Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sectoristii Literari - Operatiunea "otaku", Mult ras, speram....


Alexander
post Apr 12 2007, 03:59 AM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Sectoristii Literari - Operatiunea "Otaku"



Stimabilul dr. analist literar Bitiusca si cu mine am
inceput sa incercam din ce in ce mai multe experimente ce au de a face cu
Japonia si toata cultura sa(de cand dl. Bitiusca a dezvoltat o pasiune
pentru "arta de a fi un ninja" din cauza ca vroia sa-si casapeasca
vecinii - cu o baioneta ruseasca - deoarece il terorizau pe plan fonetic cu
manele si house). Tot invatand despre minunatele lor traditii am aflat
despre manga, anime si fanii acestei arte - otacii.
Ca sa ne apropiem si mai mult de acesti fanatici a trebuit
sa le localizam haita si sa mergem incognito in spitalul in care
locuiau(erau tinuti) drept nebuni. Tin sa mentionez ca dr anal. lit. Bitiusca
nu a intalnit dificultati in a interpreta un nebun, talentul sau
teatral colosal l-a facut chiar nebunul perfect. Am fost capturati de 5
jandarmi calare dupa ce am dat buzna intr-un bar si am inceput sa lingem
clantele usilor dinauntru.
Dupa o lupta epica cu militienii si armasarii lor,
stimabilul, si acum, oficial, debilul domn Bitiusca si cu mine, am incetat sa
ne mai luptam, obositi dupa 20 de minute de tipat si fugit goi printre
mesele de biliard ale barului. Am fost luati si dusi la Sectia "Yeah
s'asteapta"(pe germana insemnand "Centru de procesare al oamenilor cu
conditii speciale") unde ne-au improscat cu un praf alb care ardea, ne-au
pus in niste camesi de forta, pot spune foarte in pas cu moda - a mea
era neagra cu buline, iar a colegului de breasla era alba cu buline de
aceeasi culoare - si apoi ne-au trimis in lumea nebunilor(Spitalul "Saint
Boss-quitaru'").





Dr. psi©holog Lascu



La spital, avand o slujba sub "acoperire" de spalator de
geamuri pe dinafara, incepusem sa-i studiez de mai multa vreme pe acesti
degenerati ai societatii postdecembriste. Infuzia de sailor moone si
dbzei pe televiziunea nationala a determinat multiplicarea lor
exponentiala. Deja erau prea multi ca sa pot sa mai mai descurc de unul singur... Asa ca am chemat ca intariri pe vechii mei colegi de breasla, dr. Lascu si dr. Bitiusca. Ca sa nu dam de banuit, am aranjat internarea lor in
salonul plin cu otaci.
Cu prima ocazie ivita, m-am furisat pe fereastra, mi-am propus sa inlocuiesc mai tarziu geamul spart, am facut prezenta si le-am spus celor doi concluziile mele de pana acum. Spre exemplu, ca doctor ginecolog medic primar ce sunt, am considerat benefica influenta anime si manga. Cu ajutorul acestor instrumente (aka hentai si ecchi), subiectii aveau ocazia de a studia indeaproape si cat mai amanuntit anatomia. De
asemenea, educatia sexuala nu mai era de mult o problema pentru ei. Dr Lascu a tinut sa-mi atraga atentia si asupra dezavantajelor: tendinte de
izolare fata de mediul inconjurator, imposibilitatea de socializare cu alte
persoane decat otaku si, in ultima instanta, crearea de lumi fantasy in
care se vor ascunde de realitate. I-am cerut parerea si dr-lui anal.
lit. Bitiusca, care a aprofundat vartos importanta fenomenului intru
imbogatirea analelor literare.

Dr. ginecolog medic primar Pandichi

Baietii astia doi care au scris inaintea mea bat campii. Pe langa faptul ca n-am inteles o boaba din gargara lor lexicala, mai trebuie si sa pun cititorii la curent cu ce s-a intamplat CU ADEVARAT. (Voi recomanda un sejur la un spital de profil pt. domnii doctori mai sus mentionati). Miercuri, 7 iunie 2006: Eu si Dr. Lascu, cu ajutorul dr.-lui Pandichi-care era spalator de geamuri pe dinafara, ce umilitor, haha-, ne-am infiltrat in "cuibul de naparci". Inca de la intrarea in unitate am dedus ca aveam de-a face cu ceva special. Portarul era un japonez naturalizat, care insa nu vorbea romana. Prin semnele si comportamentul afisat de mine si dr. Lascu, a dedus totusi ca am venit cu un scop precis: internarea. Fara birocratie si acte aditionale, am fost luati in primire de doua asistente dolofane, negrese amandoua, costumate in "Sailor Tootoon", respectiv "Sailor Sapoon", conform legitimatiei din piept. Intr-un mod cat se poate de civilizat (doar dr. Lascu a primit un baston la ciolane, pe motiv ca a luat o curba prea larga in momentul intrarii pe holul principal), am fost condusi la salonul 12. Practic, acesta era salonul cel mai interesant din tot spitalul, pentru ca aici erau cazati numai otaci adevarati. De jur imprejur vedeam pacienti transformandu-se, pacienti luptandu-se in magii, pacienti vorbind in japoneza dublata in contratimp; in orice caz, prefer sa cred ca vedeam nu altceva decat oameni cu adevarat pasionati de fenomenul anime. Ca sa nu dam de banuit, ne-am intrat si noi repede in rol...am efectuat o schema simpla, dar de efect: Dr. Lascu a simulat un harakiri si eu un sepukku. Dupa care am cazut amandoi pe burta si am inceput sa horcaim. Schema nu a avut insa nici un efect, otacii erau prea concentrati pe propriile transformari si scheme. Din atata concentrare, un otac l-a calcat pe dr. Lascu pe Dragonballs in timp ce se transmuta in Uber-Ninja. Dr. Lascu a strigat "Valeu!" dupa care a tacut pentru 10 minute si a ramas chircit pe pardoseala. Insa exact aceste 10 minute s-au dovedit a fi cele mai prolifice ale investigatiei noastre, pentru ca acum, scutit de incompetenta dr.-lui Lascu (care nu se descurca in situatii-limita), am reusit sa trag cateva concluzii importante cu privire la otaci:
-aaa...de fapt am tras o singura concluzie: indivizii erau INTR-UN SPITAL DE NEBUNI!!!, ceva sigur era in neregula. ce concluzie imi mai trebuia?
Asa ca l-am apucat pe dr. Lascu de...ma rog, de unde l-oi fi apucat, ca nu m-am uitat atent, si, taraindu-l dupa mine, calcand vitejeste peste Goku, Sailor Manmanaibii, Gohan, Mascatul in Frac, Fantoma din Coaja si alti cativa disperati din sectorul respectiv, am reusit sa ajung la iesirea din spital. Dr. Pandichi ne astepta afara intr-o caruta cu fan (ca sa nu dea de banuit paznicilor ca planuim o "evadare"). Am sarit in caruta, dr. Pandichi a bagat gaz si, razand malefic si cu satisfactie, i-am lasat pe otaci intr-un nor de praf...
ASTA s-a intamplat cu adevarat!

dr. analist lit. Bitiusca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

key_cee
post Apr 13 2007, 08:37 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 11-April 07
Member No.: 4.118
Points: 74
Gender:



Super fain stilul tau!
Se vrea a fi un melanj intre tematica forumului, trand-ul oral in care se insrie acum literatura la noi, sau pur si simplu asa ti-a venit?
Cand l-am citit m-am gandit cu ce anime l-as putea compara? Cred totusi ca ar merge "Afro Samurai"!
Sper sa nu te mai limitezi la o pagina pe viitor, ca se inghesuie treaba pe foaie si urla personagiu ca mai vrea :)

oricum, tare!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Apr 18 2007, 11:37 PM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Sunt mai multe episoade despre Sectoristii Literari...
O fac cu alti 3 amici, dupa cum se poate vedea, si o facem pt distractie, ca si noi ne amuzam de ce a scris celalalt.

Ma bucur ca ti-a placut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

key_cee
post Apr 19 2007, 08:27 AM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 11-April 07
Member No.: 4.118
Points: 74
Gender:



se pare ca ai gasit o modalitate f eficienta de a te distra :)
Keep up the good work!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 15th June 2024 - 06:46 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |