Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Rurouni Kenshin


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Unregistered









Kenshin...Nu cred ca exista otac care sa nu fi auzit de el.Povestea sa este plina de dramatism, dupa parerea mea...Nu vreau sa-i sperii pe newbies.Japonia mijlocului secolului al XIX-lea...O epoca tumultoasa...O caravana a negustorilor de sclavi traverseaza tara.Deodata, banditii sar din tufisuri...toti sunt masacrati...un singur baietel scapa, fiind salvata de un miterios barbat ce poarta o pelerina alba pe umeri."Cum te cheama?"intreaba barbatul."Shinta..."raspunde baiatul printre lacrimi."Prea copilaresc pentru un luptator...De azi inainte, numele tau va fi Kenshin.Considera-te norocos...".Peste cativa ani, baiatul de odinioara participa la prima sa "lovitura", demonstrandu-si "talentul" de ucigas platit.Ironia face ca sangerosul ucigas adolescent sa se indragosteasca de logodnica primei sale victime.In final este tradat si haituit.Fata moare salvandu-i viata, cu toata ca stia totul despre trecutul sau...Urmeaza razbunarea.Zece ani de crime sangeroase, zece ani de teroare la auzul numelui de "Battousai".Dar iata ca intr-o dimineata insorita in orasul Tokyo intra un drumet, un calator...Parul rosu, haine de samurai...poarta o sabie chiar daca guvernul Meiji a interzis portul armelor...pe obrazul stang are o cicatrice unica, ce numai cel cunoscut odinioara sub numele de "Battousai" o avea.Sa fie chiar el?Nu...Nu mai este de mult.Acum a devenit un alt om.Nu mai este spintecatorul ce teroriza Kyoto-ul, este Kenshin, cel ce isi apara prietenii cu pretul propriei sale vieti.Nu mai vrea sa ucida.S-a saturat de viata pe care a dus-o.Vrea sa devina persoana de la polul opus.Dar viata sa de dinainte nu il lasa in pace;il urmareste pretutindeni.Fratele primei fete pe care Kanshin a iubit-o, fata care s-a jertfit pentru el, a venit sa-si caute razbunarea.Dar Kenshin nu mai poate lupta...Boala pe care o are l-a slabit...Cu un ultim avant reuseste sa-si salveze sotia...Finalul epopeii il surpeinde pe fiul lui Kenshin antrenandu-se cu maestrul tatalui sau...Si totul pare sa se reia...


Din cate am mai vazut eu pe aici, cred ca trebuie sa dau si niste note...Hmmm...
Poveste:9
Actiune/Lupta:9
Coloana sonora:10

Cam atat...Stiu ca, din pacate, nu voi reusi sa-i conving pe cei care sunt hotarati sa nu vada povestea completa sa faca contrariul.Eu doar am vrut sa-mi spun parera mea despre el sub foarma aceasta de review.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Bawmwolle   Rurouni Kenshin   Jan 19 2004, 10:14 PM
Fate   RE: Rurouni Kenshin   Jan 19 2004, 10:14 PM
Bawmwolle   RE: Rurouni Kenshin   Jan 19 2004, 10:14 PM
Fate   RE: Rurouni Kenshin   Jan 19 2004, 10:14 PM
kaeru   RE: Rurouni Kenshin   Jan 19 2004, 10:14 PM
kaoru   RE: Rurouni Kenshin   Jan 19 2004, 10:14 PM
Immortality   RE: Rurouni Kenshin   Oct 19 2004, 05:34 PM
vik   RE: Rurouni Kenshin   Oct 19 2004, 06:17 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 08:23 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |