Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Saint Seiya-the Lost Canvas, Prequel OVA to an epic


Demon Spirit
post Mar 29 2009, 01:08 AM
Post #1


The shadow lurker....
***

Group: Members+
Posts: 165
Joined: 5-October 07
From: Hell's control tower
Member No.: 5.280
Points: 399
Gender:



Pentru inceputul verii lui 2009,mai exact 24 mai, se anunta a veni un OVA a unei serii ce dateaza '86.Seria Saint Seiya (sau Knights of the Zodiac cum a avut alias-ul in State) mai produce un OVA dupa celelalte 2 scoase si cele 4 filme.
Actiunea din Saint Seiya-The Lost Canvas se invarte in jurul personajului Tenma,ai carui 2 prieteni,Alone si Sasha (frate si sora),devin doi zei care se razboiesc,zeita Athena ce doreste prosperitatea lumii si zeul Hades,care vrea sa scape lumea de suferinta prin cufundarea ei in intunericul din Underworld.Atat Athena cat si Hades au armate cu care vor sa castige batalia.Athena are 88 de luptatori numiti Saints,clasificati pe 3 trepte,Bronze Saints cei mai de jos si mai numerosi,Silver Saints si Gold Saints (12 la numar,ei reprezentand zodiacul),fiecare fiind protejat de o anumita constelatie.Iar Hades are 108 Specters care si ei au constelatii protectoare,dar care reprezinta semne rele sau ale distrugerii.Tenma devine un Silver Saint in slujba Athenei si se lupta alaturi de ea ca sa-si salveze prietenul,care acum este Hades.
Seria nu are legaturi prea mari cu seria originala,cu exceptia ideiilor si a faptului ca actiunea se petrece cu 250 de ani inaintea actiunii din seria originala.Ea a fost adaptata dupa manga-ul,on-going, cu acelasi titlu de catre artista Shiori Teshirogi facut in cooperare cu creatorul originalei serii,Masami Kurumada,si se zvoneste ca va avea 13 episoade.Trailer-ul inca n-a fost lansat oficial,dar acesta a fost aratat in cadrul conventiei Anime Fair,ce a avut loc in Japonia.
Manga-ul are grafica foarte buna si poveste interesanta,si se asteapta la acelasi lucru din partea anime-ului,insa numai dupa lansarea primului episod.Daca vreti sa vedeti o mostra din ce vi se pregateste,puteti arunca un ochi la manga Lost Canvas on Onemanga.com

Trailer (calitatea proasta se datoreaza filmarii cu resurse limitate) : Click for trailer :)

Un ultim lucru de spus,liber la discutie :)

P.S. catre moderatori si/sau admini: n-am stiut daca s-ar potrivi mai bine in topicul Anime-uri Noi sau sa aiba unul separat,asa ca am facut unul separat,daca este vreo problema poate fi mutat in acela.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Demon Spirit   Saint Seiya-the Lost Canvas   Mar 29 2009, 01:08 AM
Scorpio   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Mar 29 2009, 04:56 PM
Demon Spirit   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Mar 29 2009, 05:47 PM
Scorpio   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Mar 30 2009, 09:00 PM
Demon Spirit   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Mar 31 2009, 06:33 PM
Scorpio   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Apr 1 2009, 10:13 AM
Demon Spirit   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Apr 1 2009, 11:54 AM
Demon Spirit   RE: Saint Seiya-the Lost Canvas   Aug 20 2009, 11:08 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:45 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |