Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

16 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Elfen Lied


Pandel
post May 8 2005, 09:47 PM
Post #121


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



now, that makes sense: "the story takes place between episode 10 and 11"... erau prea multe lucruri care nu se legau...
asadar, everyone is happy: cei care vroiau mai mult au primit un episod in plus... cei care nu vroiau ca povestea sa fie continuata in nici un fel au fost (placut) surprinsi sa afle ca e un episod "de mijloc".
am ramas cu impresia ca producatorii serialului au tras cu ochiul pe forumul nostru inainte de a face al "14-lea" episod. prea ne-a impacat pe toti :P (anyways, that was a joke. a bad one, i know!)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post May 11 2005, 10:28 AM
Post #122


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Am fost intr-un fel impresionat de acel asa zis "episod 14"... Eu credeam ca se continua (as fi vrut asta) dar m-a multumit la fel de mult episodul 14. Cu tot ca sa continue seria cu doar un episod af fi fost o crima :D. Eu sunt multumit de cum s-o terminat Elfen Lied si intr-un fel nu as vrea sa il continue (de frica sa nu-l strice), cu tot ca o parte din mine vrea continuare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post May 11 2005, 10:57 AM
Post #123


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



[quote]mai nasol cu Lucy si Nana....c.a astea-s mai periculoase......cine stie ce se intampla daca nu sunt satisfacute [/quote]

daca kouta e fag, e un om mort. deci, eu una sper sa fie. se ocupa nana de el
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Jun 3 2005, 02:45 PM
Post #124


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Eu as zice ca trebuia inca un ep. la serial ca eu chiar vroiam sa o vad pe Lucy fara "coarne". Dar, nu inteleg un lucru.. daca toate cele intalnite pana la ep. 10 aveau paru' roz si semanau, atunci cum de nr. 35 era asa diferita de restul. Oricum, e misto avand in vedere 'ca se rup in bucati' vr-o 1000 de tipi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Jun 4 2005, 10:51 PM
Post #125


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Si eu as fi vrut s-o vad pe "noua" Lucy... chiar foarte mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post Jun 6 2005, 09:41 PM
Post #126


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Si eu sunt curios sa vad....dar parca ceva in mine spune ca ii gata seria...nu vreau ca sa ma continue cu ceva...mi-e (personally) imi place cum s-o terminat si nu prea vreau sa se continue de frica (virgula), ca o sa il strice...si in plus...ce poate sa mai puna in continuare? deja s-o terminat....[spoiler:9eea9985ed]ea si-o cerut iertare de la el, no scapat de coarnele pe care le ura, si s-o intors la el ca sa isi continue viata...etc etc etc...[/spoiler:9eea9985ed]
Ii bun anime-ul cum ii el asa...[/quote]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Jun 7 2005, 07:45 AM
Post #127


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Eu zic ca ar putea sa se continue, deoarece nu au scapat inca de seful "celor rai" care era si el diclonius.Asa ca s-ar putea continua.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Jun 7 2005, 08:26 PM
Post #128


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Corrrect! Si in afara de asta, si relatiile lui Kouta cu fetele ar mai lasa loc de developments...

Well, that is not to say ca seria n-ar fi completa asa cum e... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 13 2005, 07:34 PM
Post #129


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut seria si m-a impresionat Mayu. Dupa ce ca a fost abuzata de tatal vitreg, a mai fost si alungata de mama ei biologica. Partea cea mai trista este ca asa ceva se intampla si in realitate.
Am citit si eu celelalte posturi de aici si nu inteleg unde vedeti voi atata violenta gratuita sau cum spuneti. Chiar daca e mult sange pe acolo... nu mi se pare cine stie ce la capitolul violenta.
Subscriu si eu la coloana sonora si la faptul ca Nyu/Lucy arata mult mai bine in intro decat in serie propriu-zis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Sep 14 2005, 08:56 PM
Post #130


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hmm am reusit insfarsit sa vaz acel faimos ep 14 ... parerea mea ..daca nu l-ati vazut nu mai cautati nu are nici o legatura cu seria incearca pur si simplu sa ofere un final alternativ nici amcar o legatura dpdv al personajelor nu prea se poate spune ca are ..lucy are amandoua coarnele (pt cei care s-au uitat in alta parte pana la ep 13 le-a pierdut) deci seria asa cum e de 13 ep e tot ce conteaza ..aprerea mea restu asazisul 14 e umplutura :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 15 2005, 02:36 PM
Post #131


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



mie mi-a placut ....am vazut cele 13 si mai aveam cik un eo 14 dar acela era doar un ep in care arata cum se imprietenesc nyu si nana ....nu era nici un sfarsit...e cum ar veni ..intre ep 11 si 12 cred...sau 12 si 13 nu mai stiu
oricum mie mi-a placut seria....era si fun ....si shocant...cel mai shocant e cand e omorat catzelushul ala ....:( ...poor lil puppy...si trecutul lui mayu e iar ff trist:( ....oricum e tare dupa mine ...mi-a placut ...actiune este....poveste are...grafica e misto ...e un anime bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Nov 1 2005, 06:50 PM
Post #132


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Yei ... mi-a placut nu gluma seria.M-am uitat la toate ep dintr-o "gura" ... toata noaptea in fata monitorului. Chiar daca m-a socat la inceput atata sange,cu timpul te obisnuiesti.Super personaje,super actiune,super coloana sonora (uau) ...chiar mi-a placut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Nov 2 2005, 04:28 AM
Post #133


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



L-am văzut īn două tranşe (adică 2 nopţi albe), ultima fiind aseară... şi azi am văzut 14-ele, adică Extra, cum are numele la mine.
Ce serial trist! A fost frumos, dar atīta tristeţe... amărăciune... clipele vesele chiar nu s-au lipit de mine... numai tot ce era trist m-a emoţionat īntr-atīt cīt să le reţin din toată fibra mea... poate şi că n-am mai văzut un serial ca ăsta pīnă acum... şi faza cu căţelul, cīnd e omorīt, care a impresionat atīta lume... şi care mi-a atras oarecum atenţia pentru că-mi zisese cineva de ea īnainte... sincer, nu m-a atins deloc (eu aşteptam să văd ce-o să le facă ea băieţilor, pentru că eram sigur c-o să se răzbune). Ce m-a impresionat şi m-a speriat cel mai mult a fost faza cu celălalt cīine, a lui Mayu, cīnd s-a uitat Lucy la el... şi a explodat... şi a venit Mayu şi a īnceput să ţipe... doamne, īmi venea să urlu!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Nov 2 2005, 10:52 AM
Post #134


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Cainele ala nu a murit... I-a fost rupta zgarda si a fugit...
Trecand peste faptul ca a fost mult prea sangeroasa seria, imi convine ca nu a murit Nana, e singura de care imi place.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Nov 2 2005, 02:39 PM
Post #135


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Păi ştiu că n-a murit... dar atunci nu ştiam... pe moment... īn alea cīteva secunde... mai contează că dup-aia s-a īntors căţelul şi ea a zis că bine că n-a părăsit-o etc etc?
Cīt despre sīnge şi restul... au fost partea care m-au īmpins să-l văd de la īnceput la sfīrşit...
Să zic dac-aş vrea o urmare? Da, sigur, dacă nu mi-ar plăcea, mi-ar rămīne mereu īn minte primul oricum... Dar dac-ar fi măcar pe jumate la fel de bun ca prima serie... şi numai pe omoruri dacă s-ar axa şi tot mi-ar conveni :twisted: ...pīnă la urmă e la genul ,,Acţiune", nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Nov 2 2005, 03:48 PM
Post #136


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Au fost unele scene care au socat,dar acuma nu stiu daca putea lipsi dintr-o asemenea "serie". Nu ar fi avut nici un farmec.Yeah,plin de "tristete si amaraciune" ... cum ziceai Iusty ...
Frumos ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Dec 24 2005, 01:37 PM
Post #137


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Am vazut si eu elfen lied...in doua zile...pentru ca nu vroiam sa termina asa repede cu el... :( dar tot imi ziceam hai inc un episod,e mult rpea tare,hai inca unul si asa pana le-am terminat chiar ieri.Bolnava cum eram,febra and all,m-am pus frumos in pat,nothing else better to do than just watch it all end.Nu am vazut ultimul episod 14,dar cred ca e cum spun toti o "umplutura".Mie sincer mi-a palcut cum s-a terminat si mi-a placut super mult de Lucy...schizofrenic one...Dar nu am inteles de ce numai ea era asa... <_< de ce nu si nana sau 35...oh well,e mai intereseant asa...lots of blood,lots of people getting killed,lots of families broken.Cred ca cea mai atre faza,cea mai tare crima a fost atunci cand era Lucy mica si ia omorat familia in fatza lu ala...si nu l-a omorat pe el ptr ca era prietenul ei...weird though dar mi-a placut.Saracutzul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Dec 24 2005, 05:52 PM
Post #138


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



LOL Lillith. Daca o luam pe fazele tari, mie personal mi s-a parut primul episod cel mai plin de "faze tari". Pe langa cel cu festivalul shi cel in care Lucy era copila shi colegii de clasa ii torturau catzelul... Then... She killed all! :D Ce m-a enervat e cat de pampalau a fost tipul. I mean, c'mon...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 25 2005, 06:59 PM
Post #139


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



faza cand tortureaza catelu e cea mai cruda ....nush dc...le taie capu la altii etc...n-am probleme..da cand a fost faza cu catzelu asa naspa era...brrr...si dupa aia le-a puscat scafarliile la toti :twisted: ^^ poor puppy:(
oricum ..era misto cand arata copilaria lui lucy si prietenia ei cu ala...era...cute:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 26 2005, 12:12 AM
Post #140


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



mie cea mai cruda faza mi s-a parut cand ii omoara familia lui kouta :blink: mai ales pe a mica...
imi plac episoadele cand lucy kicks ass sau mai bine zis ripps ass off :twisted: she IS cool.
o sa caut sa vad si episodul 14 ziceti voi ca nu merita dar nu ma pot abtine :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 03:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |