Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Naruto, vorbim despre Naruto


gheorghecoser
post Mar 29 2008, 01:13 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: 28-March 08
Member No.: 6.477
Points: 393
Gender:



Personajul meu preferat din Naruto Anime este eroul principal; bine, Sasuke este mai puternic, dar se va descurca Naruto si fara Kyuuby, nu-i asa? vreau sa zic poate oare naruto sa reziste intr-o batalie fara macar o mica cantitate din chackra vulpii? ; la inceput am fost entuziasmat cand am vazut lupta dintre Naruto si Neji Hyuga, m-am gandit : "oau, ce tare-i Naruto", apoi lupta cu Gaara m-a entuziasmat si mai tare; bineinteles apoi marea batalie, dintre Naruto si Sasuke;.... dupa ce am vazut toate episoadele din Naruto si am inceput sa vad Naruto Shippuuden, am realizat aceasta: nu naruto i-a invins pe adversarii sai, cu exceptia lui Sasuke, care a fost mai puternic decat el, ci Kyuuby;
deci, sa revin de unde am inceput... se poate descurca Naruto si fara vulpea "minune"?....... sa mai adaug inca ceva in legatura cu Naruto.........................
Poate ca ati gandit sau ganditi ca si mine....... insa eu de fapt nu gandesc asa............ mi-a trebuit sa vad si Manga pentru a putea intelege mai bine cum stau lucrurile........ Naruto, in fond este fiul lui Yondayme al patrulea hokage, (dupa cum am vazut in manga) si un ninja de top; sa ne amintim cateva lucruri:
Naruto a reusit sa invete tehinica inventata de tatal sau intr-o saptamana; tatalui sau i-a trebuit 3 ani ca s-o inventeze si s-o poata folosi oricand; in lupta cu Gaara Naruto a facut jutsul "multi-multi-multi- clonelor" , padurea toata s-a umplut de clonele lui Naruto, ca in primul episod; putem sa observam puterea lui Naruto si din cantitatea uriasa de chackra albastra, care este chackra lui (chackra vulpii este rosie); Naruto o salveaza pe Sakura in batalia de pe la episoadele 90-110, nu mai retin fix, insa ideea este ca Naruto a evoluat mult....
sa nu uitam ca vrea sa-si protejeze satul; vrea sa devina hokage............
in filmul al 2-lea cu Naruto m-a surprins faptul ca kyuuby nu si-a facut deloc aparitia, Naruto fiind cel mai bun, chiar si fara vulpe; ....... Intre episoadele 150-220 Naruto isi foloseste foarte rar chackra rosie....................
sa trecem la Naruto Shippuuden: Cand Sasuke intra in mintea lui Naruto,
chiar cu cateva secunde inainte kyuuby il momeste pe Naruto cu enorma sa chackra, spunandu-i sa deschida complet sigiliul..... insa Naruto refuza, spunandu-i vulpii (lui kyuuby) ca nu mai are nevoie niciodata de chackra sa diabolica , rosie, malefica.... i-a mai zis ca nu mai vrea sa-i vada mutra urata niciodata................... deci Naruto se hotaraste sa devina un hokage, insa prin fortele sale proprii, ca la inceput, cand persevera enorm, fara sa fi invatat sa-si foloseasca chackra rosie.................................... astfel, Kakashi il invata un nou jutsu...................
In concluzie, sa revin de unde am inceput, da, intr-adevar, Sasuke este la acest moment mai puternic decat Naruto, insa Naruto nu-si va mai folosi niciodata forta rea a vulpii si astfel prin multa munca si sudoare, trecand si peste Orochimaru si peste Sasuke si peste organizatia Akatsuki, in final, sunt sigur ca Naruto va ajunge un hokage........ doar el este cel mai bun........ B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

naruto95
post Feb 8 2010, 06:56 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 8-February 10
Member No.: 9.465
Points: 0
Gender:



personaju meu preferat era orochimaru pana a murit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
gheorghecoser   Naruto   Mar 29 2008, 01:13 AM
Maximus   RE: Naruto   Mar 29 2008, 01:27 AM
gheorghecoser   RE: Naruto   Mar 29 2008, 01:56 AM
Maximus   RE: Naruto   Mar 29 2008, 02:32 AM
gheorghecoser   RE: Naruto   Mar 29 2008, 02:40 AM
Probably me   RE: Naruto   Mar 29 2008, 04:38 AM
gheorghecoser   RE: Naruto   Mar 29 2008, 06:05 AM
Shinigami Kid   RE: Naruto   Mar 29 2008, 12:22 PM
Trickster   RE: Naruto   Mar 29 2008, 05:39 PM
Tanaka   RE: Naruto   Mar 29 2008, 05:41 PM
FreePC321   RE: Naruto   Jul 10 2008, 11:28 PM
Alan90   RE: Naruto   Dec 22 2008, 01:32 PM
NaruSakuLove   RE: Naruto   Dec 22 2008, 01:36 PM
Alan90   RE: Naruto   Dec 22 2008, 01:38 PM
NaruSakuLove   RE: Naruto   Dec 22 2008, 01:43 PM
WhiteFang   RE: Naruto   Dec 27 2009, 10:36 PM
katakito   RE: Naruto   Dec 23 2009, 01:14 PM
NaruSakuLove   RE: Naruto   Dec 27 2009, 10:39 PM
naruto95   RE: Naruto   Feb 8 2010, 06:56 AM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 10:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |