Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Code Geass: Lelouch Of The Rebellion


Kassy
post Jan 30 2011, 10:31 AM
Post #61


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



QUOTE(Inari @ Jan 29 2011, 11:38 PM)
Ce ma deranjat, dar aceasta este o parere subiectiva, este characters design by CLAMP . Nu imi place de loc acest tip de grafica unde trasaturile umane si anatomia sunt sintetizate la cateva linii paralele.  Openingurile si endingurile mi s-au parut sterse cu melodii pe care nu le-au nimerit de loc .
*



Singurele lucruri pe care le am de obiectat in ansamblu:
1. grafica f buna - dupa parerea mea-, totusi, m-a deranjat faptul ca erau schilozi (faza exagerata... adica Lelou era mult prea slab... :lol: )
2. openingurile si endingurile ma asteptam sa fie mai bune in al doilea sezon... din pacate animeul nu se incadreaza Deloc la cele cu awesome ops&ends. Mi s-au parut oribile... cu exceptia lui Mosaic kakera care inca imi canta in cap :lol: totusi, la coloana sonora nu am nimic de obiectat, melodii sincronizate okay, cu exceptia faptului ca au fost repetitive - unele chiar aparand in ambele sezoane.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 12:03 AM
Post #62


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Inari @ Jan 29 2011, 11:38 PM)
Am termnat si eu Code Geass acum ceva timp. Ca si concept si idee mi s-a parut asemanator cu Death Note numai ca il  depaseste. Chiar daca unul este mecha si altul police au elemente asemanatoare. Faptul ca  Lelouch  ramane un personaj pozitiv pana la sfarsit, ca este demn si nobil il face un personaj mult mai de apreciat decat Light.  Code Geass ma impresionat fiind unul dintre cele mai bune animeuri pe care le-am vazut.  Faptul ca Lelouch  isi da viata  pentru pace, libertate si ...toate celelalte, ma facut  sa il admir ca un model de erou in ciuda planurilor lui egoiste. Animeul are actiune si intrigi cat sa te tina in alerta pana la sfarsit, lucru care multora le lipseste.

*



Sunt de acord...Mi-a placut de Light la inceput, dar a demonstrat fara echivoc ca puterea corupe. Ei bine, nu si pe Lulu: a vrut sa schimbe lumea, facand-o un loc mai bun, a reusit asta, chiar cu pretul vietii.

Am citit in multe locuri ca endingul a fost "naspa". Ba din contra, nu percepeam sa se termine altfel (cu toate ca mi-am dat seama de asta abia dupa ce l-am vazut). Endingul acela m-a facut sa imi para rau ca l-am urat pe Lelouch in ultimele 5-6 episoade :unsure: .

Anyhow, nici pe mine nu m-au impresionat op sau ed, dar soundtrackul in sine a fost destul de bun.

De asemenea, char design-ul baietilor a necesitat un pic de...adaptate. Still, Karen and CC were...divine! :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 17 2011, 12:54 AM
Post #63


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



At first (mai ales dupa primul episod), l-am evitat. Skinny characters+mecha+shoujou clichés=not my type. Dar cum nu am obiceiul sa abandonez serii, l-am reluat asta vara. And that was a very good decision! (numai ca atunci eram in "vernare" asa ca am asteptat sa deschida altcineva topicul :twisted: )
Mi-a placut foarte mult! Povestea a sters impresia de fanfaronada pe care seria o cam induce (gesturi exagerate, discursuri over-dramatice, maimutareli inutile din partea lui Lelouch, shinny pink&stuff).
Fata de Death Note, obsesia de putere se opreste la un anumit punct si nu mai da in nebunie (totala :lol: ), asa ca nu ai cum sa nu simpatizezi, in ultimul moment, cu Lelouch. Nu spun ca nu mi s-au parut unele reactii exagerate si pline de ura, dar faptul ca isi asuma responsabilitati pentru toate makes him a better person. Also, fata de sfarsitul patetic de care a avut parte Light, Lulu was so great at the end. :rolleyes:
Nu stiu de ce, dar cand ma gandesc la serie, ambele de fapt, nici un personaj nu imi apare in minte in afara de Lelouch, ceea ce e destul de ciudat. Cred ca a fost personajul care m-a marcat cel mai tare intr-o serie. Majoritatea personajelor au fost bine construite si daca ma gandesc, au fost exceptionale la momente exceptionale, dar nici unul nu s-a remarcat suficient in viziunea mea.
Epilogul m-a lasat putin in ceata si cu ceva speculatii, dar prefer sa nu ma gandesc la ele; that ending was so epic that I don't want to spoil it with cheesy clichés. I'm a drama person, so drama I will choose :lol: .
As scrie mai mult, but information gets lost in 3 months. So I definitely must watch it again! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 17 2011, 03:34 AM
Post #64


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Dupa cum vorbiti de "sfarsitul" lui Lelouch nu cred ca ati vazut the uncut ending inca:
Code Geass R2 Uncut Ending
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 17 2011, 04:36 AM
Post #65


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Seen that already and I think it's a fake.
Tocmai aici bateam: ala e cel mai probabil fake, dar exista alte indicii care sa ateste ca el ar fi inca in viata. Eu pur si simplu nu iau varianta asta in considerare - you can call it The Nile -, pentru ca sfarsitul ar deveni banal si Lelouch ar fi un con-artist- which I refuse to accept.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 11:50 AM
Post #66


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Must...not...watch!

Sfarsitul e sfarsit! :angry: In orice caz, vreau sa ma apuc de manga, care cica prezinta mai multe side-stories. Dar, partea ciudata e ca se gasesc anumite volume de cumparat de pe mangashop, dar unele nu se mai editeaza... :blink: Cred ca va trebui sa o citesc online.

EDIT

God dammit! I watched it.

Acuma stai sa compar cu varianta mea.

EDIT

Buuun. Theorycrafting!

1) Argumente CONTRA

a) A trecut o sabie prin el. It would be very hard to fake that.

B ) Dovada fizica numarul 1 - carutasul, din acest unghi, nu pare a fi Lulu: are fata in...unghi, daca ma intelegeti.

(IMG:http://s7.postimage.org/wo4xo8rrr/lulu_1.jpg)

2) Argumente PRO

a) Intotdeauna am crezut ca CC se uita la cer, vorbind cu Lulu care e in acelasi loc in care a fost si Marianne. Poza asta dovedeste faptul ca ea nu se uita direct in sus, ci undeva in sus si in spate, posibil spre carutas. Daca va uitati din nou la scena (nu cea de pe youtube, ci scena "reala"), se observa acest lucru mult mai bine.

(IMG:http://s9.postimage.org/8o6bwtufv/Lulu_2.jpg)

B ) Lulu nu ar putea fi in acea lume separata, fiindca Marianne avea acel Geass special care ii permitea sa isi transfereze sufletul.

c) Analizand ce spune CC, cu Geass care condamna oamenii la singuratate si apoi se corecteaza, imi indica faptul ca poate Lulu nu e chiar singur, ergo e impreuna cu CC.

d) Daca i-ar fi reusit aceasta "pacaleala", ar fi fost the crowning jewel of his entire Zero existence. Cu toate ca sunt de parere ca nici macar Nunnally sau Suzaku stiau de acest plan. Probabil doar CC stia.

Theorycrafting END!

GOD! Acum sunt confuz!!! Must read manga! :angry: Dar, daca am dreptate si Lelouch e in viata, nu consider ca a facut un lucru urat: pana la urma, a renuntat la putere, la Karen si chiar si la Nunnally pentru binele acesteia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 17 2011, 02:49 PM
Post #67


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(Yuriko @ Nov 17 2011, 04:36 AM)
si Lelouch ar fi un con-artist- which I refuse to accept.
*



Ummm, what have you been watching? Lelouch is one of the greatest con artists ever! E mai usor sa numeri situatiile in care a fost sincer decat pe cele in care i-a pacalit si s-a folosit de altii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 03:30 PM
Post #68


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(elpreda @ Nov 17 2011, 02:49 PM)
Ummm, what have you been watching? Lelouch is one of the greatest con artists ever! E mai usor sa numeri situatiile in care a fost sincer decat pe cele in care i-a pacalit si s-a folosit de altii pentru un scop nobil.
*



Am corectat un pic :D.

Dar sunt de acord cu tine si din ce in ce mai convins ca e in viata. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Nov 18 2011, 11:55 AM
Post #69


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Spoiler alert! Cititi doar daca ati vazut finalul seriei.

Discutia asta cu Lelouch dead or alive e de cand lumea (adica de cand s-a terminat Code Geass). Apropo, legat de videoclipul ala de pe youtube, eu cred ca elpreda a glumit... Dar eu am mai intalnit (chiar de curand) oameni care mi-au trimis videoul ala super seriosi si convinsi ca aia e o versiune oficiala din vreun dvd vezi Doamne "uncut" lansat dupa ce seria TV se terminase. Vreau doar sa spun ca nu exista niciun astfel de dvd si nicio versiune uncut. Sfarsitul pe care l-am vazut cu totii la TV (bine, japonezii l-au vazut la TV, noi l-am vazut cel mai probabil la PC) e singurul sfarsit care exista din Code Geass. Oricum, filmuletul ala e asa de evident creat de vreun amator incat nici nu stiu daca chiar merita randurile astea... Pana la urma e doar un fragment de cateva secunde inserat in care e o imagine care poate fi desenata de oricine in care singurul lucru animat e gura lui Lelouch care zambeste asa, slightly. I mean, come on, seriously... Si eu sunt in stare sa creez asa ceva. In fine, inchei subiectul asta zicand doar ca videoclipul ala e facut pentru a incerca sa pacaleasca pustii si oamenii foarte usor impresionabili. Adica ce e mai frumos decat sa faci asa ceva si apoi sa te uiti la toti (in timp ce te buseste rasul) cum sar dintr-un colt in altul cu tot felul de teorii aiuriste?

Nu stiu sigur daca informatia asta e 100% de incredere si nu vreau sa creez si eu alte mituri ca videoclipul ala, dar imi amintesc ca am citit mai demult pe net despre un interviu cu producatorii seriei in care au fost intrebati fix chestia asta: moare Lelouch la final sau nu? Si raspunsul lor a fost ferm si fara ocolisuri: Lelouch NU mai e in viata la finalul seriei.

Acum, parerea mea personala e asemanatoare cu ceva ce a zis darczon69. In primul rand, e foarte evident ca finalul e un pic ambiguu si eu cred ca producatorii intentionat l-au facut asa ca sa iste astfel de discutii pe net care sa faca buzz-ul din jurul seriei si mai mare, DAR nicaieri in finalul ala nu poti gasi un argument solid care sa arate ca Lelouch e in viata. Ganditi-va putin si veti vedea ca e ilogic ca birjarul ala sa fie Lelouch. Daca chiar era in viata, de ce si-ar fi ascuns chipul tocmai acolo, la tara, intr-o zona care pare sa fie slab populata si in care sansele sa fie recunoscut sunt destul de mici? Daca producatorii chiar voiau sa sugereze ca el e in viata, de ce ar fi facut-o intr-un mod atat de ilogic si de ambiguu? Din punctul meu de vedere, seria a avut un final excelent daca presupui ca Lelouch e mort pe bune. Daca el i-ar fi pacalit (inca o data) pe toti si ar fi supravietuit, atunci asta nu l-ar face doar un con artist (which he was, indeed) ci si un idiot care-si incalca propriile reguli si principii. Ganditi-va care a fost scopul mortii lui. El a vrut sa fie ucis de Suzaku pentru ca ura lumii era indreptata spre el si urma sa dispara odata cu el (pueril intr-adevar, dar totusi, cred ca intelegem cu totii ca nu e ceva ce ar trebui comparat cu realitatea noastra). Va dati seama ca daca folosea vreun truc ca sa scape el cu viata, pe langa faptul ca personajul scadea cel putin in ochii mei, ca devenea un alt tip care incerca sa-si salveze si pielea, pe langa implinirea visului sau de a recrea lumea, isi punea si propriul plan in pericol, caci daca umbland asa, mascat cum sa zicem ca era, prin lume, ar fi fost vreodata recunoscut, atunci totul se ducea de rapa. Ura incepea din nou si razboaiele izbucneau. Nu asta a fost scopul finalului si eu sunt fericit ca nu exista argumente care sa arata altceva. Finalul a fost unul dintre cele mai bune din vreo serie anime, cel putin dupa parerea mea si teoriile astea sunt pure speculatii fara pic de dovada, asa cum le place oamenilor sa faca mai tot timpul (sadly).

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 18 2011, 05:32 PM
Post #70


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ Nov 18 2011, 11:55 AM)
Spoiler alert! Cititi doar daca ati vazut finalul seriei.

Finalul a fost unul dintre cele mai bune din vreo serie anime, cel putin dupa parerea mea si teoriile astea sunt pure speculatii fara pic de dovada, asa cum le place oamenilor sa faca mai tot timpul (sadly).
*



Complet de acord. Si eu am fost foarte multumit de finalul seriei, fiind singurul care mi s-a parut logic.

Cu toate acestea, nu asta e scopul unui anime bun (si al unui forum, tot odata)? Sa te faca sa arunci cu teorii in stanga si in dreapta (cu sau fara dovezi)? Sa discuti? Sa te inflacarezi? Eu cred ca da :).

Daca era un anime plictisitor, probabil ca nu ar fi iscat asemenea discutii. Faptul ca noi vorbim acum, despre Code Geass la cativa ani buni dupa ce s-a terminat, doveste ca a fost un anime mai mult decat bun :D. Cel putin, in ochii mei. Asa ca, nu va temeti sa speculati, fiindca doar faceti cinste anime-ului in sine, indiferent ce baliverne va/imi ies pe tastatura :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 19 2011, 03:55 AM
Post #71


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
a) Intotdeauna am crezut ca CC se uita la cer, vorbind cu Lulu care e in acelasi loc in care a fost si Marianne. Poza asta dovedeste faptul ca ea nu se uita direct in sus, ci undeva in sus si in spate, posibil spre carutas. Daca va uitati din nou la scena (nu cea de pe youtube, ci scena "reala"), se observa acest lucru mult mai bine.

Am ras sa imi dau seama cat de disperati sunt unii oameni. Avea pupilele miscate 17,23482384781 de grade mai inspre carutas decat inspre cer. Le-am calculat cu un program supersofisticat integrand rezultatul pentru a putea cuantifica valoarea reziduala pentru a face graficul previziunilor ce urmeaza a fi incorporate in matricea nedefinita din procesul stocastic.
Concluzia e una si aceeasi, Lulu traieste!!!!
Daca nu ma credeti incercati voi sa faceti o teorie la fel de spectaculoasa pentru a-mi contrazice teoria.
Serios...zici ca il aud pe proful meu de inginerie financiara cand incearca sa ne convinga ca preturile derivativelor si evolutia acestora poate fi prezisa. Why the hell is he not rich yet?

Just let the ending as it is. It was a nice ending. All this speculations are ruining it! ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 19 2011, 11:29 AM
Post #72


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Hehe, throwing that vid in had even better results than I expected. Acum trebuie sa gasesc unul cu Elfen Lied.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Nov 19 2011, 12:25 PM
Post #73


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
Cu toate acestea, nu asta e scopul unui anime bun (si al unui forum, tot odata)? Sa te faca sa arunci cu teorii in stanga si in dreapta (cu sau fara dovezi)? Sa discuti? Sa te inflacarezi? Eu cred ca da .

Daca era un anime plictisitor, probabil ca nu ar fi iscat asemenea discutii. Faptul ca noi vorbim acum, despre Code Geass la cativa ani buni dupa ce s-a terminat, doveste ca a fost un anime mai mult decat bun . Cel putin, in ochii mei. Asa ca, nu va temeti sa speculati, fiindca doar faceti cinste anime-ului in sine, indiferent ce baliverne va/imi ies pe tastatura.


Nu pot sa fiu in totalitate de acord cu tine (desi sunt cu o parte din ce ai spus). Tu pari sa spui ca e ok, indiferent ce speculatie faci, atata timp cat spui ceva. Nu stiu de altii, dar eu unul nu pot sa fiu de acord cu asa ceva. Am trecut cu totii probabil printr-o ora/curs de romana din generala/liceu/facultate si am facut o analiza literara si stim foarte bine ca daca veneam noi cu speculatii pur subiective si fara nicio dovada din text, ori ii bufnea rasul pe cei din jur, ori profesoara iti spunea ca "ai luat-o pe aratura, Gheorghiţă" (pe bune, mie chiar asa imi zicea, 'Gheorghiţă' fiind un eufemism pentru 'idiot/prost/habarnist' XD). Intr-adevar, e important sa-ti exprimi parerea, dar crede-ma ca si ce spui conteaza.

Si inca ceva. Daca un anime e bun sau nu nu se stabileste neaparat dupa numarul de teorii care se fac pe seama lui. Aici cred ca te referi la anime-urile care au povesti oarecum mai complexe cu multe twisturi, unde e normal sa se iste discutii avand in vedere si faptul ca povestile au gauri in ele care pot fi speculate si chestii care nu sunt atat de clare incat lasa loc interpretarilor. Dar exista si anime-uri foarte bune care nu isca neaparat astfel de discutii. Drept exemple, off the top of my head, ar fi Tokikake sau Hajime no Ippo, anime-uri, imho, de nota 10, dar care nu cred ca au avut ce discutii si teorii sa iste pentru ca povestea lor e mai 'fara ocolisuri', fara twisturi de genul "bai, dar asta nu murise in episodul x?"

Cred ca m-am abatut un pictuz de la subiect, sorry about that. :P
Anyway, sunt total de acord cu ultima linie din postul Tessei. Finalul din Code Geass a fost mult prea bun pentru astfel de teorii care pe unii chiar ii aiuresc si deci nu contribuie in niciun mod pozitiv la discutiile care se pot face asupra seriei asteia (si se pot face destule).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 19 2011, 01:18 PM
Post #74


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Da. A fost un ending bun, cum am spus de mai multe ori :). Sa consideram subiectul inchis si sa ne mai uitam odata la Code Geass, ca merita :D.

@elpreda

Si ce vrei sa ne pui in legatura cu Elfen Lied? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 19 2011, 01:29 PM
Post #75


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



@darczon69: Banuiesc (,) ca un alt filmulet trucat din varianta "uncut" care sa arate ca Lucy e ok :lol:
elpreda, since when you a troll? :twisted:

And sorry... I might be behind this new wave of speculations... dar e vina lui darczon69, el a postat primul :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 19 2011, 02:23 PM
Post #76


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Yuriko @ Nov 19 2011, 01:29 PM)
@darczon69: Banuiesc (,) ca un alt filmulet trucat din varianta "uncut" care sa arate ca Lucy e ok  :lol:
elpreda, since when you a troll? :twisted:

And sorry... I might be behind this new wave of speculations... dar e vina lui darczon69, el a  postat primul :rolleyes:
*




What do you mean :blink: ...ofc she's alive! :huh: Ultima scena arata asta :D. Ahem.

Da, da...guilty as charged. B)

Dar, m-am inflacarat din doua motive:

1) it's a really good anime

2) e actualul meu proiect de fansubbing, asa ca...noah, e ca si cum l-as revedea :D.

EDIT

@elpreda

Ma refeream la Code Geass.

Serios? Ai ceva link? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 19 2011, 06:16 PM
Post #77


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Nov 19 2011, 02:23 PM)
e actualul meu proiect de fansubbing, asa ca...noah, e ca si cum l-as revedea :D.
*


Nu stiu daca te referi la Code Geass sau Elfen Lied, dar sunt traduse amandoua in romana oricum, and they're pretty well done too.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Nov 19 2011, 06:49 PM
Post #78


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
Ma refeream la Code Geass.

Serios? Ai ceva link?


Uite aici.
Nu m-am putut abtine. XD De obicei nu-mi place sa fac reclama propriului grup de fansubbing in afara topicului destinat Rebellion Subs-ului, dar Code Geass e tradus chiar de mine si a fost unul dintre proiectele mele preferate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 19 2011, 07:19 PM
Post #79


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Oho. Multumesc :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Feb 14 2013, 12:03 AM
Post #80


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Rewatched the anime for the Nth time with an otaku initiate and thought I'd revive the topic with a short review:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 13th June 2024 - 10:24 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |