Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Viata Dubla, [+16 ani , original ]


pres.mar.only.me
post Jan 6 2009, 04:31 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 6-January 09
Member No.: 8.147
Points: 11
Gender:



So , mi-am facut curaj si untr-un moment de inspiratie am scris si eu ceva ... E posibil sa mai fi vazut fic-ul pe un alt site , deoarece l-am postat si pe alte forumuri.Sunt incepatoare , e primul fic , asa ca pueti incepe cu criticile :D. Constructive , daca se poate.Nu cred ca e nevoie sa mai adaug ceva asa ca

ENJOY


Viata dubla

Capitolul 1

Ma prinde de talie ca si cum ar vrea sa ma stranga in brate , insa ceva il retine.Un fior rece imi cuprinde tot corpul.Timpul se opreste in loc.Raman doar eu si gandurile mele.Visez ca-l sarut , ca-I simt respiratia si ca inimile noastre bat simultan …Ma trezesc la realitate; ma uit in oglinda: ochii lui , ochii verisorului meu de 16 ani ma privesc bland , iar eu ma pierd in pronfunzimea lor , ma inec in ei …Ma trezesc la realiate , insa ma gandesc tot la el , sper ca visul meu va deveni realitate …

Intuneric.Nu , nu din cauza draperiilor , ci din cauza orei tarzii.Imi indrept privirea spre ceasul din camera mea , care imi indica ora 3.Ma ridic alene din pat si ma indrept spre sifonier ;deschid usa acestuia si ma privesc in oglinda.Adelaide …Adelaide Martineu.Da , sunt pe jumatate de origine franceza.Mama mea s-a nasut in Franta , mai exact in Strasbourg , unde l-a cunoscut pe tata . Acum 18 ani s-au casatorit , iar patru ani mai tarziu , mai exact in 24 noiembrie m-am nascut eu . Viata mea ?! Foare placuta alturi de parinti , insa nu si la scoala . Desi suntem un colectiv de 8 ani nciodata n-am fost uniti . N-am prea multi prieteni ;As putea spune ca am doar o prietena adevarata , pe nume Alexandra. Bruneta , cu ochi caprui , ce-ti zambesc tot timpul , Ale e singura persoana care m-a suportat , inca din clasa intai. Rabdarea si calmul sau m-au ajutat de foarte multe ori.

Revin la realiate . Ma privesc in oglinda . Talia ingusta si sanii rotunzi atrag invidia fetelor si privirile baietilor , care , se indeparteaza imediat ce ma cunosc mai bine . Parul meu castaniu dechis imi cade peste umerii goi in onduleuri fine , ce-mi mangaie pielea .

Cateva cuvinte despre mine ?? Sunt o fire impulsiva , agitata , mai tot timpul nemultumita , incapatana si de multe ori , foarte emotiva.Ar putea cineva sa ma placa ?? Mai ales el , Alin , un brunet cu ochi negri ... Daca nu , atunci ce a fost acel gest ?? Doar o joaca ?? Pentru mine nu ,poate nici pentru el ...



Stiu , e foarte scurt , insa urmeaza unele mai lungi - cred eu - pe parcurs.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
pres.mar.only.me   Viata Dubla   Jan 6 2009, 04:31 PM
Aloma-chan   RE: Viata Dubla   Jan 20 2009, 01:41 PM
pres.mar.only.me   RE: Viata Dubla   Jan 20 2009, 03:58 PM
Aloma-chan   RE: Viata Dubla   Jan 20 2009, 06:41 PM
pres.mar.only.me   RE: Viata Dubla   Jan 20 2009, 07:31 PM
Aloma-chan   RE: Viata Dubla   Feb 14 2009, 11:05 PM
pres.mar.only.me   RE: Viata Dubla   Apr 18 2010, 10:11 PM
Tatiana   RE: Viata Dubla   Jul 27 2010, 07:39 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th May 2024 - 02:46 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |