Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Love Hina


Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #81


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Mie mi-a placut DNA. Macar acolo stiai ca aia vine din viitor si nu te mai mira tot ce se ntampla pe acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #82


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



DNA^2, tocmai pentru ca se vrea a avea o explicatie stintifica, este atat de enervant (aberant). O schimbare de personalitate arata de parca ar fi o transformare SSJ din Dragon Ball Z (plus ca eroul mi se pare ca arata ca Vegito). Daca mai adaugi treaba cu calatoria in timp, controlul mintii prin intermediul ADN, transformarea de la baiat la fata foarte rapida a unuia dintre caractere, obti o supa foarte groasa de aberatii. Aceasta serie are mult mai multe valente catre romantism decat comedie si aici il aseman cu Onegai Teacher.
Love Hina avand un univers gen "everthing goes" mi se pare mult mai larg in teme ce pot fi abordate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #83


Unregistered









Am vazut primele epidoade din Onegai
Sensei.Daca primul mi-a lasat un gust oarecum amar, celelalte mi-au placut.Incepe sa se contureze o poveste.Imi place :D
Go to the top of the page
+Quote Post

LSsjBrolli
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #84


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 20
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 34
Points: 2



cred ca M_Vegita cand a spus ca ii place Love Hina cred ca referea la partea de comedie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #85


Unregistered









El a zis doar ca i-a placut Love Hina.Ai ceva de obiectat?Ti se pare anormal ca unui obsedat de Vegita :D sa-i placa un serial romantic?
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #86


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Atunci...ce sa mai zic de mine :lol: ...Fan Onegai ...si in paralel Ninja Scroll

Acum....sa il mancam pe Sethi....pai bine mah desteptule....io imi bat gura ca Onegai e misto....si mi se pare mai tare de 10x ca Hina...pt ca sa aflu..ca nu a vazut serialul......Pai te mananc mah.....ma auziiiiiiii!! !!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #87


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Nu pot sa ma exprim care dintre cele doua serii e mai buna, Onegai Teacher sau Love Hina, dar pot spune ca una are ce-i lipseste celeilalte...de ex. Onegai Teacher are prea putine episoade (eu vroiam mai multe) dar are o poveste de dragoste mai dezvoltata, pe cand Love Hina are destule episoade, cu spicial-uri cu tot dar povestea de dragoste e mai putin infatisata...(mai putin la sfarsitul Love Hina Again cand Keitaro pana la urma apuca sa o sarute pe Naru).
Mie personal mi-au placut foarte mult ambele serii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #88


Unregistered









Seby, te rog sa nu ma intelegi gresit.Eu pana acum NU am spus ca am vazut Ongegai, si nici nu am vb de Love Hina ca fiind mai bun decat acesta.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #89


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



brolli a postat fara sa ma intrebe...asta a crezut el despre love hina...mie mia placut intagral..si fazele romantice!!!!!!!!e ff super animeul.... naru-punch!!!!!!!!!!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #90


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



QUOTE(Sethi)
Seby, te rog sa nu ma intelegi gresit.Eu pana acum NU am spus ca am vazut Ongegai, si nici nu am vb de Love Hina ca fiind mai bun decat acesta.


Pai bine mah....de ce nu ai zis ca nu l-ai vazut?!!!... :roll: Ca de obicei tu esti cel mai aprig sustinator la Hina!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #91


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



zeri>si daca ar fi avut mai multe episoade, Onegai, cu ce le-ai fi umplut? Love Hina Again este mult mai romantic decat Love Hina si de aceia nu mi-a placut mai mult decat originalul.

Intre timp Sethi l-a vazut, dar Seby, tu uiti de mine.
Eu le-am vazut pe amandoua si cred acelasi lucru ca si tine dar vazut in oglinda. Adica Hina este 10x decat Onegai.
Hina wins!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #92


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



De la un topic despre Love Hina la inceput ati deviat spre o comparare intre ea si Onegai Teacher..care a devenit o disputa..fiecare strigand ca ala e tare s.a. ..E foarte clar ca gusturile difera..ar fi anormal altfel..si ca trebuie sa acceptam ceea ce ii place altuia.. daca lui Sethi ii place handicapata aia care se joaca cu tanculete fara sa face ravagii foarte bine..e dreptul lui si a explicat de ce...daca Fate considera ca Onegai e mai tare la capitolul romance si chiar per toatal..perfect..e parerea lui..si contrazicerile astea personal mi se par inutile, pierderi de timp..(mai ales ca se insista pe aceleasi lucruri)
Eu cred ca fiecare din aceste 2 animeuri are partile ei bune..dar si lipsurile ei (eu le-am vazut pe amandoua si mi-au placut)..de completat nu stiu daca chiar se completeaza..dar sunt animeuri bune..si nu conteaza care e mai tare..pentru ca e relativa treaba..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #93


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Grrrrrrrr...Dar e mai misto sa stii ca tin mai milti cu ton...si aste te impinge sa insisti!! 8)

Ok...time up!..Onegai e mult mai bun pt mine si cu asta basta..!!
Oricum si Love Hina e bun.asa ca nu mai avem de ce sa ne certam :lol: !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #94


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cred ca fiecare e liber sa creada ce vrea....asa ca relaxativa....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #95


Unregistered









Cred ca dupa indelungi tratative am ajuns , in sfatsit, la concluzia ca Love Hina si onegai Sensei fac parte din genuri diferite.Asa ca nu mai are rost sa ne certam care dintre ele e mai bun si care e mai slab.Nu?
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #96


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



pt a 3-a oara in viata sunt de acord cu tine sethi!!!!
p.s.:De ce ai disparut o perioada ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #97


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Uite ca apuc si eu sa va scriu si aici.
Sincer sa fiu am fost f curios cum ii Love Hina dupa cate am citit aici. Si acuma dupa ce am facut rost de serie (10x claudia ;) ) pot sa va zic si eu parerea mea. Sincer sa fiu nu credeam ca o sa ma "prinda" sau chiar ca o sa-mi placa destul de mult si uite...ca imi place :)
Are de toate pt toti (acuma exagerez si eu putin :P ). Au fost niste faze care ma prapadeau de ras si niste faze,unde daca esti o persoana mai sensibila putea sa te faca sa "pierzi" o lacrima...maybe.
Tin sa va anunt ca nu stiu person. pe nume (nu prea pot sa tin minte numele lor :P :( ) Ma enerva faptul ca-l tot batea pe sarmanul baiat (cum il cheama...) saracu' !!! :D
Personajul meu favorit...cred ca fetitza blonda ( cea cu tancurile :D :) ) pur si simplu nu puteai sa nu te distrezi cand vedeai ce face.
Mai multe de alta data ca acuma poate vb si prostii :P :). Bye.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #98


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Maybe la lacrima, dar sigur te face sa razi.
Mi-am mai adus aminte de Koala (fetita blonda). Ea pana si la scola se comporta la fel, in pauze folosint tot felul de mecha deviceuri de locomotie -calul acela de jucarie. Cu toate astea este cea mai inteligenta din grup (ar intra le Tokyo U din prima).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #99


Unregistered









Zeri, Love Hina e....MARFA!
M_Vegita, iti dai seama ca nu am disparut pt. ca am vrut.Acum sunt la scoala(bleeeah!)...Nu stiu cand voi putea reveni, in fosta, asa cum se cuvine :D
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #100


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Asha...e marfa :D ...mai ales soundtrack-ul. (parca am mai spus asta pe undeva :lol: )

Si ca sa nu fie spam...mai zic ceva...personajele mele favorite au fost Naru si Motoko (mai ales in episodul cand era ea racita si in spisodul special)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |