Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

68 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultimul anime Vizionat INTEGRAL, Reloaded


Abel Nightroad
post Jan 17 2006, 09:57 PM
Post #81


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



Am vazut hellsing (finaly) si pot sa spun ca a fost mult mai bun decat trinity blood. Scurt , la obiect, cativa inamici slabi si unul mai tare la sfarsit, sange ... destul , dar nu atat cat sa te ingretosheze, cateva efecte speciale pt atmosfera (mai ales pe la sfarsit) si 1 sau 2 momente mai haioase.
Finalul insa lasa loc pt o continuare sau film si din cate am inteles a aparut un OVA , stie cineva daca se gaseste pe DC ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Jan 17 2006, 11:42 PM
Post #82


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



Am primit si eu in cele din urma de la Kumiko, ceva animeuri, din care am urmarit si urmaresc si acum ...de, mai greu pe aici pe unde sunt eu acum ca nu prea am acces asa cum asi vrea la animeuri ... :( dar, scot eu parleala cand ma introc... :D ..asa pai acum am terminat de vazut Elfen Lied..sincer simpatic anime, chiar mi-a placut, garfica oki, coloana sonora superba...inreseant si subiectul...adica sa omori cu puterea mintii, printre altele...:) ... am mai vazut si D.N. Angel....e intersant si asta adica mi-a placut...2 entitati in acelasi corp...nice :D ...si mai ales Dark, super tipu si cu tupeu pe deasupra :P .
On-going: Full Moon wo Sagashite....kawaii, pana acum ... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Jan 17 2006, 11:50 PM
Post #83


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Sal, Taiko, sa te intorci acas cu bine :)

Eu acum am terminat Samurai 7.
F faine personajele, si faina si povestea, insa finalul e cam grabit si cam nesatisfacator. In fine, asta e, se putea si mai bine...

Dar un anime destul de bun pe ansamblu. Merita zic eu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 18 2006, 12:03 AM
Post #84


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Abel...OVA-ul incepe sa iasa abia pe 26 luna curenta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Jan 18 2006, 12:36 AM
Post #85


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



Am vazut primele 2 episoade din King of Fighters si ce pot sa zic.. asteptam un anime KOF de mult :P sunt dragut realizate :) insa par mai degraba niste filmulete de inceput cand iti alegi personajul :( scurte rau ca si din alea 10min vreo 4 sunt the credits...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 18 2006, 07:11 AM
Post #86


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Me 2 me 2!
Ok. Pana la urma m`am hotarat si am vazut cele 21 de ep aparute din Eureka Seven un mecha super simpatic si comic, care nu prea seamana(pana acum) cu alte animeuri mecha pe care le`am vazut. Nu am vazut ink personajul principal sa traiasca vreo drama ca stie sa conduca "robotelul" si nici nu este obligat... mai mult vrea si nu prea il lasa. Este foarte comic, de fapt, 80% din scenele din ep sunt comice si chiar f interesant. :D

Si, in sfarsit, Mai -Otome SUUUUUGOOOOII^_^. Nu am cuvinte :D Actiune , personaje simpatice, personajele vechi nu au nici o legatura cu ceea ce erau in mai - hime, e comic.. e... bestial!^_^

Si , in paralel cu Mai-otome am inceput si seria Rah Xephon si pare destul de interesanta, desi ceea ce vazusem in film era putin cam diferit. Oricum, in mare parte stiu actiunea, ramane de vazut cum e cosntruita^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 19 2006, 01:17 PM
Post #87


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am terminat de vazut tot Paradise Kiss. Este... nu stiu... finalul mi s-a parut corect (daca pot spune asa). Nu stiu daca e diferit de finalul din manga sau nu pt ca nu am terminat de citit manga, dar voi afla. :P Anyway, Parakiss e un anime bun. Cu o coloana sonora de exceptie! ^_^

Ce am mai vazut este si Honey and Clover Special Chapter L. A fost simpatic rau de tot. Mai, mai ca m-am alaturat si eu baietzilor in admiratia lor pt sempai-ul mare si bland. :P Oricum, mi-a placut Mayama cand a zis ca intelege cum se simte o fata cand e ceruta in casatorie (asta cand le spune sempai ca pot lucra la el :twisted: ).

Si, intrucat am devenit addicted de serii on-going, am inceput sa ma uit la Ayakashi ~ Japanese Classic Horror. Ciudat... :P

[later edit] Am mai inceput si Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora... si toate apar exact acum... cand sunt eu in sesiune... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 19 2006, 03:42 PM
Post #88


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Seen cateva mai multe episoade din Paradise Kiss. Ceea ce pot spune despre el cu sigurantza este :Interesant!. Cred ca este singura calitate a animeului, din punctul meu de vedere, bineinteles. Ideea este "simpatica" as spune, sinonim cu interesanta :D. Coloana sonora, intr`adevar, e simpatica, i like it 2, dar nu ma atrage in mod special incat sa vreau sa o termin. Prea putin dinamism, si nu prea ma atrage nici grafica. Probabil ca am sa`l urmaresc candva... intr`o zi ploioasa... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jan 19 2006, 04:17 PM
Post #89


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Din pacate azi am terminat de vazut School Rumble si zic din pacate pt ca mi-a placut si vroiam mai mult. Foarte nice facut,umor din belsug(fara sa forteze nota),rasturnari de situatie neprevazute, povestea bine povestita si personaje excelent realizate...singurele lucruri care ii scad din calitate e sfarsitul cam in pom si numarul mic de episoade altfel ar putea fii comparat cu GTO.

Oricum daca vreti sa va destindeti de la ceva drama, sau sa radeti dupa prea mult sange si prea multe batai School Rumble e un anime mai mult decat potrivit, abia astept sa vad partea a 2-a sper sa se ridice la nivelul primului

P.S. aveti grija la sindromul "inca unu si ma duc" ca se pot pierde 1-2 noptii asa :D

*Buhi buhi* B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jan 19 2006, 06:39 PM
Post #90


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



HELLSING sau cea mai fun series de pana acum.

Nici nu stiu de unde sa incep. A fost atat de interesanta, placuta, funny, ciudata ca nici una de pana acum. Cel mai mult m-a impresionat violenta si sangele. Mamaaaaa ce multe au fost asa cu pofta, cu dorinta mare, bloodlust nemaipomenit, sadism, placere. Peste toate astea daca pui o muzica ca la Hellsing (mai adormita asa si foarte nepesatoare) iese ceva atat de placut, a real mouthful dar mare de tot. Ceva overwhelming, cu o incarcatura foarte, foarte mare. Transmite putere. A fost extraordinar.

Personaje: Celas...a fost ceva pe acolo. Walter tot respuctu' rulz. Alucard e ceva......inca o mouthful foarte increzator si de nestavilit. Plus seamana mult la caracter cu Integral. Mai pe larg la topicul lui. Integral este prima Katerina; monument de autoritate, stapanire, incapatanare si incredere. Me likes her a lot.

O faza memorabila (profu de mate zice asa) a fost cand a aparut demonul invocat de Incognito. Atata distrugere pe o muzica atat de potrivita unge sufletul. A fost o faza de nota +10.

Da cat sange a fost si nici nu m-a deranjat. Sau de cate ori era Alucard intr-un *pinch* si a iesit desi credeai ca de data asta nu mai scapa. O serie exelenta, foarte cu cap gandita si prezentata exemplar.

Sfarsitul a fost foarte bun; usor de inteles; placut chiar. Decizia finala luata de Integral a fost o mare dorinta de a mea inca de la propunerea lui Alucard. Btw nice efect cu ochii si paharul din mana lui Alucard.

Nota 10 titlu de overwhelming si un loc acolo sus (acum sunt 3 acolo)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Jan 19 2006, 10:24 PM
Post #91


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Ultimul anime vizionat: Osu , un scurt metraj de 2 minute al lui Tezuka Osamu , fondatorul Mushi , de prin 1962. Excelent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

luna_cleo
post Jan 19 2006, 11:29 PM
Post #92


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.891
Points: 11
Gender:



am terminat de vazut chrono crusade.este un anime la care merita sa te uiti are aventura,situatii comoce dar la sfarsit versi cateva lacrimi.oricum animeul se termina diferit fata de manga. pentru cei care prefera finalurile fericite le recomand sa citeasca manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 20 2006, 01:24 AM
Post #93


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Fullmetal Alchemist The Movie - Conqueror of Shambala. Ma readus la trairile ce le'am simtit in timp ce vizionam seria Fullmetal Alchemist si tot ce pot zice : SUUUUUUUUGOIIIIIIII DESU !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 20 2006, 02:44 PM
Post #94


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Vreau sa dau o bila alba pentru Mushishi - still on-going. S-a amintit de el si pe la "animeuri noi". Sa repet ceea ce i-am spus unui amic .. mie-mi seamana imens a Vampire Princess Miyu dar cu o perspectiva mult mai umana (nu mai aven de-a face cu un judecator), fata sexy in fusta scurta si cu un talent muzical incredibil e inlocuita de un tip ciudat fara calitati aparente. Fiecare episod e o poveste in parte. Ficare episod are simbolismul lui. ^_^. In ochii mei .. merita.

Edit .. mi-am amintit ca am fost incapatanata si m-am uitat la Suzuka. N-a meritat efortul. Inca sunt uimita de ce are atat de multe review-uri bune. E ok teoretic.. but nothing special .. so I was bored.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 20 2006, 04:29 PM
Post #95


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ultimul ar fi...GTO...totally rooocks ! comedie, fighting ...geniale fazele in care parodiaza alte pers din diverse anime animeuri ! dar totusi, the best eps is the first one !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jan 20 2006, 07:58 PM
Post #96


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Terminate:Meine Liebe-destul de reusit.Multi baieti,poveste oarecum interesanta.Nota 9.A fost destul de sobru
Slam Dunk-Hmm.....l-a lalait mult si au terminat tocmai cand incepea partea cea mai interesanta.Destul de comic,dar faze repetitive.Nota 7
Slam Dunk OVA-urile-Nu ceea ce am asteptam d ela un Oav.Practic,mergeau ca episoade integrate in serie,pentru ca sunt faze de care specifica in serie,dar nu le-a aratat.
Golden Boy-comic,dar nu pe gustu meu.Nota 8

On Going:
Saint Seiya Inferno-destul de reusit pana acum.Astept continuarea
King of Fighters Another Day-A iesit un fiasco.Ma asteptam la ceva mai mult din partea lor
Tokyo Mew mew-Mai am cateva episoade si il termin.Extremely KAWAII!!!!!E mai mult pentru fete.Nota 10 pana acum.sa vedem finalu.
Angelique OVA4-Foarte fain.Astept partea a doua de anu trecut
Eien no Aseria-Incepu destul de k-lumea.e vorba despre un tip care ajunge pe alta lumea si el e singurul care poate folosi nu stiu ce sabie. Astept continuarea de ceva timp
Yumeria-Vazut doar primele 2 episoade.Pana acum m-am plictisit,dar astept s avad continuarea.Batalii in vis.....oricum,sper sa fie mai interesant de acum inainte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jan 21 2006, 05:38 PM
Post #97


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



ultima data am vazut kimi ga nozomu eien - Suer tare, desi foarte trist. merita vazut daca va plac povestile drama-romance mature
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami_Ray
post Jan 22 2006, 11:47 AM
Post #98


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
From: japan
Member No.: 788
Points: -48
Gender:



Eu ieri am terminat de vazut Elfen Lied si si e super . Alte animeuri la care mam uitat recent sunt Yu-Gi-Oh! ultima serie si Shaman King .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Black Devil
post Jan 22 2006, 04:35 PM
Post #99


Death Star Fighter
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 2.000
Points: 40
Gender:



Eu ieri am vazut cateva epsioade din Neon Genesis Evangelion si Kiddy Grade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jan 23 2006, 06:08 AM
Post #100


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



QUOTE(Emanuel @ Jan 22 2006, 01:38 AM)
ultima data am vazut kimi ga nozomu eien - Suer tare, desi foarte trist. merita vazut daca va plac povestile drama-romance mature
*




Chiar ca trist...mai ales ca eu ma asteptam sa fie actiune(a fost un soc) dar e chiar nice cu destule resturnari de situatie cat sa nu te plictisesti.

Finished:
Trinity Blood interesant,frumos mai ales dupa primele 6-7 episoade (in primele are tendinte de Trigun prea mari), o poveste foarte interesanta cu 'vampiri', are unele scapari si nealinieri in poveste in unele episoade dar in mare decurg fluent(desi l-au cam sfarsit brusc),lumea in care se desfasoara actiunea este excelent realizata iar soundtrak-ul se potriveste de minune si produce cateva momente memorabile (pe mine m-a marcat profund Requiem ~ Inori, aceasi de la funeralile reginei Albionului)
Are de toate in cantitati acceptabile unele episoade fiind actiune non stop iar altele scufundate in tristete si totul se contopeste in o aventura placuta ce te tine cu ochii in monitor

Later edit: A da si este animeul cu cele mai multe cuvinte din alte limbi folosite in conversatii, inclusiv romana(dobitoc)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

68 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 12:56 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |