematika intensa si sacaitoare , dar asta e , nu pot face numai ce imi place :)
Aaaa , si inka ceva , pe Chuppy tot il tai ! LOL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #96


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Cum de joci XenoSaga...???

Shi .cdurile alea cand zici ca vin...

PS [ptr Lother] Shi yo cu Chuppy suntem gameri.. shi am putea spune ca am jucat mai toate jocurile care au ceva de poveste... cat despre War 3... shi mie imi place mult...[mai ales Frozen Throne]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #97


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



Lother, daca ar fi avut si ei console cum ai avut tu, ar fi fost toti de parerea ta. Dar romanul de rand.... mai greu se descurca financiar, e cam la nivel de Somalia, no kidding.

Apropo: Stiti care cel mai scump oras din lume?

Tokyo

Si al doilea:

Osaka

8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #98


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Lother , te risti cam mult sa spui ca tot ce este facut pentru pc nu are poveste , si daca suntem la capitolul rpg-uri sa amintesc BG1 , BG2 si altele care au un fir epic cat se poate de interesant si atragator ,si nu sunt mai prejos decat ff7 sau ff8 (aici depinde foarte mult si de gusturi , insa cum mie imi plac ff-urile si unele rpg-uri de pe pc , poate o sa am o parere cat se poate de obiectiva in privinta acestei probleme spinoase ;) ).
Sunt unele jocuri pe care le joc pentru poveste si la care nu ma intereseaza grafica , sunt altele la care ma intereseaza mai mult cantitatea de sange care este degajata la impactul dintre obuzul din mega-tunul meu si mega-super-lordul-.... , sunt altele la care ma intereseaza dinamismul etc.... (omul tre sa se mai si relaxeze , amuze , si nimic nu merge mai bine decat ceva fps sau action ;) , neh? )
Am jucat destule jocuri pe ps1 ca sa vad si jocuri cu grafica exceptionala pentru perioada care au aparut ,in comparatie cu pc-ul .
Am jucat Parasit Eve , Rezident Evil, Silent Hill, Alone in the Dark ,etc. ; stiu cum este sa te simti ca intr-un film ; o parte dintre ele fiind si pe pc iar Alone in the Dark a si inceput pe pc si abea la 4 a trecut si pe consola.
Vrei un rpg non-lineare , incearca Fallout 2 ;oricum eu nu am gasit rpg in care sa ai mai mare libertate la in Fallot 2 ( un joc bun care are si poveste buna ).
In pricipiu depinde de gusturi , ca pana la urma jocurile raman jocuri ...

ps. nu sunt gamer iar pe ps1 am jucat mult pana in 2000
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #99


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



blabla, si eu sunt de aceeasi parere cu tine. Fallout 2u e genial, dar stai sa vezi 1 cum e. mie miau placut si inca imi mai plac toate Fallout urile. astea au povestea superinteresanta si ma bucur sa vad ca nu sunt singurul care crede asta.

dar ce facem noi aici mah? inainte ne certam pe comparatia intre ff si war3, si acu pe ff si orice alt joc de pe PC, numai pt ca e pe PC.

Lother, nu te contrazic, asa e, majoritatea jocurilor de pe PC nu au povestea interesanta, dar nu povestea e de vina. ci tu. si o sati zic si dece. pt ca teai obisnuit sa prezevi anumite solutii la niste probleme pe care leai intalnit in alte jocuri. dar nu e in totalitate vina ta, pt ca si programatorii, ar trebui sa vina cu idei originale, dar in totdeauna a fost greu sa inventezi.

AAAAAHHHHHHH! cat ma enerveaza posturile lungi. nici eu nam rabdare sa le scriu si nici voi naveti rabdare sa le cititi.

revenind la subiect, o sa trag o concluzie, pt ca mam plictisit sa scriu.

"NOI, TOTI AM JUCAT PREA MULTE JOCURI SI DE ACEEA TOT CE APARE <<NOU>> E DEJA <<FUMAT>>"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #100


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Bey , deci io am jukat multe jokuri de PC ..... concluzia este ca nici unul nu are valoarea celor de consola ...... si asta nu pentru ca nu se pot face si pe PC , ci pentru ca sunt alti producatori . Companii ca Squaresoft , Namco au contract de exclusivitate cu Sony si o sa dureze ceva pana se decid sa lanseze ceva si pe PC . Daca le-ar porta si pe PC , si daca ar face-o calumea , nu ca in cazul FF7 sau FF8 , atunci ar fi la fel de geniale si pe PC . Iar din punct de vedere al graficii pot fi chiar superioare daca sunt facut cum trebuie , pt ca pe PC nu au rezolutie fixa si poti sa o ridici cat te tin curelele...Deci in concluzie , nu consolele sunt superioare PC-urilor , ci producatorii de jocuri de console sunt superiori producatirilor de jocuri de PC . De ce ? SUNT GENIALI . Nu toti oamenii pot fi geniali . Daca toti ar fi geniali si ar face jocuri misto , atunci nu ar mai fi lumea in care traim acum ..... De ce sunt producatorii de jocuri de console superiori celor de PC ? Sa nu uitam ca jocurile de console de calitate sunt in general nipone . In Japonia este cel mai ridikat nivel de trai , este atunci logic ca oamenii sa nu munceasca sa faca si mai multi bani , fiindaca au destui . La ei femeile pot sa fie casnice toata viata si cu o facultate terminata , pt ca barbatii pot intretine f bine familia , pana la un nivel indeajuns de ridicat incat sa mearga in strainatate in excursie in fiecare concediu .... Deci , in Japonia oamenii nu muncesc ca sa faca bani , muncesc ca sa se faca utili , ca sa demonstreze celor din jur si lor insile ca sunt capabili sa faca lucruri minunate . Banii vin de la sine . Cand traiesti intr-o tara cu multi bani , poti sa nu muncesti pentru bani si tocmai asa vin si mai multi bani . Desigur , chestia asta depinde si de popor , pt ca daca ar fi sa gandim pe principiul asta , atunci si americanii ar trebui sa fie tot asa , dar ei fac numai porcarii . Jocurile de pc sunt in general americane , asadar trebuie sa fie foarete comerciabile ... povestea nu intereseaza , conteaza mai mult grafika care sa te faca sa spui "wow! poti sa faci gauri in pereti ! Ce misto saare ! ce real e sangele ! poti sa tragi apa la veceu !" si bineinteles actiunea , impuscaturile blahblah . Chiar si RPG-urile sunt facute in graba , ca sa sporeasca castigurile . Majoritatea jocurilor de pc sunt facute de americani sau daca nu de americani , de altii care sunt sponsorizati de americani ca sa faca asa ceva .... de exemplu Serious Sam a fost facut de cehi , insa cu bani americani , si ati vazut si voi ce a iesit ..... Bine , acum nu vreau sa delimitez clar lucrurile . In ultima oara am observat o usoara scadere a calitatii jocurilor de la square ( FFX mi s-a parut inferior lui FFVII , insa orikum in kontinuare superior orikarui jok de PC pe care l-am jukat ) , si in acelasi timp sunt si cateva jocuri de pc care merita jukate .... mie mi-a plakut Vampire Redemption , care avea o poveste dragutza si care era oarecum detasat de obsesiile americanilor , avea un caracter european , ceea ce deja il face superior multor altor jocuri de PC ....

Deci tot Lother are dreptate , insa acest lucru nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni pentru ca nu este vina nimanui ..... In plus asta e parerea mea . Si Cipiamon are dreptate cand zice ca la noi putini au ocazia sa joace jocuri de console care sa nu fie psx .

Ah , si o completare la ce a scris Cipiamon mai devreme .... am vazut si io la stiri ce ai vazut tu ...... ai uitat sa faci o precizare : in afara de faptul ca Tokyo si Osaka sunt cele mai scumpe orase din lume , Bucurestiul este cel mai ieftin oras din Europa .... si asta la nivel european si nu mondial , din jena ca sa nu ajunga sa il compare cu cine stie ce oras din Somalia ....

Fangorn: te asigur ca am rabdar sa citesc chiar daca scrii mult , la fel cum am rabdare sa scriu si io mult atunci cand consider ca am ce scrie ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 03:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |